Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

amiruska
9. nov 2011

@happy8051 IVF prepláca poisťovňa po schválení, doplácaš len za injekcie a prípadne nadštandard ako ICSI, PICSI.

happy8051
9. nov 2011

@amiruska dakujem.... to som vedela, len prave tento nadstandart vo Ferticent ma zaujima kolko vyjde... snazim sa porovnavat ceny v jednotlivych centrach

kamilkanr
9. nov 2011

@happy8051 my sme vlani za lieky platili cca 200€, za ICSI nic, mrazenie stalo 200€, SPF 100€.

amiruska
10. nov 2011

@happy8051 Prepáč, za ICSI sa neplatí nič, platí sa za Seminal plazma flushing a to 150,- €. Ale len po vklade /ET/. ICSI sa robí asi automaticky pri zlom spermiograme, za PICSI neviem koľko sa dopláca, lebo túto metódu sme nemali, tak viem, že sa používa len pri druhom pokuse, lebo až vtedy ju prepláca poisťovňa, tak nám bolo vysvetlené vo Ferti.

lisian
10. nov 2011

Ahojte, mozem sa sem votriet? 🙂 vcera mi doktor oznamil, ze si mam vybrat centrum, lebo nam odporuca tuto cestu uz ☹ . rok a pol marneho snazenia, takze dufame v ich pomoc. Mne kamaratka velmi chvalila Ferticent a doktor tiez, ake mate skusenosti vy? Ste spokojne? Oproti inym centram je vyhodne? Alebo ma aj nejake nevyhody? Som v tejto problematike uplny novacik a neviem ani co mam poriadne pozerat 😅 .

amiruska
10. nov 2011

@lisian Ferticent Ti vrelo odporúčam, super prístup, veľmi ochotné sestričky a MUDr. Pintér je odborník na úrovni. Väčšinou využívajú krátky protokol, to znamená, že si picháš max cca 2 týždne, oproti iným centrám, kde sa baby pichajú aj dlhšie. Ja som bola max. spokojná. Niekde to ževraj vyzerá ako na páse, veľa sestričiek, veľa doktorov, tu máš len jedného doktora, ktorý Ti robí všetko, t. j. základné vyšetrenia, OPU aj ET.

lisian
10. nov 2011

@amiruska potesila si ma 🙂 aj moj doktor bol s tymto vyberom spokojny, vraj toho lekara asi myslel toho co spominas ty, dobre pozna a ze je to velky odbornik. Mne moj doktor stihol spravit HP 3DC, spermiogram mame, testy na chlamydie atd, chodila som na folikulometrie a neviem presne ako je to s ovulkou asi nie uplne super. co ma caka teraz v centre? asi tam pojdeme na uvodnu konzultaciu, ale budu nam znovu robit to co mi uz urobil moj lekar, alebo? neotravujem moc? 😅

lisian
10. nov 2011

@amiruska a neviem co je to OPU a ET 😀

luga
10. nov 2011

@lisian, ahoj 🙂 ... podla mna je vyber centra velmi individualna zalezitost - kazdemu "sadne" nieco ine .... Ferticent je malinke centrum s jednym lekarom a priam rodinnou atmosferou, ziadna masovka, nie si tam len cislo , ludkovia zlati, Dr. velmi v pohode (aspon mne vyhovuje), takisto je relativne lacne (zatial) ... zacali robit rozne vysetrenia priamo v centre (este donedavna na ne posielali) ....
proste treba skusit a uvidis, pokojne sa da ist na prvy pohovor aj do viacerych centier
ja som s FC spokojna a aj ked som tam absolvovala uz dve neuspesne IVF-ka , do tretice tam pojdem opat 😉

lisian
10. nov 2011

@luga zacinam byt o tomto centre presvedcena, mozno nejaka magia alebo co 🙂 tiez davam prednost teplom posobiace prostredie, mensie a privetivejsie, komorne ako megalomaniu, reklamou presytenu instituciu so supermodernou atmosferou.

Robia tam aj HSG?

luga
10. nov 2011

@lisian, ,nie, HSG nerobia
a vam bol diagnostikovany nejaky problem z tych vysetreni, ktore ste absolvovali<

lisian
10. nov 2011

@luga my mame spermiogram ok, hormonalny profil ok, a ovulka neviem,,,,na 13DC bol dobry nalez mozno raz a inokedy len taky od 14mm do 17mm takze neviem isto ci ovulacia bola alebo nebola, lebo dalej mi to nekontroloval, ale skusil mi dat clostil a vtedy som mala nalez v poriadku, lenze nikdy mi nepozeral, ci mi ten folikul aj praskne. takze co sa tyka ovulacie neviem na 100%

luga
10. nov 2011

@lisian , aha, tak to som zvedava, co vam Pinter navrhne 🙂

kamilkanr
10. nov 2011

@lisian my sme boli na 2 IVF vo FC, druhe bolo uspesne. Podla mna by ste tam mali ist na konzultaciu, manzelovi urobia spg podla toho vam dr. povie, co dalej.

@luga zdielam tvoj nazor

lisian
10. nov 2011

@luga preco? 😀 mam za tou zvedavostou nieco hladat? 😀

luga
10. nov 2011

@lisian , nieeeee, nic, jasne 😉 len ma zaujima, ci vas "vrhne" rovno do ivf, alebo skusi nieco ine (ja by som tipla ivf 😅 )

kamilkanr
10. nov 2011

@lisian OPU-odobretie vajicok, ET-embryotransfer

lisian
10. nov 2011

@luga ja som dufala v IUI najprv ak bude laparka dobra

kamilkanr
10. nov 2011

Uprimne sa priznam, ze ja som sa tesila, ked sme hned mali IVF. Pre mna by bolo dost stresujuce IUI, pri com je podla mna mensia sanca otehotniet.

lisian
10. nov 2011

@kamilkanr tak ano to viem, ze je to velmi mala sanca, ale ak budem moct, tak skusim isto najprv to ... ved za to nedam nic len prachy a mesiac navyse..... to sa zasa este da zvladnut,,,,bude aj horsie 😀

baby a vam je co? ak sa smiem spytat

kamilkanr
10. nov 2011

@lisian zly spermiogram

kamilkanr
10. nov 2011

@lisian vies ja som taka pos...., preto som bola rada, ze nemusim absolvovat, HCG, laparku, IUI len kvoli poistovni

lisian
10. nov 2011

@kamilkanr ved moze sa stat, ze budeme mat este rovnaky problem. citam to dost casto, ze vysledok urologa je dobry a v centre urobia znova a vysledku su zle. no o com to je potom? 😀 uvidime.....za kolko ma objednaju v centre na konzultaciu prvu priblizne, nevies?

luga
10. nov 2011

@lisian , s Dr. sa da dohodnut, takze si myslim, ze to nebude problem ... a ako kamilkanr napisala, ja by som sa asi tiez na iui nedala - kvoli ovela nizsej pravdepodobnosti otehotnenia - ale tak zase my mame zly spermiogram, takze tym som ovplyvnena 🙂

luga
10. nov 2011

na konzultaciu vedia objednat rychlo - ale zalezi od dna cyklu - robia ju skor v druhej casti - kvoli sonu

kamilkanr
10. nov 2011

objednavaju v strede cyklu, budu sa pytat, kedy si mala ms

lisian
11. nov 2011

@kamilkanr
@luga dobre rano 🙂 a bude to dobry pan doktor? 😅

luga
11. nov 2011

@lisian , ahoj, urcite ano 😉 ... fakt je v poho 🙂

amiruska
11. nov 2011

@lisian My sme mali tiež od urológa dobrý spermiogram a keď nám robili vo Ferti tak bol zlý, pri ďalšej návšteve ho zopakovali a tiež bol zlý, tak nás hneď šupli na IVF. Vôbec som to neľutovala, lebo som chcela obísť laparku.

lisian
11. nov 2011

@amiruska tohto sa obavam ☹ ale nerozumiem ako je to mozne, ze od urologa je to ok a v centre zle. chapete to? ale vidim, ze vam sa IVF zadarilo 😵

@luga ja som zazila uz tolko gynekologov, ze mam z nich fobiu dopredu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre