Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

farmaceutka
3. feb 2012

ahoojte baby.uz dlho premyslam,ze ci sem mam alebo nemam napisat...my s manzelom,taktiez tuzime po babatku,lenze jeho cesta za nim je akasi dlha.v roku 2010 sme sa zacali snazit.po pol roku stale nic.isla som ku gynekologovi na vysetrenie.zistili mi zle pecenove testy a mala som aj rozhadzane hormonmi za kt. je stistna zlaza.mam znizenu funkciu.nasadili mi tbl. v decembri a tento mesiac som otehotnela.po novom roku som zacala krvacat,ale nepodarilo sa to zachranit. :( uz je tomu rok.medzitym mi zistili minuly rok,ze mam aj celiakiu.teraz som uz cez tri mesiace na prisnej bezlepkovej diete.teraz v decembri sme sa s manzelom pustili opat do snazilkovania,lenze stale nic. :( chodim na kontrolu kvoli stitnej zlaze,lebo raz mam zvyseny prolaktin a inokedy je v norme...uz som z toho zufala.tak teraz tajne premyslam,ze ci sa mame prihlasit do nejakeho reprodukcneho centra ....co mi poradite?
p.s. : najhorsie je na tom,ze mam len 23 rokov a uz mam taketo problemy...

luga
3. feb 2012

@lienkalienocka , tak dnes som bola na stery a aj mne Dr. vravel, ze Dovera ziadosti neschvaluje - ale ze dufa, ze kym budu vysledky, tak sa to nejako poriesi a minimalne im daju pokyny, co robit, aby schvalili 😒

luga
3. feb 2012

@farmaceutka , ahoj 🙂 ... a tvoj manzel je ok?

dorotka_
3. feb 2012

@michelitta 😉 ja verim ze vsetky budeme tehotne v tomto roku

farmaceutka
3. feb 2012

@luga ahooj.moj manzel zatial nebol na ziadnom vysetreni.stale sa riesi moja stitna zlaza a prolaktin... :(

michelitta
3. feb 2012

@dorotka_ vsak je rok Draka,teraz vsetci sikmoockati plodia deti 🙂) nas si pan boh tiez vybral,ze na rok 1012 🙂 asi vie preco to robi 🙂 do dlasieho februara mame cas 🙂

dorotka_
3. feb 2012

@michelitta 😀 😉

luga
3. feb 2012

@farmaceutka , aha ... tak v tom pripade by som ho poslala na spermiogram a potom sa rozhodla 😉 ... keby je ok, tak by som asi este chvilku skusala prirodzene na tvojom mieste - ale tazko radit 🙂 ... kazdopadne, ked zvazujes centrum, pokojne chod do toho - spg spravia aj tam a veci okolo ivf si mozes zacat vybavovat a mozno ta to upokoji a otehotnies do ivf 😀

luga
3. feb 2012

@michelitta , presne na rok draka sa spolieham aj ja 😀 😎

farmaceutka
3. feb 2012

@luga to je tiez riesenie :D.a kebyze sa ideme prihlasit do centra,tak ako to vsetko cele trva?dva mesiace alebo aj dlhsie,kym porobia vsetky testy,ze kde je chyba a zacnu s oplodnenim?

luga
3. feb 2012

@farmaceutka , keby idete do FC, tak tam vam pri prvej navsteve spavia spg. a tebe utz. a porozpravate sa - a podla diagnozy vam navrhnu riesenie - ako vacsinou to je ivf 😅
na ivf sa podava ziadost do poistovne, na ktoru potrebujes mat spraveny HP a stery na chlamydie - toto ti tiez vedia zobrat v centre a vysledky su tak za dva tyzdne .... potom sa posle ziadost, ktorej schvalenie by malo byt do mesiaca (ja mam blbu poistovnu - tak ja som cakala osem tyzdnov prvykrat a sest tyzdnov druhykrat .... ale niekedy je ziadost schvalena aj za dva tyzdne|.... no a po schvaleni ziadosti zacinas 😉

farmaceutka
3. feb 2012

@luga dakujem ti velmi pekne za info. 🙂 aj treba byt na PN po cely cas,alebo az po vkladani staci?a na FC je najlepsi ohlas zo vsetkych centier v BA?

luga
3. feb 2012

@farmaceutka , nemas zac, rado sa stalo, pokojne sa pytaj 😉
PN - zase indivindi - niektore baby su cely cas na PN, niektore vobec .... ja som bola po vklade - prvykrat az do krvi, druhykrat asi tyzden
a neviem-neviem, ci ma FC najlepsi ohlas - ja som tam spokojna a idem tam uz na treti pokus 😅 ... a zase, kazdemu vyhovuje nieco ine .... na vstupny pohovor mozete ist do vsetkych centier a potom sa mozete rozhodnut 😉

farmaceutka
3. feb 2012

a vy mate aky problem,ak sa mozem spytat?cez moju svagrovu pozname manzelsky par,kt. boli na ivf a podarilo sa im na tretikrat,ale nevieme,ze kam chodili.minuly rok v maji sa im narodila dcera.

luga
3. feb 2012

@farmaceutka , u nas ma problem manzel - oligoastenoteratozoospermia ... ja som podla vsetkeho ok
ved dufam, ze aj my sa uz konecne dockame 😵

farmaceutka
3. feb 2012

@luga kedy vas caka tretie?drzim vam velmi palce! 🙂 ako dlho ste sa snazili,kym ste isli do CAR?

luga
3. feb 2012

@farmaceutka , to este uvidim - velmi sa donho neponahlam - akurat som si zacala vybavovat veci pre ziadost ...
a dakujem 🙂
mmm, mame podobny "pribeh" - tiez som po roku snazenia otehu a potratila a potom asi po dalsom roku sme sli na ivf

farmaceutka
3. feb 2012

to je hrozny svet.tie co nechcu deti otehotneju ani nevedia ako bud idu na potrat alebo deti odlozia a ine co chcu sa trapia...ja uz dlho premyslam nad centrom.mojmu manzelovi som o tom este nic nehovorila...este ako sme sa zacali snazit teraz,tak som premyslala,ze ci nepojdeme do Londyna aspon na rok,aby sme nasetrili peniaze,lebo ideme stavat a potom sa nepustili do babatka...ale vyhralo snazilkovanie a londyn sme zrusili....este dotoho mi teraz posledne dva mesiace chodi nepravidelne mrcha.dva dni mi meska a to sa mi nikdy nestavalo.neviem ci je to aj kvoli tomu,ze som po celiakii schudla 8 kg...

zuzik242
3. feb 2012

je to tak hrozný svet ja som bola 4x v FC a neuspešne potom som to vzdala prestala som verit lekarom a IVF a mame krásne dve adoptovane detičky a cesta k nim bola ešte tažšia ako čakanie na ivf transfer a krv ale s krajším koncom držím Vám tu palčeky

luga
3. feb 2012

@farmaceutka , je zbytocne sa takymi myslienkami trapit - lebo to cloveka len ubija ..... proste treba ist dopredu a k cielu a dufat, ze sa nam to podari - aj ked viem, ze je to tazke
🙂 vyhrala "dobra vec"

farmaceutka
3. feb 2012

veru radsej treba mysliet na nieco ine 🙂 ako napr. ze o chvilku idem do sluzby :{ tak zatial pekny zvysok dna.a dakujem za pokec 🙂

luga
3. feb 2012

@farmaceutka 🙂 maj sa, onedlho ta budem nasledovat 😝

silvia545
3. feb 2012

@luga tak je to potom pravda s tymi žiadostami 😖 nech sa to čím skor vyrieši a nech sme všetky už čoskoro tehu 🙂

camelco
3. feb 2012

ahojte baby, dlho som tu nebola ......... tak aké máme nové správičky? 🙂
@silvia545 už vám schválili žiadosť? .......... ja od 1.2. už stimulujem, dnes som 3x pichala gonal, v nedeľu sme objednaní na kontrolu tak uvidíme ako sa tým folikulom darí 😀

silvia545
3. feb 2012

@camelco no konečneeee 🙂 kde si bola na Bahamách 😀 tak ti si už veselo picháš 😉 v nedelu na kolku ste objednany 😉ešte čakám na schválenie,,dufam,že na druhy týžden už budú volat,,

camelco
3. feb 2012

@silvia545 no Bahamy to neboli 😀 ......... o 9 sme objednaní, nebodaj aj ty tam budeš? to by bolo super

tinuska16
3. feb 2012

ahojjj babenky tak zajtra ideme na 7.30hod na ET už som zvedava ako to dopadne kolko ich bude 🙂)

silvia545
3. feb 2012

@camelco žial nebudem tam,,bola by som rada,keby sme sa stretli 🙂 my sme vždy na kontroly chodili na 7 😉

silvia545
3. feb 2012

@tinuska16 jejeeeej 🙂 normálne ti závidííím 😀 😀 ale v dobrom 🙂 budem na teba mysliet 🙂 potom sa ozvy 😉

kristina81
3. feb 2012

ahojte.neviete niektora ci ziadost do poistovne musim zobrat osobne alebo to moze zobrat aj priatel?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre