Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

emka1
20. apr 2009

preklep .... my ... malo byt s ypsilonom 😅 😅

emka1
20. apr 2009

bobjan, no ked mas mrazacikov, urcite ich darovat nemozes ☹
a ked sa rozhodnes ze chces aby ich dalej nemrazili, tak oni ich chudiatka vyhodia ako biologicky odpad 😔 😔

petkaerdal
20. apr 2009

bobjan,nevyhodia,kym ty nepovies asi,ze aby vyhodili,platis rocne najom ,neviem kolko,ale ja budem musiet uz cochvila nieco platit

darovat by som nikdy moje deti nedarovala...spermie a vajicka extra mozno,ale nase embrya 😅 😅 nikdy
vy ano???? 😕

emka,zaujimava otazka,mozne to je

petkaerdal
20. apr 2009

emka a ako vies,ze sa nemozu darovat?

my prave tiez riesime momentalne,co s nasimi embryjkami

emka1
20. apr 2009

petka - podla mna to nase zakony nedovoluju, lebo biologickymi rodicmi by si bola Ty s Tvojim mangelom a neviem ci je to mozne darovat ich .... Ty by si mala na tie deti pravny narok, ak by sa narodili .... jedine, ze by si sa ich uplne vzdala .... no je to tazke rozhodnutie 😔
Musela by si ich asi darovat anonymne ... ale fakt neviem, to je otazka pre pravnikov, alebo priamo pre naseho dokiho Pintera, on bude urcite vediet ...

petkaerdal
20. apr 2009

myslim si tiez emka,ze embrya sa darovat nedaju,preto sa daruju vajicka a spermie,ale extra a to je anonymne...
ja neviem co s tymi nasimi,leto mi je vyhodit....

petkaerdal
20. apr 2009

ked som tu,zase tu neni uz mimka a ja mam tolko otazok 😀 😀

emka1
20. apr 2009

petka, no ved to ... ako pises,darovat sa daju len vajka alebo spermie .... aj ked to doslovne darovanie nie je, je to poriadne drahe, vo FC to stoji pre druhu stranu tusim 120.000 Sk 😖

bobjan
20. apr 2009

Petka, no ja neviem, či by som ich darovala....to sa teraz ťažko rozhoduje...lebo viem, že čo to je, keď sa nedarí 😢

EMka, nedovoľujú zákony? právny nárok....no ale veď sa normálne embryjká darujú...., teda keď nemám dobré vajíčka a nejde to, tak sa môžem rozhodnúť, či chcem darované vajíčka, oplodnia ich spermiami drahého, alebo rovno embryjka, nie?

bobjan
20. apr 2009

ale viem, že embryjká v ČR sa dajú darovať....neviem či aj tu...

emka1
20. apr 2009

bobjan - daju sa darovat len vajka alebo spermie, ale nie uz zarodky - tak ako ma petka - to uz je embryjko, ktore nesie znaky petky a jej mangela, to uz sa darovat neda.
Ale samostatne vajka a spermie ano, ak chces vajko od darkyni a to sa oplodni spermijkami tvojho draheho, to je v poriadku.

jedna kocka tu na nete - vyuzila darcovske spermie, lebo jej mangel nemal ziadne a caka dvojicky 😅

mirinda10
20. apr 2009

neviete kolko stoji PK vo FC, nema z Vas niektora cennik alebo kde by som si ho nasla to by bodlo ako samoplatca si to chcem napocitat co ma to moje 3IVF bude stat

dik a prajem pekny slnecny den tie , ktorym klima fuka na hlavu ako mne nech nezmrznu myslienky asi sa pojdem von ohriat nemame okna tak si nemozem prikurit a klima nejak nefunguje iba chladi aj ked nastavujem teplotu tak si asi mysli, ze je to chladnicka

bobjan
20. apr 2009

emka, no ale keď má aj muž na prd spermie a žena na prd vajíčka, tak ide mať darované aj to aj to...len asi vajko od ženy a spermie nie od jej manžela, ale od každého iného....

Program dárcovství embryí

Program dárcovství embryí je určen pouze pro manželské páry, kterým nelze jinými metodami asistované reprodukce pomoci k dosažení vlastního dítěte (absence produkce zárodečných buněk u obou partnerů, genetická zátěž).
POZN: Nyní je dostupnější metoda oplození čerstvého darovaného oocytu spermatem dárce (viz výše program dárcovství oocytů)

emka1
20. apr 2009

bobjan - ano, to mas pravdu !
anonymne vajko a anonymna spermia - to sa u nas realizovat da, ale hovote embryjka manzelskych parov urcite nie.

bobjan
20. apr 2009

no jo.....tak som to myslela.....

bobjan
20. apr 2009

Mirinda, ako samoplátca neviem....ale Peťka bude vedieť 😉

emka1
20. apr 2009

mirinda - pokial viem cely proces IVF stoji asi 40.000 Sk a suma by mala zahrnat aj PK aj ICSI.
Cennik sluzieb na webe nemaju, ale skus im napisat mail - adresu maju na stranke a snad Ti ho poslu.

babulka123
autor
20. apr 2009

mirinda.. len pre porovnanie.. baby co to poznaju tak v inych centrach zaplatis 40 tis aj ked ides cez poistvonu.. FC je jednoznacne najlacnejsie IVF centrum... a co sa tyka pristupu to najlespsie.. takze mozeme len odporucat..

emka1
20. apr 2009

baby este ma napadla dalsia otazka ...

ci robili niekomu z vas AH /asistovany hatching/ tzv.vyzliekanie blastocytsy .... lebo na webe to FC ma uvedene, ale nikto sa tu o tom nezmienoval, tak len ze ci nahodou o tom niekto nieco nevie .... hlavne baby, ktore mali pekne blastocysty po PK

mirinda10
20. apr 2009

emka, mne embryologicka povedala, ze pri PK uz nie je AH nakolko blastocysta uz nema taky silny obal ako morula alebo 8 bunkove embryo takze neviem a zda sa mi, ze to robia iba pri cerstvych

no v inych centrach platis vela za lieky ja sama som platila viac ako 16 tisic + 4 za mrazenie co sa v Iscare plati je monitorovanie cyklu 7,5 tisic a to sa nikde inde neplati

ale dovodov je viac preco z Iscaru idem do FC uz som samplatca tak chcem platit za kvalitu a nie kvantitu a tam to je masovka maju toho vela

emka1
20. apr 2009

mirinda - ja som predbezne pocitala, ze ak by som potrebovala ist do IVF ako samoplatca, tak ma to vyjde cca 40.000 Sk za cely zakrok + 10.000 Sk injekcie (ale tie by sa dali zohnal lacnejsie aj tu na konovi) + 3.300 Sk za SPF
takze je to dokopy urcite menej ako v inych centrach ....
za mrazenie embryi na rok zaplais cca 5.000 Sk

no a s tym AH mas asi pravdu, ale niekedy tomu celkom nerozumiem ... preco sa to potom vola vyzliekanie blastocysty ...

bobjan
20. apr 2009

AH vo FC tuším nerobia.....ale uvedený tam je..

mirinda10
20. apr 2009

emka ja som mala gonal a ten je drahy ale mam PCO tak sa asi doki bal a vzdy som mala dost vajok 1IVF bolo 16tast a 12 sa oplodnilo a v 2IVF som mala 11 a 6 sa oplodnilo ale asi to bude menej a menej ved aj tie vajecniky maju konecnu a asi aj skor pojdem do prechodu uz mam 39 rokov

teraz mam este gonal z posledneho IVF tak lieky hadam nebudem platit iba IVF a chcem si dat PK v Isacre sa za PK plati asi 4 tisic

no neviem sa dockat som objednana na 28.4 na prvy pohovor uz som si povyberala vsetky spravy a chcela by som hned ist do stimulky tak som plna ocakavania, dufam ze nebude ziaden problem a nabehnem hned po mrchce

v ako si teraz stadiu Emka?

emka1
20. apr 2009

mirinda - v FC sa stimuluje Merionalom, Cetrotide, Choragon a potom vkladas Utrogestan, takze Gonal asi nezuzitkuje 😖, skor ho ponukni niekomu tu na nete.
Ja som po 1.IVF, lezim v nemocke uz 9.den s hyperstimulakom, som 11.den po ET, cakam na MS, krvny test na HCG mam negativny 😖, koncom leta skusime 2.IVF, alebo sa skusim s dokim dohodnut ze co dalej.

Priprav si pre dokiho na prvu konzultaciu vsetky infosky, on zhodnoti co dalej, ak mas diagnozu, potom by nemal byt problem ist hned na IVF.

mimka30
20. apr 2009

Peťka už som tu moja, len som vracala, bolo mi hrozne, mangel ma osprchoval, som na čiernom čaji a piškótkach 😢
Baby ja som veľká kamarátka so záchodovou misou. 😠 Tak som negrcala ani po štamperlíkoch slivovice 😠

petkaerdal
20. apr 2009

to mas mimka akoze pripravu na tehu 😝 ,ale nie ,to nechapem,povedala si to aj dr.? nieje to priznak na ohss? chodis cikat stale?

ako brusko som chcela vediet?

bobjan
20. apr 2009

Mimka, chúďatko moje....držkaj sa a oddychuj.

a možno to grckanie bude čoskoro s // pokračovať 😵

emka1
20. apr 2009

mimka - este stale pokracujes ?? ja som myslela, ze Ta to uz po odbere preslo 😕 😕 ....
no fakt, setri si zaludok a zostan pekne na diete, lebo toto uz nie je sranda 😨

bobjan
20. apr 2009

mimka a piješ? Meraj bruško, či sa nezväčšuje...

emka1
20. apr 2009

mimka, nieze skoncis ako ja !!
hyperstimulak - nikomu neprajem 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre