Ferticent v Bratislave

lucecita25
22. feb 2016

Ahojte dievčatá 🙂 Prosím vás, čo hovoríte na Ferticent v BA ? Tie, ktoré máte skúsenosti, ktoré ho viete trebárs porovnať s iným centrom v BA...akí sú lekári, aký majú prístup k pacientkam a tak...a hlavne čo sa týka IVF (tým myslím aj ceny, či už za ivf alebo iné vyšetrenia, zákroky).
Vopred ďakujeeem 🙂

bebe133
22. feb 2016

Ahoj. Ja neviem ferticent porovnat s inym centrom v BA, ale bola som s nimi spokojna. I ked to nedopadlo uspesne. Doktor je priamy, vysvetli vsetko polopate a sestricka je velmi mila. Maju velmi priatelsky pristup. Cenovo su podla mna v pohode, co som pocula tak ine centra v BA su drahsie. Pre druhe ivf sme sa rozhodli ist do brna lebo vo ferticentre nam po prvom neuspechu doktor doporucil len vysetrenie genetiky. V brne ma doktor poslal este na dalsie vysetrenia. Ak sa rozhodnes pre ferticent, tak drzim palce 🙂

lucecita25
autor
22. feb 2016

@bebe133 dakujem 🙂 no ja momentalne chodim do gyn-fivu v ba...som sice celkom spokojna a teraz cakam, ci nam poistovna schvali ivf...a ak schvali, tak ho podstupim asi v gyn-five, no pokial by bolo bez uspechu, mozno zmenim centrum...viem, ze to znie, ze robim prilis skoro nejake zavery, ale co citam, maloktorej ivf vyjde na prvykrat...a citala som aj, ze vo ferticente sa za ivf neplati ? Len za lieky ? Alebo som to mozno zle pochopila...
Aha..a vo ferticente si sa pytala na nejake ine vysetrenia okrem genetiky teda ? A ze preco ta posiela len na tu genetiku ?

lienkalienocka
22. feb 2016

@lucecita25 radsej si priplatit a ist do brna. ferticent ja osobne neodporucam. vsetky maju rovnaku stimulku, vsetky ohss... to ze maju priatelsky pristup mi k otehotneniu veru nepomoze. mala som 3x ket, a reci, ze vy to uz poznate co budeme robit mi veru nepomohli k dobrej nalade

bebe133
22. feb 2016

To mi tiez prislo divne vo ferticentre, ze nebola rec o nejakom inom postupe a doktor mi povedal len, ze treba skusat. Nepytala som sa na ine vysetrenia, lebo predpokladam ze doktor by mal vediet co treba vysetrit a kde by mohol byt problem. Tiez som mala 1 et a 2 ket a neuspesne. Vo fert. sme platili nieco za lieky a potom za zamrazenie embrii a za ket. Neplatili sme za odber vajicok a et, to islo cez poistovnu.

ba81
23. feb 2016

Ahoj!neviem odkiaľ baby berú ,ze každá ma tu istú stimulku!ja som oslovila 5 báb a každá ma inú 😔 zajtra idem po lieky tak dám vedieť s ktorou mam rovnaké 😃 a co sa týka postupu,mna v iscare MT poslal dr rovno na ivf!!!ziadna laparka,IUI nič nič nič!mam všetko v poriadku aj manžel...išla som odtiaľ rozčarovania....

lucecita25
autor
23. feb 2016

@lienkalienocka no počula som, že brno veľa žien chváli 🙂 ale ak mi ivf nevyjde na svk, pochybujem, že by to vyšlo v brne...v brne na ivf ževraj bola aj jedna moja sesternica, no tiež jej to nevyšlo...
Ale tak, človek nikdy nevie...každá sme iná, každá máme iný problém...uvidím teda, ale zatiaľ asi zostanem v gyn-five...

bubinko1506
23. feb 2016

Ferticent neodporucam - sestricka je sice fajn, aj kava v cakarni bola celkom fajn, ale pristup lekara otrasny - na kazdu otazku som dostavala odpoved "to nie je teraz problem, to budeme riesit potom". akonahle zistil, ze manzel ma zly spermiogram, tak moje vysetrenia odflakol - nezistil mi z krvy ani protilatky proti spermiam, ani nejaku bakteriu, na ktoru som potom brala 2 tyzdne anbibiotika. jedine plus bolo, ze nas poslal na genetiku - po jej vysledkoch odmietol ist do IVF, tak sme presli do GF v BA.
je to drahsie centrum, ale konecne som dostala odpoved na vsetky moje otazky. lekarka sa nam fakt venovala. 1. ET skoncil potratom v 6tt, 2.ET bol negativny. KET sa zatial tvari uspesne 🙂

lucecita25
autor
23. feb 2016

@bebe133 aha, takže poisťovňa vám komplet celé ivf preplatila ? lebo viacero dievčat vraví, že poisťovňa preplatí fakt len omrvinku...ale záleží asi aj od diagnózy, že prečo je vlastne žena poslaná na ivf...ja patrím do skupiny "sterilita s neznámou príčinou" 😒 ☹

lucecita25
autor
23. feb 2016

@ba81 ok, tak daj potom vedieť 😉 Nám dr povedal, že u mňa aj u muža je všetko to najdôležitejšie v poriadku, ale keďže sa nedarí ani prirodzene, ani pomocou iui (bola som 2x), tak sa musíme posunúť na ďalší level, čo je teda ivf...keďže pri ivf vedia aj vajíčka podrobnejšie vyšetriť - preskúmať...

lucecita25
autor
23. feb 2016

@bubinko1506 fíha...no čakala som trošku pozitívnejšie ohlasy na Ferticent...ale ako vidím, bude asi lepšie, keď fakt zostanem v Gyn-five 🙂 Ku ktorej dr chodíš ty ?
Hm...je to zaujímavé, ale ako všade-tade čítam, tak väčšinou vždy KET je úspešnejší ako ET...nehovorím, že u každej, ale vychádzam z toho, čo som doteraz čítala...
A u vás je kde chyba ? Prečo si musela ísť na ivf ? Teda, ak sa smiem spýtať...😉

lucecita25
autor
23. feb 2016

@bubinko1506 jaaaj a gratulujem k bublinke 🙂 nech to dotiahneš do úspešného konca 🙂 tfuj tfuj tfuj

bubinko1506
23. feb 2016

@lucecita25 chodim k dr. Behunovej a zatial fakt velka spokojnost. posobi trosku prisnym dojmom, ale zatial bola vzdy velmi mila a snazi sa hladat riesenie, preco to prvykrat nedopadlo dobre a druhykrat vobec nevyslo.
pred druhym IVF mi upravovala stimulku, kedze pri prvej som ku koncu az prilis zareagovala na lieky, tak mi znizovala davky. u nas bol hlavny problem u manzela v genetike, a tato geneticka vada sposobila katastrofalny spermiogram. okrem toho u mna zistili protilatky proti spermiam a zopar "bezne sa vyskytujucich" trombofilnych mutacii v lahsej forme, ale aj tak si preventivne picham fraxiparine od 1dc.

bubinko1506
23. feb 2016

@lucecita25 dakujem, zatial vyzera vsetko v poriadku a dnes mam za sebou prvu riadnu nevolnost, tak snad to uz tentokrat dotiahneme do konca 🙂
drzim palce aj tebe, nech to vyjde.

bebe133
23. feb 2016

@bubinko1506 ahoj. Mne tiez zistili jednu trombofilnu mutaciu, konkretne heterozygot 677 take nieco. Zevraj staci ak uzivam len kyselinu listovu. Ten fraxiparine uzivas kvoli tej mutacii? Tiez by som take nieco radsej brala pre istotu

zellva
23. feb 2016

@lucecita25 ahoj, neviem síce porovnávať postupy ale stimulku nemajú všetky dievčatá rovnakú, ja som.bols na dvoch IVF vo ferticente a vzdy som mala inú stimulku, pretože sme vychytal chyby a pri druhej som mala síce menej vajok ale kvalitných a aj sme mrazili. Ohss nemá každá, ja dom nemala ani raz a keby ideš do skupiny ferticent a my isto sa nájde veľa dievčat, ktoré tiež nemali. Vždy mi lekár odpovedal na všetko, dal mi odporúčanie ak na repro imuno, genetiku. Všetci sú veľmi milí a preto to tam vytvára skvelý pocit. V neposlednom rade ale je to všetko o ľuďoch ak budeš nepríjemná ty budú aj oni a tak je to všade. Nedávno som.citala že ženy by nemali meniť car len kvôli tomu že sa raz nepodarilo, lebo nový lekar musí robiť znovu vyšetrenia A tiež len "skúša" stimulku. Držím palce. A čo sa týka Brna okrem pozitívnych reakcií ti nájdem toľko isto negatívnych ;) takže riad sa podľa seba a svojich pocitov. ;)

bubinko1506
23. feb 2016

@bebe133 ahoj, mne zistili konkretne tieto:
mthfr a1298c heterozygot
koagulacny faktor XIII val34leu heterozygot
pai-1 4g/5g polymorfizmus homozygot
G/A polymorfizmus - 455 heterozygot
podla hematologicky je dostacujuca liecba s kyselinou listovou vo zvysenych davkach (mam 2x 10mg denne), ale pre istotu mi dala aj preventivne fraxiparine

vladinka
23. feb 2016

Ja som bola vo ferticente,v roku 2009,s lekarom som bola spokojna,povedal na rovinu,co nam odporuca...robili tam 1xIUI to nevyslo a ivf vyslo na prvy krat...ja som vtedy vela citala o klinike v brne,ale myslim,ze keby to nevyslo vo ferticente,tak to nevyjde ani v brne..neviem..ja som s ferticentom bola spokojna a odporucil mi ho.moj gynekolog

lucecita25
autor
23. feb 2016

@vladinka tak to je super, že ti ivf vyšlo hneď na prvýkrát 🙂 a pre 1 neúspešné iui ťa hneď dr poslal na ivf ? hej, tiež si to myslím..nezáleží na centre..každá sme iná a každá máme iný problém...ide o to, čo sa deje "tam vnútri "...😉
Uvidím teda ako ja dopadnem...najprv, nech schvália žiadosť 🙂

lucecita25
autor
23. feb 2016

@zellva ďakujem 🙂 veď hej...tiež ma to napadlo, že ak by som zmenila centrum, aj v tom druhom aj tak najprv prídu na rad vyšetrenia a potom len skúšanie, čo je dobré a čo nie... a tebe sa teda druhé ivf podarilo ?

vladinka
23. feb 2016

@lucecita25 ano,na uiu som bola len raz, niekedy zac.juna. A potom 1.9.som bola na ivf,(oni tam samozrejme robia aj pocas sviatkov) dala som si vlozit dve embrya a uz mam skoro 6rocneho syna 🙂 drzim ti strasne palce,nech ti to vyjde

zellva
23. feb 2016

@lucecita25 Ahoj, nie nepodarilo bohuzial ale asi to tak malo byt :( mame mrazacika tak pojdeme pre neho. Neviem ci pojdeme do 3 ivf nemam uz sil. Ale drzim ti palce nech sa to podari hne dna prvykrat , ci uz to bude v Gyn -Fiv alebo vo ferti alebo niekde inde. POdla mna je dolezite aby si im doverovala a citila sa tam dobre ;)

ba81
24. feb 2016

@lucecita25 ahoj!tak mam elonva 1ks,orgalutran 3ks a ked bude treba merional!ten mi nepredpisal lebo v balení je ich 10 a bude treba cca 3ks na moju váhu!tak som zvedavá...zatial pa😉

katrin33325
23. júl 2016

Ahojte ja môžem za seba povedať že Ferticent jenoznačne najlepšie centrum, prístup ani nehovorím. Boli sme v v heliose v Martine tam sa to nepodarilo 2 krat ale doktori aj personál boli super, bola som taká ubolená že sme išli ďalej. Gyn Fiv najdrahšie a zbytočné vyšetrenia za ktoré sa veľa platí hlavne za predimplantačnú genetiku ,kde Vám nikto nezaručí že sa Vám narodí zdravé dieťa. Tam sa to tiež nepodarilo ale prístup doktorov a sestričiek strašný, nevedia sa správať k ľudom, neriešia prečo sa to nedaríé ale dajte peniaze a pokračujeme ďalej. Skončili sme vo Ferticent kde nás prijal mudr Pinter na nič sa nehral povedal všetko na rovinu. Moj Lekár mi zistil že mám vrodenú trombofiliu, tak som si musela pichať fraxiparin a po dävetročnom snažení máme krásnu dcerku a podarilo sa to vo ferticent na prvý raz. Ale keď sa to zrata na štvrtý pokus a to už sme ani nedufali.Takže netreba to vzdávať.

henya
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henya
27. júl 2016

@ba81 ospravedlnujem sa za omyl v mojom texte, IVF je ok a nie je potrebne mat priechodne vajcovody a preto je aj super, ze ta rovno poslali na to...uetrili ti kopu peniazkov... 🙂

ba81
27. júl 2016

@henya ahoj...ja som zacala chodiť do Iscare mt a tam mi dr povedal,ze zbytočný zasah do organizmu a iui su len vyhodené peniaze!ja som bola fakt v poriadku aj manžel.tak som podala ziadost na ivf no medzi tým som ostala tehotna(bohužiaľ mmt)
U môjho dr.som si dala spravit HyFoSy a jeden vajcovod bol Ok...skúsila som iui no nic!
Potom som išla do ferti a za mesiac som mala schválenú ziadost.et vyšiel ale znova mmt...dala som si zobrat oba vajcovody aj ked sa to mohlo vstrebať samé...no uz som chcela pokoj.nasledne ket vyšiel 😉

henya
7. aug 2016

@ba81 gratulujem a tesim sa z kazdej novej buducej maminy, dodava nam to ostatnym vieru, ze aj nam to raz vyjde...drzim palce, nech mas bezproblemove a krasne tehotenstvo 🙂

terka_123
23. sep 2018
frantiseklotrinsky
10. feb 2019

Halooo, dlho tu nikto nechodí. Je rok 2019, ako ste teraz spokojné s Ferticentrom? Myslím personál!

monso2107
19. feb 2019

@frantiseklotrinsky ja som spokojná ale trošku sa zmenili v platbách pred 2tokmi sme neplatili žiadne monitoringi a teraz si účtujú 120€ ale nevady ja už idem v stredu 20.2. na odber tak som zvedavá pred 2rokmi sme si priniesli našu bublinku lukaska a chceli by sme sestričku pre neho ale uvidíme pri mojom nízkom AMH budem rada že niečo bude mám len 2folikuli 😥

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre