Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tina4931
29. jan 2011

@maticap. Ahojky, neviem, mne vždy chlamýdie - a to som bola na tomto vyšetrení za svoj život asi 8x trvali maximálne do dvoch týždňov. Dúfam, že teraz to bude to isté. Vo februári si chcem toto vyšetrenie vybaviť + hormonálny profil a chceme podať žiadosť na IVF. Dúfam, že do apríla, resp. marca podstúpime IVF.

maticap.
30. jan 2011

@tina4931 ahoj, ale ved ako som pisala, bola to zalezitost naseho labaku v nemocnici: cakali kym sa im nazbiera dost vzoriek, aby mohli kultivovat. Samotna kultivacia netrva ani den.
Aj ja to vidim na marec alebo april 😉 . Pekny vecer!

sue13
31. jan 2011

Ahojte. Asi po roku som prisla opat nakuknut do tejto temy a popriat Vam vela vela trpezlivosti a vela stastia!!! Ferticent je perfektne centrum, Dr. Pinter je super odbornik a vdaka nemu mam doma Karinku ktora bude mat 13.2 uz 2 rocky 😵
Trvalo nam to dlho, vela som sme sa natrapili ale naozaj to vsteko stalo za to. Manzel velmi chce druhe babatko tak nie je vylucene ze o par mesiacov som tu opat 😉 Drzte sa a bojujte!!!! 🙂

tina4931
31. jan 2011

@sue13 povzbudení nikdy nie je dosť. Nech sa vám darí 🙂

veverka74
1. feb 2011

Ahojte dievcata... chcem sa opytat... 8.12.2010 sme boli vo Ferti... mala som uz vysledok horm.profilu - koniec nov.2010,po odporuceni doktora sme si mali doplnit chlamydie - tie mi robili 14.12. a priatel mal absolvovat urol.vysetrenie,nakolko mal zly spermiogram. Po troch tyzdnoch mal absolvovat kontrolny spermiogram a po potvrdeni zlych vysledkov nam odporucil IVF/ISCI... Nakolko sme mali problem dostat sa k urologovi - stale nas odbijali,aby sme zavolali po novom roku - potom mu dali termin az na 2.2.2011... A na piatok 4.2 som mala dohodnute Ferticent ... Tak som sa tesila na tento den,ze sa to konecne pohne a vcera musel priatel surne pracovne odcestovat... Som z toho na nerv,najbizsie sa dostane domov koncom februara... Takze sa bojim,ze kym on vybavi urologa,moje vysetrenia z konca roka 2010 uz budu stare a zase ich budem musiet absolvovat a cas bude bezat a bezat... Neviete mi poradit ako je to svysledkami - ako stare mozu byt... Uz ma strasne depta to cakanie - ked si predstavim,ze az potom podame ziadost a potom kym ju schvalia.... Ziadost sa moze podat az ked budeme mat vsetky vysledky alebo sa moze najskor podat a vysledky doplnit priebezne ?

luga
1. feb 2011

@veverka74 , ahoj .... vysledky vysetreni potrebujete pridat k ziadosti - ziadost sa neda poslat bez toho (resp. da, ale vam ju neschvalia, kym tam tie vsledky mat nebudete) .... viem, ze chlamydie by nemali byt starsie ako tri mesiace , horm. profil netusim
akeho urologa ste si vybavovali? lebo nam dali cislo na sukr. urologa vo FC (pytala som sa na to) a tam bolo vysetrenie velmi promptne

verca3334
2. feb 2011

@veverka74 ja som mala jedny vysledky stare cca. 5 mesiacov a riskla som to a nebol to problem. mam doveru. aj tak by som skusila zavolat do poistovne a poinformovat sa, co sa stane so ziadostou ak nebude uplna, ci to tam mozes dodatocne dolozit, aby ti neprepadli tvoje vysledky, pripadne sa s nimi poradit, ci ti to uznaju ak nebudes mat tvoje vysledky 3-mesacne.

veverka74
2. feb 2011

@luga - ahoj - mi sme zhanali urologa v TT - na poliklinike... mala som pocit z telefonatov - velmi neochotni... mozno sa mylim,ale co uz.... A vy ste boli v Bratislave ? Mozes mi poslat do posty kontakt? Kolko ste tam platili? Vdaka 🙂

tina4931
2. feb 2011

@veverka74 ahoj, keď môžem pridať moje skúsenosti - hormonálny profil nie starší ako 3 mesiace, takisto chlamýdie, urologické vyšetrenie manžela nie staršie ako jeden rok. Ja som tiež spravila tú chybu, že najskôr som sa dala vyšetriť ja - všetky výsledky som mala do dvoch týždňov a potom mm. Lenže jeho kvalitný urológ sa do toho obul a začal ho liečiť antibiotikami a liečba sa natiahla na skoro 5 mesiacov - s prestávkami - to bolo potrebné. Takže tým pádom moje výsledky sú už staré. Takže začínam vo februári, resp. v marci odzvnova. Našťastie mám chápavého gynekológa. Prvýkrát som bola v FC v máji - teraz je február a nikam sme sa nedostali - teda okrem mojej druhej - zbytočnej - laparoskopie. Ale vnímam to v pohode. Som zástanca toho, že všetko má svoj čas a keď sa veci uponáhľajú - nie vždy je to to najsprávnejšie. Takže všetko chce svoj čas a hlavne pohodu. Držím palce ......stále a všetkým nám, ktoré tak túžia po bábätku.

veverka74
2. feb 2011

@tina4931 ahoj - dakujem - dnes som volala so setrickou - potvrdila mi to - nesmu byt starsie ako 3 mesiace...
Hm - ked ja som to uz chcela co najskor - stale myslim nato,ze uz niesme najmladsi - ja mam 36 a priatel bude mat 39... a nechcela by som rodit po 40 - ke... i ked nehovorim,ze by ma to netesilo - babo chceme kazdopadne... No dufam ,ze sa nam to vsetkym cakatelkam podari co najskor....

veverka74
2. feb 2011

A este by ma zaujimalo - vo FC odbery nerobia? Myslim horm. profil a chlamydie?
Musi mi ich urobit moj gynekolog?

luga
3. feb 2011

@veverka74 , ahoj, nerobia tam odbery, bohuzial, treba navstivit svojho gynekologa

veronikabv
6. feb 2011

Ahojte,mozem sa pridat k Vam do temy?ja tiez chodim do FC ,cakame na schvalenie ziadosti ak schvalia mam pred sebou prve IVF

maticap.
7. feb 2011

Ahojte, tak my sme dnes boli vo FC spisat ziadost o druhe IVF. Vysledky z kultivacie chlamydii a HP je odovzdany. No a popri tom mi odobrali krv na stanovenie protilatok proti spermiam a dostali sme odporucanie na geneticke vysetrenie. Takze kym bude ziadost prechadzat procesom schvalovania, mame co robit 😀 . Som rada, pretoze mam pocit, ze sa niekam pohneme. A pan doktor bol dnes velmi mily a zhovorcivy. 😉

henika40
7. feb 2011

@maticap. ahoj... zaujimalo by ma, kde ti odobrali krv na stanovanie protilatok proti spermiam u gynekologa, ci si bola niekde na imunologii?
u mna robili test este v minulosti tzv. postkoitalny, ale to sme skusali otehotniet za pomoci IVI.. teraz by som bola skor zvedava, ci nevytvaram protilatky proti embryu 😒
drzim palce, bodaj by to vyslo kazdej z nas!

dada55
8. feb 2011

@henika40 ahoj. protilatky proti embriu ti na SK nespravia. zatial len v Prahe. ak ti zistia, ze si robis protilatky tak ti predpisu prednison. beries ho 6-8tyzdnov pred ET 5mg a 2,5mg po ET do 10 tt. ale preventivne ti ho predpisu aj v CARoch aj tu na SK. ak si ho vypýtaš. mne ho dali v GF. v Prahe som nebola.teraz ho beriem. som 6 den po ET. uvidim,ci zaberie. drzim ti palce. 🙂

maticap.
8. feb 2011

@henika40 ahoj henika, krv mi brali vo Ferticente. Je to u nich novinka, ako povedal dr., a zacali to davat stanovovat asi pred mesiacom. Tiez ma tym riadne zaskocili.

henika40
8. feb 2011

@dada55 ahoj! navstevujes teda GF? ja som sa na to doktora nepytala, myslis, ze by to vypisali aj vo Ferti?
takze uz si v tom 😉 drzim moc palce, nech to dopadne, ako to vsetky ocakavame! 🙂 je to vase 1.IVF??
@maticap. myslela som, ze vo Ferti testy nerobia.. okrem tehotenskych, no prekvapili. Tak hor sa do druheho a uz uspesneho kola. Tu genetiku mame za sebou... nic moc, dlhsie sme cakali na vysledky, stanovia normo zensky a muzsky karyotyp a u mna robili este testy na trombofie.

henika40
8. feb 2011

trombofilie

dada55
9. feb 2011

@henika40 diky za drzanie palcov. fakt to potrebujem. 🙂 je to nase 2.IVF a ten prednison viem,ze som tu citala,ze v niektorom car ho uplne odmietaju. ze je to zasah do organizmu. mne zase dr vravela,ze tie davky su tak nizke, ze to nie je problem. ja som ho chcela preventivne preto, ze u mna ziadny problem nezistili. nikde. ale ak su nekvalitne vajicka, tak nepomoze nic. v pondelok budem vediet,ci nam to tentokrat vyslo. ty kedy planujes ivf ?🙂

maticap.
9. feb 2011

Ahojte, tak som sa bola objednat na to geneticke vysetrenie... a skoro ma svaclo. 😖 Volny termin 18.4.... a vysledky do dalsich dvoch mesiacov.... 😠 nakoniec som ich uprosila a ideme koncom februara.....akurat neviem dokedy budu vysledky-ci to bude trvat tie dva mesiace alebo co... len dufam, ze po schvaleni ziadosti nebudeme s ivfkom stagnovat kvoli vysledkom z genetiky....ach jaj.

cigaretka5
9. feb 2011

@maticap. my sme boli na genetike a fakt cakas na vysledky minimalne dva mesiace

maticap.
9. feb 2011

@cigaretka5 ach jaj, to vazne? 😒 keby sme sa aspon dozvedeli, preco netehotnieme...a ci sa s tym da nieco robit....no co uz. budeme cakat - ine nam aj tak neostava. 🙄

veverka74
9. feb 2011

@cigaretka5 Ahoj - a genetika sa musi robit kazdemu paru pred IVF ?

henika40
9. feb 2011

@dada55 tak v pondelok, to uz tu bude cubi-dup! 🙂 Dokazem si predstavit, co prezivas... no hlavne klud, nestresovat sa zbytocne.. a radsej nemysli ani na priznaky, a mysli len a len Pozitivne! .....tfuuj, tfuuuuj nech su tam Krasne // 🙂
nam 1. IVF nevyslo a teraz cakame na schvalenie ziadosti. Mozno tak v marci by sme do toho isli znova. Na jar je vsetko krajsie, vsade veselsie, priroda sa prebudza k zivotu, aj ludia su milsi...
ale stale hutam, ci sa spytat na prednison 😒

cigaretka5
10. feb 2011

@veverka74 nam ju robili po neuspesnom IVF, lebo bolo podozrenie na cisticku fibrozu

mata1782
13. feb 2011

Ahojte no tak uz aj mi mame ziadst podanu uz len cakat 🙂 mi genetiku nepotrebujeme asi preto ze ideme na prve IVF prajem pekny den

luga
13. feb 2011

ahojte 🙂
zase chcem trosku pootravovat - vcera som bola na ET - je normalne, ze ma boli brusko viac ako po OPU?

maticap.
14. feb 2011

@luga ahoj, nuz neviem ci je to normalne. Aj mna po ET pobolievalo podbrusko, no po OPU to bolo podstatne horsie. Ak to neprejde, tak im zavolaj. 😉 Neboj, bude dobre - mozno sa len embryo zahryzkava. 😵

luga
14. feb 2011

@maticap.ahoj, 😅 v to dufam aj ja, lebo stav stale rovnaky - nechcem robit paniku, asi to byt moze - uvidim, prinajhorsom zavolam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre