Doba čakania na schválenie umelého oplodnenia poisťovňou

zuzicek88
19. jan 2015

Chcela by som sa spytat,aku dobu ste cakali na schvalenie poistovnou na umele oplodnenie? my cakame od prveho decembra,co sa mi zda uz dost dlha doba a naozaj uz zacinam stracat nervy. Mame vseobecnu zdravotnu poistovnu

lucy125
19. jan 2015

@zuzicek88 Ahoj my sme mali Doveru a čakali sme 2,5 mesiaca.

zuzicek88
autor
19. jan 2015

@lucy125 to vazne? no to si ma velmi nepotesila,ale aj tak dakujem ze si sa ozvala a aspon vam to vyslo?

lucy125
19. jan 2015

@zuzicek88 ano vyšlo,maly ma skoro 2r a 8mes. 🙂 držim palce 🙂 a kde chodite??

nikusa6
19. jan 2015

@zuzicek88 ahoj. My sme to riesili cca v novembri a trvalo a trvalo nam to necely mesiac. Tiez mame vszp.zvlastne ze este nic ;( fakt to je uz dlho aj ked verim tomu ze zavazili aj sviatky.

zuzicek88
autor
19. jan 2015

@lucy125 Dakujem ti velmi pekne,verim,ze aj to pomoze,chodime do GYN-FIV

zuzicek88
autor
19. jan 2015

@nikusa6 ved aj mne sa to uz zda dlho,uz som volala aj do centra,ci to nahodou nezabudli poslat,clovek stale musi na nieco cakat a cakat,no ale zasa na druhej strane,stale verim,ze mozno este predsa sa podari aj prirodzene,posledna sanca

lucy125
19. jan 2015

@zuzicek88 aj my sme tam chodili 🙂 za mna velke plus 🙂

lucy125
19. jan 2015

@zuzicek88 ja som pravidelne volavala do poistovne,nie do centra a inak injekcie sa schvaluju zvlašť a zakrok-punkcia vajičok zvlašt,preto to tak dlho trva a obe veci schvaluje iny revizny lekar.

nikusa6
19. jan 2015

@zuzicek88 ano to je pravda mozno to tak ma byt ;) a bolo mi mile keby to nakoniec vyslo priridzene 🙂 asi by som aj ja cinkla do pistovne ked uz to mas tak dlho.aj pidla toho ako si na tom s menstruacipu aby ste ked tak sli sup sup nato ;)

zuzicek88
autor
19. jan 2015

@lucy125 aha,no super,cely tento nas stat,vsetko tu musia komplikovat

candour
19. jan 2015

@zuzicek88 Ja mam union, oba razy v lete aj v decem. co com bola na IVF nam to schvalili za 2-3 týždne som to už mala ..

barbora1985
19. jan 2015

No skus zavolat do poistovne, ja som tak po mesiaci od podpisania ziadosti (8.12) volala do vszp dna 8.1 a tam mi povedali ze ju tam nemaju, tak som volala do iscaru mt a tam mi povedali, ze ju len 17.12 posielali do iscare ba a z tadial do poistovne....

zuzicek88
autor
19. jan 2015

@barbora1985 no pekne,tak asi tam naozaj budem musiet zavolat,dakujem za radu

zuzicek88
autor
19. jan 2015

aj som tam volala,ledva som sa dovolala a dopatrala,no ta pani co by to mohla vediet ma dnes dovolenku,no vraj buduci tyzden by to uz teoreticky mohlo byt aj odoslane,no uvidime zajtra,hned rano tam budem volat

marin.frist
19. jan 2015

my v Dovere sme cakali cca mesiac. A to som tam vyvolavala, vypytovala sa a urgovala, co to da. Schvalene som to mala behom 3t a potom zasa sa muselo cakat, kym tie papiere budu dorucene CAR - lebo obsahovali specialne unikatne kody, ktore museli byt pre poistovnu vytlacene aj na recepty na injekcie.

zuzicek88
autor
19. jan 2015

@marin.frist no ja uz cakam od prveho decembra

marin.frist
19. jan 2015

@zuzicek88 tiez v Dovere? Ja som pri prvom hovore strasne dlho patrala po pani, co mala vybavovat moju ziadost. Hlavne sa nenechat odbyt a trvat na tom, ze chces hovorit s kompetentnou osobou a ak ta zrusia, ze sa ozvu, pytaj si meno a cislo osoby, s ktorou si hovorila. Nech jej zavolas spat. Ono sviatky urobili velku medzeru, ale toto je citliva zalezitost.

zuzicek88
autor
19. jan 2015

@marin.frist nie ja vo vseobecnej,ale pani bola velmi mila a ochotna,aj mi dala cislo a meno pini,ktorej mam zajtra zavolat,dokonca mi povedala,ked videla kolko mam rokov,ze sa to moze dat aj urychlit,tak som teda zvedava,ze co zajtra vybavim

zuzicek88
autor
20. jan 2015

@lucy125
@marin.frist
@barbora1985
@candour
Babulky,tak dnes som tam volala chvala Panu Bohu ziadost uz mame schvalenu,tak buduci tyzden by ju mali v GF dostat,takze februar stihame,uz len aby sa to podarilo

lucy125
20. jan 2015

@zuzicek88 a aký budeš mat protokol? dlhy? kratky? ja sommala dlhy a ked nabehla mrcha som si pichala injekcie asi mesiac,medzitým kontroly 1x za týžden,potom 2x za týžden,potom každý druhy den až kym nepovedali stop a o 48h sa idu vyberat punkciou vajka 🙂 držim palce.

zuzicek88
autor
20. jan 2015

@lucy125 dakujem ti,si moc zlata,povedali mi ked som vypisovala ziadost na umele,ze budem mat kratky protokol,ze od druheho dna ms si budem pichat injekcie do brucha a kazdy druhy den tusim na krv a potom sa ide na to,uz si to celkom presne nepamatam,ved to uz su skoro dva mesiace

zuzicek88
autor
20. jan 2015

@lucy125 a mozem sa ta spytat,ci si mala aj problemy s ms ked ste mali dlhy protokol?

lucy125
20. jan 2015

@zuzicek88 fuha,kratky?? tak to cca 2týždne pichania a idete vyberat a vkladat.Ja som pichala mesiac a mala som 11 vajičok,z toho jedno bolo poškodene,takže 10ks sa oplodnilo ICSI. pri kratkom byva max 5ks.

lucy125
20. jan 2015

@zuzicek88 nie ja som vobec nemala z ms problemy,proste mi dali dlhy protokol,tym vznikne vačšia šanca,embryjka sme mali vždy zmrazene,takže 4x KET som absolvovala a to nam ešte dve embryjka pri rozmrazeni zomreli.

robin_claire
20. jan 2015

@zuzicek88 ja mesiac, ale to bolo v roku 2008

lucy125
20. jan 2015

@zuzicek88 a ake lieky bereš? ja som mala acidum folicum,utrogestan,estrofen a nakoiec aj prednison a pri prednisone sa zadarilo 🙂

zuzicek88
autor
20. jan 2015

@lucy125 tak to by som chcela vediet,ze podla coho sa rozhoduju ci kratky,alebo dlhy protokol,ja tomu moc nerozumiem

lucy125
20. jan 2015

@zuzicek88 podla vysledkov 🙂

zuzicek88
autor
20. jan 2015

@lucy125 ja neberiem vobec ziadne lieky,oba ked sme boli na IUI tak ten utrogestat. to si preco,alebo naco uzivala tie lieky?

lucy125
20. jan 2015

@zuzicek88 napr mjmu mm robili permiogram,mne brali krv,palpačne vyšetrenie,vyšetrenie sonom zvnutra,stery na krčku na cyto+prefuky vaječnikov bez narkozy u nich v ambulancii a podla vysledkov nasadili dlhy protokol,aj ked ja som mala všetky vysledky ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre