Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rikuska21
20. aug 2009

jej konecne som si vas za tie dva alebo tri dni docitala, az ma ocka bolia

som stastnucka, ze sme sa tu takto zisli, ja cakam mrsku teraz v sobotu a idem na pichacky, mne predpisal merional a nejake tri injekcie cetrotide, to zatial netusim co je, ale spytam sa, ked si pojdem dat pichnut prvu injekciu do FC. Mne doki povedal, ze ak to vyjde na vikend, tak mu mam volat na mobil a ak si nic zavazne neudeje tak on mi to pichne, aj cez vikend,

Katka, tak ti gratulujem k prvemu vpichu , ja sa toho trosku deskam, ale zvladnem to

Bubulka, ja mam tiez genetiku za sebou, jdno geneticke centrum je V Ba V Zeleznicnej nemocnici a tam ma odporucili do prahy, kde som bola tiez, Zistili mi ze si vytvaram protilatky na spermijky aj na trofoblasty, ale Doki v FC tomu vobec nepriklada vyznam. Povedal mi ze to nema absolutne ziaden vplyv na IVF, tak ja som ani nezavcala brat Prednison, Pretoze skoro vsetky sa napchavaju prednisonom 6 tyzdnov. A kazda ma tu istu liecbu co mi bolo tiez zvlastne..
Takze tak

Matuska, ak si to zvladla doteraz urcite to zvladnes aj do brucha

Je tu niektora? ktorej to picha manzel do Zadku? lebo zevraj tam to trochu boli:

Vierka, VDAKA za nesmierne prinosne informacie, myslim ze si nam vsetkym pomohla, supis

katka14
20. aug 2009

ahoj rikuska, no ja som sa to neodvážila nechat na manžela. ja mám super susedku, sestričku na dôchodku, takže mne to pichá ona. do zadku to trochu bolelo spočiatku, potom už nie. neviem si predstavit, ze by som to dala čo i len do ruky môjmu drahemu 😖

rikuska21
20. aug 2009

asi mas pravdu, tiez si to neviem predstavit, a inak sa citis v poriadku?

sylvusa
20. aug 2009

gonal sa musí pichať ráno, hoc kedy, kamošla mi bude pichať, a tá chodí z práce o 16.00 h

katka14
20. aug 2009

rikuska, hej celkom to ujde, len nakolko som presedela tolke hodiny v čakárni, teraz ma príšerne bolí hlava. ale ešte to nejako vydržím a o piatej pádim domov. snad mi to dovtedy prejde. ani neviem, že som nejaku injekciu rano mala. ty máš tiež gonal?

rikuska21
20. aug 2009

Nie ja mam merional a nejaky cetritide-co ani netusim, ako a kedy sa picha, z toho mam iba tri injekcie, prave som zacala spinit- iked mne to trva niekedy aj 7 dni takze uvidim, ale bolo by supis keby o bolo uz dnes vecer, aby som zajtra mohla zacat s pichanim, jupi

matuska111
20. aug 2009

rikuska21 cetritide mam aj ja a zajtra mam dostat 1. do brucha - doteraz som mala iba merional 6x do zadku 😀

rikuska21
20. aug 2009

no tak to mame asi to iste, ja idem na prve ivf, tak to asi preto

dufam, ze sa ti dari s pichanim a nie je z toho zle, a o par tyzdnou budes nosit pod srdieckom babusko

matuska111
20. aug 2009

aj ja mam 1, IVF

s pichanim v poho....trosku ma boli prdel ale zajtrajcia pichacka do brucha - no neviem neviem - z toho mam troooooosicku strach ☹

bubulka722
20. aug 2009

Babulky, ja vám tú stimulku tak závidím. Aj ja už chcem pichať injekcie!!!
Ja sa k tomu dopracujem až začiatkom decembra a to vy už budete mať pekné brušká!!! 🙂 . Som zvedavá ako dopadne genetika. Výsledky by mali byť až nejako koncom októbra. ☹ To je nekonečná doba ☹ Nechápem inak prečo ho v vašich prípadoch výsledky genetiky moc nezaujímajú. Nám ju doslovne prikázal a to určite len kvôli takému zlému SPG. No povedal mi síce, že sa aj tak v tehotenstve nevyhnem amniocentéze, takže super a to som ešte k tomu Rh negativ. Povedal, že po úspešnej ICSI sa možem pripraviť na rizikové tehu. Ja teda neviem, to nebudem môcť chodiť do práce ani keď bude všetko úplne O.K.

bubulka722
20. aug 2009

Bobjan: U mňa všetko fičí ako má, vajcovody mám tiež priechodné, ale na tom vraj nezáleží, výkonom IVF sa aj prípadná nepriechodnosť objíde, nie? Môj gynekológ, ku ktorému chodím už jak na klavír mi povedal, že mne by nebolo moc treba aby som otehotnela. Len s mužom je to o ničom.

siouxie
20. aug 2009

bubulka, to sme na na tom podobne, mne to tiež vychádza najskôr niekedy na koniec jesene, začiatok zimy. Nebudeš na to sama.
A genetiku sme mali prikázanú aj my hneď po prvom veľmi zlom (patologickom) spg. Dopadla dobre, aspoň voľačo. je dôležitá najmä z hľadiska rôznych chromozonálnych porúch, nositeľstva cystickej fibrózy a iných hrôz. Nebudeš to mať ľahké, s tým Rh faktorom, ale keď bdueš prísne sledovaná, určite na teba dajú pozor.

sylvusa
20. aug 2009

u nás dopadla genetika dobre, nič nenašli, aspoň tak povedali, a sperm. má manžel zlý, patológia 90 %

matuska111
20. aug 2009

mam jednu otazku
v pripade zmrazenia embrii - rata sa vklad zmrazenych embrii ako dalsi cyklus ? myslim ze nie ale pre istotu ...

zuzena
20. aug 2009

ahojte 🙂 ,
vierka dakujem za info, vies pred dvoma rokmi malo centrum napr. zmluvu s dakou poistovnou cca 20 IVF na rok a keby ich prekrocil tak by sme isli na radu az na buduci rok, tak preto som sa pytala z ako je to z poradovnikom
no uz sa len objednat a hura na to 😉

zuzena
20. aug 2009

baby ja ked som si vtedy robila interne predoperacne, tak som dokonca za to platila, vraj idem na IVF na vlastnu ziadost a tu este aj prefotila........... 😠 . vraj keby jej to vysetrenie nechcela poistovna preplatit, tapa jedna

bambibam
20. aug 2009

Ahojte baby ja som sa celý deň túlala ,a zistila som že ked beriem inj.nemôžem do toho babyplan ,teda nie hned ,neviem či ked sa mi zvíši tá dávka všetkých vitamínov ,či to nejako je spolu nepasuje ale ked si to dám tak mi ide hlava prasknúť.
Mala by som aj na sebe pozorovať niečo ked pichám. Mne splasklo brucho,prsia sú ako špongia a všetci vraveli ,že sa stoho nafukuje.No neviem či mi to potom aj účinkuje. Alebo ten účinok pobadám neskôr? 😖
som s toho jeleň. 😒

rikuska21
20. aug 2009

Matus,, tak to sme v tom fakt spolu, tak by sme sa amli navzajom podporovat

Zuzena, mas pravdu vtom, ze ku koncu roka sa uz moc ivf nesvćhvaluju, lebo maju poistovne perkrocene limity, moze sa to stat ale nie je pravidlo

Bambi, ja mam tak nafuknute brucho ako by som bola v 5 mesiaci a to si zacnem coskoro pichat, a tiez som prekvapena z toho babyplanu, lebo aj ja ho beriem. tak to by som asi nemala? nejako tomu moc nerozumiem,

riska
20. aug 2009

rikuska, nafuknute brucho mas možno preto, lebo tam už mas mimiska, len o tom nevieš 🙂 😉

vierka
21. aug 2009

dobre ranko baby... ja rada pomozem ked viem odpovedat 😉 lebo aj mne tu velmi pomahali baby co to mali uz za sebou a aspon som ako zaciatocnicka vedela co a ako... a som si povedala, ze ked to proste vide, tak aj ja pomozem v com mozem 😀

zuzena - no myslim, ze dneska je to s tymi poistovnami inak... ja som si podavala ziadost napriklad v decembry a o tyzden mi volali, ze to je schvalene... a to bol pomaly uz koniec roku a nebol problem... tak verim, ze v dnesnej dobe to uz nie je o poradovnikoch... ja som Vseobecna zdravotna...

matuska - vklad zmrazenych embryi sa nerata ako dalsi cyklus IVF, to stimulujes len liekmi na maternicu a robi sa potom len ET... za IVF je ratane len proste komplet IVF - stimulacia, odber, transfer a tak 🙂

rikuska - merional sa picha do svalu (zadku), je to na stimulaciu vajickovodou, rast folikulov.... cetrotide ti povie doki az na prvej kontrole kedy mas s nim zacat, ale pre istotu si k prvej kontrole (na 6 den) jeden zober, keby bolo treba ho pichnut uz v ten den... centrotide je na udrzanie uz velkych folikulov, aby ti predsacne nepopraskali - takze ked mas uz dost velke na 6 den, tak si ho budes pichat uz vtedy, ja som ho zacala pichat az na 8 den... a choragon je potom na vyvolanie ovulky, ten sa picha vecer okolo 21.00 v posledny den stimulacie, potom je den bez injekcii a maximalny kludovy rezim a na dalsi den sa ide na odber vajok...

sylvusa - neviem ako je to pri gonale, ale merional mi kazal doki pichat rano - najlepsie do 10.00... ale s gonalom neviem ako to je, ten som nemala 😒

a co sa tyka nafuknuteho bruska, ja som ho mala tiez, aj sem tam zabolelo, ale brala som to ako znak toho, ze proste dobre reagujem na lieciky... a uzivala som aj Baby plan, aj pichala injekcie, ale nejake problemy mi to nerobilo 😅

bobjan
21. aug 2009

Ahojte🙂

Rikuska, mne to pichá manžel do zadku 😀 😀 😀

Zuzena, predoperačné platiť??? No to je bordel 😠 S tým som sa ešte nestretla a dúfam ani nestretnem 😉

bobjan
21. aug 2009

Sylvusa, gonal pekne do bruška, vôbec nemusíš pod bruško. Ja ho pichám, teda pichala som Puregon pekne do špeku 😀 A ak raz picháš ráno, tak všetky injekcie musíš ráno, teda aj Gonal...

katka14
21. aug 2009

mne včera povedala doktorka na internom, že keby som raz šla na IVF ako samoplatca, mimo poistovne, aj interne si platim, a stalo by okolo 500 sk.

bobjan
21. aug 2009

Katka, fúha....ja som bola v Olomouci na minimálku a nikto ani nemukol.....

katka14
21. aug 2009

no ona mi vravela ze ked jej to nepoviem vopred, ona sa to sice hned nedozvie ale neskôr jej to vrátia z poistovne naspat a nepreplatia jej to.

petra2505
21. aug 2009

Babule kolko sa prosim vas plati za zmrazenie?

bobjan
21. aug 2009

Peti, neviem presne, ja som nemrazila, lebo nezostalo, ale vrac cc 100EUR?? a potom nejaký poplatok mesačný? Neviem presne..... 😖

vierka
21. aug 2009

no ja som bola na internom objednana na presnu hodinu a platila som 300 sk - takze tie dve stovky na vyse, by nebol az taky problem...

katka14
21. aug 2009

ja som sa aj chcela objednat, no nedalo sa. oni objednavaju na take 2 - 3 tyzdne vopred a to by som akosi nestihla. ale ked som tam videla sediet tych objednanych ludi, aj som rada ze ma neobjednala, museli tak čakat rovnako ako ja. do poradia ako ktory prišiel. no maju to tam dost zváštne, nikdy nikto nevie kedy pôjde. dala som tam kartičku a čakala kym si ma zavola. a tak to chodi u nas, v BN. 😠

katka14
21. aug 2009

baby, ozaj. 2. GONAL injekcia - mam ju v sebe 🙂 ani to nebolelo. ani mi tam nič nezostalo. zo včerajšej tam mam malu modrinku. jaj, musi to už tentokrát vyjst. včera som bola u kamošky, ma chlapčeka, predčasne narodeneho, ale už je fajny, rastie. tak mi zaspal nadherne na rukach včera. jaj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre