icon

Embryotransfer v máji

avatar
susinka2901
27. apr 2018

Ahojte žienky. Ktoré z Vás podstupia Et/KET v máji tak sa pridajte. Môžme tu pridávať pocity po ET a testiky. Vwerim,že len pozitívne správy. Mňa čaká môj prvý ET 2.5. 😉

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 26. jún 2026 · 400 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Pri príprave na zamrazený embryotransfer (KET) sa v praxi často používa estrogenový prípravok Estrimax od 1. dňa cyklu a následné nasadenie progesterónu (Utrogestan) približne od 14. dňa, pričom termín vkladu sa plánuje podľa „veku“ embrya a hrúbky endometria.
  • Po stimulácii a pri príprave na ET/KET pacientky v diskusii uvádzali konkrétne lieky a postupy: Gonal 150 + Menopur 75 počas stimulácie, ovitrelle alebo Pregnyl ako spúšťací preparát (užívané dávky spomínané 2 250 IU a 5 000 IU), a po vklade každodenné podkožné injekcie Fraxiparin.
  • Rozdiel medzi 3‑dňovými embryami a 5‑dňovými blastocystami bol explicitne diskutovaný: 5‑dňová blastocysta môže podľa viacerých žien spôsobiť skoršie pozitívne testy (napr. už 8.–10. deň), kým 3‑dňové embryá musia najprv dozrieť do blastocysty pred začiatkom hlbšej produkcie hCG.


Najčastejšie otázky

Q: Ako vyzerá bežná príprava na KET v riadenom cykle?
A: V riadenom (hormonálnom) cykle sa podľa príspevkov začína od 1. dňa menštruácie estrogenovým liekom (Estrimax alebo podobný), sleduje sa hrúbka endometria sono a pri dosiahnutí vhodnej sliznice sa pridá progesterón (Utrogestan), aby sa načasoval vklad v súlade s „vekom“ embrya.

Q: Ako prebieha „native“ (prirodzený) KET a kedy sa vklad plánuje?
A: V prirodzenom cykle sa sledujú folikuly a ovulácia sonom a krvnými testami, ovulácia sa môže poistovať injekciou Ovitrelle a vklad sa robí 5 dní po ovulácii pri 5‑dňovej blastocyste; progesterón sa často predpisuje ako poistka.

Q: Kedy sa oplatí robiť domácy tehotenský test po ET/KET a kedy ísť na krvné hCG?
A: Diskutovalo sa, že pri 5‑dňových blastocystách sa pozitívna čiarka môže objaviť už 8.–10. deň, niektoré ženy testovali 12. deň; krvné hCG býva odberané zvyčajne 10.–14. deň po vklade pre spoľahlivejší výsledok.

Q: Ktoré lieky a injekcie sú najčastejšie používané pri stimulácii a po vklade?
A: Pri stimulácii spomínali Gonal 150 a Menopur 75, ako spúšťací preparát Ovitrelle alebo Pregnyl (uvedené dávky 2 250 IU a 5 000 IU), po vklade ženy pravidelne uvádzali progesterón (Utrogestan) a večerné injekcie Fraxiparin.

Q: Koľko stojí KET/ET podľa skúseností z diskusie?
A: Uvádzané ceny boli rôzne: v jednom CAR uvedené 300 € za samotný KET plus lieky, jedna žena zaplatila 189 € za vklad „bez lepidla a hatchingu“ a iná uviedla cenu 320 € za vklad (súčasťou boli aj náklady na lieky).

Q: Má zmysel „lepidlo“ alebo hatching pri vklade embryí?
A: V diskusii niektoré pacientky zaplatili za lepidlo/hatching ako doplnok, iné uviedli, že im to nepomohlo; názory sú rozdelené a výsledok sa podľa diskusie považuje za individuálny.

Q: Ako dlho môže ovplyvňovať domáci test Pregnyl či Ovitrelle?
A: Uvádzali sa rôzne údaje: Pregnyl 5 000 IU podľa diskusie môže byť detekovateľný až ~10 dní, nižšia dávka 2 250 IU bola v diskusii označená za kratšie detegovateľnú (~5 dní), jeden používateľ uviedol, že Ovitrelle sa drží v tele 9 dní — tieto hodnoty boli uvádzané ako praktické pozorovania, nie ako presné farmakologické údaje.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Pri príprave KET sa bežne používa kombinácia estrogénov (Estrimax alebo podobné) a progesterónu (Utrogestan) na dosiahnutie vhodnej sliznice pred vkladom.
  • Po vklade sa často predpisuje denné podkožné podávanie Fraxiparinu a pokračovanie progesterónu ako štandardná post‑transfer starostlivosť.
  • 5‑dňové blastocysty sa v diskusii spomínali ako faktor pre skoršie pozitívne testy v porovnaní s 3‑dňovými embryami.


Sporné názory

  • Niektoré ženy v diskusii tvrdili, že KET má vyššiu pravdepodobnosť úspechu než čerstvý ET, zatiaľ čo iné mali osobné skúsenosti, že čerstvý ET alebo KET im nevyšiel — teda v diskusii kolidujú názory o tom, ktorý prístup je úspešnejší.
  • Niektoré ženy považovali „lepidlo“ a hatching za užitočné doplnky pri vklade, zatiaľ čo iné konštatovali, že po ich použití úspech neprichádzal.


Otvorené otázky

  • Aká je optimálna dĺžka prestávky medzi stimuláciou/ET a prvým možným KET, aby sa minimalizoval vplyv hormónov na výsledok?
  • Ako presne ovplyvňujú rôzne dávky Pregnylu a Ovitrelle detegovateľnosť v domácich testoch a kedy je bezpečné testovať bez interference?
  • Do akej miery zvyšuje skorá vysoká hodnota hCG po KET riziko viacpočetného tehotenstva a ako to koreluje s počtom vložených embryí?


Spomenuté značky a firmy

ReproMedica, Ferticent, Helios v Martine, Helios v Banskej Bystrici, Gyn Fiv NR, CAR, Imunovital (Ružinov)

Spomenuté produkty a metódy

Estrimax,Utrogestan,Pregnyl,Ovitrelle,Gonal 150,Menopur 75,Fraxiparin,lepidlo (embryo glue),hatching/hatched blastocyst,3‑dňové embryo,5‑dňová blastocysta,natívny cyklus (native KET),riadený hormonálny cyklus (estradiol + progesterón),spermo balíček,isotonické nápoje,ananas,akupunktúra

Miesta a osoby

Martin,Bratislava (Ružinov),Nitra,Banská Bystrica,Žilina,Viedeň,Drabek,Hlinscak

Strana
avatar
evaachesa
27. apr 2018

@susinka2901 tak sa pridavam 🙂 mne vychadza ket okolo 8.5.

avatar
susinka2901
autor
28. apr 2018

@evaachesa jej no super. 😍 Takže tento týždeň ta čaká OPU alebo máte zmrazené embryo? 😉

avatar
evaachesa
28. apr 2018

Mame zamrazene .. ET nam zial nevysiel. A ako sa citis po tej celej "procedure"? 🙂

avatar
ceklis
28. apr 2018

Môžem sa aj ja pridať? Síce už mám et za sebou, no to čakanie je tak ťažké, strašne pomaly to ide. Držím Vám baby moc moc palce aby sa bodka uhniezdila a našli ste si \\

avatar
evaachesa
28. apr 2018

@ceklis jeej a kedy si mala vklad? Veelmi drzim palce 🙂 ako sa citis a kedy ides na krv? 🐘

avatar
ceklis
28. apr 2018

@evaachesa v pondelok tento týždeň 🙈 a krv mám až 7.5, som tak nedockava. Žiadne extra pocity a z toho som nervózna :( netuším kedy mám začať testovať, vkladali mi 3dnove embryjko 😇 tak veľmi verím, že to vyšlo 🙏🏻 A tak sa bojím toho sklamania. Toto je moje prvé ivf, teda bol to nativ ivf.
Kiež by som mala nejaké zmrazené.
Držím ti moc palce aby to vyšlo, v ktorom car si? A ET si mala asi po pk, že?

avatar
evaachesa
28. apr 2018

@ceklis hlavne nestresovat a nemysliet na to az tak intenzivne 😙 ja som mala pk aj embryoscope a dala som sa na pnku, nic som nerobila a testovat som sa nechcela no kamoska ma nahovorila nech si urobim rano test a to bol 12ty den...no vecer predtym som zacala krvacat 😕 niekde som citala ze lekar dokonca odporucil pohar vinka po vklade a ist sa odreagovat niekam ... ze je to aj o stasti a celkovej pohode, takze tentoraz to tak aj pojmem 🙂 a ked to nevyjde mame este 1 mrazacika a potom dalsi dlhy protokol ak bude treba. Chodim do car repromedica a ty?

avatar
susinka2901
autor
28. apr 2018

@evaachesa vieš čo celkom dobre. Našťastie nepribrala som, toho som sa najviac asi bála. Znášala som to celkom dobre tie injekcie. Po OPU som troska spinila a bolesti boli ako pri menzese. Dnes už nespinim a cítim sa dobre. Už len nedočkavo čakám na vklad. 😉

avatar
susinka2901
autor
28. apr 2018

@ceklis ahoj jasnr v pohode. Ja som,len rada. Držím silno palce aby všetko dopadlo dobre 😍💙👣

avatar
leren1
28. apr 2018

Pridavam sa 🙂 mna caka prvy ET 5.5 ❤️❤️

avatar
evaachesa
28. apr 2018

@susinka2901 tomu pribratiu daj este cas 😂 ja som pribrala az neskor ... a to mne vaha nikdy nekolisala takze isto z hormonov 😞

avatar
evaachesa
28. apr 2018

@leren1 drzim palceee 💗

avatar
susinka2901
autor
28. apr 2018

@evaachesa 😂 ja zas priberiem aj vody. Ale tak je pravda,že teraz viac dbam nato aby som prijala veľa bielkovín. A jem veľa ovocia a zeleniny. Tak snáď to nevude také strašné. Pred ivf som schudla z 80 kíl na 66. Po rokoch som sa dostala na váhu ktorú som mala ako 18ročná naposledy. 😂 A cítim sa lepšie lebo pri 80 kg má strašne boleli už nohy(mám kŕčové žily).

avatar
susinka2901
autor
28. apr 2018

@leren1 super držím palce aby to vyšlo. 😍 Ja mm tiež prvé ivf. 😉

avatar
ceklis
28. apr 2018

@evaachesa čiže 12ty deň po transfere si vlastne začala krvácať a tak ani ma krv si asi už nešla, že? Nechápem prečo, no čítala som, že väčšia pravdepodobnosť na uhniezdnenie je pri KET. Moc držím palce nech to vyjde.
To vínko už teda nestíham :( škoda, aj by som si dala hlavne večer pred spaním na to stale myslím. Ale vravím si, že som vďačná aj za to, že sa podarilo oplodniť a vložiť. Už musí bojovať embryjko. ✊🏻 Ak by sa to podarilo, asi by som tomu dlho neverila 🙈
Ja som bola skúšať aj v repromedice, no nakoniec sme sa rozhodli pre ferticent, snáď všade vedia robiť take malé velke zázraky pre nás, ktorým sa nedarí 🙏🏻

avatar
ceklis
28. apr 2018

@evaachesa ozaj a netušíš aký je rozdiel v dlhová krátkom protokole? Teda viem, že sa pichajú hormóny dlhšie, ale celkovo že od čoho závisí že doktor nasadí dlhy, či krátky protokol. Podľa čoho sa rozhodujú? 🙂 ja by som asi potom skúsila ten soft, neviem, mám taký rešpekt pred tými hormónmi 🤷🏼‍♀️ Ale skúsiť určite skúsim všetko pre ten maly zázrak života 🤱🏼

avatar
ceklis
28. apr 2018

@leren1 držím palce ✊🏻✊🏻✊🏻

avatar
evaachesa
28. apr 2018

@susinka2901 waau tak to klobuk dole, to si riadne vela schudla ...ja aom pribrala asi 2-3 kila cca cize zase nic extremne 🙂

avatar
evaachesa
28. apr 2018

@ceklis na krv by si mala ist tak ci tak .. ja som teda isla na dalsi den a samozrejme bolo to negativne ... aj sa ma sestricka pytala ako velmi krvacam, ze este to nemusi byt stratene, no ja som krvacala dost silno. Ja som nedavno citala ze v niektorych car ani ET nerobia lebo ze telo si potrebuje trochu oddychnut po stimulke...predsa je toho na zenu dost a teda robia az KET. Vinko si mozes dat aj nealko 😃 pre ten pocit a ma dokonca v sebe aj vitaminy ... teraz uz by som tiez nepila alko. Veelmi velmi drzim palce nech sa fazulka ujme 🙂 nam doky odporucil dlhy protokol, ze on je zastancom dlheho pretoze zena do seba tak ci tak dava hormony a uz je to jedno tych par dni dlhsie ako pri kratkom a je vyssia sanca ze sa vyprodukuje viac vajok ako pri kratkom a teda ak by to nevyslo s jednym tak zena nemusi dalsi mesiac zase podstupovat stimulku... a co sa hormonov tyka tak pocas tehotenstva ma zena 3nasobne vyssie vykyvy hormonov ako pocas tej jednej stimulky ze toho sa netreba bat... no nakoniec som vyprodukovala "az" 6 vajok 😃 no len 3 embryjka presli cez predlzenu kultivaciu...ale vacsina zien ma tak okolo 10 a viac

avatar
janickalili
30. apr 2018

@leren1 Ahoj, tak sme natom narovnako 😊 ja tiež idem na prvy KET 5.5 uz sa neviem dockat 😊V Marci mi nevysielo IVF . Chcem sa ta spitat do akeho centra chodis ? Ja chodim do Heliosu v Martine

avatar
susinka2901
autor
30. apr 2018

@evaachesa tak aj keď priberiem 2-3 kg to je v pohode. Bála som sa,že naspäť priberiem to co som schudla. 😂

avatar
ivankalaco
30. apr 2018

@susinka2901 Držím ti palčeky, nech sa zadarí 🌹

avatar
susinka2901
autor
30. apr 2018

@ivankalaco jej ďakujem. Dúfam,že sa podarí. 😘

avatar
leren1
30. apr 2018

@janickalili ahoj ja don gyn fiv Nr ...prave cakam na opu cela som vykakana 🤭

avatar
leren1
30. apr 2018

@janickalili bola si v marci na et ? A aky mate problem ?

avatar
ceklis
30. apr 2018

@evaachesa oki, ved pojdem na krv pokial teda sa nerozbehne regulerna ms
inak dnes je 10den po transfere a uplne ze biele testy :( ach jo, kedy najneskôr by sa nieco mohlo objavit na teste?
tak velmi velmi drzim vsetkym palce
ja som bola len na nativ, bez akejkolvek stimulky, tak myslis si, ze by dalsi cyklus som mohla znova skusit nejaky soft aspon?

avatar
ceklis
30. apr 2018

@leren1 drzim moc palce nech to mas cim skor za sebou a nech su kvalitne vajicka a nech sa to vsetko podari 🍀❤

avatar
peta1223
30. apr 2018

Ahojte ja mám ísť v piatok na kontrolu tak som zvedavá či už pojdem na vklad v apríli sa nám to nepodarilo bo sme premeškali ovulaciu tak že to dáme na máj už sa neviem dočkať 🙂

avatar
leren1
30. apr 2018

@ceklis ahoj dakujem 😘 uz som vyspinkana ,41 folikov ,12 zrelych vajok a nabeh na OHSS ...no bolesti riadne ale tak aspon to mam za sebou 🙂 dakujem 😘😘😘

avatar
leren1
30. apr 2018

@ceklis urcite mozes skusit mne prave povedali ze kazdy mesiac sa da 🙂

Strana