Embryotransfer sa nekonal

stella2
22. okt 2013

Ahojte,
Minuly tyzden som bola na punkcii vajicok ale z 8 vajicok boli len 2 dobre a aj tie sa nevyvijali dobre, takze transfer sa nekonal. Pritom pri prvom pokuse sme mali 10 vajicok z toho 8 dobrych a vkladali 2, ale tiez nie tej najlepsej kvality. Nakoniec som aj otehotnela ale v 7 tt to skoncilo /anembryomola/:( Predpokladam ze to je kvoli tomu ze tie embrya boli uz od zaciatku pomale a ako som sa docitala tak je to kvoli zlej kvalite vajicok. Mate niekto podobnu skusenost, s tym ze v dalsom cykle sa to vyvijalo v poriadku a vyslo to? Mate skusenosti s pripravkami ktore by este mohli ovplyvnit kvalitu vajicok? /co som zistila tak koenzym Q10, Inositol, /
PO akom dlhom case je mozne zopakovat IVF? /Ja by som kludne isla aj hned dalsi mesiac, ale mozno je potrebne aby si telo oddychlo/
U nas je problem ze manzel ma zlu morfologiu spermii, ja som mala vsetky vysetrenia ok, ale nebola som na laparoskopii. Gynekolog mi povedal ze je zbytocne tam ist ked viem ze manzel nema dobre vysledky, ale na druhej strane ich nema ani najhorsie. Ide mi o to ze ak by bol problem este aj na mojej strane ze by sme mozno zvysili pravdepodobnost a ze by to mohlo vyjst aj prirodzenou cestou.
Ake su Vase nazory na to? Budem rada za kazdu odpoved.

trulinka
22. okt 2013

@stella2
Ahoj, to ma ozaj mrzi, ze sa ET ani nekonal, musi to byt psychicky narocne, tolko sa clovek na to IVF pripravuje, picha si injekcie, musi prezit odber vajicok pod anestezou a transfer sa nakoniec ani nekona.... ☹ Ja som momentalne v stadiu cakania na vysledok po 1 IVF. Predtym som absolvovala 3x neuspesne inseminacie. Tiez mame problem s manzelovym tvarom spermii....Teraz som vyprodukovala 24 zrelych vajicok, oplodnili ich 15 a nakoniec ostalo 7 embryi. Jedno mi vlozili a 6 zamrazlli. Mam pocit, ze mi to nevyslo, lebo mam pocit, ze kazdu chvilu dostanem menzes....Co ti povedali v Car-e? Ze cim to mohlo byt? Zlou kvalitou spermii, alebo vajicok? Odporucili vam nejake vysetrenia? Myslim, ze je potrebne nejaky cas oddychnut od hormonov a potom ist do dalsieho IVF.....Prepac ak som ti nejako neporadila.....

slnecnica007
22. okt 2013

Pokiaľ viem, tak do ďalšej stimulácie možno ísť o 4-6 mesiacov od predchádzajúcej. Treba si trošku oddýchnuť. Možno by naozaj nebolo od veci medzi tým ísť na laparoskopiu a prípadne nejaké genetické vyšetrenie. Nebuď smutná, určite sa to nabudúce podarí. A ešte treba mať dobré centrum. Je veľmi dôležité, aby malo centrum hlavne kvalitné embryologické laboratórium a skúsených embryológov, to je možno najpodstatnejšia vec v celom IVF. Ja som rozhodnutá, ak nám to tentokrát nevyjde, tak ideme do Brna. Majú veľmi dobré výsledky, pri soft stimulkách získavajú síce menej, ale kvalitnejšie embryá a v niektorých centrách robia automaticky genetiku embrí a vkladajú len zdravé embryá. Je veľa možností, ste len na začiatku, tak to treba využiť! Veľa šťastia prajem a veľa trpezlivosti,lebo tá je dôležitá.

vafinka
23. okt 2013

@stella2 ahoj, nevesaj hlavu dole. ja som bola na tom tak ako ty, mala som 2xivf ani raz et, mame aj geneticke vysetrenie, manzel ma teratoozoospermiu, naokiec som sla na laprku, a po 7mesiacoch som ostala prirodzene tehotna ja som nemala ziadne zrasty ani ine problemy. podla mna si treba vybehat vsetky vysetrenia,pokial sa nic nenajde, tak by som uz to nechavala na prirodu.

stella2
autor
23. okt 2013

@slnecnica007 Ahoj,ja som v Reprofite v Brne a podla referencii su dobri... Ved na prvy krat nam to tam hned vyslo, aj ked mali sme na 5 den len compact morulu 2x a z osmych zostali len tie dve . Tie geneticke vysetrenia sa kde daju absolvovat? Aka je asi cena? NO, nam sa velmi nechce oddychovat, lebo po potrate som pol roka cakala, mam uz 37 a snazime sa uz skoro 3 roky:( ale par mesiacov pockame... A vy chodite do ktoreho centra? Kolko pokusov ste mali?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stella2
autor
23. okt 2013

@vafinka Dakujem za povzbudenie! To je uzasnee ze Vam to potom vyslo prirodzene! Ako dlho ste sa snazili? Moj manzel ma morfologiu len 1 % tak neviem ci sa s tym da otehotniet prirodzene... Tie ostatne parametre sa mu zlepsili po tom ako sme absolvovali detoxikacnu kuru...Doteraz som si myslela ze chyba je v manzelovi, ale teraz sa zacinam obavat ze je to aj vo mne -pretoze tie zle embrya su kvoli zlej kvalite vajicok... No ale v tomto veku je uz ze vraj menej tych kvalitnych:( Ake by si este odporucala vysetrenia okrem tych genetickych? Hormonalny profil mam super, aj folikulometria vysla ok..

stella2
autor
23. okt 2013

@fidka79 Wau , a to sa da aj liecit? Ja mam taku predstavu ze ked je nejaky geneticky problem tak sa s tym uz neda nic robit...Ale musim si tuto oblast nastudovat. Mne sa inak zda ze vela veci odomna nechceli... stacil im len moj hormonalny profil a uz nic dalej neriesili... Zrejme to brali tak ze chyba je v spermiach...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vafinka
23. okt 2013

@stella2 aj my sme mali len 1percento dobrych, cakali sme 4roky a zrazu bum ho ani neviem ako, aj mne vraveli , ze ja mam zle vajicka a neviem kde co. prestala som tomu verit a podvedome som vedela, ze sme oki a tak som tom vsetkemu dala kosom. a vysledok sa dostavil sam. no ja som mala aj testy na stitnu, prolaktin, a na pco. mam aj hemato vysetrenie, takze fraxik mi hrozi ale zatial sa mu uspesne vyhybam. moc ti drzim palce. a do ktoreho centra chodis?? ja som toho nazoru, ze tu centra na sr, su len o peniazoch a nie o snahe ti pomoct, aspon ja mam ten pocit, mozno ma tu niekto ukamnenuje, ale prezila som si svoje.

stella2
autor
23. okt 2013

@trulinka Ahoj, no je to dost tazke na psychiku. Pre mna ten cely proces nie je vobec narocny /myslim pichanie injekcii atd/. Narocne je to cakanie na vysledku o embryjach, hlavne ked je menej vajicok... Ale ty mas dost velky pocet, tak by som sa nebala... Ja som si inak prvy krat tiez myslela cele tie 2 tyzdne co som cakala ze to nevyslo a nakoniec to vyslo. Dokonca mi ani tehotensky test nevysiel na 15 den po et a uz som vysadila aj Utrogestan a potom mi doktor povedal ze z krvi vyslo ze som tehotna.... V Care sme este neboli, lebo to je cerstve, tak som zvedava co nam odporucia, ako dalsi krok...
Drzim palce!

vafinka
23. okt 2013

@stella2 ja viem , psychika je velmi dolezita, skus sa zamerat na nieco ine. sama som tym presla, od tazkych depresii, placu, a nechuti k zivotu, ale potom som sa po niekolkych mesiacoch spamatala. a zacala som zit, a uztivat si chvilky s muzikom. vies, jedna vec je na papieri, to je len stav z toho dna. ale to co bude zajtra je zas o inom. hlavu hore, a ver ze sa vam to podari aj normalne. a na tu laparku chod, za kazdu cenu aspon budes mat dusu na mieste

trulinka
23. okt 2013

@stella2
Presne tak aj u nas, manzelovi zistili teratozoospermiu, cize deformaciu spermii nad 96%, takze mne urobili len hormonalny profil a nic ine....ze pricina sa uz nasla, ale aj ja predsa nieco nemusim mat v poriadku...no neviem, ale zistili mi v ramci toho hormon. profilu, ze jeden hormon na stitnu zlazu mam zvyseny, TSH hormon....na nete som si nasla, ze je to velmi dolezity hormon v pripade otehotnenia, tak na vlastnu ziadost a ziadost mojej obv. lekarky som isla na endokrinologiu a tam mi Dr. povedala, ze preco ma neposlali skor, bola som uz totiz v stimulacnej faze na IVF. Takze beriem liek na upravu tohto hormonu a budem ho brat zrejme cely zivvot, tazke super 😖 . Ale nechapem preco ma z CAR-u neposlali hned na toto vysetrenie...co ked aj preto sme mali 3 neuspesne IUI? 😕

slnecnica007
23. okt 2013

@stella2 Ahoj, my chodíme do GynFiv, máme za sebou 1 x ET a teraz čakám na výsledok po druhom KET. Takisto mám 37, doma máme jedno 8 ročné dieťa, ktoré prišlo úplne v pohode a potom 7 rokov nič. Posledné 2 roky už skúšame s pomocou odborníkov...Rovnako sme mali problém s kvalitou embryí, pomalšie sa delili, niektoré neprežili rozmrazenie. Lekár v centre sa vyjdril, že nevidí problém, ide len o to, nájsť to správne embryo, ale jemu sa to ľahko vraví ☹
Na genetiku by Ťa mohol poslať aj obvodný gynekológ, keď ste mali anembryomolu.A ešte aj na hematológiu, na vylúčenie trombofilných stavov.

stella2
autor
24. okt 2013

@vafinka Ja som si hovorila od toho potratu ze na to nebudem mysliet, vela cestujeme a uzivame si zivot. Ale aj tak sa to pol roka potom spontanne nepodarilo:( Tak asi musime skusat dalej vsetkymi moznymi sposobmi... Teraz si ale neviem predstavit ze by som to uplne dala prec z hlavy.Asi hlavne preto ze uz 37 a cas sa krati:( Ale som nalomena uz aj na tu laparku. Po akom case od zakroku sa da ist zasa na ivf? Super ze sa Vam to podarilo normalne!

stella2
autor
24. okt 2013

@trulinka Tak to je sila... Mam normalne pocit ze clovek si to musi nastudovat vsetko sam a pytat sa na vsetky mozne vysetrenia lebo vsetci /gynekolog aj v CAr/ to maju na haku... Ale aspon ze ste to zistili... Ja som bola na stitnej zlaze ale tiez len na moju vlastnu ziadost ...

stella2
autor
24. okt 2013

@slnecnica007 Asi problem s embryami je aj vekom...Co som citala tak po 30 su vajicka menej kvalitne:( Beries nejake doplnky na zlepsenie kvality?

vafinka
24. okt 2013

@stella2 to presne neviem, ale myslim ze tak do 2mesiacov, sa to da isto. alebo aj po nich. ja sa priznam, ze som to uz nechala tak, nemala som nervy na to, aby som zas isla riesit ivf, a nakoniec to priroda zariadila sama. laparka, nie je tak strasna, ako si myslis, dalo sa to v poho vydrzat.

trulinka
24. okt 2013

@stella2
To je ozaj sila, mna mali poslat na endokrinologiu uz pred rokom - vtedy mi zistili ten zvyseny hormon, tak ja neviem co si o tom mysliet....a ty si to zrejme mala tak isto 😖 .

slnecnica007
24. okt 2013

@stella2 Počas stimulácie som brala Inositol a vit. C. Teraz pred KET som brala vit. C 1000mg , koenzým Q10 100mg a GS Mamavit. A musím povedať, že s tým vekom mi všetci lezú hore krkom. Mňa najskôr dr. strašil, že vekom už bude znížená rezerva vaječníkov a napokon som pri stimulácii "zniesla" 19 vajíčok. ( teda na starenku celkom slušné...🙂 ). Takže vekový faktor púšťam z hlavy von... 🙂

stella2
autor
25. okt 2013

@slnecnica007 Jej, tak to ste mali velmi dobry vysledok! Cim si stimulovala? Ja som mala Merional 150... Prvy krat to vyslo ok, ale druhy krat katastrofa. Ale teraz druhy krat som mala pred zaciatkom stimulacie bolest priedusiek a kasel, a ten kasel som mala aj pocas celej stimulacie /antibiotika som nebrala/. Takze to pripisujem ciastocne aj tomu... A u Vas je problem na manzelovej strane?

slnecnica007
25. okt 2013

@stella2 nevieme,kde je problém,všetko máme v norme,takže problém je v hlave a v strese...treba na vto nemyslieť

korenka17
1. dec 2013

ahojte,ja som čerstvá čakateľka,som po odbere vajíčok-22,nakoniec dnes ráno mi oznámili,že ich je 3,je 5.deň PK,zajtra mám zas volať ráno,som z toho dosť nervozna,nerátala som s tým,priznám sa... 😒

muska15
30. dec 2013

Ahojte, som po embryotransfere metodou ICI a dnes je 11.den vo stvrtok idem na krv a sono, ale myslim ze to nevyslo lebo v piatok som zacala spinit a dnes trosku krvacam (dnes mam dostat aj mrchu) a prave zacinam mat take jemnejsie boleti ako ked mam dostat....myslite si, ze sa to emryo neujalo,alebo mate niekto skusenost, ze aj ked krvaca ze sa to podari? dakujem za odpoved a rady🙂

misenaf
14. jún 2014

@korenka17
@stella2 ahojte chodite sem este? ako to dopadlo nakoniec ?aj moje embryjka nedisiahli dobru kvalitu.Z 8 bolo len 1 na vklad vcasna blastocysta

korenka17
14. jún 2014

@misenaf ahoj,na jeseň som nemala ani jedno embyo z 15 napichnutých metodou PICSI,teraz som bola v Brne a tiež som mala len časnú blasocystu,vložili mi ju vo štvrtok a čakáááme a čakáááme na výsledok až do 24.6.Kedy si mala ET?

misenaf
14. jún 2014

@korenka17 ahoj ja som mala teraz v stredu ale necitim nic .teraz si mala aku kvalitu?aj stedali mrazit?

korenka17
14. jún 2014

@misenaf ...a čo by si mala cítiť?...ved to je len pár dní,po 14 dňoch od ET môžeš niečo cítiť,ak vôbec...
mali sme časnú blastocystu,ostatné neboli vhodné na mrazenie,takže toto je jediná šanca!
takže do 24.6. nič neviem,necítim,testovať nebudem skôr,nemá to význam...držím moooc palce!!!

misenaf
15. jún 2014

@korenka17 uuuuuuplne rovnako.Aj ja moc drzim palceky.Citit povedzme v case uhniezdovania bolestiv podbrusku alebo napatie vprsach baby co otehotneli niektore citili ze sa to podarilo.
Toto bolo tvoje 2.ivf?ani tinepovedalipreco embryjka nemaju taku kvalitu?.ci je to zlym protokolom alebo je chyba vo vajickach?a na geneticke vas neposielali?
ja som mala kratky protokol pichala som menopurom 50 iu.a ty?a moje prve ivf.

korenka17
15. jún 2014

@misenaf ,nooo,ja neverím takým tým rečiam,že cítiš niečo pri uhniez´dovaní,to podľa mňa nieje možné,to si len nahovárajú a každá žena cíti-necíti niečo iné,nemysli na to vkuse hlavne!Ja som už prešla všeličím a viem naisto,že treba byť v klude a správať sa tak,že ani neočakávaš byť tehotnou,proste sa správať prirodzene,usmievať sa,ja som ostala doma do konca budúceho týždňa,lebo mám dosť stres v práci a to je to posledné,čo potrebujem teraz 🙂
ano,druhé IVF,PRVÉ( HELIOS MT) bolo podľa slov mojích známych báb,čo absolvovali 6-7 IVF,že som bola prestimulovaná,mala som dlhý protokol,22 vajíčok,takže asi boli slabé,lebo ich bolo veľa a + manžel má silnú genetiku spermie,takže ja potrebujem silné vajko.
DRUHÉ( REPROFIT Brno ) bolo soft,čiže s minimálnou stimulkou,len lieky a 4 injekcie Merional a mala som 4 zrelé vajíčka a z nich mi ostalo jedno embryjko-časná blastocysta.
Na genetike sme boli dávno,aj na hematologii,genetiku mám obaja v poriadku,hematologiu mám možnú trombofíliu v čase tehu,to mi zistili po druhom potrate.Ja som 3x bola prirodzene tehu,ale žiaľ,potratila som to...juj,ale som sa rozpísala,tak peknú nedeľu!!!

misenaf
15. jún 2014

@korenka17 tak ty vies asi najlepsie povedat ci citit alebo nie vcasne tehotenstvo ked si uz bola tehu.Naozaj si nic ani vtedynecitila?ak sa mozem spytat preco si mala take dlhe casove rozpatie medzi 1.a2.ivf?
Ta genetika...co sa tam vlastne zistuje?a neviem ci ste boli na reprodukc.imunologii?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre