Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

aninka1305
15. aug 2011

Ahojte,
poradíte mi prosím, predlžená kultivácia sa robí automaticky, alebo ju treba dohodnúť s embryologom?V stredu mám odber a s lekárom sme sa ešte o PK nerozprávali.
Ďakujem.

tina4931
15. aug 2011

@aninka1305 to rozhoduje embryológ - podľa počtu, kvality vajíčok a podľa toho ako sa delia, čiže oni ti zavolajú sami, že či máš prísť na tretí alebo piaty deň. Teda aspoň mne na druhý deň volali, že mám prísť na piaty deň - teda PK. A som sa pýtala, že čo ak vajíčka PK neprežijú, tak ma ukludnil, že oni to sledujú a keby niečo hneď volajú a transfer bude skôr.

henika40
15. aug 2011

@aninka1305 vo ferti sa robi PK automaticky pri dostatocnom pocte oplodnenych vajicok - musis mat minimalne teraz neviem, ale 4 alebo az 5, za PK nic navyse neplatis. Presne ako pise tinka, embryolog urci den vkladu... nech sa dari! 😉

aninka1305
15. aug 2011

@tina4931 ďakujem za radu 🙂

aninka1305
15. aug 2011

@henika40 Ďakujem za radu 🙂

amiruska
16. aug 2011

Ahojte! Takže zajtra idem na odber vajíčok! Strašne sa bojím, čítam, že potom pobolieva brucho! Ale hádam vydržím! Keď som už vydržala tie injekcie, tak to už bude asi hračka. Sono ukázalo sedem vajíčok, nie je ich veľa, ale dúfam, že všetky budú ok. Dnes ma bolí bruško, ako keby som bola nafúknutá! Držte palce!
@tigi Teší ma, že sa ti podarilo to predoperačné vybaviť aj u svojho gynekológa!

veracruz
16. aug 2011

@amiruska drzim palce zajtra... brucho ta bude pobolievat, ale sestricky ti daju zazracny cipok 😀, ktory ti pomoze a ked prestane ucinkovat, doma sa dodopuj... na druhy den uz to bude ovela lepsie...

luga
16. aug 2011

@amiruska , neboj, je to pohodicka, chvilku si pospis a je to 😉 ... mna brucho skoro vobec nebolelo, ani cipok som nepotrebovala .... tak vajka nech su kvalitne a nech sa vsetky oplodnia 🙂

patricia00
16. aug 2011

@amiruska , tak drzim palec. Ja zajtra len idem podat ziadost do poistovne. My to mame vsetko este pred sebou. Je niektora s vas poistena v Siderii? Ak, ano ako dlho vam trvalo schvalovanie ziadosti?

boncusik
16. aug 2011

@amiruska držím palce nech je dobráááá úúúúúúúúúúrodičkaaa 🙂 🙂
ja idem zajtra na transfer 😀 😀 😀

jozefinka9
16. aug 2011

@amiruska ako dopredu Ti dali vedieť, kedy bude odber?? Ja mám zajtra kontrolné sono.

veracruz
16. aug 2011

@boncusik drzim palec!

michelitta
16. aug 2011

@patricia00 Patka Sideriu ani nepoznam,ale mne dnes prislo po 10tich dnoch ze to mam schvalene a ze po jej overení bude administratívne spracovaná a expedovaná do Centra.Takze neviem kolko im ta zasielka trva 🙂)) ale ratam tak,ze 3 tyzdne maximalne 🙂

michelitta
16. aug 2011

@amiruska drzim palce a vela vody!!!!🙂

michelitta
16. aug 2011

@boncusik drzime place zajtra, a hlavne klud a much much water! 🙂))

boncusik
17. aug 2011

díky holky za podporu 😀 ste zlaté 😀

tigi
17. aug 2011

ahojte babule 🙂

tak ja mam uz za sebou druhu vcelicku gonalu. ta prva bola taka roztasena, ale dnes uz to bolo lepsie. 🙂

@amiruska dakujem, sestricka bola uplne v pohode, vraj to robievaju, pretoze obvodaci im odmietaju robit predoperacne, aj na laparku napriklad a podobne. budem k nej chodit aj na tie injekcie do svalu, tak som rada ze bola ochotna. 🙂 na dnes drzim moc palce, nech su vajulka silne a zdravucke 🙂

@boncusik juj a je to tuuuu! 😵 tfuj tfuj tfuj, nech ich tam krasne ulozia a nech to vyjde. krizim prstiky! 😵 🙂

@jozefinka9 drzim palce na dnesne sono 🙂

jozefinka9
17. aug 2011

@michelitta skvelé, takže to máš schválené, blahoželám 🙂 @tigi ďakujem pekne, sono dopadlo super, vyzdvihla som si poslednú inekciu na dnes večer a v piatok ráno odber vajíčok 😝 bojím, bojím...

luga
17. aug 2011

dievcata, nech vam to vsetkym vyjde - ja zacinam o dva tyzdne stimulku, tak chcem byt sucastou "uspesnej vlny" 😉

tigi
17. aug 2011

@jozefinka9 ale to ubehlo, vsak? predchvilkou prva vcelicka gonalu a zrazu posledna injekcia... pregnyl? uz len aby to dopadlo na vybornu 🙂

@luga to akurat zacnes ked sa budu jozefinka a boncusik dozvedat vysledky, to bude startovne motivacneee 😵 🙂

luga
17. aug 2011

@tigi 🙂 duuuuuufam 😵

tigi
17. aug 2011

@luga aj ja 🙂 😵

jozefinka9
17. aug 2011

@tigi veru, celkom to prešlo, najhoršie a hlavne najdlhšie budú tie 2 týždne čakania po vklade 😖

jozefinka9
17. aug 2011

@tigi Ovitrelle sa volá posledná injekcia

tigi
17. aug 2011

@jozefinka9 aj si planujes zobrat volno po ET? ja to zvazujem, aspon tych prvych par dni, ale uvidim ako to nakoniec vyjde.

jozefinka9
17. aug 2011

@tigi ja som doma, takže nemusím. Ak máš nejakú namáhavejšiu prácu, určite ostaň. Som zvedavá, na koľký deň budem mať ET.

zabka1124
17. aug 2011

Ahojte baby!Chcela by som sa opytat ako prebieha stimulacny cyklus vo ferticentre, teda odkedy zacina stimulacia(napr3DC),kedy asi nastava odber vajicok atd, a hlavne ake vysetrenia treba mat porobene.My sa snazime uz 2a pol roka, teraz cakame na 2spermiogram, v sobotu budem vediet blizsie, ale prvy dopadol zle :98%zla morfologia, takze by sme chceli skusist PICSI+ivf.Momentalne zijeme mimo SVK, tak uvitam akekolvek informaciee.Moc dakujem!!!A drzim vsetkym prsteky!!

boncusik
17. aug 2011

čaute holky, mam v brušku 2 morulky 😀 😀 😀 takže už ich len prehovorit aby sa uchytili ostali 🙂 🙂 🙂 🙂

luga
17. aug 2011

@zabka1124 , ahoj, na strane 475 som to popisovala amiruske, tak precitaj
a co sa tyka vysetreni, tak ku ziadosti do poistovne musis pripojit horm. profil a vysledky sterov na chlamydie (nie starsie ako tri mesiace) a este tie spermiogramy dva a myslim, ze ked mate tento problem , tak manzel bude musiet ist este na urolog. vysetrenie

veracruz
17. aug 2011

@boncusik ja som mala po transfere taku teoriu, ze som tehotna, pokial nejake priznaky neukazu opak... a ta teoria mi vydrzala 9 mesiacov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre