Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
16. feb 2009

alex - tak konecne si ich zoznamila 😀 😀 😀
neboj sa, piatok tu bude co nevidiet a uz ta vidim ako budes v piatok pisat aky budete mat dalsi postup a aka budes vytesena 😀

vierka
16. feb 2009

musim ist teraz na chvilu off - takze bobjan - moooooooc drzim palceky, myslim na teba a potom sa ohlas ako ste dopadli 🙂 😉

bobjan
16. feb 2009

Vierka,ani ja som moc nevyužívala vychádzky,ale keď som potrebovala napr. na poštu, na prechádzku, tak som šla...
na PN chcem byť ešte týždeň a potom chcem ísť do práce...uvidím čo na to dr.,idem na kontrolu v pondelok...

Alex ahoj 😉

Ďakujem vám...

tak my teda ideme...zoberiem košieľku, prezúvky a prášime...papa

alex
16. feb 2009

no k zoznámeniu nedošlo, ale aspoň vizuálne sa zoznámil s ním 😀

vierka
16. feb 2009

alex - no aspon vie o koho ide 😀

alex
16. feb 2009

no veď to. Nech vie, kto mi to tam stále kuká 😀

vierka
16. feb 2009

no jasne, nech vie kto bol "skoro otec" pri tych IUI 😀

daguska
16. feb 2009

mimka30 : áno idem na prvé IVF. Ty už to máš za sebou? Chodím sem málo, lebo nemám ešte stále doma net takže nie som vždy v obraze. Ty asi žiješ vonku, nie?

daguska
16. feb 2009

babenky, je to super, že tu takto klábosíte, škode že Vás nepoznám lepšie, chodím sem ako sa mi podarí a nie vždy som v obraze.
Vo štvrtok idem pre recept a na budúci týáždeň by som mala dostať mrchu, do to všetkého sa v práci sťahujeme z BA do TT takže to mám všetko na kopu. Držím Vám vštkým palčeky, ja viem, že sa opakujem ale je to úprimné.

V sobotu som bola na karnevale so švagrinami a ich deťmi, keď som tam videla toľko detúreniec stále som mala slzy v očiach, boli také krásne a zlaté. Bolo mi ľúto, že nie som tiež jedna z tých mamičiek.

papa krásny dník

vierka
16. feb 2009

daguska - urcite sa ti podari chodit castejsie a budes v obraze a my budeme len radi, ze tu bude dalsia ferticentacka s ktorou budeme moct klabosit 😀
na prve IVF drzim palceky, ja som prave jednym skoncila a chystame sa po case na druhe, teraz budeme mat oddych a budem drzat palce aby sa podarilo, potom nas pribezne informuj ako ste na tom a kolko ste mali vajok a tak, urcite sa budeme tesit s tebou 😉

petkaerdal
16. feb 2009

ahojte 😉
bobjan drzkam palecky 😉
Vieruska,ako sa mas?

vierka
16. feb 2009

petka - ahojcek, ako sa mate s princeznickami??? 😀 tie postielky vyzeraju vazne uzasne 😀
mojka dneska to nie je bohvie co, blondinke uz asi konecne zaplo co sa stalo a dnes mam taku celkom depress naladu 😒

a bobjan ma urcite uz teraz chrobacikov v brusku a idu s nimi pomalicky domov 😀

petkaerdal
16. feb 2009

my sa mame celkom fajn 😉
tie navlecky su ale strasne drahe,takze objednam neskor

aj ja mam nejaku depresivnu naladu,tak to bude asi z toho pocasia,je mi nejak o nicom,nic sa mi nechce

neboj Vierka,to prejde a potom skusis dalsie ivf,ktore bude urcite uspesnejsie,
nerozmyslala si,ze kedy by si tak isla zase?

bobjan urcite uz cestuje domov 😉

matkamatko
16. feb 2009

ahojte kočky, po dlhom čase sa zas pripájam, trvalo mi kym som to tu všetko naštudovala ... 😝

vierka mrzí ma výsledok tvojho 1.IVF ale verím že po 2.IVF ti budem gratulovat 😉

petka tak budete mat dievky, super, brala by som.

inak kočky neviete koľko teraz trvá schvaľovanie žiadosti, mam VZP.

pekný den vsetkým a ja mam tiež depres náladu 😒

vierka
16. feb 2009

matka - dakujem, verim ze raz sa to podari nam vsetkym 😀 mne volali o tyzden a pol, ze to mame schvalene, takze to ide velmi rychlo 😉

petka - ale vyzera to uplne uzasne, kolko to vlastne stoji??? ved postupne pokupujes, alebo mozno dostanes od niekoho z rodiny 😀
dnes je naozaj nejaky divny den... a nejako to na mna dolahlo... ale radsej teraz, nez nikdy 😀
buduci tyzden idem na kontrolny utz k mojmu gyndosovi - porobime este nejake vysetrenia... no a o dva mesiace idem podat dalsiu ziadsot na nove IVF, aby sme po tej troj mesacnej pauze mohli zacat rovno stimulovat 😀

matkamatko
16. feb 2009

vierka dakujem za info...
takže by som zhruba za mesiac mala začať so stimulkou, už teraz sa bojim ako to dopadne, som taký poserko... 😨

vzdy si hovorim, že ked ste to zvládli vy všetky, tak musim aj ja. 😉

petkaerdal
16. feb 2009

Vierka,popozeraj si to na stranke www,.rajdeti.sk odtial to skoro vsetky kocky kupuje,ja kupim tu mega sadu,co tam je,aj tie su krasne,to co som mala v albume je od znacky Ferretti a ta je sakra draha,ked kupis celu sadu,cisto len navlecky vyjdu lacno,to kupim,ale neskor...
Vierka ziadost mozes vypisat aj teraz,ona plati pol roka,nemusis cakat potom na schvalenie,uz ju budes mat v rukach a pojdes hned,ako prejdu 3 mesiace...

to pocko fakt robi svoje,lebo aj mne je totalne o nicom,som taka mrzuta

vierka
16. feb 2009

matko - nemas za co... stimulka a cely ten proces je vazne v pohode, nemusis sa nicoho bat 😉

petka - idem juknut na tu stranku 😉
no ja pockam minimalne mesiac, potom si ju pojdem pomalicky vypisat, ved mam cas 😀 aj tak tro mesiace nemozem stimulovat, takze mam kludne este cas ju ist vypisat.. aspon sa celkom zotavim z toho vsetkeho 😀
a u nas este k tomu snezi 😒 no otras... ved by uz mohla pomaly zacinat jar 😅

petkaerdal
16. feb 2009

Vierka,no kukla si? pekne veci tam maju vsak?

dneska to tu nejak viazne

bobjan,kde si???

bobjan
16. feb 2009

Ahojte moje lásky🙂

Takže sme doma....mám u seba jednu peknú blastocystu a jednu morulu, ktorá sa ďalej krásne delila. Po rozhovore s p. embryol. som sa rozplakala, lebo nemáme žiadnych mraziačikov ☹ ☹ ☹ Všetky embryá zasa zdegenerovali a vyzerá to na zlú genetiku embryí,lebo kým prijímajú informáciu od vajíčka, krásne sa delia, ale potom od toho 4 dňa to vzdávajú....taká uplakaná som šla na ET, ale nemala som dosť plný mechúr (aj keď ma už riadne tlačil), tak som sa musela prechádzať po izbe a piť 😒 😒 Prešlo 15 minút a šli sme na to znova, tentokrát s úsmevom 😉 Bola som veľmi rada, za to čo nám zostalo....ale...

Idem dočítať 😉

babulka123
autor
16. feb 2009

bojan.. gratulujem k tomu co mas v brusku..
vies mrazacikovia su super, ale aj 2 deti si myslim ze stacia.. je lespie {aspon ja si myslim} ze sa to stalo s ostatnymi teraz, ako keby ti ich zamrazili a tebe povedali ze mas nadej a potom nic.. takze zabudni na to zle a tes sa na to co mas v sebe a ver ze to vyjde..
cmuuuk a velmi drzim palce...

bobjan
16. feb 2009

Babulka, moooooc verím aj ja a tešíme sa ne 😉 Veľmi ti ďakujem za tvoje slová 😵

babulka123
autor
16. feb 2009

posielam ti veliku pusniku aby si to zvladla a tie 2 tt cakania aby co najrychlejsie presli.. ja si na to spominam ako som stresovala a dakujem dodnes Petke ze som ju mala mooooc mi ponohla.. hehehe

bobjan
16. feb 2009

Babulka, si zlatá ďakujem moooc 😵 Tie 2 týždne budú desné... príznaky budú z utroša....ma porazí. Ale čo už, to už nejako vydržíme a na konci budú krásne // 😉 😅

babulka123
autor
16. feb 2009

tak tak spravne.. toto je ten spravny pristup.. cmuuuk
a utrosko.. hehehehe ja som si myslela ze za vsetko moze utros a vidis.. ani nie, mohol za to aj ten chrobak u mna v brusku.. takze .. neboooj utros nam len pomoze.. cmuuk

bobjan
16. feb 2009

Babulka, si poklad 😉 No z utroška som aj minule mala úplné príznaky a nedopadlo to, takže teraz naň neverím 😔 Budem rada, keď mi k // pomôže, to je jasné 😉 😉 😅

ina7
16. feb 2009

Bobjan, budem držať palce. Ty máš teraz dvoch silných bojovníkov v sebe, lebo si dostala to najlepšie čo bolo. Keď už prežili ten 4. deň, tak určite budú silní dosť na zahniezdenie sa na najbližších 9 mesiacov v tvojom brušku. 😀

Ja mám dosť smutnú správu. Schválili mi žiadosť a asi hodinu potom, ako mi volali z Ferticentu mi volal hepatológ, kde som bola ráno na odbere, že mám úplne hrozné výsledky na pečeň. Zajtra tam idem na kontrolu, predpíšu mi lieky a držím pečeňovú diétu. Na stimuláciu a na tehotenstvo môžem v najbližšej dobe zabudnúť, kým sa nedám do poriadku. ☹ Ja dúfam, že za pár mesiacov by sa to mohlo zlepšiť a mohla by som to ivf absolvovať, ale momentálne nikto nevie. Vraj by som mohla skolabovať pri tej zvýšenej záťaži.

Ako je to so schválenou žiadosťou? Keď ju nevyčerpám v stanovenom limite tak mi prepadáva pokus alebo len musím podať novú žiadosť?

bobjan
16. feb 2009

Ina, ahoj🙂 Ďakujem moc 🙂

Ja som mala tiež s pečeňou problém pred pár rokmi po prasknutej cyste a následne z liekov na zastavenie krvácania z nej...
Dostala som dvoje vitamíny, lieky mi vysadili a do 2 mesiacov to bolo v pohode. Tak ti držím palce, aj keď ty to budeš mať o niečo horšie, lebo to asi z liekov nemáš... Drž sa. Verím, že to čoskoro zaberie.

Inak, žiadosť ti platí pol roka, mne kedysi teda vraveli rok od schválenie, ale tu dievčatá píšu, že pol roka. Ak pokus nevyčerpeš, padá ti len žiadosť, pokus určite nie. Potom vypíšeš novú a počkáš znova na schválenie.

ufko
16. feb 2009

ahojcek bobjan...
joj tak rychlo som precitala spravicku od teba a na konci ma cakalo mile prekvapko..
tesi sa prosim aj z tychto dvoch prckov 🙂 ved oni prezili a to je znamenie, ze preziju aj dalej !
pamatas videla som ta 🙂 a videla som aj na tebe, ze tento krat budes tehu !!!
to ti velmi zelam 😉

bobjan
16. feb 2009

Jooooj ufko, moooc ti ďakujem 😉 Až mi slzičky vyhŕkli, keď som prečítala tvoj príspevok. Strašne si to želám a dúfam, že sa im bude u mňa páčiť 😵

Ďakujem ešte raz, moja 😔 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre