Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

kamilkanr
19. apr 2012

@micak Úvodný rozhovor trvá približne pol hodiny a je bezplatný. Slúži na objasnenie vášho problému a na stanovenie ďalších krokov liečby. Je ideálne, ak sa tohto rozhovoru zúčastnia obaja partneri.
Budeme sa s vami zhovárať o vašom konkrétnom príbehu, o vašom želaní mať dieťa (ako dlho sa vám ho nedarí zrealizovať, čo ste doteraz pre to spravili, atď.) a o prípadných, už existujúcich nálezoch (napr. hormonálne nálezy, spermiogram) a predchádzajúcej liečbe. Otázky, ktoré vám budeme klásť, môžu byť veľmi osobné. Vždy však slúžia na objasnenie vašej situácie a na vyriešenie vášho želania mať dieťa.

Najjednoduchším riešením je, keď si ešte pred návštevou u nás urobíte zoznam všetkého, čo by ste sa chceli od nás dozvedieť. Taktiež odporúčame, aby ste si so sebou priniesli všetky podklady, ktoré by mohli byť nápomocné pri našom rozhovore (nálezy, lekárske správy a pod.).

dorotka_
19. apr 2012

no mna urcite z tej mojej ms slaktrafi, tak vcera rano bola ukazkova a odvtedy uz velmi nic a dnes uz vobec nic, tak trvala ani nie jeden den, sa mi to nevidi ale dufam ze bude vsetko ok, hlavne ze min. mesiac ked to nebola az tak dolezite bola v norme, potvora jedna 😠

dorotka_
19. apr 2012

@renie77 drzim palce a verim ze to tu uz ty prelomis a posles nam vsetkym tehu virusy ;)

lienkalienocka
19. apr 2012

@wejbynka ja som bola 1.x v januari a cakam az do augusta 😅 ale vydrzala som doteraz, vydrzim este dalej. ja som si robila iba srandu 🙂 vy pojdete teraz, vsetko zistite, otehotniete a potom ja uz pojdem ako profik 🙂 aj v mojom okoli behaju pupkate alebo uz odrodili. sestra v januari a druha caka v septembri. cize rad je uz konecne na mne 🙂

silvia545
19. apr 2012

@kamilkanr máš pravdu vo všetkom 🙂 ja viem tiež kolko má byť bunkové a na kolký den 😉 takže ked nám povedali,že je 5 bunkové,,nedávala som tomu šancu a hned som vedela aj ja výsledok do predu ☹ ale v kúštičku duše som stále verila aj ked len trošku 😖 ked som sa dr.pytala aká je tam šanca,ked je 5 bunkové,,ani sa na mna nepozeral a len povedal,to je na tom čo je hore a to bolo všetko 😒 ty si taktiež vedela moj vysledok dopredu ☹ už asi aj ľutujem,že som sem napísala moj dojem z vkladu,,teda to moj dojem nebol,,bolo to tak ako som napísala,,ale ako som už aj predtým napísala,,nestalo sa mi to samej 😉

dorotka_
19. apr 2012

@silvia545 no skoda ze si ja nepamatam kolko bunkove nam zamrazili aspon by som vedela ako su na tom 😉 a ani si nepatam kolko bunkove nam vkladali a kde si najdem kolko maju byt kedy bunkove ci staci dat do google

lienkalienocka
19. apr 2012

@7bambulik9 ahoj. tak ako si dopadla? robis macicku? 😀
@barbadossa a zvysime tym aj sancu, ze sa ujme aspon jedno. a kdeze to byvas?
@silvia545 ahoj. este ma napadlo, ale to asi nepojde. nefunguje to tak, ze by si sa prehlasila do inej poistovne a tam znova poziadala vsak? 😀 😀 jedna kamoska mi hovorila, ze jej kamaratka bola v iscare, kde sa im aj podarilo, ale ze ked pojdem na ivf tak jedine do brna, vraj tam su super a maju dobre vysledky. cize sa priklanam u teba k tejto moznosti 😉 nie je ziadny problem, ktory by sme na konovi nevyriesili 😀 😀 teraz este pockam, co budu mat baby po ketkach, nech viem co ma caka a potom dovca a vklad a kon nic ( to bude abstak 😀 )

silvia545
19. apr 2012

@dorotka_ na 3 den vkladu by mali byť 8 bunkové 😉 tak aj mne vkladali na 3 den,ale 5 bunkové ☹ ja som si to tiež vyhladala a vo viacerých miestach a v každom bolo písané čosi iné 😉

silvia545
19. apr 2012

@lienkalienocka 😀 keby to tak fungovalo,tak baby by len prechádzali z poisťovne do poisťovne 😀 presne,,tiež rozmyšľam nad Brnom,,ale to je ešte vo hviezdach 😕

dorotka_
19. apr 2012

@silvia545 no tak ak sa uskutocni u mna teraz vklad tak si to odsledujem hoci ktovie ako to je pri KET

lienkalienocka
19. apr 2012

@silvia545 no co, len som sa spytala 😀 😀 mozno by bolo dobre ist niekde si oddychnut, vycistit hlavu a potom riesit 😉 verim v stastny koniec 😉

dorotka_
19. apr 2012

@lev1 ahoj, prosim ta nepopisem mi ako prebiehalo to tvoje KET kedze ti ako mne budu rozmrazovali az po zavedeni toho katetra, ze ako to dlho trva kym sa rozmrazia a kym zistia ci su zivotaschopne alebo ako to je 🙂

dorotka_
19. apr 2012

@lev1 jaj ved si mi to uz pisala uz som to nasla 😀

kamilkanr
19. apr 2012

@dorotka_ podla mna na zmrazenie davaju len velabunkove. Nevies, kolko vajicok kolkobunkovych ti zmrazili, alebo na kolky den?
@silvia545 citala som aj diskusiu "Slovenky a IVF v Reprofite, Brno. Skúsenosti?", su tam 3 baby z NR, ktore uz maju deticky a o jednej viem, ze bola beznadejny pripad.

wejbynka
19. apr 2012

@kamilkanr hmm v tomto mas urcite pravdu🙂...a inak ked uz sme pri tom kolko by malo mat buniek v den vkladu, ked budem mat KET nech hned viem na com som🙂...lebo myslim ze toto mi pinto nepovie

wejbynka
19. apr 2012

@lienkalienocka ved tento rok je mimoriadneee plodny takze inak ako s tym ze budeme tehu sa nezmierim🙂

barbadossa
20. apr 2012

@lienkalienocka no vsak mne sa hlava toci len okolo toho mat dvojicky riskovat to ze ked mi vlozia jedno ze sa neujme a potom rozmyslat ci by sa druhe neujalo keby mi vlozia dve 🙂 byvam pri Banovciach nad Bebravou a ty?

dorotka_
20. apr 2012

@kamilkanr no vobec si nepamatam kolkobunkove boli, som velmi nedavala vtedy pozor 😀 som bola trosku v strese z toho vkladu, lebo u mna to ide tak trosku tazsie,len viem ze mame dve dvojice zamrazene cize spolu 4 a ja som mala vklad na 5den od odberu tak asi vtedy ich aj mrazili 🙂

renie77
20. apr 2012

@wejbynka dobré ránko....no tak k tomu saktosalpinxu, tak pokiaľ som to správne pochopila ( nenašla som o tom veľa informácií ) ide o to, že sa v dôsledku zrastov na vajcovodoch v nich hromadí tekutina ( v dôsleku roznach zápalov, konkr. u m)na to spôsobili zrejme chlamýdie a ureaplazmy ), ktorá vajcovody vakovito rozširuje, ukázalo sa tiež, že táto tekutina vajcovodoch negatívne ovplyvňuje priebeh IVF - znemožňuje zahniezdenie embrya, zvyčajne sa zvyknú vajcovody odstrániť, nenchápem, prečo mi ich pri laparoskopii nechali, dokonca so čítala, že niektoré centrá si vyžadujú mať pri saktosalpinxe odstránené vajcovody. Tak uvidíme. Dnes ráno som si robila test, už som nevydržala a bohužiaľ...nič ☹ absolútne ani náznak, a to som 10 deň po ET, tak sa obávam, že to teda nebudem ja, čo to tu odštartuje tým pozitívnym smerom... ☹ I keď ešte v kútiku duše dúfam, kedže ten test čo som robila má pôvod v jednom londýnskom librovom obchode ( také, že všetko za libru ) a v balení boli dva kusy, tak už len akú spoľahlivosť môžu mať testy, ktoré stoja 2 ks 1 libru ? dnes si kúpim poriadny test a buď zajtra ráno alebo v nedeľu si spravím....inak, ja už jednu dcéru mám, 12 ročnú, no ale evidentne boli moje vajcovody pred toľkými rokmi v inej kondícii 😉 len by sme jej veľmi veľmi chceli zaobstarať ešte aspoň jedného súrodenca, ide do puberty, nech nemá čas na blbosti 😀 tak si držme palce navzájom všetky....nech nám to vyjde.... 😉

renie77
20. apr 2012

ďakujem dievčatá za podporu, ale ako som pred chvíľou písala wejbynke, dnešný test negat., ale stále ešte verím, je to len 10ty deň, tak dúfam, že krvička ukáže iné výsledky a potom vás tu všetky "pozitívne" nakazím 😉

dorotka_
20. apr 2012

@renie77 na testy by som velmi nespoliehala, lebo jedna baba tu na MK pisala ze si robila testy po ET a boli negativne uz aj oplakala ten vysledok a nakoniec krv ukazala ze je tehotna, takze ta krv je asi najistejsia 😉 a nie kazdej babe sa hned zvysi hodnota hcg na tolko aby to test zachytil

luga
20. apr 2012

@renie77 , ahoj, nestresuj sa kvoli testu - ono je lepsie pockat naozaj na krv, aj ked je to veeeelmi tazke - lebo clovek tuzi vidiet tie dve ciarky 😅
a chcela som k tym saktosalpinxom - mne Pinter tiez pri kazdom sone vravel, ze ho mam min. na jednej strane .... kedze som si zistovala, ze to moze sposobovat problemy pri uhniezdeni, tak som sa ho pytala, ze ci by nebolo dobre to odstranit, naco mi povedal, ze az po druhom neuspesnom ivf ma posle na laparku 😕 .... tak som zasla za gyndarkou, ta mi papier na laparku napisala a sactosalpinx som nemala - bola to paraovarialna cysta, ktora je vacsinou neskodna, ale tak mi ju odstranili
ale aj tak si myslim, ze je dobre ist na laparku a teda nechapem, preco ta (aj mna) tam Dr. rovno neposlal 😒 .... ked to ma zlepsit pravdepodobnost uspechu ivf, naco cakat na dve neuspesne / ina psychicka zataz 🙄

renie77
20. apr 2012

@dorotka_ šak ja sa ani veľmi nespolieham, veď som aj písala, že aký pôvod má ten test, za jednu libru dva kusy, tomu sa nedá veľmi veriť....troška ma utešuje to, že nešpiním, zatiaľ sa nič nerozbieha a to mám dosť krátke cykly, už by som mala mať normálne mrchu, i keď tu sa tiež veľmi nedá na to spoliehať, keďže to telo musí byť tým kvatnom hormónov úplne zblbnuté....rozmýšľam aj, že už nebudem vôbec testovať a počkám rovno na krv... jooj, len či vydržím 😉

renie77
20. apr 2012

@luga ja som sa pýtala u nás primára na oddelení, že čo s tým, že prečo mi rovno nezobrali tie vajcovody, keď videli, že aký je problém, a on mi povedal, že to neni potrebné, že to už pár krát ženám urobili a potom sa to nepáčilo doktorom v centrách, takže to už nechávajú tak. Ja som sa inak úplne zabudla na to pýtať Pinta, ani sme sa o tom vôbec nebavili. ale určite som tiež toho názoru, že načo čakať až do 2 neúspešného cyklu, nech sa to rieši hneď. No, dúfam, že ma nebudú zase rezať... šak už mám brucho deravé ako sitko....( laparoskopicky žlčník - 4 rezy a teraz gyn. laparka ďalšie štyri rezy..... ) Jááj, sa len modlím, aby to teraz vyšlo....

luga
20. apr 2012

@renie77 , tak asi ma na to zase kazdy svoj - iny-nazor - clovek sa v tom uz nevyzna
verim, ze to riesit uz nebudes musiet a v pondelok oznamis: "pozitivna" 😉 🙂

renie77
20. apr 2012

@luga aj ja verím...že pôjdem v tvojích šlapajách...a za mnou samozrejme všetky baby.... 😉

kamilkanr
20. apr 2012

@wejbynka to ide geometrickym radom 1.den 1 bunka, 2.den 2bunky, 3.den 4 bunky,4.den 8 buniek..............

7bambulik9
20. apr 2012

@lienkalienocka Ahoj, no popozerala ma a vraj mam nejakú zablokovanú panvu vraj mi musí niečo rozpohybovať. No sedavá práca sa na ňu podpísala. Ponaprávala stavce, niečo robila s panvou a naučila cviky. Je tam aj mačička v podstate to čo je aj na nete. Každý cvik mám cvičiť 40krát.Ide o cviky 7,8,16,20, plus to isté čo 16 s tým, že kolená k hrudi a dvíham zadok.
http://www.cvicime.cz/cviceni-praha/cviky/mojzi...

kristina81
21. apr 2012

@7bambulik9 ahoj.aj ja som zacala cvicit mojzisovu.Nevies mi poradit?Ma sa to cvicit cely mesiac?Ja som bola na reflexnej masazi chodidla a hovoril mi chlapik ze v maternici mam tie svaly pevne alebo co.Ze ich treba povolit,vraj preto sa mi embryjko nevie zahniezdit.Tak uvidim ci mi pomoze mojzisova. 🙂

wejbynka
21. apr 2012

@renie77 moja , to mi je strasne luto:(....este pockaj na krvicku a dovtedy mysli len pozitivne, test este nic neznamena, poznam vela bab co boli tehu nevedeli to do 3. mesiaca a aj testy robili stale a nic....nakoniec sa ukazalo ze su tehu....mysli len na to male a ja budem silno mysliet na teba ked ti budu brat krvicku🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre