Darovanie vajíčka, počet a cena

zadana19
22. dec 2020

Ahojte baby zvazujem nad darcovskymi vajickami kedze mam predcasnu menopauzu a so mna uz nic nebude pravdepodobne..Chodime do ferticentu do BA a dr.Marsik mi povedal,ze v tej sume garantuju jedno kvalitne vajicko co sa mi zda malo...Mate niektora z Vas osobnu skusenost?Kolko ste mali vajicok od darkyne popripade aj v akom centre?dakujem vam za odpovede ulahcite mi tym rozhodovanie

andreatytler
23. dec 2020

@zadana19 Mne sa zda ze vacsina centier tam ma 2 moznosti... ze iba ty si prijemkyna vajcok od darkyne alebo tie jej vajicka rozdelia medzi niekolko cakateliek. Ja uz ani neviem aku som mala moznost... povedali mi ze darkyna mala 9 vajocok a 6 bolo dobrych. Ci to bola pravda neviem.
Jedno vajicko je hrozne malo.

mikasz
23. dec 2020

@zadana19 ahoj, ja chodim do iscare, toto sice neriesim, ale v cenniku maju takto:
IVF CYKLUS S PRÍJMOM DAROVANÝCH OOCYTOV - GARANCIA 2 BLASTOCÝST PRI SPLNENÍ MINIMÁLNEJ KVALITY SPERMIÍ
Cena bez ZP € 3990
Cena so ZP € 2990

zadana19
autor
23. dec 2020

@andreatytler co som citala tak nesmu delit vajivka darkyne medzi viac zien,lebo by bolo vela surodencov a tym vacsia sanca ze sa v dospelosti stretnu a zamiluju do seba

andreatytler
23. dec 2020

@zadana19 No neviem ako je to na Slovensku ale tu kde zijem sa napriklad mozu pozit spermie od toho isteho darcu pre vela parov a nie je ziadny limit ze kolko deti sa z jeho darovanych spermii spravi. Takze to iste urcite plati aj na vajicka. A ano, moze sa stat ze sa tito ludia stretnu... vela ludi, co su splodeni z darovaneho vajicka alebo spermie, hladaju svojich bio surodencov alebo bio rodicov cez DNA testy.

Druha vec je ze ak by aj bol taky zakon ze sa vajicka nesmu delit medzi viac prijemkyn, tak otazka je ci to centra naozaj dodrzuju. V tomto IVF biznise su take velke peniaze ze ja by som im veru neverila.

lejduska
26. dec 2020

Ahoj, boli sme v heliose v Brne, garancia 8 vajíčok, toľko sme aj mali. Na výber boli 3 "balíky" IVF s DV a nás vyšiel niečo cez 3 tisic€ no stále sú služby a úkony za ktoré sa dopláca nás rámec. Je to dosť ale čo človek nespraví. Veľa šťastia 🙂

zadana19
autor
26. dec 2020

@lejduska tak to je super,ze 8 vajicok...a podarilo sa Vam?tu na sk zatial co som citala ma ginfiv max 2 vajicka, niektore centra to na internete nemaju...ako davno ste ti riesili ak sa mozem opytat...3000e vas to vyslo ked poistovna este preplacala nieco?

lejduska
26. dec 2020

@zadana19 8 vajíčok bola garancia ale nikto nevie koľko zivotaschopnych embryí z nich bude, my sme mali 5 a do blastocysty sa dostali 4, z tretieho vkladu mame dcérku 🙂 riešili sme to pred 2 rokmi a niečo cez 3tisic to stalo už po úhrade poisťovne. Samozrejme každý ďalší KET sme platili navyše. Neboli sme na svk ale v Čechách v Brne

kathrin1978
26. dec 2020

@zadana19 ahoj, ja som s ferticent nedopadla dobre, s darovanímy, teraz nestíham písať, ak sa ti dá kukni v skupine ferticent, alebo aj v ivf

kathrin1978
26. dec 2020

@kathrin1978 teraz pôjdem na prp terapiu, precitaj si o tom,😉

sirka9
30. dec 2020

Ja mam garanciu 2 blastocyst v jednej zmluve. Ale kolko odoberaju darkyni, to veru neviem. Mozno zo zavisi aj od toho, kolko ona ma. Mna akurat caka ET teraz v januari, prvy krat. Tiez mam predcasnu menopauzu a nic zo mna. Platila som 2400 plus vydavky na lieky. To je s poistovnou.

zadana19
autor
30. dec 2020

@sirka9 a v ktorom centre ak sa mozem opytat?

sirka9
31. dec 2020

@zadana19 repromedica, BA

mmackakk
23. apr 2021

Ahojte, darované vajíčka určite delia lebo na jeden krát darkyni odoberú 10-20 vajíčok a nedávajú to všetko jednej žene.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre