Extrémne vysoký folikuly stimulujúci hormón

malinka26
15. jún 2014

Dobrý podvečer. Chcela by som sa spýtať, aký máte názor na extrémne hladiny FSH, a hlavne na definitívne konštatovania doktorov na tému vysoké FSH... Moje hodnoty boli 80, 90, 92,....stále sa to akurát stupňuje. Lekári ma teda odpísali a zaškatuľkovali ako "po prechode",(v 24 rokoch) nulová šanca spontánneho otehotnenia. (preto nás o pár dní čaká ivf a darcovstvo vajíčok) Nie je tu nejaká zázračná žena, ktorej takto skonštatovali osud, a napriek tomu sa jej raz v živote podarilo otehotnieť normálne? Je to naozaj definitíva? (moja diagnóza sterilita prim., príčina nezistená - buď genetika alebo postpill syndróm). Ďakujem za akúkoľvek odozvu.

misaelka
15. jún 2014

@malinka26 boze to ma mrzi 😢 viem co prezivas, ja tiez budem podstupovat ivf s darovanymi vajickami. lekarsky fundovane sa zial neviem k tvojej otazke vyjadrit, no poradim ti jednu vec... aj ked to bude velmi tazke, nenechaj si zobrat nadej 😔

malinka26
autor
15. jún 2014

Ďakujem... žiaden lekár ( a to som už pochodila 3 centrá) mi nevie povedať na 100 percent, či je táto diagnóza konečná...neverím na zázraky, chcem len vedieť, či je to naozaj ako rovnica - vysoké FSH rovná sa prechod a konečná...

janyc
18. jún 2014

@malinka26 normalne sa FSH pohybuje do 10, aj ženy so 16-20 otehotneli....ja mám 38 už ma odhovárali d stimulácie že je zbytočná...ak by aj folikuly boli, neznamená to, že budú zrelé vajíčka vhodné na oplodnenie

malinka26
autor
18. jún 2014

Zaujímalo ma, či niekto zažil to, že by mu spontánne FSH začalo klesať ...

jalucija
18. jún 2014

@malinka26 vies aka je pricina tak vysokeho FSH

malinka26
autor
18. jún 2014

neviem. príčina sa nezistila...možno antikoncepcia, možno genetika, možno, možno......

julie6
26. jan 2022

@malinka26 moze ist aj o adenom hypofyzy.musi to riesit endokrinolog.opakovane /adpon 2 mes.za sebou/ zobrat 2-5 den ceklu FSH LH..A aj gynekolog v ramci cyklu odobrat krv na fertil.hormony 8-13-20 den. Mne FSH kolise 7 rokov a narusaMi mens. cyklus.Sama patrala a dotlacila ich k MRI hypofyzy...bum...adenom.neskor sa zmensil..ale FSH beha hore dole...6, 15, 25 , 49, 7, 12, 21...t.j.adenomje hormonale funkcny..goci pisali 6rokov horm.nefunkcny..Musela sama ako samoplatca si brat opakovane hormony aby mala dokaz. pri ich kontrole x6mes..ak bol 6..ze fajn..ak15 nuz idete do prechodu...ak 20..ze som v prechode...ak znova 7ze nechapu, /mam 45 a toto deje od 38/ behaju aj estrogeny /cysty z nich rastu aj do 9cm/ praskaju..nikto nic..ze vsetko vybrat.Ak by som posluchla nikdy by sa neprislo na pravu pricinu. Androgeny vysoke tiez co nebyva ak su vysoko estrogeny.Vsetkym je to jedno...riesim sama uprava stravy a byliny.Mne sa vsetko skomplikovalo po 2.porode v 37 rokoch..odvtedy total hormonal.dysbalancia...hypoxia hypifyzy tlakom a velkou /tazky a dlhy porod/ stratou krvi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre