Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

farmaceutka
26. feb 2012

tak to drzim velmi silno paste 🙂

luga
26. feb 2012

@camelco , ahoj ... a to krvacanie ako?

camelco
26. feb 2012

@farmaceutka ďakujem ti, ale asi ani toto nedopadlo dobre 😒
@luga už to je normálna MS, takže už len krv, a potom ani neviem ........... prežila som prvýkrat, prežijem to aj teraz

luga
26. feb 2012

@camelco 😒 ....ach jaj ... ved prezit musime .... otrasieme a ide sa dalej 😔

camelco
26. feb 2012

@luga veď práve, už som dosť vyplakaná, budem sa venovať sebe, aspoň si budem môcť ísť urobiť certifikát na potápanie 😉 a tiež ísť ešte lyžovať

luga
26. feb 2012

@camelco 🙂 ... krasne plany .... zregenerujes , prides na ine myslienky, nazbieras silu a potom sup do uspesneho pokusu 😉

camelco
26. feb 2012

@luga ktovie a možno aj motyka vystrelí a príde to samo od seba 😀

luga
26. feb 2012

@camelco , ja by som sa tejto moznosti nesmiala - lebo aj to je pravdepodobne - aj ked aj samej sa mi v to tazko veri 😅

camelco
26. feb 2012

@luga veď práve, ale vieš, zázraky sa stávajú 😉 a možno sa stane aj nám

luga
26. feb 2012

@camelco 🙂 .... hej, v tomto je to vsetko take velmi zvlastne, lebo ziaden vysledok vysetrenia, ziadne cislo proste nic ti (ne)zaruci, ze (ne)otehotnies prirodzene .... a teda vzdy mozes mat nadej 🙂

lienkalienocka
26. feb 2012

@st2 budu to iba dva tyzdne, takze cakam 😠
@farmaceutka jaj tak. moj nazor: kedze sa vam zadarilo, manzel bude pravdepodobne ok, skus vyriesit najprv vsetko so svojim gyn, krvne testy, nech ti sleduje ci mas ovu atd. ked by som to mala vsetko ok, potom by som nad tym rozmyslala. moj gyn ma tam odporucil sam. mozno ho netreba obchadzat. ale ked si to uz s nim riesila, tak sa rozhodnes spravne ked pojde sem 😉

st2
26. feb 2012

@lienkalienocka aha tak uvidis ze zacvhilku ti volaju, mne to trvale hore dole 3 tyzdne

farmaceutka
26. feb 2012

@lienkalienocka ja som v roku 2010 prvykrat isla ku gynekologovi,pretoze sa nam vyse pol roka nedarilo.urobil mi krvne testy,prezral ma a napisal mi recept na clostilbegyt.mala som si o dva dni volat a keby bolo vsetko oki,mam si nasadit tbl.lenze som mala zle pecenove testy a zly hormonalny profil.to bolo v septembri.zaciatkom decembra ma konecne vysetrili na endokrinologii a zistili mi znizenu funkciu stitnej zlazy.zacala som brat tbl. a o 10 dni som bola tehu ani neviem ako,lenze to nedopadlo dobre 😢 kym som sa zotavovala,tak som behala po vysetreniach a objednala som sa na gastro.po roku mi zistili,ze som aj celiaticka.teraz cca pol roka drzim dietu.a prvykrat od potratu sme sa zacali snazit od decembra minuleho roku a zatial nic...

luga
26. feb 2012

@farmaceutka, @lienkalienocka , nechcem sa vam velmi miesat do debaty , ale to, ze zena otehu prirodzene , neznamena, ze muz je istotne ok .... ja som tiez bola raz tehu prirodzene - na chvilku - a mm nema dobry spg.

lienkalienocka
26. feb 2012

@farmaceutka tak skus si zavolat, uvidis co na to doktor. za to fakt nic nedas 😉
@luga preto som tam napisala ze pravdepodobne 😉
@st2 vo stvrtok este nebola ani zaevidovana v systeme som zistila. tento tyzden by sa to malo dat uz do pohybu,lebo kym to este poslu tak to bude akurat 4.tyzden 😉

kristina81
26. feb 2012

@farmaceutka ahoj.ak mas vsetky vysetrenia ok tak ta posle dr.na laparoskopiu.poistovne to ziadaju bohuzial.

kristina81
26. feb 2012

@farmaceutka a nieje dlha cakacia doba.sestricka sa ta opyta kedy mas dostat ms a podla toho ti da termin.

farmaceutka
26. feb 2012

@luga budem ho musiet vyslat.a to ho moj gynekolog vysle alebo ako to chodi?dakujem
@lienkalienocka u nas je trosku komplikovana praca mojho muza,pretoze je zamestnany v zahranici a stava sa dost casto je mimo domu kedy nema...ze ci to nebude zbytocne,ked budem uzivat clostilbegyt potom.niekedy je doma aj mesiac ako teraz.no neviem co mam robit.asi zavolam mojmu gynekologovi. 🙂

farmaceutka
26. feb 2012

@kristina81 ahooj.dakujem za odpoved.ja len kvoli tomu,ze je to take hrozne vysetrenie.uz len pri tom nazve mam husiu kozu. 😒

kristina81
26. feb 2012

@farmaceutka verim ti.ja som bola pred dvomi rokmi.ale lekar mi hovoril,ze keby som to nemala tak mi poistovna neschvali ziadost. ☹

farmaceutka
26. feb 2012

@kristina81 ale coby sme k ceste k vytuzenemu babatku.mne stacilo,ked mi hadicku strkali do criev a zaludku,ked mi zistovali celiakiu.brrrr 🙂 ....a vy ste boli v kt. CAR,ak sa smiem spytat?

luga
26. feb 2012

@farmaceutka , pokial si z BA, tak ho vysli rovno do nejakeho CAR - nech sa objedna len cisto na spermiogram - sice sa za to plati, ale nie je to ziadne hrozne cislo
a nie vzdy musis ist na laparku pred ivf - zalezi od zdrav. problemu ... a keby, tak sa jej bat nemusis, nic strasne to nie je

camelco
26. feb 2012

too odkiaľ ste zobrali tú laparku k žiadosti, ak je žena ok tak na laparku ísť nemusí, mne dokonca nezisťovali priechodnosť vajičkovodov, ani ma nikto na laparku pred ivfčko neposielal

kristina81
26. feb 2012

@farmaceutka mne strkali hadicku do criev aj zhora aj zdola takze viem ake to je uzane. 😀 Chodim do FC.

luga
26. feb 2012

@camelco , to preto, ze mate neplodnost - muzsky faktor .... a je mozne, ze su situacie, kedy si poistovna laparku pred ivf vyzaduje

kristina81
26. feb 2012

@camelco to mam od dr.z prvej konzultacii.My sme obidvaja v poriadku a v takom pripade si poistovna ziada laparku.Ja som mala prefuknute vajickovodi a povedal ze to nestaci.

camelco
26. feb 2012

@luga jej ďakujem za vysvetlenie, ja len že prečo mne toto nikto nerobil 😉

camelco
26. feb 2012

@kristina81 ale veď v žiadosti o ivf, je aj nezistená príčina neplodnosti, či tak nejako to tam je uvedené, no ale k´d už to musíš podstúpiť, tak nech to hlavne dopadne dobre, držím palce 😉

farmaceutka
26. feb 2012

@luga ano sme z BA.dakujem za radu. 🙂
@kristina81 fuuu to je hruzne.nato v akej vyspelej dobe zijeme,by konecne vedci mohli prist na prijemnejsie vysetrenia :{ takto cloveka trapit...
@camelco neviem ako to chodi.alebo to maju v poziadavkach,len nejake poistovne k ziadosti... 😒

luga
26. feb 2012

@farmaceutka , niet zac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre