Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lenca.b
9. mar 2011

marrad veru tak krv bola cista ako lalia ☹ aaach jo zas raz a teraz to tak nadejne vyzeralo ....ale aspon nieco pozitivne mam termin v Prahe huraaaa aspon sa konecne potvrdi to co som si uz dost davno myslela a hovorila doktorom 😉 aaaa ked nie tak sa zacne uzivat zivot plnymi duskami sak nemozeme mat secia deti 🙂

a lauricka dakujem este jednu sancu tomu davam len keby to vsetko nebolo tak nehorazne drahe ☹

lucitas
11. mar 2011

@lauricka Ahoj, bola si dnes? Čo máš nové? Čo Ti povedali?

lauricka
12. mar 2011

Ahojte, cakam na menzes po laparoskopii, a potom budem cakat este na dalsi menzes, pretoze v zaujme regeneracie organizmu a hlavne zenskych organov lekar nedoporucil nieco robit v nasledovnom cykle. Po druhom menzes odporucil na 10. den folikulometriu. Bud bude folikul daky dobry, ak nebude, test na chlamydie a ist vypisat ziadost na IVF.
Inak, ani pred zakrokom, ani po zakroku lekar nedaval velky vyznam drillingu, skor sa vyjadril, ze ma pochybnosti, ci to moze pomoct. Tak uvidime. Citala som si o stimulacii folikulov pred umelym oplodnenim. Bojim sa tych vedlajsich ucinkov a OHSS. Stimuluje sa to asi tak, ako aj u zeny bez PCO, ci inak?

tina4931
12. mar 2011

@lauricka Ahoj, ja som absolvovala laparoskopiu a tiež mi robili drilling jedného vaječníka, ale nemám podľa laparosk. PCO. HP som tiež mala v poriadku a keď som mala ísť na folikulometriu tak 3 mesiace po sebe nič, proste žiadne stopy naznačujúce blížiacu sa ovuláciu. Takže ovulku nemávam, aj keď cyklus mám celý život pravidelný 26 dňový. A nikto mi nevie povedať prečo nemám ovuláciu. Dr. síce povedal, že PCO niekedy zistia až pri stimulácií, ale sa mi nechce veriť, že by to pri laparke nezistili, no nie? Takže teraz si tiež vybavujem chlam. a potom žiadosť na IVF.

tina4931
12. mar 2011

@lauricka mne Dr. povedal, že sa stimulácie nemusím báť, ani keby som mala PCO. Je to sledované.

mata1782
15. mar 2011

Ahojte 🙂 tak aj ja uz som sa dockala dnes mi volali z ferticentra ze mam ziadost schvalenu tak sa tesim stoho 😵 uz len mat uspesny koniec 🙂

luga
15. mar 2011

@mata1782 , vela stastia prajem 🙂

maticap.
15. mar 2011

@mata1782 super - gratulujem! 🙂

mata1782
16. mar 2011

Dakujem Vam moc 🙂 aj ja vam pajem vela stastia 🙂

mata1782
16. mar 2011

Dakujem Vam moc 🙂 aj ja vam pajem vela stastia 🙂

henika40
16. mar 2011

@maticap. ...zadarilo sa prirodzene? gratulujem!!! 🙂 drzte sa!

lucitas
21. mar 2011

Ahojte kočky, kde ste všetky? Ja idem zajtra do FC na prvú konzultáciu. Mám za sebou laparoskopiu, HSG, 3x neúspešnú IUI ☹ , tak uvidím ako ďalej. Ale verím, že sa dočkám úspešného konca 🙂

tigi
21. mar 2011

ahojte dievcata, mozem sa k vam pridat? 🙂 Ferticent som mala vyhliadnuty uz minuly rok, avsak prvykrat sme tam boli s manzelom minuly tyzden. mam spisanu ziadost na IVF, momentalne len potrebujem dolozit vysledky HP a chlamidii.

@lucitas my sme odchadzali s velmi dobrym pocitom odtial, sestricky mile a doktor vsetko pekne vysvetlil, aj sa ochotne porozpraval ak som sa nieco spytala, tak dufam ze aj ty budes spokojna. 🙂

lucitas
21. mar 2011

@tigi ahoj Tigi, no som aj ja zvedavá ako zajtra. Ja už mám výsledky chlamídií, len HP mám z oktobra a pravdepodobne to stačiť nebude. Ved uvidím. Držím Ti palce 😉 aby si mala výsledky čím skôr. 🙂

tigi
21. mar 2011

@lucitas dakujem. 🙂 ja som si preistotu dala urobit nove chlamidie, aj ked som mala neg. z novembra, aj HP novy. niekedy buduci tyzden by mali byt obidvoje, tak potom to len odnesieme do ferti a cakame na schvalenie ziadosti. 😵
drzim palce aby ti to zajtra dopadlo dobre. ozvi sa potom. 🙂

tigi
21. mar 2011

@lucitas este ma napadlo, pozrela som si prispevky z predoslej strany a mas VSZP? ja tiez a ked som tam bola minuly tyzden, este nevedeli ci budu mat podpisanu zmluvu s poistovnou, tak som zvedava co povedia tebe a ci budu mat nejake nove info ohladom toho. ale ja verim ze to bude o.k. a ze to uzatvoria 😉

lucitas
21. mar 2011

@tigi ja mám chlamídie z februára, tie sú dobré, ale skôr si ma zaskočila informáciou, že nemajú zatial podpísanú zmluvu s VSZP. To by pre nás nebolo dobré. ☹ Ved uvidím, spýtam sa zajtra a dám Ti vedieť. Drž palce 🙂

tigi
22. mar 2011

@lucitas pre nas by to tiez nebolo dobre, musela by som zmenit centrum, pretoze je to financne ako samoplatca dost narocne. ale ja verim ze s nimi poistovna zmluvu uzatvori. kamoske takto tiez pred dvoma rokmi hovorili ze nevedia a mali potom zmluvu uzatvorenu. drzim moc palce na dnes. 🙂

mata1782
23. mar 2011

Ahojte 🙂 chcem sa vas opytat kedy uspavaju ci pri odbere vajicok alebo pri v kladany 🙂

maticap.
23. mar 2011

@mata1782 Ahoj, pri odbere uspavaju, intravenozne pichaju nejaku latku, mimo budes cca 3-5 minut a preberies sa celkom rychlo. Pri vkladani embrii nie je dovod uspavat, akurat musis mat plny mocovy mechur a vydrzat po vklade lezat tusim 15 min. a nepocurat sa pri tom 😀 . A potom mozes utekat na wecko a dalsiu hodinku lezis na izbe a pozitivne myslis na to, ze sa dubacik uchytava. 😉

tigi
23. mar 2011

ahojte 🙂
@lucitas tak ako ste vcera dopadli? 🙂

lucitas
23. mar 2011

@tigi Ahoj tigi, moje dojmy z FC sú super 🙂 . Doktor aj sestrička boli veľmi milí, mala som z nich výborný pocit. 🙂 Výsledky boli ok, brali mi krv na protilátky voči spermiám a spísali sme žiadosť do poisťovne. Zmluva medzi centrom a VšZP je schválená 🙂 🙂 Takže už len čakať na naše schálenie a ideme do toho. 😉

tigi
23. mar 2011

@lucitas jeeej, to su super spravy 😵 som rada ze si mala aj ty dobry pocit z nich, vsak su tam zlati? 🙂 som ani nevedela ze robia z krvi protilatky proti spermiam. Je to potrebne k IVF-ku? mne to nerobili 😕 a vyborna sprava ze zmluva je schvalena, padol mi kamen zo srdca 🙂

lucitas
23. mar 2011

@tigi neviem či je to potrebné k IVF, asi nie. Lenže ja som bola predtým 3x na IUI a stále nič, tak to asi preto. Ty ešte nemáš tie výsledky? A vo Fc sú fakt zlatí, ja som odchádzala s výbornými pocitmi, pekné prostredie ...
A kde sú všetky baby, teraz nikto nečaká na nič? 😀

tigi
23. mar 2011

@lucitas aha, tak asi preto ti to robili, a je to dobre, vylucia este pred ivfkom tento problem. 🙂 ja budem mat tie vysledky az niekedy buduci tyzden, manzo ich tam odnesie a potom uz len cakaaaaame 😉 my sme tiez odtial odchadzali s dobrym pocitom, po skusenostiach co som sa uz nabehala po doktoroch som vdacna za mily pristup, niekde je to totiz uplne ze katastrofa.

neviem kde su vsetky babule, bola by som rada ak by ich tu bolo viac, porozpravat sa, podelit sa a taaak 🙂

mata1782
25. mar 2011

@maticap. Dakujem za odpoved a este nieco sa ta opytam ty si pisala ze ked si si pichala gonal tak ta boleli vajecniky a mna praveze nic neboli tak teraz neviem ci je to dobre alebo zle 🙂 alebo kazda z nas to preziva inac 🙂

lucitas
25. mar 2011

@mata1782 Ahoj, a Ty už stimuluješ? Tak držím palce nech to výjde 🙂 A ktorý deň si?

mata1782
25. mar 2011

@lucitas Ahoj a Dakujem uz treti den si picham 😉

maticap.
25. mar 2011

@mata1782 ahoj mata, presne ako si napisala: kazda z nas to preziva inak 😎 . Musim sa priznat, ze ja som vajecnik citila aj pri nestimulovanom cykle - od cca 2.-3. dna ma pobolieval, no nastastie nie kazdy cyklus. Bud rada, ze Ta nic neboli a skus mysliet pozitivne: ved o cca 9 mesiacov budes predsa rodit! 😵

mata1782
25. mar 2011

@maticap. No aj ja dufam ze sa to podari 🙂 🙂

lucitas
25. mar 2011

@mata1782 ahoj, ja som bola v utorok v FC, ked Ty si tam asi volala /cca okolo 11.00 hod/. Stála som vedla Dr. ked si zavolala a zaregistrovala som, že si z Dca a v pondelok máš prísť na kontrolu. Ak si to ovšem volala Ty. 🙂 😀 A som si povedala: "ako je jej dobre ked už začína stimulovať" 🙂 Veľmi Ti držím palce aby to vyšlo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre