Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

katka14
19. aug 2009

a ja som si chcela vybavit interne ze sa objednam, a prd. nedá sa, že prídite, vybavíme vás. no len dokedy, minule som tam sedela od rána do pol jednej na obed. to zasa poviem v práci že "prídem trošku neskôr" a to prídem akoze na poobednu zmenu? ha-ha. zasa si budu zo mna robit srandu 😠

sylvusa
19. aug 2009

vierka, o kultivácii rozhodne lelár, alebo si môžem požiadať o prdĺženie, ak to je, a je bezplatná

bobjan
19. aug 2009

sylvusa, ak máš 4 embryjka a viac, robia 5 dní PK ak menej embryok, tak 3 dni 😉

vierka
19. aug 2009

katka - no pekne... ja som si v pohode zaplatila 10 eciek za objednanie na presny den a hodinu a bolo 😀 za 15 minut som bola vybavena 🙂

sylvusa - za to sa neplati nic, vsetko je v cene IVF - sledovanie ultrazvukom, odber, transfer, predlzena kultivacia, krvny test.. okrem mrazenia embryjok - keby ti nejake ostali a SPF je vsetko ostatne v cene...
no pokial mas 4 a viacej, tak to robia automaticky... ja som sa pytala ze keby bolo menej, ci by mi tiez pravili a vtedy sa doki vyjadril, ze keby som si to ziadala, tak oni to spravia, ale ten risk, ze by som mozno prisla o vsetky embryjka je na mne... tak sa kludne opytaj ci by to nebol problem...

sylvusa
19. aug 2009

baby, tak už skoro všetky picháte, ja mám mať dneska menzes, ale určite bude mešať, 7 dní, takže stále čakám, ja mám tiež gonal, k tomu merionalu mi dá sestrička injekciu, a keď chcem isť kamoške dať si pichnúť, je na materskej a je zdravotná sestra, odkiaľ zoberiem injekciu?

sylvusa
19. aug 2009

vierka, ja som len sestričke poveda, že čo sa stane, keď manžel nebude so mno v deň odberu, ona povedala, že môže prísť skôr, ale neskôr nie -

sylvusa
19. aug 2009

ešte sa spýtam, vo FC pracujä aj v sobotu a v nedeľu, ak náhodou dostanem menzes v sobotu ako im zavolám, alebo dostanem v nedeľu, ešte ma napadlo, odber a transfer sa robí v nejakých určerných hodinách, napr. ráno, po obede, a tak

vierka
20. aug 2009

dobre ranko baby 😀

sylvusa - ja som si normalne kupila ihli a strikacky v lekarni... povies, ze chces taku hrubsiu ihlu na miesanie a taku tensiu na pichanie, kupis normlane striekacku, dezinfekciu - uplne v pohode a nie je to drahe 😉
no tak to je dobre, ze moze prist skor, zoberu matros a teda nemusi byt s tebou, ale urcite s niekym chod, lebo budes po narkoze dost take nijaka 😉
cez vikendy ked chces oznamit ze si dostala menzes, tak volas priamo na mobilny telefon doktora 😉 cez pracovne dni volas do centra sestrickam...
odber sa robieva v rannych hodinach, prides na lacno myslim na 7.00 - 7.30 a okolo tej 10.00 by si uz mohla ist domov (podla toho kolko dievcat tam na ten odber bude) a transfer sa robieva okolo tej 11.00 - to nemusis byt nalacno.... jedinez ze to padne na vikend, tak vtedy sa aj transfer robi v rannejsich hodinach 😉

bobjan
20. aug 2009

Dobré ránko 😉 Vyzerá to, že tu začnem ako posledná 😔

vierka
20. aug 2009

bobjan - ale ako sa hovori, to najlepsie na koniec 😉
este ti nevolali a uz prisla mrcha??? 😕

bobjan
20. aug 2009

Vierka, no len aby....nevolali, mrcha ešte má čas, ak nepríde skôr....ale obyčajne mi pred stimulkou meškáva,tak by trošíííííčku mohla aj teraz, ak by sa dalo 😝

vierka
20. aug 2009

no tak to este nezufaj, podla mna by ste to mohli stihat... 😉
kedy si podavala ziadost???

bobjan
20. aug 2009

Boli sme tam pred dvoma týždňami a dr. povedal, že tam pôjde ju dať min. týždeň...

Nezúfam, ale už by som taaaaaaaaaaaaaaaak chcela pichaaaaaaaaaaaaaaaaať 😅 😀

vierka
20. aug 2009

a ty mas tusim vseobecnu, tak to ti podla mna bude sestricka tento tyzden volat, ze to mate schvalene 😉

nejako sa na to pichanie tesis... ale ved sa ti necudujem, aj ja som sa tesila 😝 😀

bobjan
20. aug 2009

hej mám všeobecnú...no veď uvidíme...

veru teším sa....na 1.IVF som sa toho bála, druhé bolo také normoš a minule som sa už tešila a aj teraz, lebo konečne sa niečo deje a sme krôčik od //....

vierka
20. aug 2009

tak to si myslim, ze uz tento tyzden zavolaju, hned ako budes mat sestricku na linke, tak sa mozes objednat na utz a hura do toho!!! 😀
ja som sa toho prveho IVF bala len odberu vajok, teda uspatia... ale inak som sa tesila zo vsetkeho, aj na druhe... treba sa tesit a naozaj ste len krocik od // ciarok a to by v tom bol cert keby tam uz konecne neboli!!! 😀

bobjan
20. aug 2009

no len aby som namiesto tých // čiarok nemala toho čerta 😔 😝

vierka
20. aug 2009

no jedine keby to bol taky maly zlaty certik co by kakal do plienok 😀

petra2505
20. aug 2009

bobjan posledna zacinam ja 🙂 ja cakam M az 11.septembra 🙂 uz mam vsetko vybavene len mrsulda mrsuldovata by mohla vynimocne prist skor 😀

petkaerdal
20. aug 2009

Ahojte kocky,tuto temu uz ani nestiham citat,chcem vam povedat,ze vam drzim vsetkym palce,co idete do ivf,velmi moooccc vam prajem,nech je to uz posledne ivf 😉

bubulka722
20. aug 2009

Ahojte babulky!!!
My sme boli s drahým u Pintera minulý týždeň v piatok a bola som veľmi prekvapená zo super prístupu. Po SONO mi doktor povedal, že u mňa je to ideálne (mala som práve ovulku), ale manžel katastrofa. Len 1 mil/1 ml a počet normálnych plavcov hrozých 100 000, takže nám bolo odporučené jedine IVF/ICSI, čomu som sa chcela vyhnúť. 8.9. nás čaká genetika a tá rozhodne o všetkom. Všetky vyšetrenia manžela ohľadom horm. profilu boli O.K., takže je tam predpoklad nejakého genetického defektu. Potešila ma len správa, že nás to bude stáť len nejakých 180,-€ ako doplatok za stimulku, ICSI ani predĺžená kultivácia sa u nich neplatí. Doktor povedal, že ich centrum si nechce robiť kšeft z nešťastia niekoho. Je to tam fakt super a som rada, že som tam išla. Takže moje drahé, patrím do tejto témičky na dlhý čas a verím, že sa všetky dočkáme tak vytúžených //!!! 😉
V našom prípade sa na IVF dostaneme nejako začiatkom decembra, lebo výsledky genetiky by mohli byť až koncom októbra. Babulky máte nejaké skúsenosti s genetikou? Na nete sa o tom nedá nič poriadne nájsť, alebo je to pre lajika nezrozumitelné.

bobjan
20. aug 2009

Peti, ďakujeme 😵

petra2505
20. aug 2009

Bubulka my sme na nej boli, ale Pinter mi povedal, ze hematolog.vysetrenia a genetika nie su pre neho prioritou, ale mozno to zavisi aj od diagnozy.Drzim palce!!!

matuska111
20. aug 2009

ahojte, dnes som bola na kontrole po 5 injekciach a od zajtra zacimnam s inj. aj do bruska (dost sa tej injekcie bojim) a v nedelu opat na kontrolu....a ak vsetko dobre pojde pan doktor vravel ze uz v utorok by sme mohli robit odber....tak sa tesim :o))))
papa

bobjan
20. aug 2009

Bubulka, ja mám genetiku za sebou a šla som na ňu sama od seba po 1.IVF, ktorý nemal ET 😢 Ale nič nezistili...embyjká nám stále po 3-4 dni degenerujú, tak neviem čím to je 😠
Ak genetiku chceš, tak si ju daj urobiť ako ja - "pre pokoj duše" ale môže byť u vás hlavne problém s spg...
Ty si priechodná?

Matuska, super, len tak ďalej 😉 Pichať do bruška nič nie je, tak neboj 😵 Ja mám radšej "pichy" do bruška, ako do zadnice 😀
Držím palce na krásnu úrodu a dúfam, že sa to tu rozbehne s // 😎

petra2505
20. aug 2009

Baby ja som myslela, ze stale sa picha do brucha 😖 Tam to boli menej ako do zadku ☹
No jo,budem musiet vydrzat.

sylvusa
20. aug 2009

ahojte, zavolám do FC, keď náhodou dostanem menzes v sobotu, aby som mohla nahlásiť, že druhý deň pichám , ale kam zavolám , dúfam, že mi dajú číslo,
takže ešte raz gonal sa pichá pod brucho a merional do zadku do svalu, aspoň tak mi to vraveli,
človek sa Vás pýta ako blbý, ale vidíte, nepovedali, že si mám kúpiť striekačky a ihly , ja som začiatočníčka, takže mne povedať všetko po lopate,
a to si koľko mám kúpiť tých ihiel a striekačiek
pichám si merionla , na každý deň musí byť jedna ihla a striekačka ,
dík

sylvusa
20. aug 2009

volala som do FC, nik mi nezdvíha, takže neviem kam budem volať, .....

katka14
20. aug 2009

ahojte kočendy, tak mam uspesne za sebou samopichnutie injekcie - GONAL do brucha. trosku do bolo divne, taka nejaka mala bublinka sa mi tam najprv spravila pod kožou, ale potom to zmizlo. ale mala som nahnáno !!! a mam za sebou aj interne, teda, od 8,15 do 12,45 hod som tam čakala, objednat sa nedalo. ale uz mam aspon pokoj a môžem v klude stimulkovat. 🙂 ráno ma čaká dalsi GONAL, no to zas bude 😒

katka14
20. aug 2009

a internistka mi povedala že ma chce vidiet najblizsie az pred pôrodom 🙂 zlatá že.

ale nás je tu teraz fajne požehnane, tak nech nám to pekne všetkým vyjde s // 🙂

peťka, AHOJ. ďakujeme. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre