Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
2. nov 2009

Marrad mi sme to trapne prehlasenie museli podpisovat pred notarom, ze dieta budeme vychovavat spolocne a povazovat za svoje.PO mojej skusenosti asi vedia preco to davaju podpisovat, ved tam sa z prepacovanosti menia spermie 😀 Uz sa musim na tom smiat lebo taku blbost ako ospravedlnenie som necakala.Este bol Pinter tak drzy, ze mi volal domov ked som sa tej kravy pytala ako sa to stalo asi sa mu isla vyspovedat a zistili, ze nam to neda spavat a radi by to ututlali.

bubulka722
2. nov 2009

Babulky, mám taký dojem, že by bolo fakt rozumné, keby poisťovňa ľuďom po úspešnom IVF preplatili aj testy DNA. Malo by byť právne upravené, keby testy nedopadli o.k. Vtedy by nemali centrá možnosť prešľapov a vyčistilo by sa prostredie. Mám pocit, že si tu každý robí čo chce, len nech je kšeft.

siouxie
2. nov 2009

Dobré ránko 🙂 .
Súhlasím, a ešte si aj myslím, že nie celkom oprávnene dávajú podpísať takýto papier. Oni sa nezaväzujú nikde k ničomu, pokiaľ viem alebo sa mýlim? Celé mi to pripadá také veľmi vágne.
Je len otázka času, kedy to niekde praskne a začne sa to riešiť právne. Neviem ako a či vôbec to majú ošetrené v iných centrách, ale možno by nebolo od veci "posunúť" celú problematiku masmédiám.
Nemyslím naše úžasné tv, ktoré z toho spravia bulvárnu bombu na týždeň a veľké h... sa vyrieši. Skôr by bolo zaujímavé dostať to do Trendu (v zmysle - veľký biznis vs. právne pozadie). Ak by to oni vytiahli a začali sa tým zaoberať, veľmi rýchlo by sa to rozšírilo ďalej...

marrad
2. nov 2009

Ano mas pravdu
doslova pisu, ze narok na platbu maju aj ked je IUI /neviem ako to je pri zmluvach pri IVF/ neuspesne, co by bolo v poriadku, lenze ani slovko to tom ze "biologocky material" nebude pouzity na ine ucely a podobne......
A aj fakt , ze mi dali podpisat zmluvy az ten den rano, co sa da povedat, ze je to v tiesni, pretoze ked za chvilu ides na zakrok a manzel uz odovzdal material , tak sa to kludne da nazvat tieskou.
Dufam, ze nebudu behat nejake deti po rakusku s genami mojho muza 🙂

petra2505
2. nov 2009

Marrad aj mm povedal, ze o par rokov ked budeme chodit stale na nakupy do Rakuska si zacne obzerat deti ci nahodou niekde v centre nestretne to svoje 😀 Joj baby mame to tazke a niekto sa na nasom nestasti este prizivuje a robi zo seba ......Och radsej sa uz ani nevyjadrujem, ved vieme svoje 😉

marrad
2. nov 2009

petra2505
presne on to robi hlavne koli rakusakom
a ked si uvedomim, ze vstupny pohovor je zadarmo,no material im ostal, no ktovie ci uz niekde vo Viedni v kindergarden sa nehra potomok mojho muza.
Hrozne.

marrad
2. nov 2009

Co ma vytaca, ze nema k dispozicii ziaden cennik, no v zmluvach sa nato odvolava....alebo sa mylim videli ste ten cennik niekde?

siouxie
2. nov 2009

Ak sa odvoláva na cenník, ten musí byť k dispozícii, resp. klient by mal byť oboznámený s cenníkom. A to sa fakt zmluva podpisuje až v deň odberu? To nemyslíte vážne?! No dievčence, ja už mám po ivf, je to jasné. Toto keď poviem mužovi... Je právnik. Určite bude trvať na podpísaní zmluvy vopred, resp, na možnosti jej dôkladného preštudovania. Určite niečo nepodpíše, čo si dobre neprečíta a už vôbec nie v strese. Viem,že sa mu to celé veľmi nepáči, ale argumentovala som mu zatiaľ, že nemáme veľmi na výber a čakať na zázrak je naivné. Ak je to ale takto, už som skončila s argumentmi...

bubulka722
2. nov 2009

Babulky, nemyslím si, že sa táto diskusia nedostane k personálu Ferticentu a k Pinterovi samotnému. Viem, že čítajú MK, lebo keď som volala do FC ohladne platieb po novom roku, tak sa ma sestrička hneď opýtala, či som to čítala na MK a nebolo to 1. krát čo sa vyjadrovala k tomuto fóru. Myslím, že sú o tom oboznámení, takže by som ti Peťka odporúčala nevyjadrovať sa tu o tvojích zamýšlaných krokoch. Mohlo by to byť na škodu veci. Rozbehni to, určite to nenechaj tak. Inak ktovie ako by sa zatvárili, keby sme im všetky ktoré pomýšľajú nad IVF alebo IUI odmietli tieto jednostranné zmluvy podpísať. Na druhej strane by to bol z ich strany dosť veľký hazard, pretože pri vážnych genetických poškodeniach alebo pri rakovine dieťaťa musí byť jednoznačne dané kto sú biologický rodičia a to toda už nie je sranda. Možno tu vymýšľame sience fiction. Ešte že sa tu predstavujeme anonymne.

marrad
2. nov 2009

ty si videla cennik FC? kde je k nahliadnutiu?

siouxie
2. nov 2009

bubul, nejde o to, či to tak je alebo nie je. Najskôr nie, mne ide ale o to, že sa proste nedodržia veci, na ktoré máme nárok. Nehovoriac o tom, že ak dôjde k takej fatálnej chybe, ako sa stala Petre, správajú sa prinajmenšom neprofesionálne. Ide o to, že v takejto citlivej záležitosti by som rada mala aspoň dôveru v najzákladnejších veciach, ke už do toho idem s vedomím, že sa na tom dobre zarába.
A Peti, ja si tiež myslím, že konkrétne veci a kroky, ktoré mienite podniknúť sem radšej nepíš. Určite by sme sa tu ale o tom celom mali baviť, možno sa časom niektoré veci zmenia.

bubulka722
2. nov 2009

Siouxie a čo vám doktori povedali k tomu zvýšenému FSH? Vie sa čím to môže byť tak vysoko, čo to ovplyvńuje a či sa tento stav dá nejako napraviť?

siouxie
2. nov 2009

práveže vôbec nič, andrológ sa už pred výsledkami HP vyjadril, že problémy súvisejú s neskoro zostúpenými semenníkmi.
S HP sa ešte robil u neho ďalší spg a na základe jeho výsledkov povedal, že je to prvý spg (ale prvý u neho, inak tretí) a že z jedného závery robiť nebude. Odporučil profertil a E400 a opakovať spg po 3 mesiacoch 🙄.
Ale toto bol už náš tretí spg, vždy s rozpätím troch mesiacov (medzi druhým a tretím ale bol kratší čas).
O tom FSH som si musela nájsť všetko sama, ale vychádza mi to jedine ako súvislosť s tým problémom so semenníkmi. Prepokladám, že ostatné hodnoty mal celkom v poriadku najmä vďaka kotvičníku (hlavne TST, lebo na svoj vek a diagnózu by ho s veľkou pravdepodobnosťou mal inak dosť nízky).

siouxie
2. nov 2009

musím teraz utekať, ale neskôr zase prídem. 🙂

petra2505
2. nov 2009

mne dali zmluvu 3 dni pred odberom
Co sa tyka mojej skusenosti, prepacte, ale musela som to sem napisat a dufam, ze raz najdem kocku co bola so mnou na izbe v den odberu.A chcela som aby ste vedeli co sa "moze"v dnesnej dobe stat a aky "profesionalny"postoj zaujali.O ostatnom uz len cez IP.Vela stastia kocky, caute.

siouxie
2. nov 2009

Ahojte, už som naspäť. Fíha, ktovie ako to teda robia so zmluvami - raz tak, inokedy zase inak...
No čo je, kde ste, však "udržiavame"...! 😀 😀

sylvusa
2. nov 2009

ahojte, mne napríklad tie zmluvy dali na 6. deň stimulovania , dali mi ich domov, doma som si ich mohla prečítať a podpísať a potom keď som išla na kontrolu o tri dni , tak som ich priniesla, vtedy som mala poslednú injekciu merionalu a večer pregnylu a potom som išla v piatok na odber

siouxie
2. nov 2009

sylvusa a je v zmluve niečo o tom, k čomu sa zaväzujú oni?

sylvusa
2. nov 2009

jeden papier bolo písané, že koľko embrií vložia , druhý podpísal manžel, že on je otec a to sú jeho spermie, a tretí papier som písala aké mám choroby, aké mám lieky

bubulka722
2. nov 2009

Zaujímavé a ako sa mohol manžel presvedčiť, že použijú naozaj jeho materiál? Podpíšeš niečo čo nijako neovplyvníš. Je mi z toho zle a nechce sa mi na IVF ani myslieť. Pred dvoma mesiacmi som sa na to tešila a dnes mám z toho veľmi nepríjemný pocit. Stále mi vŕta v hlave prečo nerobia pečeňové testy po takej drastickej stimulácii vysokými dávkami hormónov. Taký gyndoš ti skôr ako nemáš o.k. pečeňové testy nepredpíše ani antikoncepciu a kontrolné odbery sa musia robiť minimálne raz za pol roka. Pri IVF to asi nie je potrebné... Nejak mi to nesedí.

bubulka722
2. nov 2009

No kde ste všetky??? Už iste pozeráte na Superstar, že? Tak to som tu zostala sama?

lenca.b
2. nov 2009

ahoj ja som tu 🙂 ale pozeram aj superstar konecne spravodlivost 🙂

vika34
2. nov 2009

ahojte,cenník je položený na recepcii,pri dverách,aspoň,ked som tam bola ja ,bol tam.
čo sa týka toho ,čo sa stalo Petre, je to veľmi nepríjemné a ani sama neviem ako by som reagovala,a k
hlavne môj manžel,ALE NA OBHAJOBU FC,musím napísať,že samozrejme ,že to robia pre peniaze a je to totálne nekontrolovateľný biznis,ale navštívila som aj ostatné CAR v Blave /dokonca aj v Brne /a v GF sme museli zmluvu ísť potvrdiť k notárovi a tiež sa nijako nedá skontrolovať či to všetko bolo o.k. , dávajú ti podpísať platené výkony ,ked si sa ešte ani neprebrala z narkozy a mne sa to teda nestalo ,ale čo ležala vedľa mňa kočka ,tiež jej prišli povedať,pomaly ešte spala,že SPG,bol horší ako po iné odbery a bolo by vhodné urobiť ISCI/po prvé boli sme tam bez mužov,podpísať to musela hned,po druhé ani nevedela čo to je za výkon,po tretie o cene sa dozvedela až po podpísaní a či bol SPG naozaj zlý ,je vo hviezdach/,takže iba konštatujem ,že v ISCARE som mala pocit hned po prvom pohovore,že im ide iba o peniaze,nepáčil sa mi prístup lekárky po telefonickej konzultácii,v GF som nechala cez 100 tis.skk a ešte sa ma drzo opítali,že či mi je ľúto tých peňazí,kedže som po x-raz potratila /áno bolo,kedže som nedonosila/a do FC som išla naozaj iba kvôli financiám a bola som milo prekvapená z personálu aj z ich cenníka.Že aspoň,ked nikto v týchto zariadeniach nič negarantuje,tak aspoň,už pri dverách nie som iba číslo v karte,ale poznajú ma po mene,vedia aj po viacerých mesiacoch môj príbeh ,vždy sa opítajú na moju dcéru a tak.A doktor?
Ći má väčší záujem ako tí ostatný,ktorých som už navštívila?To neviem,ale aspoň,chápe,že je to drahé a snaží sa nespoplatňovať to čo inde veľmi draho zacvakáš.Takže nám všetkým nič iné neostáva,iba veriť,že spermie budú naozaj manželove ,lebo aj tak to ani nikde inde nezistíš a dúfať,že raz sa aj na nás šťastie obráti 😀

lenca.b
2. nov 2009

vika super si to napisala

vika34
2. nov 2009

dakujem, mám aj kopec iných úžastných zážitkov pri snahe porodiť dieťa 😀

lenca.b
2. nov 2009

hehe tak sem s nimi potes aj nas

marrad
2. nov 2009

vika34
aj my mame tie zazitky 😉 , len k tomu porodu sa na nepodarilo dopracovat bohuzial ☹

lenca.b
2. nov 2009

jaj tak to boli ironicky babulky pardon mrzi ma to ☹ ja ze myslite dake smiesne zazitky som to ja ale truuuba velika prepacte mi

vika34
2. nov 2009

mne zo 7 tehotenstiev bolo jedno zatiaľ úspešné
a ešte jedna pikoška v GF môjho manžela videla raz iba embriologička a keby som zobrala manželovu kartičku a dovliekla cudzieho chlapa,tak 😀 ,doktor ho ani nevidel ani s ním nikdy nehovoril a prvý raz ma videl vyzlečenú až pri stimulke.
Naozaj ma veľmi hnevá ,že ich v CAR vôbec nezaujímajú iné zdravotné problémy,ktoré môžu byť vo veľa prípadoch dôvod neplodnosti a hned všetkých ženú do IVF,dokiaľ sa zistí kde je problém je po troch pokusoch a bohužiaľ u mňa doteraz nedošiel nikto na to /a to som bola vycapená na koze hádam u každého bratislavského gyndoša/prečo potrácam.

Vo FC aspoň po neúspešnej stimulke robia kontrolný UTZ kvôli cystám,čo teda v gf im je úplne fuk,možno aj preto ,že stimulujú najlacnejšími liekmi,ktoré sú predpokladám omnoho bdrastickejšie k telu ako tie drahé,ale ja som o tom všetkom dopredu všetko vedela,takže som vedela do čoho lezem.Najprv som si myslela,že nechcú vôbec mraziť ,lebo som nepoznala žiadnu kočku ,ktorej by niečo po ET zostalo ,vždy boli zrazu vhodné iba dve embriá,ktoré išli vkladať a ostatné s aprestali deliť,už som sa chystala,že im poviem svoje a mne ostali aj na mrazenie,až som bola z toho zaskočená.Netvrdím,že sú 100%,ale čo som ja preskákala ,cítim sa tam najlepšie aj ked si o tom myslím aj u nich svoje

vika34
2. nov 2009

lenca ja som myslela smiešne,vôbec sa nemusíš ospravedlňovať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre