Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vika34
13. okt 2010

@maticap. nepamätám si to presne ,ale určite som bola aspoň 3 razy a odber bol raz na 13DC a raz na 14DC

katarinka13
13. okt 2010

baby ...to co mate za reci...ked by sa to malo zasluhovat tak uz by sme mali hadam aj 10 deti....a niektore by nemali ani jedno-a teraz uz maju tucet
len klud...take reci nie su dobre pre dobro duse...a len naseries polovicku...
takze pozitivne mysliet!!!!!!!

heydi
13. okt 2010

@maticap. no ja mam dnes 9 DC a idem zajtra na kontrolu a doki povedal, že ešte asi na jednu 🙂

silvia545
13. okt 2010

@vika34 dakujeeem 😉 vyslo mi 2 ivf 🙂

katarinka13
14. okt 2010

@mirm
ahoj mamina...tak ako si na tom?....tusim dnes je ten den na utz....takze ako? ostali obe?

katarinka13
14. okt 2010

@silvia545
takze dnes uz mas knizku aj ty?

silvia545
14. okt 2010

@katarinka13 este nie,,bola som v utorok uz u svojho dr,,ale utz mi nerobil,ze nieje to dobre ani po tyzdni robit dalsí utz,,ma byt odstup 2-3 tyzdne,,tak idem 20.10 tak dufam,ze bude aj srdiecko poriadne bit a dostanem aj knizku 😉

mirm
14. okt 2010

@katarinka13 u lekarky som bola vcera, ale utz mi nerobili. Ale som na PN, kedze som minuly tyzden spinila a v piatok aj trosku krv isla. Aj ked som na PNke po tyzdni od spinenia, ale som radda, lebo ma hrozne boli brucho, asi rastie(u) a aj nevolnosti dolsi :((
a ty si ako na tom? druhe naskocilo? ake velke ich mas?

silvia545
14. okt 2010

@mirm aj mna este pobolieva brusko,,a vajecníky raz jeden raz druhy 😖 niekedy aj dost silno 😒 juuuuj a o nevolnostiach ani nehovor,,tocí sa mi hlava ako keby som bola na kolotoci 😀 a nemozem ani dat nic do ust,,lebo hned som pri misy 😀

katarinka13
14. okt 2010

@mirm
@silvia545
ja idem na utz tiez 20.10 uz by som mala vediet viac....mne nepovedal ze nie je dobre robit po sebe utz...asi by to nemalo skodit...inac baby ja keby som nevidela vysledky a nemam knizku...tak ani neverim ze som tehotna...mne nastastie nic nie je...dufam ze to tak aj ostane az do konca
davajte si na seba pozor a na fazuľky tiez

silvia545
14. okt 2010

@katarinka13 praveze,mne povedal dr,ze to nieje dobre pre to male,,robit takto stale po sebe sono,,ale vies 10 lekarov kazdy ma iny nazor 😉 tak ti zavidím,ze ti nic nieje,,lebo ja vacsinou casu jazdím na kolotoci 😀 tak sa mi niekedy hlava tocí 😉 a ked sa netoci,tak sedím na wc 😀

katarinka13
14. okt 2010

@silvia545
aspon mas istotu ze sa volaco deje....ja niekedy fakt pochybujem ci som tehotna....uz sa normalne tesim na vysetrenie aby mi povedal ze je to tam,a zdravo rastie....och...nech je uz streda
a tebe prajem velku vydrž

mirm
14. okt 2010

@katarinka13 uzivaj si to ze ti nic nie je 🙂) ja nemam este knizku, mne ju daju az 27.10 ked pojdem aj na utz

mirm
14. okt 2010

@katarinka13 nepovedali ti velkost krpcov?

katarinka13
15. okt 2010

@mirm
bola som 3.10 a robil aj utz...ale nedal mi fotku ani konkretne nic nepovedal...ze to bude istejsie az v 9 tyzdni,tak idem 20.10 a potom napisem ako sme na tom

silvia545
15. okt 2010

@katarinka13 ani ja sa uz neviem dockat stredy 😉 dnes som bola u svojho obvodneho,,lebo uz skoro 2 tyzdne ma drzí nadcha a chytil ma aj kasel 😒 ale nic mi nedal,,do 3 mesiaca sa nemoze nic brat,,mam len lezat a naparovat sa nad cistou vodou,,ale to som robila a nic nepomaha ☹ uz neviem co by som mala vyskusat 😉

heydi
18. okt 2010

kde ste všetky? nejako je tu mrtvo....nič nového? 😉

katarinka13
25. okt 2010

...chcem vam oznamit velmi smutnu spravu...co ma uplne znicilo...moji anjelikovia uz neziju...bola som na utz a doktor povedal ze uz nebije srdiecko ani tomu druhemu krpcovi
drzte sa a dufam ze vam sa to podari

mirm
25. okt 2010

@katarinka13 Kati to mi je hrooozne luto... Si krvacala alebo nieco?

henika40
25. okt 2010

@katarinka13 je mi to moc moc luto.. ☹
slova nepomozu... 😔 drzkaj sa..

katarinka13
26. okt 2010

dakujem vam ze so mnou citite....bola som bez priznakov...este ani teraz nekrvacam...len utz ukazal ze uz nebije srdiecko...cakam aby mi klesal hcg a ked zacnem krvacat tak idem do nemocnice...hrozne aj pomysliet

darla27
26. okt 2010

@katarinka13 hrozne ma to mrzi, tak to krasne vyzeralo, najprv dvojicky a teraz toto. ☹
Musis mysliet pozitivne, nabuduce to uz isto vyjde aj ked cakanie na zazrak pekne lezie na nervy, musime vydrzat !

barbi4
26. okt 2010

Ahojte, viem zemat dost zabhnutu temu, ale chcla by som sa Vas opytat ako prebieha prva konzultacia vo ferticent. Plati sa tam aj nieco? Sestricka spominala, ze budu manzelovi robit aj spermiogram, tak ze ci sa nieco doplaca a na co sa mame nachystat. Vopred dakujem za odpovede, skusala som to tu najst no bez uspechu, tak preto sa pytam. Uz som sa aj objednala, no v zivote som nic take nepodnikala.

evi1
26. okt 2010

@barbi4 Ahoj, pri prvej konzultácii sa nič neplatí, Lekár vyšetrí aj teba a manželovi urobia spermiogram. Budeš potrebovať hormonálny profil, to ti urobí tvoja gynekologička, ten si zober. Na základe týchto vyšetrení Vám povedia na čom ste a ako ďalej. Sú tam veľmi zlatí ľudia, ja som spokojná, vrelo odporúčam 😀. Ak Ti to bude preplácať poisťovňa tak si doplatíš len v lekárni za injekcie. (cca 220-250,-v mojom prípade) (ja som nemala zmrazovanie) Veľmi rada Ti poradím ak máš ešte otázky 😀 😀 😀

barbi4
26. okt 2010

evi1 dakujem ti velmi pekne 😀 . My sme objednani az 11.11, tak som zvedava ako to dopadne. Ak budem mat este otazky(co predpokladam, ze po vysetreniach urcite), tak si dovolim ta este otravovat 😀 😀 . Dakujem este raz.

evi1
26. okt 2010

@barbi4 už len objednať sa na 11.00 hod a máš celé magické číslo. 11.11. o 11.00hod, Budem Vám držať palce a daj potom vedieť ako ste dopadli. 😀 😀
ak dáš @evi1 tak sa mi to hneď ukáže že ma spomínaš, rýchlejšie si ta nájdem. 😀 😀

7bambulik9
31. okt 2010

@evi1 Ahoj evi1 bola som v Gynfive a teraz by som chcela skúsiť Ferticent. Ako si spokojná? Porobia mi rôzne vyšetrenia dopredu ak by som chcela? Aby len nevkladali a bez výsledku

evi1
31. okt 2010

7bambulik9 Ahoj, ja som bola veľmi spokojná, lekár je veľký sympaťák, a mne osobne sa páči že ti na rovinu povie na čom ste 😉 a sestričky sú božské, hoci kedy zavoláš sú ochotné, poradia ti, nemám zlé slovo. Po ET ma sestrička každých 10 min. chodila kontrolovať, nosila mi čajík. atd. Na aké vyšetrenia si presne myslela? Moja gyn, robila hormonálny profil a ster na chlamídie a manželovi robili spermiogram vo Fert. Vychádzali nám max. v ústretí, manžel má málo spermií, takže pred OPU nám najprv urobili spremijky a len keď sme mali výsledok som išla na OPU. Ak by sme nemali bojovníkov tak opu by sa hneď rušilo. 😀 Na ET už mohol byť pri mne aj manžel, bol to krásny zážitok, len žiaľ bohu neuchytili sa bublinky, a to sme tak dúfali 😢 Začiatkom decembra si volám pre termín a dúfam že v januári 2 IVF. Dúfam že budeš mať takisto dobré skúsenosti a držím Vám palce 😀 😀 Kedy si mala ET? Akú máte diagnozu?

maticap.
3. nov 2010

Ahojte dievcata, potrebujem sa vas spytat na stimulaciu vo FC. Ked ste stimulovali, od kolkeho dna ste si pichali a kedy asi - myslim, ci to bolo vzdy iba rano, alebo vecer alebo ako? 😕 A zvladli ste to sami alebo ste chodili kvoli tomu za nejako zdravot. sestrou? Od dalsieho mesiaca zaciname prvykrat stimulovat na IVF-ko a tak zistujem co nas vlastne caka.... 🙂 Dakujem za odpovede! 😉

heydi
3. nov 2010

@maticap. ahoj ja som stimulovala od druheho dňa cyklu jednu do brucha a jednu do zadku 🙂 do brucha zvladneš ale tu druhu Ti musi niekto pichnuť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre