Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

awe
9. sep 2009

ved to je pravda, len niektore kocky o tom nehovoria napr. v praci a tak...ale mas pravdu, neplodnost je normalny problem dnesnej doby, rozhodne nie vec, za ktoru sa trab hanbit.

lenca.b
9. sep 2009

no ved to je jasne ako ja s tym nerobim problem ked sa ma niekto priamo spyta tak poviem nie je to naozaj hamba ale zas teda nevykecavam sa hocikde o tom cudzim ludom

awe
9. sep 2009

je dolezite zvazit, komu o tom hovorit, niekto o tom hovori otvorene, ine pary si to riesia ako intimnu zalezitost, je to citliva tema, takze je na zvazeni kazdeho, ako sa rozhodne.
lenca, v piatok budem na teba mysliet, daj potom vediet, ako si bola spokojna a ako ste dopadli 😉 a vy sa ako dlho snazite o mimi?

bobjan
9. sep 2009

Lenca, teraz vyšlo nové nariadenie, že treba k IVF 3xHP a chlamýdie, ale neboj, to ti dr. pekne povie. Ak máš chlamydky z tohto roka u gyndoša, stačí také, ak nie treba urobiť. A HP stačí potom do stimulky aj staršie a odfaxovať im, alebo doniesť...

awe
9. sep 2009

bobjan, doniest alebo faxnut do FC alebo to treba uz k ziadosti do poistovne? 😅

bobjan
9. sep 2009

Awe, stačí to do FC 😉 Je to nejaké nové nariadenie a ja som tam 2 výsledky faxovala 3 dni pred stimulkou. Oni to zrejme potrebujú, len doložiť k IVF do karty... a HP netreba z jednotlivých fáz cyklu, ale len z prvej, teda od 2. do 5. dňa cyklu... aspoň tak mi to povedali vtedy sestričky do telefónu. A dr. mi na konzultácii povedal, že nenapísali do toho predpisu aké HP iba HP. Takže hoc aké, aj staršie 😉

lenca.b
9. sep 2009

bobjan dik mne robili min rok take testy na chlamydie a na mykoplazmy a ureaplazmy a urcite aj dake HP mam ale to ma moja dok a ja dufam teda ze snad to nebude az tak vazne ze pojdeme az na IVF ☹ a snazime sa vyse roka hoci nechraneny styk mame viac cca 3 roky

awe
9. sep 2009

ufff, bobjan dik, som si vydychla, uz som sa nalakala, ze to k ziadosti bude treba - ved to by bola nestihacka 😝
ako sa citis pred zajtrajskom, nie si nervozna?

bobjan
9. sep 2009

lenca spg máte aký? ty si priechodná??

a z min. roku to stačiť nebude... 😖 a od tvojej doky to máš nárok pýtať, takže to je pohoda..

bobjan
9. sep 2009

awe, vôbec nie som nervózna, už som akási odolná...ja neviem... 😔

awe
9. sep 2009

ak to je super, ked si v pohodke 😉
daj zajtra vediet, myslim na teba 🙂 ale ty nie si z BA, vsak? musite skoro vyrazit?

bobjan
9. sep 2009

Awe, sme od Žiliny, vyrážame o 8.00 😉 ďakujem a dám vedieť🙂

riska
9. sep 2009

bobjan, tak ešte raz - tfuj, tfuj, nech sa babulky silno zahryznu 😵 🙂

rikuska21
9. sep 2009

Ahojtem moje
Bobjan, uz mi je lepsie, podstatne co sa tyka bruska, dokonca sa mi dnes rozbieha mrcha, co je teda divne lebo ja mam 30 az 34 dnovy cyklus a teraz uz po 19 dnoch, zeby hormonami????
mate s taym nejake skusenosti, ze vam pride skoro menzes po stimulkeM????

Katka budes mat urcite krasny darcek k narodkam, urcite....

awe
9. sep 2009

neviem riskus, ja som po OPU brala utros a ked mi dva dni na to zavolali, ze nebude ET, tak som este tusim tyzden uzivala crinone a po vysadeni, kedze je to progesteron mi do nejakych dvoch dni prisla mrcha...

rikuska21
9. sep 2009

dak Awe, no ja som nebrala nic a to ze mi dosli tak skoro je asi kvoli hormonom

idem haji, papa

awe
9. sep 2009

aj ja idem off kocky, pa 🙂

floskula
9. sep 2009

rikuska, uz si vysadila utrogestan?

floskula
9. sep 2009

rikus, to su asi zblaznene hormony, doktori to volaju hormonalny spad, take skore krvacanie. ja som mala 3 cykly po ivf uplne zmotane, raz meskali 10 dni, potom zas po 20 dnoch som to dostala.

vierka
10. sep 2009

dobre ranko baby 😉

bobjan - dneska na teba moc myslim, drzte sa aj s babatkami 😵

awe - nemame este vymyslene mena, lebo zacneme vymyslat az ked budeme vediet ake je to pohlavie a zatial este nevieme 😅 ale verim, ze konecne buduci tyzden v nedelu pride k rozuzleniu 😀

co sa tyka ziadosti na IVF, tak ta je platna presne rok, s tym, ze lieky si musis vybrat do pol roku (potom sa da ked tak asi vypisat novy recept, ale recept je platny len pol roka)... ked si nahodou vyberies lieky a do toho roku sa nezucastnis IVF, tak ti ho proste budu ratat ako platny pokus preplateni poistovnou... ako sa to stalo nam - vybrala som si lieky a do dvoch tyzdnov som zistila ze som tehu - mam to proste uz ratane ako platny pokus a este sa mozem toho IVF do aprilu 2010 zucastnit (kedze je ziadost stale v platnosti), ale to uz asi bohuzial nestihnem...
😀

no a co sa tyka mojho gynekologa, on mi dal na jednom papiery vsetky vysledky co som mala kedy spravene odkedy sme sa snazili o mimi a povedal mi, ze vyber centra je na mne... a ked som povedala, ze pojdem do FC tak mi len pritakal ze som si vybrala velmi dobre, lebo ze pozna Pintera a ze s nim budem maximalne spokojna.. aj som bola, aj tety sestricky su zlateeee 😵

matuska111
10. sep 2009

vierka ahoj....tak dnes som zase testla 9. den po ET a je tam druha ciarka silnejsia ako vcera .... tak sa tesim :o)

bobjan
10. sep 2009

Ahojte🙂

Vierka ďakujem 😵

Matus, super 😉

matuska111
10. sep 2009

bobjan.....drzime palce 😉

vierka
10. sep 2009

matuska - no super, len tak dalej... drzte sa a pekne hladkaj brusko 😵

matuska111
10. sep 2009

dakujem - len som trosku nervozna z toho ako som mala vecer bolesti a celkom silne (menstruacne), tak vzdy ked som na WC tak sa kontrolujem - zatial sa nic chvalabohu nedeje....a vcera vecer ma pichalo pri pupku a v pravom boku...

petra2505
10. sep 2009

Matus super, velmi Ti drzim palce aby bola len a len silnejsia.
Babulky pekny den vam vsetkym prajem a len a len same pozitivne spravicky 😉

matuska111
10. sep 2009

peti dakujem

riska
10. sep 2009

matuska, supeer, že čiaročka silnie 😵 kedy mas ist na krvičku?

bobjan už ma určite bábatká pri sebe 🙂

vierka
10. sep 2009

matuska - take bolesti mozu znacit roztahovanie maternice... ja som mala take bolesti na mrchu a sem-tam ma riadne pichlo v boku aj dva tyzdne 😉 drzkaj sa 😉

bobjan
10. sep 2009

Ahojte,

tak mám dvoch krásnych 4-bunkových silákov u seba a už som doma pred TV. Zajtra idem na kontrolu kvôli tomu tlaku, ale plánujem byť ešte týždeň doma 😅 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre