Do ktorého CAR v Bratislave ísť?

pupo
25. máj 2008

Ahojte baby, poradíte mi do akého CAR v Bratislave ísť. Ideme ako samoplatci ( mám už 39 rokov) a chceme si dať urobiť PDG ( predimplantačnú genetiku).Ak viete prosím niekto ceny a či sa v BA toto vyšetrenie robí, prosím poraďte mi! Vďaka

zufalka
25. máj 2008

ahoj pupo.Absolvovala som 4 neuspesne ivf v gyn-fiv,ale viem že tam sa okrem zakladnych vyšetrení nerobia ine.Ja som chcela imunologiu na kolko sa mi neujalo vajko ani raz,ale nerobia. skus ine zariadenie,tu sa to robí podla mna skor na kvantitu ako na kvalitu. ja som bola tiež ako samoplatca-30 000,-sk stoji zakrok,3000,-je za odbery,utz,..,plus lieky okolo 20 000,-.držim palce

pupo
autor
29. máj 2008

Dík Zufalka, že si sa ozvala.Objednala som sa do Iscaru, ale niesom presvedčená, že robím dobre. V Iscare toto vyšetrenie robia za cca 26000 Sk. Uvidím čo mi povedia na prvej konzultačnej návšteve. Ak nie, tak mi zostáva Helios Martin alebo Brno, tam to takisto robia. Neviem, čo robiť. Iscar nemá práve najlepšiu povesť, ale neviem si predstaviť chodiť do Martina či Brna. To by sme tam asi museli stráviť dovolenku, pretože jazdiť hore-dole by asi nešlo a musela by som si to z BA odšoferovať pokaždé sama, keďže drahý nemá vodičák. Možno zbytočne preháňam, ale hyperstimulák je asi dosť frekvenčný a čo by som robila doma, keď by nastali problémy? Odšoférovať viac ako 200 km s bolesťami brucha by asi nešlo.
Takže mi nezostane na výber. Osobne si však myslím, že psychická pohoda je pri IVF asi polovička úspechu. Uvidím aký dojem na mňa spravia v Iscare. Ten prvý , telefonický s recepciou nebol najlepší...

jvo
29. máj 2008

ahoj nechcem ta odhovarat od ISCARE ale v tom centre sa plati za vsetko aj za co inde nie a hlavne sa plati velmi vela. Ja som bola pred nedavnom (ani nie mesiac) na tvojom mieste a vybrala som si Ferticent, a myslim ze som urobila dobre, velmi mile utulne prostredie, lekar mily, vysvetlil vsetko co treba, ja som sa rozhodovala medzi GinFivom a Ferticentom, len nakoniec po precitani for som GF zavrhla lebo to tam ide ako na beziacom pase, lekari si ta tam podavaju od jedneho k druhemu, viem ze vela kociek je tam spokojnych...ved skus precitat par tem su aj tu take kde sa porovnavaju centra, jednu taku temu som zalozila aj ja ked som sa rozhodovala len si to hod do vyhladavaca, myslim ze kazde centrum ma svoje pre a aj proti.....prajem kazdopadne vela stastia.

pupo
autor
29. máj 2008

Ahoj Jvo. Aj ja som si na základe tohto fóra vybrala Ferticent, ale bohužiaľ PGD vyšetrenie tam nerobia, respektívne im to príde urobiť nejaká firma z Brna a stojí to 55.000 Sk a keďže ideme ako samoplatci tak si to nemôžem dovoliť. V Iscare to robia za 25000 Sk a v Heliose Martin za 20000 SK. Ja viem,že je možno blbé baviť sa o peniazoch v tomto prípade, ale keď rozpočet nepusí...Každopádne ti držím palce vo Ferticente

labutienka
30. máj 2008

ahoj pupo - ja osobne chodím do GF, som spokojná a vyhovuje mi to tam. na ich stránke je aj cenník, tu je link: http://www.novedieta.sk/?IDe=17017

beke
30. máj 2008

pupo, ku komu ideš v ISCARE? Aj ja tam chodím a som so všetkým spokojná (okrem recepčnej ale tú si netreba až tak všímať). Pred troma rokmi som tam bola na IVF, ktorý bol úspešný a teraz v pondelok som bola KET-e a nemôžem povedať na nich nič zlé.
Prajem ti veľa úspechov a na konci voňavý batôžtek. 🙂 🙂 🙂

pupo
autor
30. máj 2008

Díky Beke, že si sa ozvala. Objednala som sa k MUDr. Ďurechovej (na základe pozitívnych reakcií na tomto fóre).Som rada,že si spokojná. Ako to tam funguje? Chodí sa stále k jednému lekárovi, alebo každý doktor robí určitý výkon? Napíšeš mi tvoj osobný názor na doktorov v tomto centre?
Vopred ďakujem a želám zdravého bračeka alebo sestričku tvojmu drobcovi.

vika34
30. máj 2008

ahoj Pupo v Gin fiv stojí predimplantačná genetika 39000 a posielajú to do Plzne,ja som bola na konzultáciách vo všetkých centrách a všetky kočky strašne ospevujú Ferti. ,ale mne dr.vôbec nepomohol,môj problém spočíva ,že môžem otehotnieť,ale sa mi nedarí donosiť,teda raz sa mi to podarilo a dr. mi povedal,že mám skúšať,ale ja som 4 razy potratila a raz mimomater.a nie je to bohviečo každý rok ísť na kyret a laparku,takže Fert.som musela zavrhnúť,ale to neznamená ,že to nie je dobré centrum.Išla som s mojím problémom do Iskaru k dr.´Durechová a pred tým ako so mnou chceli začať niečo robiť tak chcela imunol.vyšetrenie v Plzni ,ktoré stojí cca 30000 czk a až potom by mi urobili pred.genetiku cca30000 ,medzitým som bola v Ginfiv na konzultácii u nejakej dr., tam toto imunolog. vyšetrenie posielajú do Prahy,stojí ccA 3000-5000 CZK a tá mi povedala,že som na dobrej ceste zozbierať všetky potrebné vyšetrenia.Takže som zostala na mrtvom bode.Nakoniec som sa znovu objednala do Ginfivu k dr.a tam som znovu porozprávala svoj problém a potom to už išlo veľmi rýchlo ,o mesiac začínam IVF,je pravda ,že to tam ide ako na páse,keĎ sa nepítaš tak veľmi dr.nehovorí,mám pocit,že si myslí,že sme si všetko o tom celom procese naštudovali sami,zatiaľ sa nemám na čo sťažovať ,ale uvidíme keď príde na vec.Osobne si myslím,že záleží ako na teba zapôsobí doktor,nie recepčná a aký máš pocit z toho celého.Ja som si nakoniec vybrala gin. a až časom zistím či to bola dobrá voľba.Držím palce

pupo
autor
30. máj 2008

Ahoj Vika, vidím,že to nemáš ľahké, ale ani ja neviem čo ma čaká...Treba si dávať pozor, hlavne ak človek ide ako samoplatca , čo kde ako stojí. Veď 3000 a 30000 Sk je rozdiel, hlavne ak máme obmedzený rozpočet. Ale určite všetka táto tortúra zato stojí...držím Ti palce!!!

beke
31. máj 2008

Ahoj pupo,
aj ja chodím k dr. Ďurechovej a som s ňou spokojná, všeto mi robila ona od prvej konzultácie až po transfer, všetky utz, len raz som musela ísť v utorok na utz a ona v utorok neordinuje takže mi to spravil druhý doktor, ináč všetko mi robila ona. Ostatných veľmi nepoznám. Sestričky sú tiež perfektné aspoň ja som bola spokojná, aj teraz aj pred tromi rokmi.
Prajem ti veľa štastia. Maj sa. 🙂

pupo
autor
5. jún 2008

Caute baby,
absolvovala som prvé vyšetrenie u Dr. Ďurechovej. Prvý dojem veľmi dobrý, dúfam, že to takto bude pokračovať. Musíme čakať na výsledky cca mesiac a ak budú dobré ide sa na IVF. lacné to tam nieje, ale túto šancu musíme využiť, pretože je to asi jediná a posledná šanca mať vlastné dieťa. Ďakujem vám všetkým diskutujúcim, veľmi to pomáha v orientácii o postupoch v jednotlivých CARoch a neposledne aj v naberaní odvahy do toho ísť.
Držím vám a všetkým palce a veĺa sily!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre