Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

heydi
6. okt 2010

@silvia545 ešte ma to čaká teraz berem injekcie do brucha a vybavujem predoperačné vyšetrenia....a ďakujem

lenca.b
6. okt 2010

silvia545 no ja uz cakam do pondelku len na verdik ci ano alebo nie ☹ takze skor tak nevozne prezivam

stanka04
7. okt 2010

Ahojte kocky,citam a citam a coraz lepsie sa to tu rysuje,len tak dalej 😎
Ja som sa k vam chcela pridat nasledujuci cyklus,len musi byt samozrejme nejaky zadrhel. Po troch tyzdnoch podania ziadosti nic,tak som skusila zavolat,revizny lekar velmi mily,ten do mal do tyzdna hotove,tak som cinkla pani,ktora schvaluje lieky a ma dobre schladila,ze ona sa nema kam ponahlat,ma na to dalsich 30 dni...No parada,ja mam na to este 10 dni,lebo inak dalsi cyklus fuc a to je o nervy...Sak viete 😀
Pekny den!

katarinka13
7. okt 2010

@silvia545
tak ako sono?uz si bola?

kikus77
7. okt 2010

Ahojte,
baby mam par otazok. Chodim do GF, absolvovala som 1 neuspesne IVF, momentalne stimulujem na KET- mame 3 mrazacikov a silno sa zahravam s myslienkou, ze ak to neyvjde tak prejdem do FC. Zvazovala som to uz na zaciatku, ale moja doktorka ma poslala do GF tak som sla tam- ze mozno osud a to tak byt. 😉 Teraz som ale citala ze deti po ICSI maju az 6 percentnu sancu poskodenia a vo FC robia PICSI a aj SPF. Nikde sa ale neviem dopatrat k cenniku co vychadza ICSI vo Ferticentre. Viete mi poradit? Dakujem

silvia545
7. okt 2010

@katarinka13 ahoj 😉 dnes som bola na utz,,nase slniecko ma 8,6mm 🙂 o tyzden uz idem k svojmu dr na utz 😉 pekne sme sa rozlucili s dr a so sestrickami,,boli veeelmi ale velmi mily,,dr nam este povedal,ze za 2 alebo 3 roky si mame prist pre braceka alebo sestricku 🙂
@kikus77 ahoj,,vo FC platís iba iba za lieky,,to je okolo 190eur,,za PK ani za ICSI neplatís,,SPF stojí 150eur,,ale to je na tebe ci si to das,,alebo nie,,my sme ho nemali 😉 PICSI neviem,co stojí,,dr to navrhuje iba tym parom,,ktory by to asi mali mat,,nas sa to netykalo 😉 drzím palce aby KET bol uspesny 😉

kikus77
7. okt 2010

@silvia545 gratulujem k bublinke 🙂
V gynfive som za lieky platila okolo 360 EUR, to vsade predpisuju ine lieky?

silvia545
7. okt 2010

@kikus77 ja som dala v GF za lieky 500eur a to este nehovorím za dalsie ukony 😠 mna tiez moj dr poslal do GF,,lebo ma snimi zmluvu,,skoda len ze som sa nedocitala skor o FC,,nesla by som do GF ale do FC 😉 ten rozdiel sa neda ani opísat a to nehovorím len o financiach,,ale celkovo aj o pristupe 🙂 vo FC sa pouzívaju ine lieky 😉 a ,aby som nezabudla dakujeem 😉 🙂

kikus77
7. okt 2010

@silvia545 takze tiez si bola v GF? Teraz je to hlupa otazka, jasne ze si spokojna, ale preco si menila ak sa mozem opytat? O ukonoch v GF ani nehovorim, mali sme ICSI takze pekna palka. A ked ste mali ICSI, nechcela si PICSI? alebo aspon SPF. Hanbim sa za to , ze rozmyslam tak strasne dopredu, ved mam pred sebou KET a zmrzlinky cakaju a mozno je tam aspon to jedno prave, ale neda mi to 😠 Nikdy by som neverila, ze otehotniet je take tazke!!!!

silvia545
7. okt 2010

@kikus77 SPF sa da vyriesit aj tak,ze den pred ET budes mat pomer,,pisala to tu raz jedna kocka,,mas to vyriesené a peniazky usetrene 😉 ICSI sme mali preto lebo z 5 vajok boli dobre len 2,,tak tie museli napichovat,,PICSI sme nemali lebo dr povedal,ze nas sa to netyka,,robia to len parom,,ktrore maju zly spermiogram 😉ja som tiez nemala dobry pocit,,ked som isla 1 krat na ivf,,ako keby som to vycitila,ze sa to nepodarí,,ale teraz vo FC som bola uplne ina,,vyrovnanejsia,,spokojnejsia a menej nervozna pri ivf,,verila som ze sa to podarí a podarilo sa 🙂 na GF som si uz pecítala dost negatívneho,,vela kociek prestupilo z GF do FC 😉

kikus77
7. okt 2010

@silvia545 no ak sa nam KET nepodari tak prestupujem aj ja.Kolko si mala v GF vajicok? Nevsimla si nahodou niekde v cenniku co stoji vo FC IVF ako samoplatca?

silvia545
7. okt 2010

@kikus77 v GF som mala 5 vajok,,4 sa oplodnili,,2 mi vkladali aj sPK a 2 sa prestali delit ☹ vo FC som mala 5 vajok,,ale len 2 mi oplodnili a z toho sa len 1 zacalo delit a to mi aj vkladali,,,to je nas jeden bojovnícek 😵 😵 neviem kolko stoji vo FC ivf ako samoplatca,,ale ze je to ovela lacnejsie ako v inych centrach 😉

kikus77
7. okt 2010

@silvia545 moc Ti dakujem za pomoc 🙂 a este raz GRATULUJEM 🙂 🙂 🙂

silvia545
7. okt 2010

@kikus77 nemas zaco,,rada pomozem aspon takto,,a este raz dakujeeem 😵

lenca.b
7. okt 2010

babule ktory den po KET a PK by mohol uz byt testik pozitivny?

adulik76
7. okt 2010

ja som mala 7. deň po KET

heydi
7. okt 2010

@silvia545 tak super dobré správy..gratulujem len tak ďalej 🙂

silvia545
7. okt 2010

@heydi dakujeeem 😉 a vy ostatne babenky vsetky za mnou 🙂

lenca.b
7. okt 2010

adulik76 to nejak skoro nie? co ti vkladali?

adulik76
7. okt 2010

@lenca.b vkladali mi dve embryjká po PK a teraz máme Lenušku 🙂

lenca.b
7. okt 2010

noo ja som si dala vkladat len jedno ale tak asi z toho uz nic nebude ☹

mojmacik
7. okt 2010

Baby chcem sa pridat k spokojnym pacientkam z FC. Mna lekar tiez chcel poslat do GF a ja som povedala, rovno ze nie.Vtedy mal FC zmluvu len so spolocnou poistovnou a nemal poradovniky,ja som nemala cas vyckavat. Nakoniec som to absolvovala 3x komplet,lebo pri PK zostali vzdy len dve embrya,ktore mi vlozili. Kazdy pokus bol uspesny a otehotnela som no 2x som mala missed abort v 12.tt a v10.tt.Tretikrat to bol horor,pretoze mi sa blizil termin mojich 39 narodenin. Po 2. MA som nedostala menzes ,sla som k lekarovi a ten mi povedal,ze som vykrvacala dovnutra,tzv.hematometra. Napichol ma a povedal,ze mesiac urcite klud aby sa mi stiahla maternica. Potom som sla do FC a tam mi Pinter povedal,ze znovu som vykrvacala dovnutra,takze hned este v ten den som letela z BA do BB k mojmu dokimu,ten ma napichol a kedze to bolo cerstve krvacanie,doholi sme sa ze ak to bude krvacat ako normalny menzes,tak zacnem pichat a ze sa pokusime este vtermine aspon nastimulovat a zamrazit ak by nebola maternica OK. Nakoniec vsetko dobre dopadlo 5.6. odber, 10.6. ET a 18.6. som mala 39 rokov. 23.6. HCG 1517,3 Ujali sa obe embryjka aj srdiecka bili dve...no 3.8. tam boli zrazu 3 srdienka . 31.1.2009 som porodila trojicky presne 4 tyzdne pre ofic. terminom. Ono tie ine centra tvrdia,ze to co sa pouziva vo FC nie je najcistejsi hormon a moze sposobit vedlsajie ucinky,hlavne co sa klbou tyka. Mna to asi neobislo,lebo cca na 2 mesiace po porode mi odisli kolena a ked som si cupla,tak ma musel niekto postavit. No preslo to a som rada,ze moji mackovia su tu. FC je rozhodne najlepsi a dovolim si tvrdit,ze na pacientkach nezarabaju.

lenca.b
7. okt 2010

mojmacik tak to ta teda obdivujem parada 3 deturence naraz klobuk dole ale urcite je to radost

mojmacik
7. okt 2010

@lenca.b sak si pozri album...juuuuj ale teraz su taki betari.

lenca.b
7. okt 2010

oook idem na to kuk 🙂 ja to mozno budem lutovat ze som si dala vkladat len jedno ale ja som sa presne tohoto bala ze by mohli u mna presne ako u teba byt 3 🙂

mojmacik
7. okt 2010

@lenca.b vies,tie prve dva razy sa ujalo len jedno...ja vsak vravim,ze sa mi moje anjeliky vratili,lebo ja som este pred IVF otehotnela bez akychkolvek problemov a po amniocenteze potratila v 19.tt. Takze ako to napisali v novinach "co mi boh vzal to mi teraz vratil"...aj ked som to tak nepovedala asi to tak malo byt 🙂))

lenca.b
7. okt 2010

no nieco na tom asi bude 🙂 ten hore to riadi spolahlivo 🙂 ja som tehu este nikdy nebola takze neviem ani ake to je a IVF len jedno a u mna aj posledne viac si to nepodstupim ☹

marrad
7. okt 2010

@lenca.b
ahoj lenca ides na KET?

kikus77
8. okt 2010

@silvia545 este jednu otazocku: Ked si odchadzala z GF, dali Ti kartu, alebo si si ju vypytala ci si proste len odisla bez dokumentacie?

katarinka13
8. okt 2010

@silvia545
to je krasna sprava ...gratulujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre