Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

gelinka75
18. apr 2012

@wejbynka vdaka aj ja ti zelam vsetko dobre 🙂

7bambulik9
18. apr 2012

@lienkalienocka Vieš čo sama neviem...uvidím zajtra čo mi povie. Mala by mi prejsť chrbticu, pozrieť v akom je stave a naučiť ma cviky aby som si ich sama doma cvičila. Zajtra budem vedieť viac tak ti napíšem oki?

silvia545
19. apr 2012

@gelinka75 Ahoj 😉 asi som to zle napísala,,alebo ty si to inak pochopila,,ale ja nemám dojem,že by som nejako nadávala na FC alebo na dr. 😉 je pravda,že som napísala,že sa mi zdá,že ET bol rýchli a všetko okolo neho a za tým si budem stáť,pretože je to pravda 😉 a taký dojem som nemala len ja,ale aj iné 😉 možno je ich ešte viac ale sem neprispievajú 😒 je pravda,že predtým ked som bola na vklade,prebiehal úplne inak,,všetko vysvetloval,,ukazovali atd.a teraz len šup ho tam a hotovo 😖 nebudem predsa písať,že všetko bolo OK na jednotku,ked to tak nebolo 😖 ale nadávať na FC alebo dr.,,personal tak to nie 😉 nemožem na nich povedať ani jedno zlé slovo 🙂 a dalej ich babám odporúčať ako jedno skvelé centrum 😉 dakujem FC,že som bola aspon 8 mesiacov šťastná a nosila pod srdiečkom svojho anjelička,ktorý žil ale 40.minút a potom nám navždy odišiel ☹ 😢 aj ked to bolo na pár mesiacov len,,ale za to im dakujem 🙂
tebe prajem moja,aby si patrila medzi tie šťastné baby,ktorým sa ivf podarí na 1 krát 🙂 a nemusela prežiť to sklamanie a bolesť po neúspechu 😉 držím palce 🙂

renie77
19. apr 2012

Ahojte dievčatá, som tu nová, dúfam, že vám nebude vadiť, keď sa k vám pridám...Tiež som po svojom prvom IVF, aj na základe odporúčaní a skúseností tu na MK ( pred tým, než som sa rozhodla, že do ktorého centra pôjdem , strávila som tu kvantá hodín ) som sa nakoniec rozhodla pre FC, i keď som až z východu. Svoje rozhodnutie v žiadnom prípade neľutujem, i keď ešte neviem, ako to celé dopadlo....som 9 deň po ET, testovať si ešte netrúfam, z toho čakania mi už hrabe. Ja som bola s prístupom v FC, aj s celým personálom veľmi spokojná, i keď je pravda, že to nemám s čím porovnať, nech to už dopadne akokoľvek ( stále verím a dúfam, že sa to "vyšlo" ) som im vďačná za všetko, čo nielen pre mňa urobili.... 😉

ria191
19. apr 2012

@silvia545 ahoj silvi ako sa máš? Je ti už o niečo lepšie? Ono to chce asi veľa času aby to ako tak prebolelo. Prajem ti veľmi veľa síl aby si to zvládla. Pekný deň ti prajem 🙂

barbadossa
19. apr 2012

@lienkalienocka no ja tu mam o poschodie vyssie setru ale ma uz svoje tak ma svoje starosti 😉 ale asi si damj vlozit dve hadam zvladneme 🙂 ako hovoris ked ine zvladli 🙂

barbadossa
19. apr 2012

@renie77 vitaj u nas 😉 a neboooj netreba sa stresovat 🙂 inak som zvedava co poviem ja ked budem po vklade 😉

barbadossa
19. apr 2012

@wejbynka mala mala mame 6 mrazacikov a teraz cakam mrchu a v maji idem na KET juuuj nech uz to mam za sebou 🙂

renie77
19. apr 2012

@barbadossa no, snažím sa nestresovať...ale v poslednej dobe tu bolo viac negatívnych správičiek , tak si pomaly prestávam veriť....ale som v práci, pokúšam sa zamestnávať myseľ niečim iným....cez víkend to už bude ťažšie...chystám sa urobiť si testík....veľmi by som sebe , ale aj všetkým babám tu, ktorých to ešte len čaká, želala, aby sa konečne miska váh naklonila na tú lepšiu stranu.... 🙂

wejbynka
19. apr 2012

@barbadossa noo tiez mate dost mraziacikov🙂....ved to ze uz aj ja sa neviem dockat🙂.....nech sme pekne krasne tehu🙂

wejbynka
19. apr 2012

@renie77 ahoj zdravim ta tu🙂.....aj ti len chcem povedat ze nemozes sa pozaret po tom ako to maju ine baby a brat si k srdcu ked sa im nahodou nepodari, chapes ty si si a ty tehu uz si🙂....musis mysliet len pozitivneee a uvudis ze vsetko dobre dopadne , daj nam hned vediet ked budes vediet vysledok🙂

renie77
19. apr 2012

@wejbynka ja myslím pozitívne, len občas ma premôžu také pochmúrne myšlienky....v sobotu si budem robiť testík, tak dám vedieť, že ako som dopapdla....na krv pôjdem v utorok....verím, že aspoň jedno embryjko sa uchytilo ( vkladali dve , viac ani nebolo, čiže ani mraziačikov nemám )... ty máš 1. IVF?

wejbynka
19. apr 2012

@renie77 jasne ze sa uchytilo pevne verim tom a vy ste tiez boli prvy krat na IVF?....silnoo budem na teba mysliet v sobotu, kurnik som zvedava ako na tom budem ja ked budeme mat po KET🙂....hej hej prve sme mali ale vklad este nebol kvoli OHSS, mali sme strasne vela vajok takze sme to museli odlozit o dva mesiace:(....ale cakam na mrchu a o nej bude vklad🙂...uz sa nevieme dockat

wejbynka
19. apr 2012

@silvia545 silvii?...a nemoholo to byt myslim ten pintov pristup kvoli tomu ze uz ste tam raz boli a ze viete ako to cele ma prebiehat a vyzerat?...jedine tak si viem vysvetlit to co si pisala:(

renie77
19. apr 2012

@wejbynka hej prvý a dúfam, že aj posledný... 😉 ja som sa tiež toho OHSS bála ako čert kríža a nakoniec so mňa vydolovali ledva 4 vajká.... a to som musela ešte dopichávať.... ale ty si mladučká, sa nečuduj, že toľko vajíčok bolo...škoda že nemohol byť hneď vklad....ale neboj, vyjde aj vám...na prvý šup... 😉 ani sa nenazdáš a budeš s bruškom .... keď sa smiem opýtať, u vás bola aký problém, že musí byť IVF? ja mám nepriechodné vyjcovody+saktosalpinx.

silvia545
19. apr 2012

@wejbynka ahoj 😉 najprv som si to aj ja tak myslela a vysvetľovala ten jeho prístup,že je asi taký,že ked vieme ako to prebieha,tak načo byť milý 😉 ale nebola som sama,ktorá to tiež zažila 😖 ale ani po tomto nemožem na Ferti povedať ani jedno zlé slovo 🙂 už si myslím aj to,že určite je dr.z toho,ked vidí,že sa párom nedarí smutný a preto asi takto reagoval 😉 ved nie vždy sa dá byť milý a láskavý 😉 držkám ti moooc pace moja,,nech ti to vyjde 🙂

silvia545
19. apr 2012

@ria191 ahoj 😉 je to o čosi lepšie,,ale čas zase pomože 😉 nedolahlo na mna len ten neúspech po ivf 😖 ale aj to,že sa blíži den,kedy náš synček odišiel do nebíčka ☹ bojím sa toho dna,ked príde,,lebo už teraz sa snažím byť silná aspon navonok,,ale do vnútra mi nikto nevidí ako ma to všetko strašne bolí 😢 😢 ked sa dám pomaly dokopy,,dám si spraviť nejaké vyšetrenia ohladne vajok 😉 potom skúsime nejako naškriabať peniažky a skúsime asi Brno 😉 aj tebe prajem pekný dník 🙂

wejbynka
19. apr 2012

@renie77 neduufaj jasne ze bude aj posledny nieje dovod preco by ste to mali opakovat ked tak tak mozno o par rokov a to na druhe dieta🙂🙂....nooo pravdupovediac ja som OHSS vobec neriesila pila som vela ako mi bolo povedane a po odbere mi povedali ze mam hroziaci OHSS a preto nechce pitno nic riskovat a odlozil to o dva mesiace🙂...heh.....nevadi ved deticky zmrazene na nas pockaju🙂....heh 25 teraz mam mat mrchu a potom ideme na to byt tehu🙂🙂.....u nas bol problem zo zlym spermiogramom mame pomale a slabe spermosky🙂co je to to saktosalpinx?...teda ak sa smiem spytat🙂

wejbynka
19. apr 2012

@silvia545 ved hej aj pitno ma na svojich ramenach toho vela ale zasa mna ucili v mojej praci ze aj napriek problemom a zlej nalade treba byt na zakaznikov mily no:(....ako ste na tom?....je vam uz lepsie?...uz ste rozmyslali nad dalsim postupom?:(

silvia545
19. apr 2012

@lienkalienocka ahoj moja 😉 asi to spravíme tak ako si napísala 😉 ale najprv pekne si spravím tie vyšetrenia,nech viem ako na tom som 😉 a podla toho sa rozhodneme kam pojdeme,či tu na Sk alebo Brno 😉 a presne čo si napísala o tom,že sem kukneš až neskor,,by som spravila aj ja 😉 hlavne ked budeš mať po ET,,snaž sa nechodiť na MK 😉 lebo ozaj tie negatíva zle vplyvajú na človeka 😖 ked pojdeme znovu do toho,tak po vklade sem ani nemrknem 🙂 a napíšem Vám až ked budem tehu 😀

silvia545
19. apr 2012

@wejbynka veru moja,má toho veľa a nedá sa každej vyhovieť 😉 tak aj na nom sa to može nejako ukázať 😖 skúsime ísť ešte do toho,,ale najprv,si dám urobiť vyšetrenia,,ale musím počkať aspon 2 mes.nech vypršia zo mna tie hormony 😉 a skúsime ísť ešte zabojovať 🙂 ak nie tu na SK tak v Brne 🙂

ria191
19. apr 2012

@silvia545 áno máš pravdu, že to máš o to ťažie lebo sa blíži ten termín a je to rana ktorá sa bohužiaľ nikdy nezahojí ale páči sa mi tvoj prístup a odhodlanosť. Ja som tiež bola na konzultácii v jednom centre v Brne možno sa aj trafím do toho čo myslíš ty Reprofit Brno kočky si ho dosť chvália a slovenky tam chodia na softy a nie je to cenovo až také hrozné. Zatiaľ tam zostali skoro všetky tehotné ktoré som poznala a bolo ich veľa. Nám keď to teraz náhodou nevyjde tak tam asi pôjdem. Tak veľa šťastia ešte raz

wejbynka
19. apr 2012

@silvia545 ani si nevies predstavit ako prave vam to zelam moja🙂.....myslim ze si to velmi zasluzite mat babo🙂...velmi vam to prajem a uz teraz drzim prsty aby ste dosiahli to po com najviac tuzite🙂 o brne som pocula tiez, dobre ohlasy a hlavne aj to ze aj bez pojistovne tam nezaplatite vela🙂

micak
19. apr 2012

Ahojte, čo môžem čakať na 1.návšteve a aký majú cenník? Viete poradiť? ďakujem !

kamilkanr
19. apr 2012

@renie77 drzim palce, aby si mala pozitivnu krv

@micak muz-spermiogram, ty-sono a povypituje sa kolko sa snazite, operacie....

kamilkanr
19. apr 2012

Nakolko som rozputala diskusiu a vkladani vajicok, tak chcem napisat, ze je to moja skusenost a 2 baby sa pridali.
Ta co sa do vas vcera "obuvala", nema pravdepodobne ziadne skusenosti s IVF, tak neviem, co riesila.

@wejbynka na obhajobu silvie. My sme pri 1.IVF mali zlu skusenost a nebolo na vklad vela parov, ze by sa Dr. ponahlal. Pri 2.IVF nas tam bolo cca 9 a lekar mal na nas cas, vsetko povysvetloval, ukazal, opocital bunky oboch vajicok a este aj povedal "a ste tehotna". Podla mna, ked to povie, je vsetko v poriadku.

wejbynka
19. apr 2012

@kamilkanr ok, tak potom fajn len ja som napisala svoj nazor ze si to vysvetlujem tak ako som napisala ale ak je to takto tak potom ja na tom nieco divne:(....ale v kazdom pripade mi je to velmi luto co sa stalo a co sa tu deje:(

barbadossa
19. apr 2012

@renie77 no uz by to mohol niekto odstartovat mozno to budes prave ty 😉

barbadossa
19. apr 2012

@wejbynka jaaj nech mas pravdu uz aby sme boli tehu 😉

kamilkanr
19. apr 2012

@wejbynka ja som to len chcela vysvetlit.
Neviem, kolko rokov ma Silvia, ale ja som pri stimulke mala 32 a mala som zopar vajicok. Ty mas vyse 20 a mala si vela vajicok. Takze toto lekari neovplyvnia. Ale vklad ano. Ludia sa boja o tom hovorit-pisat, lebo sa to neda dokazat, ale viem si vypocitat kolko buniek ma mat vajicko v den vkladu.
Aj napriek tejto skusenosti by som sla zas do FC.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre