Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

drobec123
29. apr 2009

mimka, teraz fakt v dobrom ! ja som po troch dnoch stravenych v posteli s notebookom na nohach a 12hod. citanim MK mala taku hlavu ako asi ty teraz. proste na MK najdes povzbudive pribehy ale zial aj tie negativne ktore sa stavaju a ty to nezmenis ! na 4den som si povedala ze nemozem sa zaoberat inymi pribehmi a musim sa sustredit na seba a tak som 48hod (cely vikend) MK ani nezapla - ver mi ze nic lepsie som pre svoju psychiku nemohla spravit ! po vikende som sla do prace - takze cas na MK je ale nie uz tolko.

mimka30
29. apr 2009

Ďakujem baby. Ja viem, že ten MK mi spôsobuje ešte viac depky. Najhoršie je že som na PN a nie som v robote, tak sa človek sústreďuje len na to. Dobre baby, tak ja si idem teda čítať a nebudem tu depkovať.

Baby ako sa počíta kedy má prísť mrcha? Normálne ako som mala teraz v apríli? Alebo sa to počíta od pichnutia Choragonu, ktorý mi vyvolal ovulku?

vierka
29. apr 2009

mimka - citaj knihy, chod na prechadzku, alebo na balkone pi kavicku, pozicaj si nejake komedie na DVD, rozpravaj sa s muzikom o beznych veciach a nie o tom ze kto vie aky bude vysledok...
my ti proste drzime palce mojka a sme s tebou nech sa stane cokolvek, my tu na teba pockame, neboj 😉

moja, cyklus sa pocita ako normalne - ked mavas 28 dnovy cyklus, tak rataj normalne od zaciatku mrchy ako inokedy (odvtedy sa ti bude pocitat aj tehu)... 🙂

mimka30
29. apr 2009

Vieruška ďakujem 😉
Takže normálne sa to počíta. Ja som nevedela, či to nejako ovplyvňuje ten Choragon, alebo nie.

Dobre baby, tak ja idem nasadiť Utroška a čítať. Ďakujem, že ste ma vypočuli 😉

vierka
29. apr 2009

mimka - normalne sa to pocita... ved aj pri injekciach si mala ovulku (odber) priblizne v dobe kedy to mas aj bezne v cykle... a po ovulke je minimalne 2 tyzdn do mrchy vzdy 😉
drzkaj sa mojkaaaaaa 😀

drobec123
29. apr 2009

Mimka, ja teda na teba pockam tiez! ved potrebujem ta do partie januaroviek ! a baby z FC zase budu potrebovat nas aby sme ich povzbudili, takze MK si potom este uzijeme spolu !!!!!
inak diky ze si mi ten utros pripomenula ! 😎
a ako hovori vierka, mysli teraz ze si proste tehu a ze s tym uz nic nespravis ! 😀

emka1
29. apr 2009

caute kocky, prisla som vas pozdravit 🙂
vcera som mala poriadne depkovy den aj vecer, esteze drahy prisiel az vecer domov a tak som sa aspon dobre sama doma vyplakala a ulavilo sa mi ... dufam, ze uz nadlho 😅

citala som dnes aj vcera na webe, ze uspesnost IVF sa zvysuje s kazdym dalsim pokusom, takze zacala som verit, ze aj ja raz naplnim pozitivnu statistiku IVF 😀

mimka nam tu dnes upada do depky 😖 ... asi Ta budeme musiet vsetky zdvihnut zo zeme !
mimka, Ty si po drobcovi najblizsie k dvom ciarkam, mala by si byt stastna a neustale sa prihovarat babatkam, posielat im pozitivnu energiu a vyznavat im lasku 😉 nedepkuj a neries teraz neuspech, na to teraz vobec nemysli.
Je pravda, ze ani ja som po ET nebola asi 5 dni na MK, my sme boli z drahym v prirode mimo civilizacie a tam mi Inet vobec nechybal, luftovali sme sa na cerstvom vzduchu a tesili sa zo slniecka .... az kym som neskoncila v nemocke, ale to Tebe Mimka uz nehrozi ! 😉 😉 Takze hlavu hore.

gabica
29. apr 2009

Uroda vacsich a malych folikulov (aspon myslim, ze sa to tak vola) a z nich bolo 9 vajickok. no ale mali sme horsi SPG, tak dufam, ze zabojuju a oplodni sa co najviac.

mimka30 - tak len sa drz. mala si v sobotu cervene tricko?

drobec123
29. apr 2009

9 vajicok je krasne !
no ked ste mali horsi SPG neoplodnuju ich ICSI metodou aby bola istota ze sa oplodnili ?
alebo tym ze ste ich mali 9 tak to radsej nechavaju prirodzenou cestou ?
urcite nam daj zajtra vediet kolko sa vam oplodnilo a co dalej !

mimka30
29. apr 2009

Hej Gabica 😀 😀 😀 A rozopnuté gate, lebo som mala ohss a ešte ma trápili pred ET s plným močovým mechúrom a sestrička mi kázala chodiť po čakárni, nesadnúť si a nalievať sa, lebo nebol plný mechúr 😀 😀 😀 Tak som tam trapošila 😀

A ty si kde bola? Lebo tam bolo plno ľudí a furt niekto vyzváňal, tak muž robil vrátnika 😀

apophis
29. apr 2009

Ahojte babenky,
po dlhsej dobe som sem znova nakukla. chystam sa totiz na 2.pokus IVF. prvy pokus v novembri mi nevysiel, foliky rastli pomaly a nakoniec som mala len 1 vajicko, ktore sa sice oplodnilo a zacalo delit, ale aj tak z toho nakoniec nic nebolo. mozno nam tato krasna slnecna jar prinesie stastie.

mimka30
29. apr 2009

Drobec, Emka aj ja sa snažím odreagovať a nemyslieť na to. Aj vonku chodím.
Baby- ja vám musím niečo prezradiť. Mne to dnes nedalo a urobila som si test a bol negatívny- tak preto tá depka 😠 😠 😠

mimka30
29. apr 2009

Apophis- ahoj moja. Vieš, že som na teba myslela? Som ti písala aj do IP, len si mi neodpovedala 🙂

bobjan
29. apr 2009

Mimka, nedepkarči dopredu, na test máš veeeeeeeeeeeeeeeľmi skoro ešte, tak hlavu hore a hladkaj bruško 😉

emka1
29. apr 2009

mimka - takze predsa si testla ?? 😅
ale to ze je test negativny este nic neznamena .... ved si len 5-6 den po ET, to je predsa stale velmi skoro .... 😨
nezuuufaj !!! mas este testiky v zasobe ?? skus opat o 2 dni

emka1
29. apr 2009

ahoj apophis - pamatam si Ta, davno si tu nebola.
Drzim palce, nech si dalsia tehulka po drobcovi a mimke, ktora uz teraz chyta depku a paniku 🙂

inak aj matkamatko je tehu, len tu dlho nebola, ak si na nu pamatate, test mala pozitivny niekedy v polovici aprila

mimka30
29. apr 2009

Bobjan, Emka- áno zlyhala som a testla som 😅 Testíky mám ešte. Ani neviem, kedy mám skúsiť testnúť. Dnes som testla ráno.

emka1
29. apr 2009

gabica - velmi pekna urodicka, 9 vajok 😉
dufam, ze ste si ich dali vsetky napichnut ICSI, lebo ja som mala 13 vajok a z nich nam cez ICSI oplodnili len 6 a vyvinuli sa 3 embryjka, takze vela vajok som stratila. Nabuduce si dam vsetky oplodnit cez ICSI.

emka1
29. apr 2009

mimka - tak testni v piatok opat hned rano, vtedy je najlepsia vzorka na testovanie 😉 a nedepkuj, si velmi netrpezliva 😀

mimka30
29. apr 2009

Ja už o mojich vajkách ani nehovorím, koľko som ja stratila 😔 Aj som ich oplakala chúďatká, testne pred ET 😔 Plakala som ja a aj sestričke bolo skoro do plaču 😔 No proste plače celé FC 😅

mimka30
29. apr 2009

Emka. Aj môj muž povedal, že to čakanie je najhoršie. A má pravdu. Už keď on je netrpezlivý, čo mám hovoriť ja? Emka tebe kedy došla mrcha po ET?

bobjan
29. apr 2009

Mimka, dnes si len 4.deň, tak najskôr testuj tak 6.-7.deň, ale ani vtedy sa to ešte ukázať nemusí. Sama vieš, že sú aj také prípady, keď je test negatívny a krv pozitívna. U mňa je to tak, že ak začnem špiniť tak 8.deň, tak sa to nepodarilo a viem, že príde mrcha....väčšinou to u mňa spúšťam práve testom....

bobjan
29. apr 2009

Mimka, aj ja som plakala pred ET..... ☹

emka1
29. apr 2009

mimka - skoda, ze uspech nemame nikdy zaruceny 😔
mozeme len dufat, ze v tomto kole budeme vylosovane my, ako stastne tehotne .... 😉 😉

mimka30
29. apr 2009

Bobjan- veď to tej mrchy sa najviac bojím. Baby ešte že ste tu so mnou.

Emka- ja som nikdy nemala šťastie ani v Lote, tak neviem, či budem vylosovaná 😠

Bobjan- prečo si ty plakala pred ET? Ty už si bola chúďatko na 4. však? 😖 😔

bobjan
29. apr 2009

Mimka, neboj, sama sa dopredu zbytočne nervuješ....nerob to moja 😔
Tým si len blížiš a nič s tým nevyriešiš...

mňa 4.IVF čaká.... 😖

plakala som kôli tomu, že po OPU bolo 10 vajok, na duhý deň, bolo 8 oplodnených, z toho 6 krásnych a pred ET mi prišla embr. povedať, že bohužiaľ nič nie je na mrazenie.....tak sme sa s manžom rozplakali.....aj pred ňou...utešovala nás, že máme krásnu blastulu a morulu, ale akosi sme mysleli na tie čo neprežili...sestrička na sále sa ma pýtala, či som taká nachladnutá....a ja že nie....pri ET mi embr. povedala, že keď ich teraz otvorila , tak tá morula pekne frčí do blastulky, tak aspoň to..., ale dopadlo to tak, ako to dopadlo 😢
nakoniec som ale bola rada a vďačná za ne, a že sa neopakovalo 1.IVF, kde mi nezostalo ani na ET....

mimka30
29. apr 2009

No to presne aj ja, lebo z 31 sme mali 12 oplodnených a slabo sa vyvíjali. ☹

V tom Brne si spokojná? Koľko budeš platiť?

bobjan
29. apr 2009

Mimka, ja tam ešte nechodím.....ja mám ešte pauzu po IVF....

Platí sa tam minimálka 10.000,-CZK+lieky a ICSI na každé vajko +1.000,-CZK...

neviem, či sa tam mám vrýpnuť na to leto, čo bude vo FC dovča, alebo mám ísť najprv do FC a potom možno Brno, ak by nevyšlo FC.....neviem.... a fasádu začíname, tak aj peniaze je problém....cestovanie....neviem

drobec123
29. apr 2009

mimka, ty si fakt nedas poradit ! 🙄 ved si 4den po ET ! to este ani poriadne zahryznute v tebe nemozu byt, ako by mohli vylucovat HCG hormon !?
mne lekar od zaciatku vravel, ze je lepsie mat mensi pocet vajicok lebo su kvalitnejsie. preto som sa vobec nezlakla ked mi povedal po OPU ze su len 3, brala som to ako nieco velmi pozitivne a dobre ! ja som to asi cele tak brala ze vsetko prebieha super, nic ma neboli, OHSS ma obisiel a preto som bola vdacna za tie dve ktore prezili a vkladali mi. a vedela som ze ked nic z toho nebude, tak pojdeme radsej nabuduce znovu na IVF ako na KET so zmrazenymi.

mimka30
29. apr 2009

Drobec nekrič na mňa 😀 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre