Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bittka13
24. jún 2009

loginka - my sme mali ist do Thajka na Phuket... ale ono neslo ani tak o destinaciu ako o sposob prepravy, doktor nam striktne neodporucil ist letecky... ☹ no a peso do Thajska... 😖 to sa asi neda 😀

loginka
24. jún 2009

ide o vzdialenost alebo o samotnu prepravu?, lebo ja tiez idem letecky, ale len 2 hodky 😲

loginka
24. jún 2009

ktory dr ti to neodporusil, pinter alebo tvoj?

sylvusa
24. jún 2009

ahojte, chcem sa Vás spýtať, koľko trvá cyklus IVF + ICS - mesiac, dva? ďakujem

vierka
24. jún 2009

sylvusa - pri IVF nejde o to ci mas ICSI alebo si bez... stimulaciu mas tak tych 12 dni, potom je odber, transfer je bud na druhy den, alebo na 5-ty od odberu (podla toho kolko mas embryjok) a potom cakas 14 dni na krvny test... takze to vide asi tak presne mesiac - mne to vyslo presne tak ako cyklus 28 dni 🙂

sylvusa
24. jún 2009

ja viemm, že je to hlúpe, ale koľko vychádza taký prvý cyklus? finančne myslím

vierka
24. jún 2009

sylvusa - to vobec nie je hlupe... ked ti to hradi poistovna, tak doplacas len 100 eur v lekarni za lieky a ine neplatis nic, potom len zmrazenie keby ti nejake embryjka zostali a baby hovorili ze to stoji tusim 5 tisic (ale korun, nie eur)... no a este keby si chcela specialnu metodu SPF ktora sa aplikuje pri odoberani vajicok, tak ta stoji tiez 100 eur, inak neplatis nic ine 😉

anaxamon
24. jún 2009

ahojte🙂

ja som si tiez pozerala na nete kolko a co s financiami keby ze nahodou nas to IVF a ICSI neminie (kedze nie sme stym uplne stotozneni) a tie tri cykly to nie je az take strasne..avsak potom je to uz "dovi dopo" 🙄

chcela som sa spytat akymi diagnozami a vysetreniami ste museli prejist kym ste si boli iste ze nic ine ako umele vam nepomoze?

sylvusa
24. jún 2009

to čo je tá metóda SPF

sylvusa
24. jún 2009

ešte sa spýtam, či sa počas iniekcií môžu užívať nejaké vitamíny, aby boli tie vajíčka kvalitné, lebo ja sa teraz dopujem, vitamín E, Eregma forte aj manželovi

emka1
24. jún 2009

anax - na to, aby Ti doki odporucil IVF/ICSI staci len to, ze Tvoj mangel ma slaby SPG a Ty si v poriadku, u nas to tak bolo, ja som mala horm.profil v poriadku, aj sono som mala OK, nic viac so mnou doki neriesil - u mangela zistil maly pocet a malo pohyblivych spermii a hned nam odporucil IVF/ICSI - vraj statisticky mame s tymito vysledkami len 8 % sancu pocas prirodzene.

emka1
24. jún 2009

sylvusa - vitaminy nie su na skodu, niekomu pomozu, niekomu nie - na skvalitnenie vajok sice nepoznam vitaminy, ale Calibrum baby plan uzivat mozes uz pred IVF aj pocas, to Ti odporuci aj doki. Manzelovi na skvalitnenie SPG pomoze snad ta Eregma, alebo Selezin, alebo vit. E ... treba vyskusat 😉 drzim palce

SPF - je Seminal Plasma Flashing - Metodika vyvinutá nemeckou univerzitou, ktorá výrazne zvyšuje úspešnost IVF cyklov. Ide o aplikáciu laboratórne spracovaného ejakulátu manžela/partnera do kŕčka maternice, čím dochádza k zvýšeniu stimulácie receptorov , ktoré sú zodpovedné za kvalitu prípravy výstelky maternice- endometria.
Robia to len vo FC - stoji to cca 109 EUR

emka1
24. jún 2009

anax - ak nechcete ist rovno do IVF/ICSI mozes si skusit vybavit vysetrenia typu : genetika, imunologia, hematologia - vacsinou sa tieto vysetrenia odporucaju po 1.IVF alebo 2.IVF neuspesnom, predtym to doktori neradi robia, lebo je to financne nakladne. Pokial mas dobreho dokiho, mozno Ti ziadanky vystavi. Pinter vo FC nema opravnenie na vystavovanie tychto ziadaniek, on Ti rovno odporuci IVF a az potom, ak by to nevyslo, odporuci Ti aj dalsie vysetrenia.

emka1
24. jún 2009

sylvusa - tak ako pisala vierka, vo FC pokial Ti cyklus preplaca poistovna, neplatis sa ziadny zakrok ani cent, doplacas si len za lieky cca 100 EUR a ak si chcete dat aplikovat SPF tak dalsich 109 EUR, za ICSI ani za PK sa neplati, vsetky info ma FC uvedene aj na ich webe - v sekcii :"Cim sme ini"

anaxamon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anaxamon
24. jún 2009

emka vdaka za odpovede...u nas je zatial aj zly spg. aj vraj moje PCO, avsak v ten pondelok aj s 25mm folikulom 😨 ☹

emka1
24. jún 2009

anax - takze o mesiac by mal ist mangel na kontrolny SPG, Ty by si mala dokimu doniest vysledky horm.profilu a potom Vam doki navrhne co dalej, ak bude SPG v poriadku, odporuci Ti este mozno dalsie vysetrenia, ale pri PCO zvycajne tiez navrhuje rovno IVF.

babulka123
autor
24. jún 2009

anaxx.. ak mate zly spg. tak ti navrhne asi IVF a ICSI.. lebo potom s tvojimi PCO moc nenarobia.. max daju lieky pri stimulke aby si nemala hyperstimulak

anaxamon
24. jún 2009

lenze ako je mozne ze pri PCO mam taky velky folikul, nie je to cudne?

dalsi spg. bude az po vysetreni na urologii a mojom HP...

babulka123
autor
24. jún 2009

anax.. otazne je ci praskne a bude ovulka alebo sa z toho spravi cysta co sa potom vyplavi pri mrche.. to sa pri PCO stava..

gilly
24. jún 2009

Ahojte,
Som 9den po ET, na krv mam ist az v utorok co je 15 den po ET, avsak uz v pondelok vsak miniem posledny gel crinone. Mam to nejako riesit, alebo si proste v den krvi ten gel nedam a uvidi sa podla vysledkov? Viete mi poradit?

emka1
24. jún 2009

anax - tak ako pise babulka, moze za z toho foliku vytvorit cysta ...
Bolo by dobre, keby Ti Tvoj doki odsledoval aj iny cyklus, nech vie, ci mas naozaj PCO, a ci mavas v strede cyklu jeden dominantny dozrievajuci folikul.

anaxamon
24. jún 2009

ved hej, mne len nejde do hlavy ako som k tym PCO dosla, kedze mam menzes pravidelny, podla vsetkeho s afoliky robia velke, ved PCO co som citala sa robia z malych folikov...proste som z nich uplne vyvedena z miery a neviem sa s tym vyrovnat... 😖

emka1
24. jún 2009

gilly - skus zavolat do FC, ja som brala Utrogestan, pocas cakania na vysledok mi dosiel, takze som si bola pre recept vo FC a vybrala som si v lekarni dalsie balenie.

anaxamon
24. jún 2009

emka to je to ze folik tam nebol v strede cyklu ale na 24 DC, mavam 33 az 34 dnovy cyklus

chcem si buduci cyklus aspon merat BT, aby som vedela ci ovulujem...

babulka123
autor
24. jún 2009

anax.. inak toto mne tiez dr. povedal a nakoniec to nebola pravda.. tak neviem.. teraz si s tym nelam hlavu..
lebo ja som tiez mala pravidelnu mrchu, ovulku potvrdenu aj testami aj kvou a dr.mi podla ultz. povedal ze mam PCO ale potom povedal ze nie , ze asi len nejako zblbol folik..
ja som sa dohodla s mojim gyndosom nie v centre a este pred ivf teda medzi dvomi cyklami som chodila na folikulometriu.. pozeral ci mi pracuju vajka tak ako maju.. a nic nevidel..

neboooj mozno len trafil zly cyklus..

emka1
24. jún 2009

anax - vyskusaj to s BT, aj ked pre Pintera merianie teploty nema zmysel, ale ja som si tiez kedysi davno merala BT, takze som si vedela odsledovat ovulku - mozno si tento cyklus mala trochu zblbunuty, nebud z toho na nervy 😉, na vsetko sa najde riesenie, len musite byt obaja trpezlivi, ved kolko nas tu je takych, co uz cakame roky a cvicime si trpezlivost 😀

anaxamon
24. jún 2009

babu takze tebe tiez nejaky dr. povedal ze mas PCO a potom to odvolal? no ako super.. 🙄 kiez by ma cakalo nieco podobne ... ale neviem, v FC povedal ze to jednoducho vidi podla tvaru vajecnikov 😔

emka nevies kolko v FC stoji to zmrazovanie embryi? to asi poistovna nepreplaca, ze? ana stranke nemaju ziaden cennik 🙄

babulka123
autor
24. jún 2009

anax.. mne to povedal pinter.. ale potom sa mu to nejako nezdalo a pvoedal ze nie..

anaxamon
24. jún 2009

emka s viem byt trpezliva ked je potreba🙂)) mna stve iba to ze mi to moj gynekolog nikdy predtym neurcil, nezistil...a neverim ze sa mi spravili len tak, za rok kedze na preventivke som bola v juli 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre