Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťatko "na splátky"

vierussa
22. okt 2012

akoze to su palky ked chcem mat babo,s inou pomocou.niekto to ma zadarmo a ty si musis platit za to.to nie je fer.akoze uvazujem o nejakej pozicke alebo niecom takom.lebo s platom to nie je ktovie co.co ma robit?bude to spravne riesenie?

sendy182
22. okt 2012

@vierussa správne riešenie čoho? to či chceš dieťa alebo nie už musíš dávno vedieť........to sa nerieši......to je od srdca.....ak máš možnosť výberu či mať dieťa alebo nie......je na uváženie každého................ 😉

matkamirko
22. okt 2012

Dieta vzdy stoji za to 🙂 Ak je moznost riesit financovanie cez nejaku pozicku, uver, atd., tak treba do toho ist. Dieta vam to vrati v podobe lasky 🙂 Tak ak sa rozhodnete, tak drzim palce, aby sa to podarilo na prvy krat, a bolo vsetko v poriadku 🙂

magica78
22. okt 2012

@vierussa neboj keby si mal ist na ivf tak to nie je hned a nieco usetris pripadne pumpnes rodicov 😀

dafy
22. okt 2012

@vierussa ešte kým to máš hradené cez pois...bud rada a modli sa aby to vyšlo 😉 ale ked sa to nepodarí a budeš musieť ísť ako samoplatca potom si budeš lámať hlavu odkial tie peniaze zobrať 🙄 ale tužba po dietatku je silnejsia a aj ked som uz minula kopec prachov 😠 čo uz by som mohla mať pre 3 bábatká výbavičku som odhodlaná zobrať požičku a ísť to zase skusiť a možno to budu zase do vetra vyhodené peniaze 😔 ale nič iné mi neostáva.niekto pride k dietatku len tak ja si za to platím nekrestanské peniaze 🙂 ...ale podporujme dalej rooomov Slovensko naše milované 😠

vierussa
autor
22. okt 2012

babo chceme .a velmi.lenze som nemyslela ze to bude tak financne narocne,az donedavna.tak isto budeme riesit nejaku pozicku .pretoze najkrajsi dar je usmev babetka.

vierussa
autor
22. okt 2012

@matkamirko dufajme ze nam daju.a budem velmi rada ked to vide na prvy krat.mne bude stacit aspon jedno.len nech je a hlavne zdrave

vierussa
autor
22. okt 2012

@magica78 natyzden budem vediet ako mam brat lieky.mam ich na tri mesiace.asi,po akom case sa to robi.ked doberiem lieky?

sendy182
22. okt 2012

@vierussa držím palce........... 🙂

magica78
22. okt 2012

@vierussa o akych leikoch pises? a co ako chces robit ?

tatinka
22. okt 2012

@vierussa ahoj takze ci ist na ivf? je to drahe,,ale ked neskusis podla mna si to budes vycitat..ale uver by som ja si nebrala pokial nemam istotu ze ho dokazem utiahnut a splatit,,,
@dafy ja uz mam za sebou viac ivf a ked mam povedat pravdu mam narok na to aby mi to akoze ciastocne poistovna preplatila ale poistovna ti prispeje ciastocne len na lieky, ine si hradis sama cize ked mam napisat na rovinu mam zas ebou toto : 3 inseminacie, 2 umele oplodnenia, 3 kryoembryotransfery , zial aj 1 potrat a kocky moje viete kolko to stalo vsetko? uz skoro 4 000 e,,,a to mi akoze cistocne prispela poistovna.... ale zas je pravda ze keby poistovna nepreplati nic tak to cloveka stoji o dobru tisicku navyse
@vierussa prve ivf ma stalo cca 1500 alebo tak priblizne neche sa mi to uz presne ist zratat ale bloky mam vsetky takze ak by s i vieruska chela vediet presne ceny mozem ti ich napisat, k prvemu ivf bolo mrazenie a uskladnenie a nasledne rozmrazenie a vklad co bolo dalsie okolo 180 e...embryko sa ujalo ale zial len na chvilu,,,,dalsie ivf ma stalo okolo 1200 e, nasledne mrazenie, rozmrazenie bolo za kazdy vklad 165 e a tym som mala tri takze to uz mame cca dalsich 500 e, inseminacia hradena nie je to som mala tri krat a cena za jedno je 100 e, plus este ked si zratam cestu do centra niekolkokrat mesacne, niekedy aj kazdy druhy den,,,a to este ked k tomu pridam kolko stali potrebne vysetrenia, spermio 20-40 e, genetika tusim 32 e a tak dalej,,,,
zene su ciastocne hradene 3 pokusy do 39 rokov zivota ale tym ze hradene znamena len tolko ze ti poistovne prispeju cistocne na lieky a preplatia klasicke umele , lenze ked mate zdravotny problem pri ktorom vam klsicke ivf stacit nebude a je pre vas vhodnejsia nadstandardna metody-metody a tie uz hradis sama z vlastneho vacku, vlastne asi len jedno centrum to ma hradene tieto metody a to je asi ferticent v blave to je aj najlacnejsie centrum vraj , ostatne centra na slovensku ich hradene nemaju,,,,aspom take su moje info,,,🙂 a moje skusenosti
ale napriek tomu ti poviem ze ano je tam riziko lebo nevies ci sa ivf podari,,,ale ked sa podari bude to krasny pocit,,,,
ja stale bojujem dalej , peniazky uz dosli ale nevzdam to,..skus si mozno pozicat od rodiny, surodenca ,,,uverom by som to ja osobne neriesila, radsej chvilu pockaj a skus si po troche odlozit alebo teda pozicat od rodiny ak sa da,,,,a ked pojdes prvykrat do centra najskor ti porobia vysetrenia, mozno to uz mas za sebou , neviem ako si daleko,,,ked das ziadost na ivf chvilu trva kym to poistovna schvali cize aj tu mas casovu rezervu a potom tam je urcita lehota do kedy si to mozes vybrat a ist na ivf aby ti to neprepadlo cize ked nebudu hned peniazky da sa daku dobu este pockat,,,,
podla mna babtko mat svoje vlastne to stoji za vsetko na svete, za vsetky prachy aj vsetku namahu aj za vsetko pretoze to urcite potom bude krasne mat rodinku , to je urcite na nezaplatenie....drzim palce aby t vyslo aj prirodzenou cestou , ved v zazraky treba verit stale🙂

desiree_tf
22. okt 2012

@vierussa hm to si sa dnes zobudila? Ze mat dieta v dnesnej dobe je financne narocne a ci sa dieta oplati? Dost "zaujimave" otazky na riesenie sem davas naozaj... Co si robila doteraz, ani euro si si neodlozila? Najlepsie by bolo, aby ti vsetky veci podarovali zname, kedze niekto to ma zadarmo...Kto ma co zadarmo? Nikto na tomto Svete nema nic zadarmo, zodpovedni ludia sa snazia a necakaju kto im co da zadarmo. Nemam co dodat dievca...

ada4326
22. okt 2012

@desiree_tf Myslím, že si nečítala celú tému pozorne. Zadávateľka nečaká nič zadarmo.......

jaruska8
23. okt 2012

@desiree_tf Hovorí o umelom oplodnení, čo je hradené len zopár pokusov (neviem koľko, neviem presné výrazy) a je to podľa mňa nefér... 😒 Nehovorí o peniazoch za výbavu atď... 😒

desiree_tf
23. okt 2012

@vierussa
@ada4326
@jaruska8 Ospravedlnujem za moj prispevok. Kedze tema je o umelom oplodneni, vela stastia

desiree_tf
23. okt 2012

@vierussa
@ada4326
@jaruska8 Ospravedlnujem sa za moj prispevok. Kedze tema je o umelom oplodneni, vela stastia

jaruska8
24. okt 2012

@desiree_tf V pohode, stávajú sa aj horšie veci. 😉

dafy
24. okt 2012

@desiree_tf áno je to o umelom oplodnení a zrejme nemáš ponatia kolko tisíce eur to stoji 😉 ja by som uz mala komplet výbavu min.pre 4 deti kolko som do lekárov vrazila a bez uspechu 😝

jaruska8
24. okt 2012

@dafy Už sa ospravedlnila, neprečítala si dobre otázku... 😒

dafy
24. okt 2012

@jaruska8 som si všimla ja neutočím na nu 😉 len som jej napísala aby bola v obraze kolko to stojí a preco človek musí rozmýšlať nad požičkou bohužial je to tak drahé že jednoducho si to človek nemože dovoliť ked uz ide napr 5krát 🙄

desiree_tf
24. okt 2012

@dafy Viem ze umele oplodnenie je drahe. Zial nikde nie je zaruka o jeho uspesnosti, je to o stasti bud, alebo 😒 . Len otazka je, ze niekto si chce na IVF zobrat pozicku a ak by nahodou nevyslo uspesne, (nikomu to nezelam pravdaze) Tak potom co sa stane? Ostane jej splacanie pozicky na krku a smutok v dusi...kazdy ma na vyber, ako sa rozhodne v tomto smere, podla svojich moznosti....Zelam ti vela uspechov 🙂

sofokleska
25. okt 2012

Ahojte prosim vs ako to je my sme už v centre boli davnejšie, ale vtedy nam navrhli IVF a robili nam aj genetiku. Žial nešli sme do toho bo sme mali nečakane vydavky. teraz by sme to chceli znovu skusiť, ta genetika nam tam zostala nemusia nam ju nanovo robiť? je to už vyše roka ak nie 2. Do akeho centra chodite? my sme boli vtedy v ISCARE. Len už som aj zabudla že čo som brala na vstupne vyšetrenia.budem rada ak my niekto odpovie dakujem 🙂

tatinka
25. okt 2012

@sofokleska ahoj, chodim do iscare v martine....vysetrenia ktore si uz absolvovala nemusis robit znova pokial su to take ako genetika, hemato,amh, celkovy ten profil cos a robi hned na zaciatku a podobne,,,,urcite ale budu na novo robit spermio tvojmu drahemu,,,naj bude ked si zavolas do centra a oni uz ti presne povedia co a ako

vierussa
autor
29. okt 2012

poculi ste o tom dr jonasovi?som pocula len dobre veci.rozmyslam ze mu napisem.aj ked som na pochybach lebo ked nemam krami normalne,nemam ovulaciu tak asi tazko mi vypocita ten den ktory bude plodny.

tatinka
2. nov 2012

@vierussa ja si myslim ze s dr jonasom je tak ako aj inde u lekara, na 50% to moze pomoct na 50 nie,,,,ale ked neskusis nezistis,,,,🙂

vierussa
autor
2. nov 2012

@tatinka ta ved,a on len vyrata dni.ci ako to robi.a nepcha ziadne lieky.mozno sa vyhnem aj tomu ivf.

magica78
2. nov 2012

@vierussa to ze mas pravidelny menzes ako svajciarske hodiny neznamena ze mas ovulaciu. ja byt tebou idem do CARu kde vam urobia testy a zistia kde je vobec chyba a nebude ani potrebne IVF 🙂

olivia31
2. nov 2012

@vierussa Ahoj zlatko tak dokt. Jonáš treba skúšať všetko no nám jeho výpočet nepomohol mať bábo ☹....ale za pokus to stojí .....

vierussa
autor
2. nov 2012

@magica78 ved doki mi povedal ze ovulaciu nemam.ze asi preto nemozem otehotniet.a co je CARu.nepocula som o tom.ale ked beriem lieky mam stale menzes.ale ked som brala clostylgebyt tak som citila ze to bolo kus lepsie aj vysledky boli dobre ale to bolo len malokedy.

magica78
2. nov 2012

@vierussa CARu je centrum asistovenej reprodukcie a tam vas aj s partnerom vysetria ci ma spermosky ok a navrhnu liecbu

vierussa
autor
2. nov 2012

@olivia31 nie kazdy mal stastie.ja som sa stretla len s poozitivami,nemusi to vsak stale vist.ved nie je vseved.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli