Darcovské spermie

zujanka
29. dec 2011

ahojte všetky 🙂 odporúčajú nám IVF darcovskými spermiami. Ako ste sa s tým vyrovanali? Nabrali ste odvahu? Mne to pripadá ako zlý sen, mať dieťa s niekým cudzím alebo ho vôbec nemať? ☹ ☹ ☹ Nemám veľa času, som už staršia nechcem svoje rozhodnutie neskôr ľutovať Povzbudí ma niektorá?

katarinnak
29. dec 2011

@zujanka Ahoj. Ak sa sm iem spytat, preco Vam to doporucuju? Mate za sebou uz vsetky vysetrenia? Mikrochirurgicke odobratie spermii nieje mozne?

zujanka
autor
29. dec 2011

ahoj mame všetky testy, ešte čakáme na vyjadrenie, či mikrochirurgia má zmysel. Lekár dáva šancu 1% ☹ azoospermia ☹

katarinnak
30. dec 2011

@zujanka My mame tiez azoo...v january ideme na mikroch. odber. Manzel ma obstrukcnu azoo z genetickych dovodov...tak pevne verime ze sa nieco najde.

kiki321
30. dec 2011

@zujanka ahoj my s manželom bojujeme s azospermiou už 8 rokov liečitelia, genetika či sa nám oplatí ísť na Mesa/Tesa. Žial neoplati lebo manžel má potvrdenú z genetiky poruchu že by dieťa bolo postihnuté alebo by sa nevyvíjalo. Manžel sám od seba navrhol darcovské spermie. Nehcela som o tom ani počuť ale ako plynie čas tak dieťaťko nám chýba. Už som bola na troch IVi s darcovskými spermiami a teraz ma čaká IVF.

zujanka
autor
30. dec 2011

@katarinnak Z toho, čo mám zatiaľ načítané, je obštrukčná tá "lepšia" chlapcov by mohli nájsť 🙂 Tak držím palčeky nech to tak je My ešte čakáme na výsledky a dalšie vyšetrenia a zas výsledky...

zujanka
autor
30. dec 2011

@kiki321 aj u nás to vyzerá na darcovské IVF má vyššiu úspešnosť tak držím palčeky 🙂

bergalm
4. jan 2012

ahoj aj my sme sa s manzelom tazko vyrovnavali s moznostou darcovskych spermii ale manzel to sam navrhol sice sa nam to nepodarilo ale neskladame zbrane aj do buducna si zvolime darcovske 😵 zial ina moznost pre nas nieje

kiki321
8. jan 2012

@zujanka tak dúfam že IVF má vyššiu úspešnosť lebo sa už neviem dočkať 😉 a ja taktiež držím tebe palčeky
@bergalm tak to je mi ľuto že sa vám to nepodarilo ☹ tak netreba skladať zbrane dole ale treba dalej bojovať ked sme už raz tak skúšané tam zhora

zujanka
autor
8. jan 2012

@kiki321 Ďakujem kiki Vieš už termín?

bergalm
8. jan 2012

dakujem kiki321 teraz chvilu pockame a pred letom sup na to mame 3 zamrazene tak uvidime 🙂

zujanka
autor
10. jan 2012

ahojte, vie mi niektorá povedať ako prebieha výber darcovských spermií?

tinuska16
17. jan 2012

ahojte mohli by ste mi poradit ako to funguje aky je teda postup pri daecovskych spermiach žiadost mam už schvalenu

zujanka
autor
22. jan 2012

@tinuska16 ahoj niektorá žienka mi písala do pošty a niečo mám aj načítané, niečo vravel dr. postup je rovnaký ako pri ivf s partnerovými ale predtým je viac papierov a vyšetrení Vyplnuje sa dotazník, tam sa vyberajú základné znaky - typ postavy, farba vlasov, farba očí a krvná skupina darcu aby bola rovnaká s manželovou. A mala by sa robiť žene aj genetika. Viac neviem, možno trochu pomohlo. Držím palčeky 🙂

tinuska16
23. jan 2012

@zujanka dakujem velmi pekne jasne že pomohlo zase som o nieco mudrejšia

andika10
23. jan 2012

@kiki321 aj mi sme boli 2x neuspešne na IVi a potom som išla na IVF a hneď sa podailo. ešte sa chcem spýtať či plánujete deťom povedať že su z darcovskych? mi sme sa dohodli že nie, u nas sa o tom ani nerozpráva, akonáhle som otehotnela deti berieme ako manželové a často poviem deťom že ste zlí ako vaš otec bol Preto tu ani fotky nemam

kiki321
23. jan 2012

@zujanka v pondelok o týžden idem na ultrazvuk čo sa robí 20 až 22 den cyklu poriadne sa nám to pretiahlo poisťovna nám dvakrát poslala spať papiere lebo sme mali staré vyšetrenie od androloga tak sme behali a vybavovali aby nás čím skôr zobral 😝

kiki321
23. jan 2012

@andika10 no tak v tom verím aj ja že sa to podarí na prvú šupu 😉 mylsím IVF. U nás o tom probléme nevie nikto len ja a manžel, takže nikto a ani deťom to nechceme povedať, budú to jeho deti, už sa viacej teší ako ja 😀 , mne sa už aj snívalo že bolo ryšavé tak som povedala aj v centre lekárovi tak sa zasmial..........

andika10
23. jan 2012

@kiki321 🙂 tak nech sa vam zadarí, vždy je to lepšia alternatíva ako adopcia

v555
23. jan 2012

ahojte baby.....môžem sa Vám sem vtrieť????? 🙂 🙂 🙂 🙂 Mám podobný problém.....ale my sme už trošku vyššie ako Vy.My špekulujeme a už sme aj vyšpekulovali.My už musíme ísť na darcovské embryjká.......držím Vám palce nech Vám to všetkým vyjde a najlepšie by bolo keby hneď na prvý pokus 🙂 .

zujanka
autor
23. jan 2012

@kiki321 dnes sme si boli po výsledky u andrológa po 2 mesiacoch vyšetrení! vyzerá to tak že nepotrebujeme darcu 🙂 Plakala som od šťastia Zajtra ideme do CAR dohodnúť postup

kiki321
23. jan 2012

@zujanka no vidíš a strašne ti držím palčeky aby Vám to vyšlo aj s manželovými 😉

zujanka
autor
23. jan 2012

@kiki321 aj ja držím palčeky 🙂 Chystáš sa na stilmuláciu?

kiki321
24. jan 2012

@zujanka ano chystám už konečne 😉 🙂

zujanka
autor
24. jan 2012

držím palčeky veeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi 🙂 🙂 🙂 My čakáme na genetiku a potom huráááááááááááááá ideme 🙂

marusik
24. jan 2012

@andika10 smiem sa spýtať, prečo je to lepšia alternatíva ako adopcia?

zaujala ma táto téma... ja si nič také neviem reálne predstaviť vzhľadom na budúcnosť mojich detí a ich otázky
--- pri hľadania vlastnej identity...
--- pri zatajení tejto skutočnosti - to budú žiť celý život v klamstve? a aj rodičia?
--- čo ak si nájdu partnera, ktorý bude ich nevlastným súrodencom? (je pri darcovských spermiách informácia o tom, koľkokrát darca daroval spermie a koľkokrát môžu byť použité?)
- pri genetike nejde len o výšku, farbu vlasov, očí, krvnú skupinu... sú tam aj osobnostné vlastnosti, ktoré sa dedia...
......... a iné...

držím všetkým palce, aby ste o dieťati dokázali uvažovať ako o dare, ktorý prichádza z lásky 😉 ... nie kvôli biznisu, nároku iných ľudí... 😨

zujanka
autor
24. jan 2012

@marusik myslím, že pre žiadnu z nás to nie je jednoduché a každá ktorá bola postavená pred túto voľbu mala v hlave všetky otázky o ktorých teraz píšeš Ani jedna z nás si určite reálne nepredstavovala túto situáciu kým nebola donútená diagnózou Je to nesmierne ťažké rozhodnutie s množstvom dôsledkov na celý život Ale keby si nemala inú možnosť a manžel ktorý ťa miluje najviac na svete by so smutnou prosbou v očiach povedal "nech je aspoň tvoje" budem ho ľúbiť tak ako vlastné a keby si vedela že môžeš mať vlastné čo by si robila? To chce obrovskú odvahu,lásku a veľké srdce. Myslíš že je ľahké dívať sa na dieťa a chcieť v nom vidieť milovaného muža a nenachádzať? Ale milovať sa má srdcom nie genetickým materiálom a tom to je

bettypo
24. jan 2012

@marusik prepáč ale vysvetli mi ako si myslela to, že nie kvôli biznisu

jerryjanka
24. jan 2012

@marusik ty si nikdy problem s otehotnením nemala že? 🙄

marusik
24. jan 2012

@zujanka @jerryjanka rozumiem, že to nie je jednoduché... čosi podobné /nie umelé oplodnenie, ale plodnosť ako takú/ som tiež riešila, len 6mes. po svadbe - bola som na operačnom stole, a nevedela som, či sa po narkóze zobudím so všetkými orgánmi nevyhnutnými pre možnosť mať vlastné deti...
pýtaš sa, že čo by som robila v takom prípade ja? z úcty, lásky, vernosti, rešpektu voči manželovi by som ja darcovské spermie určite odmietla...pri MM sa snažím, aby mu nikdy nechýbal pocit prijatia - že ho prijímam takého aký je, a že nehľadám náhradu toho, čo jemu chýba u iných mužov... či by to boli, napr.- peniaze, pochopenie, lepší sex, lepšie spermie.... to je asi o prioritách, hodnotovom rebríčku -pre mňa je základom môj vzťah s manželom, až potom deti, alebo "naplnenie" vlastného fyzického materstva.
ja jednoducho neviem prijať to, za akých podmienok to "darcovské" dieťa vzniká, mne sa to nezdá dostatočne dôstojné, vhodné človeka. mám malú dcérku, tá priam miluje príbehy o tom, ako rástla v brušku, ako sa narodila... a na otázku "odkiaľ si k nám prišla?" odpovie "z lásky"... neviem si predstaviť, čo by som odpovedala v prípade darcovských spermií /najmä vo vyššom veku dieťaťa/...
v tomto smere sa mi zdá byť adopcia vhodnejšou alternatívou... súhlasím s Tebou, že milovať sa má srdcom, a nie genetickým materiálom... ak viem ponúknuť lásku, srdce, domov dieťaťu, tak by som to radšej dala dieťaťu, ktoré tu už je a ktoré na to čaká...

môj príspevok beriem ako vyjadrenie môjho názoru na túto tému, nechcem podceniť ničí názor, tobôž súdiť.

marusik
25. jan 2012

@bettypo nie kvôli biznisu - no, umelé oplodnenie je určite finančne zaujímavá záležitosť, to asi nemusím písať.. vyšetrenia, testy, pred, okolo, počas, po... všetko okolo toho...
zaujímavé je aj to, ako sú nastavené tie testy - raz ukážu chlapovi, že je neplodný a o tri mesiace už s manželkou čakajú bábo/nie jeden skutočný príbeh/...
je zaujímavé aj to, že gynekolog často pošle ženu na umelé oplodnenie bez toho, aby vyčerpal všetky možnosti liečby, urobil dôslednú anamnézu...
je zaujímavé aj to, že mnohí darcovia spermií sú vlastne obchodnými partnermi, pretože za svoje spermie dostanú nejakú čiastku peňazí... väčšinou študenti VŠ, ktorým sa nejaký ten peniaz zíde(stačí si pozrieť rôzne fóra, ako o tom debatujú)

naozaj v nejakom centre asistovanej reprodukcie ide všetkým o to, aby páru pomohli mať dieťa, alebo im ide o to, ako zarobiť? túžba po dieťati je záležitosťou, ktorá sa dotýka najcitlivejšieho miesta v človeku- v žene, mužovi... ja sa pýtam, či pri umelom oplodnení nie je človek s odhalením najcitlivejšieho miesta len "použitý", možno až zneužitý, pre niečí finančný osoh.... veľmi trúfalo povedané "títo chcú mať deti, urobia pre to všetko, zainvestuje poisťovňa, oni, oplatí sa nám to, ideme do toho, vyrobíme im to, čo chcú" - tu sa už dieťa stáva tovarom a to je pre mňa veľký dúšok- ja mám voči životu (možno aj vďaka skúsenostiam so zdravotnými ťažkosťami) veľký rešpekt...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre