Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bubulacka
28. aug 2014

@1983andrea jasne chápem... Tak budeme sa naháňať, aby sme uz na Vianoce boli "3" 😀 ja ako twix (2 v 1) 😉 a moja polovička 😎 joooooj a este nas chlpáč, takze štyria 😀

alcinkap
29. aug 2014

@bubulacka
aj z jedného môžu vzniknúť dve 🙂 ja som si vložila dve a vyšlo to 🙂 dokonca sa najprv ujali obidve, resp. vytvoril sa ten vačok pri obidvoch, ale nakoniec ten jeden zanikol 🙂
Ja som mala šesť vajíčok a prežili dve a neváhali sme s mužom ani minútu či vložíme jedno alebo dve 🙂 držím palce ....

bubulacka
31. aug 2014

@renitr ahoj tak co? Vsetko v poriadku? 🙂

renitr
1. sep 2014

@bubulacka ahoj, v piatok som bola na vklade takze teraz som v stadiu cakania 😉 mali sme 3 oplodnene vajicka . 2 sme si dali vlozit a to jedno sa ani nepodarilo zmrazit, lebo sa prestalo vyvijat. Ale nevadi mame krasne dve vlozene a verim ze tie budu bojovat 🙂 na krv idem az 10.09 🙂 a ty si na tom ako?

bubulacka
1. sep 2014

@renitr jaaaaj dovtedy mame čakať? 😀 to nevydržim 😀 😀 ale určite sa to zadari!
My staaaale nic - papierovackyyyyyy 🙂 ked sa pohneme ďalej, určite to tu zavesim 😀

renitr
1. sep 2014

@bubulacka no papierovacky zaberu urcite dost casu 😉 buduci tyzden v stredu mam velky den, ale nechcem ani do vtedy testovat. Bez testu je to lepsie, clovek aspon nestresuje. Musim proste vydrzat 😉 Citim sa dobre, obcas nejake pobolievanie v podbrusku a take ako keby pichanie a hlavne prsia o 2 cisla vacsie 😀 😀

janulqa1975
2. sep 2014

Ahojte snazivky tak od zajtra ideme krok po kroku k vytuzenemu uspechu zacina sa to zajtra o 10.h ultrazvukom a receptom na injekcie a potom hor sa pre mimco . Prajem vam krasny den a vela uspechov v snazeni .

janulqa1975
3. sep 2014

ahojte tak injekcie uz su doma stvrt chladnicky plnej krabiciek tak teraz uz len dufat a verit ze to padne na urodnu podu .

bubulacka
3. sep 2014

@janulqa1975 ajajaj ale si sa rozbehla 😀 no super, chválim ze Vam to ide tak šikovno 🙂
My uz mame termín na genetiku, ale az na október, takze sa este nacakam. Ale papier do poisťovne zevraj môžme poslat aj skôr na schválenie, len dufam, ze nam tu žiadosť preto nezamietnu. Inak baby kontrolujú to v tej poisťovni tak poctivo, alebo schvaľujú tak že šup šup? 😅 co ak tam budem mat nejaku chybu alebo co, dufam ze to hned nezamietnu, ale ozvú sa, my doplníme info a ide sa ďalej. Inak ten október mi asi celkom aj vyhovuje, chcem si ísť dat este vytrhnúť osmičku a opravit kaz, ktory nejde opravit bez tej osmičky 😀 takze ked uz sa pošťastí, budem mat krasny zdravý chrup 😀
A dnes som si objednala inofolic, chcem vyskúšať brat, hlavne kvôli PCO, vcera som o tom kopec prečítala, som zvedavá, ci to bude mat účinok.

bubulacka
3. sep 2014

@renitr ahoj. Ako? Vsetko ok? Ako sa cítiš? 😀

renitr
4. sep 2014

@bubulacka jeej dakujem za opytanie, citim sa fajn 😉 dnes som 7 den po vklade, ale je mi dobre. Pozitivne myslenie je asi najdolezitejsie. Pri prvom IVF som fakt stresovala a teraz som si povedala ze ziaden stres. Zatial sa mi dari a nebudem ani testovat. Ani sa mi do toho nechce 🙂 Je to vsetko v BOZICH RUKACH a uz aj tak nic nezmenim... Prajem krasny dnik aj tebe 😉

janulqa1975
4. sep 2014

@bubulacka ak mi ostane inofolic tak ti napisem a ked budes este potrebovat dam ti ho .

haimi
4. sep 2014

@bubulacka neviem odkial si, ale ja som bola na genetike v zeleznicnej nemocnici v BA a objednali ma o tyzden 😉

franzziska
4. sep 2014

caute kocky prisla som sa rozlucit, uz sem nebudem chodit 🙂 lebo som s Ferticentrom uplne skončila..aj ked som tomu este chcela dat sancu...patrim k tym ktore si museli vyskusat oba centra aby zistila ze najlepsie su vlastne skusenosti a nie pisat si pre a proti z toho co hovoria baby na MK 🙂 ja som v inom centre dostala novu nadej ktoru mi FC nedal ani zdaleka..kazdej zene zrejme sedi iny pristup a ine centrum🙂 ..drzim vam vsetkym palce !!!! 🙂 😉 😉

petulanl
4. sep 2014

@janulqa1975
@bubulacka
@1983andrea

no ano baby, lepsie je vlozit dve, len ja už 2 deti mám, tak dvojičky je pre mna pohroma :D

bubulacka
4. sep 2014

@haimi vážne? No ja som volala do starého mesta do FN 🙄 prčic - mala som radsej zavolať na železničnú 😠
Nevadiiii, dnes som bola u zubára a nechce mi vytrhnúť zub, poslal ma k zubnemu chirurgovi do BA. 🙄 takze ten október ako vravím je aj celkom fajn.

@janulqa1975 dakujem, budem rada, ked nebudeš potrebovať napis prosim 😀

@renitr noooo super, opakuj si - som krotkaaaaa ako traaaava a nestresujeeeeeem 😝 😀
Ja si to hovorím často 😎 budes čakať na krv, ci nevydržis a skúsis skôr? 🙂

bubulacka
4. sep 2014

@petulanl uhaaaa tak to ano - 4 deti to uz by bola riadna rodinka 😒 😀

bubulacka
4. sep 2014

@franzziska ďakujeme 🙂 a ktorým centrom ho chceš nahradit, resp. si nahradila? Jasne ja súhlasím, každému vyhovuje nieco ine... Držíme palce nech ti to vide kdekoľvek 😀

janulqa1975
4. sep 2014

Jasne ze ti napisem ja uz mam doma injekcie ked mi v lekarni ulozila cenu skoro som sa ulozila ja a teraz uz len cakam na menzes a ide sa pichat .

alcinkap
4. sep 2014

@janulqa1975
a kolko si platila?

bubulacka
4. sep 2014

@alcinkap tiez som zvedavaaaa 😕 😅

alcinkap
4. sep 2014

@bubulacka
ja som platila tuším 300,- Eur

bubulacka
4. sep 2014

Teda riadne palky ako "doplatok" za lieky. 😅

alcinkap
4. sep 2014

@bubulacka
no veď to :( a to ešte nie sú všetky doplatky ....

bubulacka
4. sep 2014

@alcinkap a este coooo? 😅 sak my sme rátali tak cca 400 € so všetkým (samozrejme dúfame ze vide na 1x) 🙂
Inak tá genetika sa nieco platí?
Baby tiez boli vaše polovičky na opakovanom SPG? Fakt treba ísť 2x a potom este aj 3x ked idu oplodnovat?

janulqa1975
4. sep 2014

@alcinkap len injekcie ma vysli 228,75€ uvidime co sa este bude platiti a kolko .

alcinkap
4. sep 2014

@bubulacka
no my sme si dali aj to SPF - to stálo 150,- Eur a potom som brala crinone (progesteron, utrogestan bol v lekárňach nedostupný - ten je lacnejší) a ten som brala od odberu vajíčok až do konca dvanásteho týždňa a ten stál na 15 dní 44,- Eur :( takže dosť, ale stálo to zato ...
muž bol až trikrát - dvakrát bol v gyn-five a potom vo ferticentre.
genetiku sme si nedávali robiť ....

alcinkap
4. sep 2014

@janulqa1975
no ako píšem dole (bubulacke), tak ešte sme minuli viacej peniažkov .. ale stálo to za to, oplatilo sa 🙂
no a to nerátam ešte cestovanie ... ale to už kašlať 🙂

bubulacka
5. sep 2014

@alcinkap no on bol pred rokom v jednom CARe, pred 2 mesiacmi u urosa, co sa ale nedá akceptovať a raz vo ferti. A teraz znova zevraj treba vo ferti... No chuda nešťastný je z toho, lebo minule som mu sľúbila ze pôjde uz len raz, ked budu oplodnovat 😀 😀 😀
Chvála panu Bohu ale ze sa Vam tak krásne podarilo - to stoji za všetky peniažky sveta 🙂
Strasne sa baby teším na vaše (aj naše) mimi 😉 som zvedavá ako bude vyzerať, ci to bude chlapec ci dievca, mena mate vybraté? 😀

alcinkap
5. sep 2014

@bubulacka
No my sme boli s odstupom vždy troch mesiacov ... ale najprv v tom gyn-five, ale tak sa nám nepáčilo. Tak mi sestra poradila tento Ferticent a tam sme boli len raz (teda ak nerátam pri oplodňovaní) a to k žiadosti do zdravotky stačilo. Viem, že jeden spg je málo ....
NO muž tiež nemal radosť, ale vedel, že to treba tak nebrblal 🙂
Ešte nevieme čo to bude - ale ak chlapec tak Marek a ak dievčatko tak asi Grétka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre