Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

monca2013
19. aug 2014

ahojte baby, tak mam smutnu spravu je to negativne ☹ už ani neviem čo si mam o tom mysliet

alcinkap
19. aug 2014

@monca2013
to je mi lúto :( drž sa ....

renitr
19. aug 2014

@monca2013 tak to nie je dobrá správa ☹ to si mala kolky pokus?

bubulacka
19. aug 2014

@monca2013 mrzí ma to... Viem si predstaviť, ake cítiš sklamanie 😔 trosku som sa toho zľakla, lebo v poslednej dobe su tu samé nešťastne pokusy 😒

1983andrea
19. aug 2014

@renitr asi nejak za tri az styri tyzdne,piatok idem na sono a uvidim co mi povedia,mne to musia vlozit neskor k voli tomu hyperstimulacnemu syndromu:(

1983andrea
19. aug 2014

@haimi myslim ze nemame,ani nic take nespominali,ale citala som ze sa to robi hlavne zenam ta genetika po 35 rokoch,tak netusim,piatok idem na sono vajecnikov,hadam mi nieco povedia blizsie. injekcie som uzivala 10 dni...

1983andrea
19. aug 2014

@alcinkap dakujem🙂

monca2013
19. aug 2014

@renitr ahoj tak 2krat som mala ET a 2krat KET už sa bojim zase do toho ist ☹

renitr
19. aug 2014

@monca2013 ono je dôležité aby si sa cítila psychicky dobre, ale viem že je to veľmi ťažké. Akokoľvek sa rozhodnes držím ti veľmi palce. Ja idem vo štvrtok na kontrolu budem mať 5 deň stimulky, tak som zvedavá ako som na tom..

1983andrea
20. aug 2014

@monca2013 snad to druhy raz vide,drzim palce🙂

briasr
20. aug 2014

Ahojte chcem sa opýtať - ako prebieha príprava na IUI vo Ferticent? Ďakujem

bubulacka
20. aug 2014

Baby prosim Vas ktorá podstúpila IVF a ma všeobecnú ZP? Chcela by som sa nieco spytat. Dakujem!

alcinkap
21. aug 2014

@bubulacka
ja mám vzp a ivf tiež 🙂

bubulacka
21. aug 2014

@alcinkap uz aj pisem spravu 🙂

renitr
21. aug 2014

@bubulacka ak nieco budes potrebovat kludne sa spytaj. Aj ja mam Vseobecnu ZP a druhe IVF pred sebou 😉

adrianaaa32
22. aug 2014

Ahojte kocky, mozem sa spytat kolko vas vyslo IVF vo Ferticent? Dakujeeem

sprituska
23. aug 2014

Ahojte, je tu niektora z vas v ktorej vo ferticent zistili protilatky proti spermiam a hned ju poslali na ivf?

alcinkap
23. aug 2014

@adrianaaa32
Injekcie cca 300 Eur, SPF (pozri stránku centra) 150 Eur a potom progesterón crinone na 15 dní stojí 44 Eur (utrogestan má u nás v lekárňach akýsi výpadok, ale možno už je dostať a ten je o dosť lacnejší) .... ten liek som užívala až do dvanásteho týždňa.
Vyšlo nám prvé ivf 🙂

adrianaaa32
23. aug 2014

@alcinkap dakujem, a gratulujem!

alcinkap
23. aug 2014

@adrianaaa32
držím palce aj tebe 🙂 a kedy máte na pláne začať?

adrianaaa32
23. aug 2014

@alcinkap dakujem ti.. v oktobri chcem ist uz do car. Tak zistujem co a ako. Trochu sa toho bojim ale ☹ ja mam endometriozu, sice len 1.stupna, ale aj tak mam obavy ☹

nikushka1
23. aug 2014

@sprituska ahoj ja som mala pozitívne protilátky a boli sme na ivf

@adrianaaa32 nás vyšlo do 700evri vrátane embryoglue(150evri) a lieku crinone až do ukončeného 12tt

alcinkap
23. aug 2014

@adrianaaa32
no ja som mala len podozrenie na endometriózu (akosi ma už nechceli posielať na vyšetrenie, ževraj zbytočné predlžovanie), potom som mala veľmi nízke AMH, neustále cysty na vaječníkoch a manžel mal horší spg (ale nie až veľmi) ... ale zvládli sme to 🙂 my sme sa snažili skoro 3 roky, lekárka sa mi vôbec nevenovala, zbytočne mi len hovorila, že o rok to začneme riešiť a posúvala a posúvala a nič z toho ... teraz som aj lekára zmenila a nemôžem si ho vynachváliť 🙂
obavy sú normálne, ale treba sa zatnúť a plne sa do toho pustiť 🙂 ja som dosť zmenila životosprávu - žiadne prejedanie, vyprážané jedlá, pila som zelený čaj a prestala som sa zaoberať vecami, ktoré mi zbytočne uberali energiu (hlavne v práci) a dokonca som schudla 6 kg 🙂 lebo aj stres je potvora ... a pred ivf som jedla kajanské korenie a potom po ET som jedla až do potvrdenia ananas (a to ho dosť neznášam) ... či mi to pomohlo neviem, veď topiaci sa každej slamky chytá 🙂 ale vyšlo ...
držím palce 🙂

adrianaaa32
23. aug 2014

@alcinkap no my sa snazime uz 2,5 roka. V aprili som isla na laparku, aby sme zistili preco sa nedari a nasli mi endo. Tak sme povedali ze budeme skusat dalej. Raz sa to musi podarit. Lenze my pracujeme v taliansku, tak sa tak casto ani nedostanem k lekarovi. Do oktobra sme este tu, tak ak sa nepodari, tak doma chcem ist uz do car. Nechcem dalej cakat. Tiez som skusala uz rozne caje, maca, inofolic, vitamin E, lanove semeno...
To je super ze sa vam to takto podarilo. Uprimne ti gratulujem...a dakujem za povzbudive slova 😉

alcinkap
23. aug 2014

@adrianaaa32
mne lekár povedal, že tá endometrióza nie je prekážkou ... skorej to nižšie amh, ja som väčšinou nemala ani ovuláciu.
Aj manžel bral rôzne lieky na zlepšenie spg, ale vždy mal rovnaké výsledky. takže sa na branie všelijakých výživových doplnkov vykašlal.
Držím palce, aby Vám to vyšlo tak ako nám 🙂 ďakujem

renitr
23. aug 2014

@sprituska ahoj, aj ja som mala protilatky proti spermiam a bola som hned na IVF.

sprituska
23. aug 2014

@nikushka1 a podarilo sa vam hned na prvy pokus?
@renitr

lilinka77
23. aug 2014

Ahojte. Baby koľko vyjde KET vo Ferticente? Viete mi niektorá povedať? Ďakujem

nikushka1
23. aug 2014

@sprituska áno na prvý šup aj ked sme mali len jedno embryjko 🙂

bubulacka
23. aug 2014

@lilinka77 odporúčam pozriet par strán dozadu, skoro na každej sa rieši otázka financií, co kolko stoji, určite nájdeš odpoved + nieco zaujímavé navyše 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre