Darovanie embryí, vajíčok a spermií

danielitka26
25. mar 2009

máte niektorá skúsenosť s darovaním embryí, vajíčok alebo spermií..má jeden z vás partnerov, manželov zdravotný problém kde musíte riešiť miminko len takouto formou ako je:

- žena vajíčka má muž nemá spermie ktoré treba zadovážiť darcovstvom

- muž spermie má žena nemá vajíčka ktoré treba zadovážiť darcovstvom

- alebo obaja z partnerov majú problém a to taký že žena nemá vajíčka a muž spermie ale ona dokáže bábetko vynosiť tak tam treba darcovstvo embryí (KET)

píšte rady, tipy, skúsenosti ako ste postupovali pri týchto problémoch, kde vám pomohli, aké lieky ste papali, kde (v akom centre) ste podstúpili transfery, kolko vás to stálo, aké boli výsledky.

vopred srdečná vďaka za každú cennú radu, ako pre mňa tak aj pre vás ostatné 🙂 😉 😵

happymamma
8. apr 2016

Ja som darovala dnes vajicka.tesim sa z toho.len ma boli dost brucho po zakroku.musim iba lezat.vtedy ma neboli

hostovecka123
3. mar 2017

@happymamma
Dobry den ako dlho po zakroku vas bolelo brucho? Dakujem

happymamma
4. mar 2017

Uz si nepmatam. Potom ma zacal boliet pecen. Pomohli semena pestreca

hostovecka123
4. mar 2017

Ok dakujem

cucoriedkacucoriedka
6. dec 2017

@hostovecka123 mna bolelo brucho po odbete vajicok jecen den;)

cucoriedkacucoriedka
6. dec 2017

No pisem ako magor;) preklepy;)

mylittlebaby
20. máj 2019

Dobry den. Chcela by som sa s vami podelit o moju skusenost s darovanim vajicok. V prvom rade som sa preto rozhodla, pretoze som mala potrebu urobit nieco, co by ma naplnilo vnutorne (a priznam sa, ze aj financna odmena bola lakava). Po dvoch krasnych, zdravych detoch, ktore som priviedla na svet po akychkolvek komplikacii, som sa odhodlala a vyplnila dotaznik na stranke kliniky, ktora sa tym specializuje. O par dni ma to, mi volala velmi prijemna sestricka, ktora si so mnou dohodla stretnutie. Inak, kazdu jednu navstevu so mnou absolvovala moja rocna dcerka. Bola tam varena pecena a oblubili si ju 🙂 Navstivila som kliniku s krasnou recepciou. Vsetky priestory na mna urobili dojem a vedela som, ze sa nemam coho bat. Moja koordinatorka, ktora mi bola pridelena a starala sa o mna cely cas, mi dala vyplnit rozne dotazniky a vsetko mi poriadne vysvetlila. Vzali mi krv na zakladne vysetrenia ako HIV, syfilis atd. a urobili ultrazvuk vajecnikov. Ak su tieto testy v poriadku, na dalsom srtetnuti vam vezmu krv zas a posiela sa na genetiku do Prahy. Medzitym som navstivila genetika osobne, ktory sa pytal na moj rodokmen. Z kolkych deti som ja, rodicia atd. Po uspesnom absolvovani a dobrych vysledkoch sme sa dohodli na stimulacii. Dostala som injekcie (gonal), krory som si pichala po dobu 10 dni do brucha. Toho som sa najviac bala, ale mudim povedat, ze som to ani necitila. Vedlajsie ucinky boli asi take, ze som mala pocit nafuknuteho brucha a taka mierna bolest ako pred menstruaciou. Nic strasne. V tom case som bola 2x na kontrolny ultrazvuk, ci je vsetko ako ma byt. Absolvovala som pvsetky predoperacne vysetrenie, ktore mi urobili rychlo a pod jednou strechou. 3 dni ppred odberom som dostala este dalsie injekcie. Dohodli sme sa na urcity den a cas. Nastal den D a priznam sa, nebolo mi vsetko jedno. Nemozem povedat, zeby som sa bala, len som mala taky respekt. Predsa len narkoza. O 8:00ma prijali, pridelili mi krasnu izbu, kde som sa prezliekla do nocnej koseli a hned ma brali na operacku. Narkozu som dostala len do zily a sladko som si pospala asi 10 minut 🙂 zobudila som sa na izbe, kde som asi 10 minut bola este dezorientovana a krutila sa mi hlava. Sestricky a lekari ma sledovali este 2 hodiny po zakroku a asi o 11:15 ma pustili domov s doprovodom. Na recepcii mi vyplatili odmenu (830€) a spokojne som isla na dobry obed, pretoze som bola hladna ako vlk 😜 Tymto by som chcela povedat, ze zdrave zeny do 32 rokov, ktore nad niecim takym rozmyslaju a memaju s tymto ziaden moralny problem, chodte do toho! Ten pocit, ze niekoho urobite najstastnejsim na svete stoji zato. Velmi prijemny pristup sestriciek, lekarov, krasne prostredie a aj zistenie, ze ste zdrava (pretoze vysetrenia, ktore mi robili su velmi drahe) naozaj stoja zato. Ja som vdacna za svoje dve deticky, tak preco to nedopriat zene, ktorej to nebolo sudene. Neviem si ani predstavit, cim vsetkym si musia taketo zeny prejst a hlavne po psychickej stranke. Tolko moja prijemna skusenost 🙂 chcem popriat vsetkch snazilkam, ktore cakaju na vajicka, aby boli uspesne a mali co najskor ten svoj zazrak v naruci. Pekny den

tiimka
20. máj 2019
cathycathy
20. máj 2019

@mylittlebaby nádherná reklama.

mylittlebaby
21. máj 2019

@cathycathy mozno sklamem, ale ziadna reklama.

kocica7
27. aug 2019

Mile žienky.tak mi sme sa uz pomaly posunuli a o par dni mame konzultaciu IVF s darcovskymi spermiami ,viete mi niektora poradit ,co nas caka na tejto konzultacii?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre