Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

summer_103
31. jan 2013

@nikola81 ahoj, ziadost som im bola odniest 18. decembra, ale vraj ich koncom tyzdna aj tak posielaju vsetky naraz. No a potom prisli sviatky, tak netusim kedy sa ziadost dostala do VSZP. Z Ferticentu mi vcera volali, ze konecne prislo schvalenie.

summer_103
31. jan 2013

@kahlann ahoj, absolvujes tiez 1. raz IVF? To ze si pichas gonal od mrchy znamena, ze mas kratky protokol? Drzim palce, nech sa to podari 🙂

nikola81
31. jan 2013

@summer_103 Dakujem, no ja sa chystam 13.2. na pohovor. Chodila som do Heliosu, ale IVF je tam dost financne narocne, a vraj vo Ferti je to lacnejsie, tak idem 2IVF skusit u nich.

kahlann
31. jan 2013

@summer_103 ano od druheho dna si picham. "kratky protokol" ??? to co ma znamenat.... zasvat ma do toho 😉

summer_103
31. jan 2013

@kahlann 😀 no ja tomu tiez moc nerozumiem, len som sa docitala v inych temach, ze niektore zeny stimuluju kratkym a niektore dlhym protokolom. Pochopila som to tak, ze ked je dlhy tak sa zacina od 16 DC, potom pride mrcha a pokracuje sa a az v dalsom cykle ti odoberu vajka. Daj do vyhladavaca dlhy kratky protokol a najdes presnejsie info. Som myslela ze ty vies ked uz stimulujes 🙂

summer_103
31. jan 2013

@nikola81 tak drzim palce 🙂 Ja som tiez citala ze vo Ferti je to lacnejsie, aj doktor mi vravel ze u nich sa plati len za lieky, lebo ostatne preplaca poistovna a ze oni maju solventnych majitelov tak nemusia vytahovat od pacientok prachy za to co aj tak dostanu od poistovne. Ja som sa pre Ferti rozhodla hlavne kvoli pozitivnym recenziam na pristup doktora a personalu.

summer_103
31. jan 2013

@kahlann Ty si pichas tie injekcie sama?

kahlann
31. jan 2013

@summer_103 gonal pero len. na zvysok si asi z muzom netrufneme. byvam nedaleko ferti takze dochadzanie mi nebude robit problem. ale priznam sa ze nie sama. moj muz mi vzdy poctivo asistuje. 🙂

summer_103
31. jan 2013

@kahlann zvysok myslis dalsie injekcie? fuha to kolko toho je 😀 Ja sice byvam blizko BA, ale dochadzat sa mi tam nechce, mne moze pichat mama a mm povedal ze sa to kvoli mne nauci 😀 tak som zvedava, ja si to neviem predstavit sama sebe pichat, mam hrozu z detsva ked som videla dedka si pravidelne pichat inzulin do brucha...

mistisa
31. jan 2013

@hadassah
@lienkalienocka aj ostatne kocky.asi takto sme dopadli : mam ukazkove PCO vraj nafotit a dat do knihy. Pristup v tomto centre neuveritelny,super,perfektny.mam velmi dobry pocit.pri mojich vajecnikoch a nepriechodnych vajickovodoch je uplne zbytocne stimulovat na IUI.takze postup nasledovny vypisali sme ziadost na poistovnu s tym ze cakame na vysledky s mojich vysetreni tie mi poslu postou a zanesiem to vsetko na poistovnu. Po schvaleni pridem dame lieky a citujem dokiho odoberieme vajicka oplodnime zamrazime po troch mesiacoch vlozime a ste tehotna porodite a mate dieta 😀 takze v skratke zhrnuty dnesny den 😉 mam fajn pocit 😉

mistisa
31. jan 2013

@kahlann micka v akej poistovni si bola? este som chcela vediet 😀 ked ti to tak rychlo schvalili 🙂

kahlann
31. jan 2013

@mistisa dovera, ale ja som si ju osobne odniesla do podatelne poistovne rovno v pondelok rano 🙂

hadassah
31. jan 2013

@mistisa no super, uvídíš, že to pôjde rýchlo. Aj ja som v tomto centre zistila, že mi zbytočne robili 3x IUI v Iscare. Takže sa podala žiadosť, do 2 týždňov bola schválená, od nasledujúcej ms som stimulovala a už to išlo. Mne tiež mrazili, lebo som hyperstimulovala, ale zajtra už idem na krv k mojej dokyne a dozviem sa, či tam nejaké HCG je, alebo nie. Tieto dva týždne od transferu prešli veľmi rýchlo a to som si myslela, že sa budú vliecť 😉

kahlann
31. jan 2013

@summer_103 no to pero problem nie je. i ked pri prvom pichnuti to boli rozne pocity. tiez mi je zle z ihiel ale som cielavedoma a preto to "chcem" absolvovat. aj moj muz sice povedal ze sa to nauci kvoli mne tiez ale myslim si ze mu velmi odlahne ked mi injekcie nebude musiet pichat 🙂

hadassah
31. jan 2013

@summer_103 vo ferti sa nestimuluje dlhým protokolom, lebo doktor je názoru, že vtedy nie sú také kvalitné vajíčka, ako pri krátkom. Takže tu sa stimuluje len v cykle, v ktorom je aj odber.

mistisa
31. jan 2013

@hadassah no oni vsade len stimulu a nic z toho tu sa mi lubilo ze narovinu povedal ze to je zbytocne 🙂 no super moja tak daj vediet oki? budem na teba moc zvedava.no aj mne povedal ze to tak bude. nevadi hlavne ze sa to hybe. 🙂 a kolko si cakala na vklad? hned mi zajtra pis okik? 😉 urcite to tam bude a HCG vyletiiiiiiiii 😀

mistisa
31. jan 2013

@kahlann aha no ja som union a tiez si to tam budem osobne niest. to bude najlepsie 🙂 sice v trencine ale to nevadi snad 🙂 😉 😉 😉 ale povedal aj doki ze to union pomerne rychlo schvaluje 🙂

summer_103
31. jan 2013

@hadassah aha, dakujem za vysvetlenie, ja som myslela ze to zalezi od diagnozy... Ja som bola na dvoch IUI bez stimulacie, lebo nemam problem s ovulkou, takze som sa trochu obavala ze do mna budu chciet pchat zbytocne vela hormonov. Tak dufam ze nam to vsetkym vyjde.

hadassah
31. jan 2013

@mistisa na vklad pôjdeš po tých 3 mesiacoch, lebo prvý menzes po odbere sa neráta a potom musíš min. 1x odmenštruovať bez liekov a od ďalšej ms ideš na to 😉 tam budeš od 1. dňa brať lieky na rast sliznice a potom utrogestan odo dňa, ktorý určí doktor.

summer_103
31. jan 2013

@hadassah ozaj a po vklade si bola doma PN, alebo chodis do prace? Ako sa k tomu stavia Pinter? Je mi jasne, ze by bolo dobre mat klud a pokoj, ale ja mam sedave zamestnanie a dochadzam autom, tak myslim ze by som mohla normalne pracovat.

kahlann
31. jan 2013

@mistisa mam kolegynu co ma union a tiez povedal ze jej schvalili ziadost do 3 tyzdnov a to ju tam nebrali osobne. takze urcite 🙂

hadassah
31. jan 2013

@summer_103 ja som to brala vážne, na vklade sme boli v piatok a lehnila som na gauči ten piatok a celý víkend 😝 Čítala som knihy a čumela do telky. Potom ma už bolel celý chrbát a v pondelok som fičala do práce. Sedím v kancli na pc, takže žiadna námaha.

kamilkanr
31. jan 2013

@basena001 @willywoman mala som 5 folikulov, 3 vajicka, ktore oplodnili a 2 mi vlozili (7 a 8-bunkove) ujalo sa jedno. OPU som mala vo stvrtok a ET v nedelu 3 dni, ziadne PK a podarilo sa.
Je pravda, ze lekari chcu predchadzat staznostiam, tak vkladaju podla vlastneho zvazenia.

summer_103
31. jan 2013

@hadassah ja tiez rozmyslam ze v den vkladu zostanem doma + co odporuci lekar, uvidim, tiez som za PC takze nemyslim ze by to mal byt problem, aspon sa myslienkami trochu odputam.

tigi
31. jan 2013

@hadassah drzim palce na krvicku. 🙂 budes vediet vysledok hned zajtra?

mistisa
31. jan 2013

@kahlann aha super 🙂 no uvidime 🙂 a este mam jednu otazocku ohladom sesternice.bola tehu ale musela v 6 mesiaci porodit kvoli vyvojovej vade babatka a potom asi za pol roka ostala znovu tehu ale potratila.myslis ze by mohla st tiez do centra? ja s myslim ze ano ved v podstate sa snazia a nic. 🙂 dakujeeem za idoived 🙂

lienkalienocka
31. jan 2013

@mistisa ahoj, tak presne takyto scenar bol aj u nas 🙂 ja PCO, vklad odlozeny o 3 mes, mali sme 6 mraziacikov, dva sme uz minuli. ja uz teraz pripravena na KET, len ta mrcha sa rozbieha uz od pondelka a furt nic. tych par tyzdnov ubehne ani nevies ako a ste tam.drzim palce 🙂

mistisa
31. jan 2013

@lienkalienocka no verim tomu ze to ujde 🙂 🙂 takze tiez ti odkladali? no uvidime snad budem mat vajka nejake 🙂 ale to dnes so mna vsetko tak opadava ze som normalne z toho unavena 🙂 😉 😉 😉 a kedy idete na KET? a ten uz sa plati ze?

lienkalienocka
31. jan 2013

@mistisa plna novych vedomosti, nadeji ze? 🙂 neboj, bude ich vela. my sme mali tusim 12 oocytov, z toho prezili PK 6 a tie nam vsetky zmrazili. prvy KET kvoli OHSS neplatis, lebo ti to odlozi doktor. a az potom ten pripadny dalsi a samozrejme aj mrazenie. no ja len cakam na mrchu, zoberiem tabletky a ficime 🙂 dnes uz 37.den tak hadam dojde 🙂

mistisa
31. jan 2013

@lienkalienocka no hadam dojde uz 🙂 tiez mas vdaka PCOS take problemy s mrchou co? no to mi povedal ze ani mrazenie ani nic neplatime 🙂 no snad to tak bude ale tak tam su silnejsie lieky ako na IUI tak snad ano 🙂 ln mam trocha obavy z toho odberu ja a narkoza aj ked kratka fu. taky strach troska ale tak snad to bude v pohodke 🙂 tak to sa ani nenazdate. 🙂 joj budem drzat palcekyyyy 🙂 daj info potom oki? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre