Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

renitr
13. nov 2014

@mery1409 drzim ti palce aby bolo vela vela peknych vajicok 😉

renitr
13. nov 2014

@dancez no paraaada, vidis ako sa krasne delia. Uz cakaju len a len na teba 🙂

mery1409
13. nov 2014

@dancez možno sa stretneme

mery1409
13. nov 2014

@renitr dakujem

bubulacka
13. nov 2014

Baby, s mojou sestrenicou/najlepšou kamarátkou/ sme robili pred 3 týždňami tehu test, a mala krásne 2 čiarky. Vsetko som jej porozprávala, co a ako, co treba spravit, co papať a nepapat, kedze v tom nie je taka zbehlá a ja za tie 3 roky snaženia ovládam vsetko z prava aj z ľava... Tešili sme sa, ona bola aj trosku smutná, lebo vie, ako po bábätku túžim a mne sa stále (zatial) nepodarilo, ale ja som sa strašne tešila, nikomu by som to nedopriala viac ako jej, uz som aj drobcovi nakúpila aspon 10 veci, jej vitamíny, knižky pre tehotne...
Bohužiaľ, vcera ju začalo bolieť bruško, a dnes mi písala z nemocnice, išlo o samovoľný potrat, bola v 8. tyždni ☹
Sľúbili sme si, ze čochvíľa budeme tehulkovat spolu, tak držte palce, nech sa nam to obom vydarí..

dancez
13. nov 2014

@mery1409 asi nie lebo ja som tam išla tiež na 7:30 a odchádzala som o 10:30.
o 8mej príde anesteziolog trvá to nejakých 10-15 minút a potom ešte ležíš.
drž sa

pepca28
13. nov 2014

@ereska no vyzerá to dobre zatiaľ...hcg stupa stále...Ale furt tu musím byť...☹

dancez
13. nov 2014

@pepca28 bude to dobré uvidíš 🙂

ereska
13. nov 2014

@pepca28 to je super to zmaknes niekedy su zaciatky tazke ale neboj bude to super a ked uz nebudes krvacat a upokoji sa to urcite ta pustia domov a uz si budes tehulkovanie len uzivat . Ja som este stale nedostala necgapem preco.

renitr
13. nov 2014

@bubulacka juuuj tak to je smutny koniec. Posielam vem vela vela pozitivnej energie a hlavne vela zdravicka 😉

renitr
13. nov 2014

@pepca28 urcite to tam nemas prijemne, ale hlavne je ze sa to udrzalo a drzime palce aby to HCG stale stupalo a stupalo. Drzkaj sa

pepca28
13. nov 2014

@renitr ale už som si zvykla...🙂 mám fajn spolubyvajuce...🙂 a dobre varia...🙂)))))))))

roxy80
13. nov 2014

@pepca28 Drzim ti palceky a drzkaj sa, presne ako píšu baby ak to ma pomoct tak je lepšie ked tam budes az dokym to nebude ok....hlavne nech to HCG uz len stupa a stupa a stupa 😉 😉

pepca28
14. nov 2014

Nie je dobré,zas krvacam,ale kyretaz som odmietla.....hcg iba 590,a to je málo na 5tt

pepca28
14. nov 2014

Stretneme sa v roku 2015...🙂

bambulka2015
14. nov 2014

@roxy80 ahoj, trosku sa vam sem vtriem 😕 , ja som prave po ICSI a uz aj tyzden po vklade.
Pomaly ci rychly rast vajicok vobec nic nema spolocne s tym, ci clovek chodi do prace a ci nie. Zalezi ako reaguje telo na stimulaciu. Preto sa pocas chodi priebezne na kontroly. ked doc zisti, ze to nejak nenapreduje, zvysi davky.
Ja som pocas celej stimulky chodila do roboty. denne 9-10 chodin v office plus dochadzanie vlakom hodina tam a hodina spät. Dokonca som ani sportovat neprestala. Ubrala som z tempa a intenzity, ako doc nakazal. Vajecniky som citila ale ten beh mi pomahal na psychiku a aj telu bol prospesny.
Po odbere vajicok (mala som 12, 8 sa oplodnilo)som bola tri dni na PN. Na ten treti ten bol ET. A od vtedy zase chodim do roboty. Uplne v pohode. Citim sa skvelo, nic mi nie je, chodim plavat, stretavam sa s kamoskami, doma v pohode gruntujem. A to aj napriek tomu, ze som mala slabsiu hyperstimulku, po odbere strasne bolesti, dali mi cipky a preslo a uz sa nevratilo a zapchu ale to vsetko preslo vdaka hektolitrom vody a bielkovynovym shakeom 😕
Ono fakt zalezi na tom, ako sa clovek citi a ako sa k tomuto vsetkemu stavia. Psyychika je svina. Ja som drzka, jasne, ze aj ma cela tato situacia trapi, dokonca som momentalne na to uplne sama, kedze muz je cely mesiac na sluzobke, ale nepanikarim, som v relativnej pohode, venujem sa sportu, svojim hobby, sice vela guglim a citam ale nesledujem sa, pretoze symptomy su relativne. Jedna ma to, ina zas nieco ine, atd.
Ja stale dufam a hlavne verim, ze dvojkam (vkladali mi na treti den po odbere 6 a 8bunkac) je v mojom brusku dobre, ze sa fajn uhniezdili, je im tam teplucko a maju pohodlie a nenechaju ma trapit sa. Trosku pozitivneho myslenia nezaskodi 😉 Teraz som OPU+11 a ET+9. Buduci stredu je krvicka. A este som netestovala a ani nemienim. To len stresuje.

Drzim vam babenky vsetkym palceky. Kazda co chce deticky, si zasluzi byt maminkou. A my to vsetky dotiahneme do stastneho konca 😉

renitr
14. nov 2014

@pepca28 moja, držím ti palce. Veď ešte to neni stratené. Viem,je to ťažké a viem že bohujes ako sa len dá. Veľmi veľmi ti držím palce

renitr
14. nov 2014

@bambulka2015 držím ti palce aby to v stredu vyšlo 😉

bambulka2015
14. nov 2014

@renitr dakujem. Ja stale verim, ze je vsetko ok. Mame sice 4 nanuky ale tie by som nerada pouzila. Ja si vzdy tak poviem, su tam dvojky a aj ostanu a basta. 😀

renitr
14. nov 2014

@bambulka2015 tak ten tvoj prístup sa mi páči 😉 nestresovat, užívať si to, veď aj tak človek po vklade už nič nezmení. Je to všetko V Bozich rukách 🙂

bambulka2015
14. nov 2014

@renitr ci v bozich neviem, ale ovplyvnit nic nemozeme. Mozes trcat cele dni doma, lezat, ani neist na WC radsej, lebo nahodou sa potknes a spadnes a bude po vsetkom. Viem, ze ja to u nas ivfkacie ina situacia ale zase smrtelne chore nie sme. Ked je vsetko relativne OK, tak preco sa vo vsetkom obmedzovat? Ja by som sa doma asi zblaznila. Sice konujem o 106 aj pocas pracovnej doby, ale pre mna je to skor take odreagovanie sa a aj priucenie od skusenejsich. Ale priklad z panikarenia a testovania si neberiem. len sa s niekym porozpravat. Doma nemam s kym na tuto temu. Len vecer s muzom na skype, inak s nikym. Nik o tom neviem. Ani rodicia. Len jedna kamoska a ta ma prd chape. Prisla k svojim dvom detom ani nevie ako, prve tehotenstvo zistila v 13tt a druhe v 18tt. A to je studovana, vzdelana a netrklo jej, ze ked mam pravidelne kramy a meskaju mi 3-4 mesiace, tak nieco nie je v poriadku 😕
Takze tak.
A ja ani nejak nemam cas na stresovanie, oanikarenie a testovanie. Cely den v robote, 2-3 krat do tyzdna sport, a treba aj nakupit, navarit, poriadit, pozehlit a aj sa vykydnut na gauc a telkovat 😀

renitr
14. nov 2014

@bambulka2015 ja s tebou plne súhlasím. Ani ja nedokážem sedieť len doma.ja našťastie pracujem vo fitku takže to je moje zemastnanie a aj koníček. Takže som šťastná že robím čo ma baví a zároveň naplna😉 aspoň nemám čas na zbytočne stresovanie 🙂 ja plánujem naše 3 Ivf až budúci rok, takže teraz pauza. Ty máš prvé Ivf?

bubulacka
14. nov 2014

@bambulka2015 Tiez sa mi paci tvoj prístup, ja som doma tak či tak, pracujem len 2,5 dna aj to z domu, takže "na doma" som zvyknuta 😀
Ja som o tom, že niečo taketo sa chystame podstupiť povedala iba 2 kamaratkam, z toho jedna sesternica, inak nikto nič nevie... až ked sa nam podari a bude to isté, potom možno poviem mame, akou cestou to bolo... Asi by som nevydržala, keby sa ma niekto stale pytal : "a už? už niečo nové? už ste boli? ako ste dopadli?" 😀
Ale zasa polovička moja je hrozne natešený, minule ma v noci budil že on sa tak teší, že tá genetika je v poriadku 🙂
17.teho mi pani Coneva povedala, že jej mam zavolať ohladom žiadosti, to je ale v pondelok a je štatny sviatok, tak volam dnes, ale nič, nikto nezdvíha 😒
Takže volam znova v utorok 😀

bubulacka
14. nov 2014

@renitr ty pracujes vo fitku? 😀 jooooj tak to ja som presny opak 😅 ja mam zasa rada domacu pohodičku, vyrabam hračky, blbostičky pre deti, momentálne robím vianočné ozdoby, kedže tento rok máme na stromčeku iba veci čo som sama vyrobila... Aspon tak som sa rozhodla 😀 😝

bambulka2015
14. nov 2014

@renitr jeeej fitko. To by som aj ja brala. Ja sa rada hybem, zial mam presny opak, sedavu robotu v office. Ale ja tiez moju pracu milujem a som vdacna, ze mozem robit to co som si sama vybrala a co som vystudovala.
Ale podobne ako @bubulacka, mozem robit aj z domu. Home Office si mozem dak ako sa mi paci, stale z domu alebo par dni v office, par dni doma alebo aj skrateny pracovby cas. Ale povedala som si, home office az ked budem mat deti alebo nebudem vladat cestovat kazdy den hodinu do roboty. Inak nehrozi, som rada, ze vypadnem "medzi ludi". 😉

Je to moje prve ICSI. Mame sice este 4 nanuky ale verim, ze sa to teraz podarilo "na prvy" sup a uz tam nebudem musiet ist. Aj ked na klinike su vsetci fakt super.

@bubulacka ja ak sa to podari, tak poviem nasim na Vianoce a mozno aj akym sposobom. Lebo o probleme mojho muza nevie nik. Samozrejme ja o tom viem 😀 😀 😀 😀 😀

dancez
14. nov 2014

baby chcem sa spýtať kto vie čo je to tá slamka ? a ked sa marazia embria platí sa za to 250 e na roka je jedno kolko ich mrazia ?

dancez
14. nov 2014

@mery1409 potom od odberu ťa bude bolieť brucho mna bolelo 3 dni, 4tý menej a piatky už vobec, ale nik
mi nepovedal že je to normálne zo stimulky, ale som sa bála kedže som nevedela že z čoho to je

pepca28
14. nov 2014

@renitr ahoj no uz som doma...trosku mam bolesti...a krvacam zasa..je to pasé...skratka som zakrok odmietla,nechcem dalsie zasahy do maternice...mozno ju budem este potrebovat..😀...ale uvidim co sa bude diat dalsie dni,mozno sa tomu nevyhnem...rozhodla som sa ze pojdem na dalsie ketko az o dva mesiace najskor,ale ak ani to uz nevyjde,tak uz to nechcem zasa riesit a znova toto zazit,lebo na psychiku je to az az...zvlast ked uz sme ich volali menami...a tesili sme sa a dva dni predtym sme uz nevydrzali a povedali sme to rodine a tesili sa strasne s nami...
@dancez neviem ale chcem sa na to spytat,lebo nam ostali dve,a rozmyslam ze vlozime jedno a jedno si nechame,ak by som sa niekedy v buducnosri rozhodla k tomu vratit..na dalsiu stimulku sa zatial nechystam
@ereska

pepca28
14. nov 2014

@bambulka2015 drzim palce nech ti to vyjde,mas skvely pristup k tomu..😀

renitr
14. nov 2014

@pepca28. Boooze tak ty si si toho prežila teraz dosť. Dávaj na seba pozor a naozaj treba aby si telo oddychlo. Hlavne že si už doma, nemocničné prostredie neni dobré určite ani na psychiku. A už je to celé v pase? Neudrzalo sa ani to jedno?☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre