Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tinuska16
22. okt 2011

@luga nepovedal konkretne prečo

dorotka_
25. okt 2011

ahojte 🙂, jaj aj ja by som uz chcela ist na vklad, drzim patricia palceky, a ja stale cakam na MS a ta nie a nie sa spustit, uz to malo byt, chcela by som sa spytat, ze o kolkej hodine ste si pichali gonal, lebo ja idem teraz na stredu a stvrtok na sluzobku a ak by sa mi zajtra spustili tak zacinam vo stvrtok s gonalom ale ak by stacilo ho pichat vecer, nemusela by som ho prenasat, aj tak neviem ci tam kde budeme ubytovani bude chladnicka a nerada by som ho zbytocne prevlakala 😉 , dakujem za radu 😵

dorotka_
25. okt 2011

este jedna otazka ma napadla ako dlho moze byt gonal mimo chladnicku?

luga
25. okt 2011

@dorotka_ , ahoj, gonal treba pichat predobedom - mne vraveli, ze najlepsie do deviatej a nemal by byt dlho mimo chladnicku - fakt len cesta z lekarne domov .... dufam, ze sa ti to poriesi k spokojnosti a mrska radsej este par dni pocka 😉

michelitta
25. okt 2011

@luga ahoj,chcem sa Ťa spýtať,Teba alebo kociek čo vieš o genetickych testoch,kedy sa robia a čo sa z nich zisťuje a koľko to trvá a prečo to tak dlho trvá..

kamilkanr
25. okt 2011

@michelitta my sme boli po 1.ivf na genetike, odporucil nas dr.Pinter. Vysetruju oboch partnerov. Beru tam krv a pytaju sa, ci niekto z rodiny nema 6 prstov, demenciu, geneticke poruchy, ci nemaju pokrvný pribuzni deti . Trvalo to 6-8 tyzdnov.

luga
25. okt 2011

@michelitta , Pinter na ne posiela po prvom nevydarenom ivfku - zistuje sa geneticka pricina neplodnosti - skuma sa karyotyp (tvar, pocet chromozomov) a DNA a analyzuju sa aj predkovia - vyvojove vady, potraty ...
mne trvalo osem tyzdnov, kym som mala vysledky ... ale teda pocula som, ze aj o pol roka mali niektore holky - ako kde
a ty si ako na tom? kedy ides na krv? drzim palce 🙂

michelitta
26. okt 2011

@kamilkanr ďakujem🙂
@luga no my sme negatívny,ideme na KET po Novom Roku.Na tie GT musíme ísť isto? Ak Ti teda aj niečo nájdu,nedá sa s tým nič robiť čo viem😖 Aký to má potom význam,okrem toho že Ťa ešte viac vystresuju?😖 a ešte 2 otázka baby: je to to,čo treba mať urobené po ICSI alebo to prenatalne genetické poradenstvo znamená ísť na amniocentezu v neskoršom mesiaci?
A neviete ake je percento úspešnosti pri oplodnení "prirodzene" voči ICSI?A či je "dobre" že to robia automaticky,napriek tomu že je väčšie riziko poškodenia plodu?ďakujem..
2:a kedy robia asistovany hatching,za akých podmienok, a či tiež AH ma negatívny dopad na embryo?veľa kockam to pomohlo čo viem..
Nemôžem späť,tak tukam do mobilu a rozmýšľam až sa mi podkrovie zapari😀

luga
26. okt 2011

@michelitta , tak to ma mrzi ☹ ... verim, ze KET vyjde 😉
podla mna nemusis ist na testy, ked nechces, inak by som sa nebala, ze ti nieco najdu, lebo vacsinou to je vzdy negat. .... ale ano, v podstate nejaky velky vyznam to nema, aj ked sa da spravit PiGD (predimplantantacna genet. diagnostika embryi )
a ano, prenat. gen. poradenstvo je amniocenteza 😖
to ICSI netusim ... ale myslim, ze pri zlom spg. je lepsie, ked ho urobia (ale to si len myslim)
a AH vo FC asi nerobia

kamilkanr
26. okt 2011

@michelitta Na genetiku nemusite ist, ale muzom sa berie krv aj na cysticku fibrozu. Ked nemate nejake geneticke poruchy v rodine, tak sa nemas coho bat.
ICSI sa robi pri IVF a je to vlozenie spermie do vajicka. Tam nie je ziadne riziko, robi sa to vtedy, ked je zly spermiogram. Nam to urcite pomoho. Moj nazor, ak by bola zla spermia alebo vajicko, alebo obidve, tak sa neoplodni, alebo to same "odide". Som realistka, preto to takto pisem.
Precitaj si: http://www.ferticent.com/

patricia00
26. okt 2011

Chcela by som sa opytat, ci s tym niekto nema skusenosti. V pondelok som bola na ET - vklad 2 blastocysty. Hned po vykone ET som nenormalne ocervenela do tvare - az zbordovela, zacala sa mi tocit hlava, pustila sa mi krv z nosa a pulz mi vyletel do vysin - hned ma tam obskakovala sestricka. Neviete niekto co to znamena? Moze to byt alergia na spermie? Ja mam odvtedy pocit , ze to nevyslo 😢 - zensky siesty zmysel.

luga
26. okt 2011

@patricia00 😕 a nic ti nepovedali? nieco ti pichli, ci ti to preslo samo?
alergia na spermie urcite nie, skor na "embryo" 😒

patricia00
26. okt 2011

@luga preslo to samo behom 10 minut. Nic mi nepovedali. Dr. mi dal prepustaci papier a tvaril sa strasne neurcito. Ja neviem co si mam o tom mysliet a odvtedy mam pocit v podbrusku ako na mrchu. Som s toho vsetkeho strasne sklamana. Embrya boli krasne, hrubka vystelky maternice tiez a potom toto... ☹

luga
26. okt 2011

@patricia00 , to nemusela byt vobec alerg. reakcia a uz vobec nie na tie embrya a pocity na mrchu su uplne normalne - neznamenaju absolutne nic
prosim, ak sa ti da, skus tym drobcom este verit 😉 .... nesmut dopredu, nalad sa trosku pozitivne - viem, ze je to tazke, ale uvidis, bude ti lepsie a je mozne, ze o dva tyzdne ta veeeeelmi prekvapia - velmi ti to zelam 🙂

patricia00
26. okt 2011

@luga dakujem ti velmi za podporu.

luga
26. okt 2011

@patricia00 🙂 naozaj nemas zac .... budem velmi rada, ak ti to aspon trosku pozdvihne naladu 😉
a viem, o com hovorim .... tiez som mala vselijake myslienky a strachy - hlavne pri prvom ivfku a teraz viem, ze to bolo uuuuuplne zle 😔 ...zbytocne je stresovat sa dopredu ....

amiruska
26. okt 2011

@patricia00 Len to nevzdávaj! Mysli pozitívne a všetko bude v poriadku!

kamilkanr
26. okt 2011

@patricia00 a nemohol to byt strach z niecoho?
Ked som mala 1.ET, tak doktor nepovedal nic, ja som sa spravala ako tehotna, robila som si test a bola som sklamana. Ked som mala 2.ET vkladali mi 2 embrya a po vklade doktor povedal "a teraz ste tehotna" aj som bola. Nemala som myslienky, ze by to bolo negativne. A ani test som si nerobila. Vysledok som sa dozvedela z krvi a este aj HCG bolo dost nizke, tak zas som nevedela na com som. Volala som do FC a oni povedali, ze je to pozitivne. UM je stale cakanie na nieco, na ms, folikuly, OPU, ET, test, sono a stale nieco.
Ked ti vlozili 2 blastocysty, je jasne, ze si tehotna!!!!!!!!! Ver tomu.

dorotka_
28. okt 2011

@luga ahoj 🙂 tak si predstav ze MS veru pockala a pustila sa vo stvrtok ked sme sa aj vracali zo sluzobky takze dnes som si v klude domova pichla prvykrat gonal, bala som sa ale je to v pohode a ani to neboli, horsie je ze som si bola dat robit interne vysetrenie a mam zapal mocovych ciest co dufam ze sa prelieci cim skor a zvyseny bilirubin tak uvidime co s tym, pojdem este nanejaky odber vzorky na to ku svojmu gynekologovi nech vieme viac, ale ja chcem a verim ze pojde vsetko ako ma a uz tento mesiac konecne aj ja podstupim vlozenie, to cakanie stale na nieco je strasne, ale aspon sa to posuva dopredu 🙂
patricia drzim palce nech je to dobre 😉

luga
28. okt 2011

@dorotka_ 🙂 , jeeeej, super, drz sa .... nech to vyjde 😵 🙂
a ano, je to cely nekonecny mesiac cakania, ale na pozitivny tehu test sa caka lahko 😉

tinuska16
3. nov 2011

žiadost podana už len čakat na to či ju schvalia dufam že ano

tina4931
6. nov 2011

@7bambulik9 Ahoj, aké bylinky ti poradila p. Kopáčová?

lev1
7. nov 2011

Pre mňa bolo najhoršie to čakanie na telefón po odbere krvi. A to aj napriek tomu, že som nezačala ani špiniť a verila som, že som tehotná. Výsledok bol pozitívny, ale po pár dňoch hcg začalo klesať. Priznávam, že taký scénar ma nenapadol. Život ide ďalej a nám neostáva nič iné ako vstať a kráčať s ním. Ešte máme dvoch "eskimákov" 🙂 tak nám aj Vám prajem do budúcnosti viac šťastia 🙂

7bambulik9
7. nov 2011

Ahooooj, bylinky žiadne iba čaj Gynastan a obklad múka,slivovica a olivový olej.

7bambulik9
7. nov 2011

@tina4931 Ale jednu zmenu som postrehla už po mesiaci z 2 dní som mala menzes 4 a silnejší. Len či to k niečomu bude neviem.....

dorotka_
8. nov 2011

Ahojte baby 🙂,
tak ja som bola tento pondelok na odbere vajicok a v sobotu ideme na vklad, tesim sa a aj sa obavam, lebo v mojom pripade to bude trosku komplikovanejsie, ale nevadi 😉 , len dufam , ze sa budu pekne delit a u mna sa neprajavi syndrom OHSS, a vklad bude moct prebehnut, ale myslim pozitivne a verim ze vsetko bude ok 😵

amiruska
8. nov 2011

@dorotka_ Držím Ti palce!!!

dorotka_
8. nov 2011

@amiruska
dakujem, a ty si na tom ako?

happy8051
8. nov 2011

caute kocky... zhanam info pre kamosku a o Fericent som sa dozvedela len dnes.
mohli by ste mi prosim napisat, ako je to tam cenovo priblizne? kolko vychadza IVF a IVF s darcovskymi vajkami? pozerala som stranku, ale tam cennik nemaju uvedeny.
dakujem za info

amiruska
9. nov 2011

@dorotka_ Nám sa IVF podarilo na prvýkrát, teraz som v 13 týždni. Sledujem stránku, lebo aj mne pomohli ostatné baby, keď som bola na začiatku celej procedúry. Aj ja som sa bála, ale oplatilo sa do toho šupnúť. Každej z Vás doprajem ten nádherný pocit, keď Ti oznámia "HCG vysoké, ste tehotná, gratulujem". Držím Ti palce, vydrž, oplatí sa!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre