Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

maticap.
3. nov 2010

@heydi ahoj, dik za odpoved - a este otazocka: bolelo to velmi? 😕 V akom case si si ich pichala - obe v rovnakom, alebo napr. jednu rano a druhu vecer?

verca3334
3. nov 2010

@maticap. ja som zacinala od druheho dna s gonalom, ktory sa podava v pere a picha sa do brucha, to zvladnes aj sama, alebo s manzelom. od siesteho dna sa picha do brucha a do zadku, ale je to individualne, a to sa miesa tekutina s praskom, takze velmi neodporucaju pichat si to doma. asi nie si z BA, takze si to mozes vybavit niekde blizko domova, alebo ti daju vymenny listok na pohotovost, ale aj tak budes musiet kazde dva dni chodit na sono, takze obden ti to pichnu vo FC. mne povedali, ze je vhodne to pichat rano do deviatej, a myslim, ze sa to uvadza aj v letacikoch pri injekciach. nemozem povedat, ze ma to bolelo, do zadku ani neviem, ze mi pichali, ale do bruska to niekoho zvykne stipat, kym sa tekutina vstrebe, ale da sa to vydrzat. zazila som aj horsie veci 🙂 a vecer sa picha az posledna injekcia, dva dni pred odberom.

heydi
3. nov 2010

@maticap. neboli to len niektore zvyknu šťípať ale len chvilku to je v pohode niektore som brala rano ale niektore aj večer už si presne nepamätam....

evi1
3. nov 2010

@maticap Ahoj, takže budúci mesiac začínaš stimulku, suuuupeeeeerrrr, budem Ti držať palce. @verca3334 Ti to veľmi pekne opísala, v mojom prípade to bolo tok isto. 😀
Vôbec sa nemusíš báť, nebolí to, a môžem sa pochváliť bola som ten tip čo bola schopná odpadnúť pri odbere krvi, nenávidela som to, a nie aby som si sama pichala injekcie. A zvládla som to 😀 😝 bol pri mne aj drahý, stále mi asistoval už na konci komentoval že si to aj užívam 😠 A tie ihly sú také tenučké že to vôbec ani necítiť. Uvidíš druhú inj. si pichneš ako vyučená sestrička. A do zadku mi pichala sestrička u mojej gyn. Ja som si pichala stále o 9:00 a poslednú večer o 21:00 dva dni pred OPU. 😀

Babulky Vám merali pred ET koľko mm má sliznica maternice? Ja sa nepamätám žeby sa o tom bavili ???????

maticap.
4. nov 2010

@verca3334 @heydi @evi1 - dievcata dakujem za odpovede! Aspon si budem vedieti zorganizovat zivot 😀 . Mam v tom obdobi nejake povinnosti v praci, ktorym sa neda vyhnut a aspon teraz viem co a ako. 😉
Vysku sliznice neviem, ale aby bola co najvyssia sa odporuca pit alchemilkovy caj (alebo zensky napr. od herbexu). Na moju sliznicu to funguje 100%-ne 😎 .

luga
16. nov 2010

ahojte 🙂 , zacali sme chodit do FC a caka nas ivf - cakame na schvalenie ziadosti a tiez by som mala par otazok pre "pokrocilejsie" 😅 ... hlavne ma zaujima, ako ste zvladali pracu pocas stimulacie (vedlajsie ucinky liekov, casova narocnost-nenarocnost, kontroly) a ci je nutne-dobre-doporucene volno (PN) na nejaky cas po ET ?
a co uspesnost 1. IVF ?

ashley622
17. nov 2010

@luga ja som pocas stimulacie chodila normalne do prace, a nemala som ziadne take vedlajsie ucinky,pre ktore by sa do prace nedalo chodit...a ak ti ma kto pichat injekcie kazdy den pojdes na centra len na kontrolne sona, najblizsie na 7.den pichania a potom sa uvidi podla toho ako budu foliky rast... A cely den volno som mala len v den odberu vajicok... PN po ET alebo KET nutna nie je, je to na tebe...

luga
17. nov 2010

@ashley622 , dakujem za odpoved 🙂

ashley622
17. nov 2010

@luga nemas za co 😀

luga
17. nov 2010

@ashley622 , ale mam, potesi kazdy nazor - je to nieco nove, nezname pre mna, chcem byt trosku v obraze 😅
a mozem sa spytat, ako ste "dopadli"?

ashley622
17. nov 2010

@luga jasne, kludne sa pytaj 😉 my sa vlecieme ako slimaciky v tomto procese 😅 ziadost na 1.ivf schvalena este pred letom, ale pre hroziaci hyperstimulacny syndrom som sa ku ET ani nedostala... potom sa mi rozhadzal cyklus, takze este stale cakame na prve KET ... a to bude asi az po Vianociach kvoli dovolenke v centre 😝

luga
17. nov 2010

@ashley622 , ach jo 😒 ... a to ja pocitam, ze v januari uz budem tehu 😀 😀 😀 ... pred stimulaciou si problemy s cyklom nemavala?
a nevies, ci sa da s dr. dohodnut trebars na nizsich davkach hormonov, ked nechcem vela vajek ? (a rada by som sa ohss vyhla)

zuzena
18. nov 2010

ahojte, chcem sa spytat ako prebieha KET vo FC, aj po fnancnej stranke 😅

silvia545
18. nov 2010

@luga ahoj 😉 pred odberom vajicok by si sa nemala moc namahat,,ani pred ET a uz vobec nie po ET 😉tak mi to povedal dr 😉 a po ET sa daj radsej na PN,,vtedy by si mala najviac oddychovat a lezkat,,aby sa embryjko pekne uhniezdilo,,vela kociek je vtedy na PN 🙂 ale je to na tebe ako sa rozhodnes 😉 drzím palce,,aby si na vianoce dostala ten najkrajsí darcek na svete,, DIETATKO 😵
@zuzena ahoj rada by som ti pomohla,,ale ja som KET nemala ani raz 😉

henika40
18. nov 2010

@zuzena za zmrazenie jedneho embryjka sme dali 200 E (ak mas odklad pre ohss alebo iny dovod vramci cyklu IVF, neplatis nic, predpokladam, ze to zuctuju na poistovnu) a za vklad KET je to 300 E (ak mas odklad pre ohss alebo iny dovod vramci cyklu IVF, tak isto neplatis nic).

zuzena
18. nov 2010

@silvia545
@henika40
dakujem za info, IVF sa nam nepodarilo a mame jedneho mraziacika,
a beru sa aj dake lieky?

henika40
18. nov 2010

estrofem od zaciatku cyklu, po 5 dnoch zvysenu davku, sono je 10. den a potom podla vysky endometria sa zacne vkladat utrogestan - ja som mala:
prvych 5 dni - estrofem po 2x, od 5. dna 3x denne a od 10. dna + utrogestan 3x2 a na vklad som isla 14. den cyklu

luga
18. nov 2010

@silvia545 , dakujem, ved praveze sa neviem rozhodnut velmi 😅 , uvidim, co povie dr., lebo nazory na PN su velmi rozdielne - zalezi mozno aj od prace
tak na Vianoce to asi nestihneme - ale v januari urcite - vdaka 😵

maticap.
19. nov 2010

Ahojte, my sme boli vcera vo FC pre lieky a zaciname od tohto cyklu, ktory sa asi zacina dnes 😨 A potrebujem poradit, prosiiiiim: viete mi niektora presne popisat postup pri pichani gonalu? Vcera mi to sice sestricka ukazovala, no ja som bola taka vystresovana, ze to preslo jednym uchom dnu a druhym von. Jedine, co si pamata, ze si mam na pere nastavit davku 187,5 a dalej ani tuk....neviem, ci mam stlacit piest (ci co to mam urobit), alebo nasadit ihlu alebo co?? ☹ ☹ ☹

Inak sme nafasovali gonal, cetrotide a merional. Prvy den MS mam volat do FC, ze sme dostali menzes, na druhy zacinam pichat gonal a na 6. den pichania ideme na kontrolu na sono a dohodneme sa na davkovani merionalu a cetrotidu. A popri tom idem vybavovat predoperacne vysetrenia... uf.

silvia545
19. nov 2010

@maticap. ahoj 😉 mas take lieky ako som mala ja pri stimulke,,nastavis si davku,,ale tu ti hadam uz sestricka nastavila,,len ked budes zakazdym pichat,,tak sa pozri ci je spravne davka nastavena,,potom nasad ihlu a sup do bruska pod kozu 😉 drzím vsetky prsty,,aby si coskoro bola tehulka 😉 🙂

maticap.
19. nov 2010

@silvia545 ahoj, dakujem 🙂. Sestricka mi to ukazovala u nich na nejakom "cvicnom" pere. To moje je doma v chladnicke a v krabicke, ktoru som sa este neodvazila odbalit 😀 . Uz ma medzitym napadlo, ze ci vo vnutri nebude podrobny navod...skratka, rychlejsie som pisala ako myslela (inak pre mna typicke...). Sestricka hovorila este nieco k piestu - vraj by mal vyskocit ci co - ale to asi po nastaveni davky, vsak? A pri pichani to vraj bude tak "pukat" ci co, tak neviem, pokial mam stlacat... som hrozna, ja viem... no co uz so mnou? 😒
Ak sa mozem spytat, Tebe vysiel prvy ivf pokus?

silvia545
19. nov 2010

@maticap. vysiel mi druhy pokus,,na 1 ivf som bola v GF,,velmi sa tesim ,ze sa to podarilo,,lebo sme mali len jedneho bojovnicka a toho mi aj vkladali aj sa uchytil 🙂 😵 ta radost sa neda popisat 🙂 ty ides 1 krat? 😉

maticap.
19. nov 2010

@silvia545 ahoj, ano - ja idem prvykrat, takze este neviem co ma caka (aj ked som si tu precitala snad vsetko co sa dalo, ale predsa: prax je prax 😀 ). A som riadne vyklepana, ved co Ti budem hovorit.

silvia545
19. nov 2010

@maticap. neboooj si v dobrych rukach 😉 urobia vsetko az nad maximum co bude v ich silach 🙂 ja som tomu tiez neverila,,ked mi oznamili,ze len jedno sa zacalo delit,,nedavala som tomu velku sancu a slniecko moje jedine poriadne zabojovalo,,aby mohlo prist na svet 😵 len bud v klude a nemysli na nic zle a hlavne sa nestresuj 😉

ashley622
19. nov 2010

@luga prepac, ze az teraz, 2 dni som sa tu nedostala... aj ja som si myslela, ze v lete uz budem tehu 😒 ale co uz, clovek mieni... ale to neznamena,ze tebe to v januari nevyjde! musis verit! 😉 aj ja dufam,ze v januari sa to uz aj mne podari! a bodaj by to vyslo nam vsetkym, ktore musime tolko podstupit,aby sme sa dockali vytuzeneho babätka! pred stimulkou som nemala sice 28 dnove cykly, ale tak 30-35 a po stimulke prve normalne som mala skoro po 2 mesiacoch! A myslim, ze dr. predpisuje vsetkym rovnake davky liekov...

adrianahlv
19. nov 2010

Ahojte zienky
Prosim vas o radu. Chcela by som radu ohladne vyberu CARu. Najblizsie k Hlohovcu, asi len Bratislava, ze? Sme v gynfivu, ale na odporucanie viacerych z tejto stranky chcem zmenit na ferticent. Je to mozne a ako? Napisete mi vase skusenosti z ferticentu ako aj kolko vas IVF vyslo? My sme isli do gynfivu len na konzultaciu a hned sme boli aj vysetreni, muz na spermiograme a aj sermie mame zmrazene, formular do poistovne zaslany... Takze vela veci stihli s nami na prvu "konzultaciu", ze? No myslim, ze je to len o peniazoch. Urobili, co bolo treba a nepytali sa nas, ci tu mame peniaze 😖 Prosim, napiste mi, ako to vsetko prebieha vo ferticente. uz som tam mailovala, snad sa mi ozvu. V pondelok tam zavolam.
Dakujem mooc za pripadne odpovede a rady.

adrianahlv
19. nov 2010

@henika40 Ahoj. Prosim ta a kde chodis, do ktoreho CARu?

luga
19. nov 2010

@ashley622 , neospravedlnuj sa 🙂 ... ved ja som pripravena aj na to, ze to nevyjde na prvy sup (co je asi aj vysoko pravdepodobne), ale jasne, ze verim - motyka uz musi raz vystrelit 🙂 - takze tfuj, tfuj, tfuj, nech nam to vyjde a vsetkym 🙂 ... sa mozno aj stretneme v cakarni v januari 😉
mmm 😒 sa ho skusim spytat - ja po desiatich embryach ale netuzim
aky mate problem - preco nemozes otehu?

ashley622
19. nov 2010

@luga 😉 juj veru tfuj tfuj kiezby to uz konecne vyslo! jasne skus sa spytat, mne od zaciatku vravel,ze mozem mat vela,nakolko mam polycysticke vajecniky- a pri nich je vyssia pravdepodobnost ohss... a ziadnu inu moznost nespomenul... kazda stimuluje rovnako... a mozno je aj lepsie mat viac vajicok, aby ak nahodou ET nevyjde bolo co zamrazit...

zuzena
19. nov 2010

@henika40 dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre