Darovanie vajíčok

adusska
31. aug 2015

Ahojte, nikde na internete sa nemôžem dopátrať k tomu koľko krát za život, podľa nového zákona môže žena darovať vajíčka. Viem, že v roku 2011 to bolo max.3x za život. v roku 2014 to už bolo zmenené na 5x za život. Priznám sa, darkyňou vajíčok som bola a vyčerpala som už počet darovaní, ale oslovili ma opat s ponukou na darovanie a chcela by som si pred tým overit koľko krát to je možne, ci sa zákon opat neupravil a počet darovaní sa nezvyšil. ďakujem.

lulubinka
4. feb 2016

@adusska ahojky, pises ze si uz darovala, ja by som tiez chcela byt darkynou. najviac ma asi zaujima kolko budu moje naklady. pisu ze aj preplacaju nieco ale budem musiet platit aj ja, alebo je to vsetko bez nakladov na vysetrenia, odbery a pod.
popripade mi mozes napisat ako to vsetko prebieha a ako dlho to trva od pociatocnych vysetreni az po odber. dakujem

adusska
autor
4. feb 2016

@lulubinka ahoj,no momentalne som opat v tom procese. Najskor tam prides,polozia ti zopar otazok ohladom chorob v rodine a podobne,potom ti vezmu krv,urobia vysetrenia. Ked podla vysetreni budes ok tak v prvý den menštruácie tam zavolas,povedia,ze mas prist na druhy den,urobia ultrazvuk, kultivaciu a dostanes injekciu do brucha. Nieje to nic strasne. Po 6 dnoch je kontrola, kde dostanes opat injekciu aj do zadku uz. To ti dr povie aby si si zacala vybavovať predoperacne vysetrenie. Ja som menzes dostala minulý piatok a vyzera,ze v pondelok uz idem na zakrok. Nestalo ma to nic,akurat predoperacne som zaplatila,co je 30 co mi hned ked im dam potvrdenie aj vratia. Chodi tam so mnou muz. Takze co sa tyka cestovnych nakladov tie neriesim.

lulubinka
5. feb 2016

takze sa tam beha dost hore dole. a ako to je s tymi injekciami co davaju na domov aby som si pichala. davaju to kadej alebo len ta ktora to potrebuje.

adusska
autor
5. feb 2016

To davaju kazdej. Je to vlastne na podporu rastu vajicok.

adusska
autor
5. feb 2016

Beha hore dole. V podstate som tam bola v piatok. V stredu na kontrolu, teraz man druhu kontrolu zajtra a v pondelok by mal byt odber. A kedze sa odber robi pid celkovou narkozou taj si musíte vybavit to predoperacne vysetrenie.

rozalianda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adusska
autor
8. feb 2016

@rozalianda mne odber posunuli na stredu. Ale som velmi rada,ze som sa k tomu dostala. Ked si poredstavim kolkym ludom som dopomohla k ich snu 🙂

tana85
8. feb 2016

@adusska @rozalianda toto je zaujimava tema. mozem sa spytat aka je motivacia darkyn? pytam sa v dobrom lebo si myslim, ze je to uplne iny pripad ako darovat spermie, od zien to pivazujem az za slachetne kedze vajicok mame dany pocet a podstupujete viac zasahov. ja cakam babatko vdaka asistovanej, vajicka som nepotrebovala od darkyne, ale vzdy som rozmyslala, ake zeny to su, co sa tak rozhodnu

adusska
autor
8. feb 2016

@tana85 isla som do toho hlavne z dovodu toho,ze viem ake to je tuzit po miminku,ja sice s oplodnenim nemam problem. Ale zazila som si tuzbu mat dieta a viem, že dokáže byt obrovska. Tym duplom u zien,ktore problem maju. A chcela som pomoct. Aspon takto. Keby to slo tak by som darovala vajicka kazdy rok,zial cim som staršia tak je to pre mna aj bolestivejsie. Celkovo to horsie znasam. Predsa len si picham hormony. Nevravim,neskor rozhodol aj fakt, že to je zaplatene. Co si budeme klamat,mam tri deti a v dnesnej dobe aj ked su obaja rodicia zamestnany tak sa obcas stane,ze maju financny problem. Ale stale vo mne prevlada ten dobrý pocit, že mozno aj vdaka mne majú dalsi ludia deti. 🙂

vivera
9. feb 2016

Ahojte ak by ste mali zaujem niekto darovat vajicka napiste mi ip

elenkataki1
10. feb 2016

Baby ja ked som bola mladsia som bola darovat v ISCARE a bola som
spokojna, teraz som v ISCARE paradoxne zas, nedari sa nam otehotniet ale koli
frajerovmu spermiogramu. Su prestahovany v novom tak aj ten komfort je iny, mam
z toho este lepsi pocit.
Je tam samozrejme velka motivacia, u mňa vtedy bola najvacsim motivatorom
kamoška, ktorá mala problém otehotnieť, nakoniec som bola milo prekvapena, ze aj
financna kompenzacia je na moj prijem dost slusna 😉 viem si predstavit ze
nejednej by to pomohlo vylepsit rozpocet. No urcite by som to nerobila len pre
peniaze, u mna bola velka vyhoda aj vysetrenia co ti musia robit, ci hormonalne
alebo gynekologicke. Treba sa ich spytat ako to teraz maju lebo predsa len,
bolo to davnejsie co som tam riesila darovanie.

victoriasju
10. feb 2016

Baby ďakujem za všetky žienky, ktoré nemajú vlastné vajíčka... Pri čítaní vašich príspevkov som hrdá že existuje takýto spôsob otehotnenia a že existujú ženy, ktoré sa na to podujali.

jarmilla
10. feb 2016

@elenkataki1 kolko krat si bola darovat? Mala si nejake komplikacie alebo bolesti po zakroku?

elenkataki1
11. feb 2016

@jarmilla bola som raz..každá sme iná ale ja som nemala žiadne komplikácie

aveeva72
30. mar 2016

Dievcata, vsetkym, ktore ste darovali vajicka, patri moja velka vdaka a obdiv! Neviete si predstavit, co to pre nas, co uz inu moznost nemame, znamena. Rovnaka vdaka patri aj darcom spermii, ale oni to maju o dost lahsie (a asi aj prijemnejsie).

elenkataki1
31. mar 2016

@aveeva72 haha, to teda áno, keby som chlap, darujem stále:DDDDDDDDDDD

happymamma
8. apr 2016

Dnes som bola prvy raz darovat vajicka v Heliose.citim sa skvele, ze niekomu mozem pomoct. Chcela by som ist znovu.uvidim ako sa budem citit. Teraz ma riadne boli brucho.dufam, ze nebudem mat komplikacie a budem moct pomoct dalsim parom.
Rozmyslam aj nad Iscarom.su tam nejake rozdiely?myslim v Martine

kocurvcizmach
10. sep 2016

Ja som uz bola raz darovat vajicka a teraz som uz v procese na druhe darovanie, ktore ma caka asi o dva tyzdne.
Neviem ci je to nejak obmedzene zrovna zakonom, ale dnesnym nepisanym pravidlom je ze sa moze max 3x za zivot, ale len z moralneho hladiska, vraj aby po svete nebehalo vela deti danej zeny.
Iscare je podla mna jednoznacne najlepsi.
A mna po darovani tiez bolelo brucho, to je normalne, ale rychlo to prejde.

happymamma
10. sep 2016

@kocurvcizmach kolko si dostala v iscare za darovanie? Kludnemi napis do ip

baska415
30. mar 2017

Kde ste boli darovať? ako ste spokojné s klinikou? Chcela by som darovať aj ja ale chcem nejakú dobrú kliniku.

adusska
autor
31. mar 2017

@baska415 ahoj ja som bola vo Ferti centre darovať. A bolo to tam super. Personál bol veľmi milí aj doktor.

adusska
autor
31. mar 2017

@baska415
Ferti cent. Tak sa to vola.

baska415
3. apr 2017

@adusska ďakujem veľmi pekne ☺

adusska
autor
4. apr 2017

@baska415 nie je za čo 😉

kovivka
17. nov 2017

Baby, zaujimalo by ma, ci vam povedali po odbere kolko vajíčok ste ako darkyne mali.
Som práve v darcovskom programe ale ako prijemkyna a nie som si istá ze nam povedali pravdu o počte získaných vajíčok.
Predsa len bez poisťovne to nie je malá suma a myslím ze vsetky vajíčka od darkyne by mali byt pre jedinú príjemkymu, prípadne aby bolo aj co zamrazit ak ma viac.
Asi nie je žiadna forma ako to skontrolovať, ci od jednej darkyne nedajú viacerým zenam (ake každá za to zaplatí celú sumu...)

A este by som vas poprosila o info,ci vám po stimulacii ostali nejaké lieky alebo ste ich museli ak niečo zostalo vrátiť do centra

Ďakujem pekne za každu odpoveď

babysweet
20. nov 2019

@lulubinka ahoj..darovat sa da aj v zahranici a urobit si pekny mesacny vylet-a vsetko hradene!🙂

lulubinka
23. nov 2019

@babysweet no to keby viem skôr.teraz uzcto nieje možné.medzicasom som bola 2x tehotná,aj teraz som len 5 mesiacov po pôrode.a už myslím ani vek nebudem spĺňať a hlavne porodila som dieťa s vvch srdca. To je asi veľká kontraindikacia.

simonka121
2. apr 2021

Dobrý večer mám takú otázku....ak sa žena rozhodne darovať vajíčka páru ktorý nemôže počať dieťa klasickým spôsobom... koľko tých vajíčok daruje???Je to len jedno...alebo viac ak by to náhodou na prvý pokus nevyšlo 😔😔

martrle
5. nov 2021

@victoriasju ďakujem.kazdej darkyni.ste uzasne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre