Ferticent v Bratislave

lucecita25
22. feb 2016

Ahojte dievčatá 🙂 Prosím vás, čo hovoríte na Ferticent v BA ? Tie, ktoré máte skúsenosti, ktoré ho viete trebárs porovnať s iným centrom v BA...akí sú lekári, aký majú prístup k pacientkam a tak...a hlavne čo sa týka IVF (tým myslím aj ceny, či už za ivf alebo iné vyšetrenia, zákroky).
Vopred ďakujeeem 🙂

frantiseklotrinsky
22. feb 2019

@monso2107 ja som mala tiež len jeden fólií s jediným vajcom a už som vo štvrtom týždni. Ale mali sme dosť silné embryo. V deň vkladu 3-4 deň bolo skoro vyše 12 bunkové. Bola si aj u imunológia? Pichanie si Fraxiparin 0,3 ml. Nerieš aj na štítnu niečo? Ja Euthyrox 25

monso2107
24. feb 2019

@frantiseklotrinsky ahoj nie u imunológia sme neboli.stitnu mám v poriadku ,genetika je v poriadku ale nepodarilo sa oplodniť ani jedno vajíčko takže už keby sme chceli ísť skúsiť zase tak už len ako samoplatci ale NATO teraz nemám peniažky

frantiseklotrinsky
25. feb 2019

@lucecita25 vo Ferticentre robí jedna neznesiteľná sestra a nadoblohu sebavedomá lekárka, zistíš to hneď, netreba ku tomu komentár!😒
Ale Dr. Marsik a zvyšný personál je OK👍

ronaldoboss
1. máj 2019

@monso2107
@monso2107 .ahoj.velmi ma zaujal tvoj príspevok o ferticent.aj mi sa tam chystáme ísť budúci týždeň plánujeme iui a bojím sa že sa to ne podarí chodime dr maršikovi aký snímky máte skúsenosť? Vy ste ako dopadli?nehnevaj sa že sa spýtam .v dala za info.

ronaldoboss
1. máj 2019

@frantiseklotrinsky ahoj .a prosím ťa ktorému lekarovi chodíte vo ferti cent?aj mi tam chodíme nehnevaj sa že sa spýtam.čakam na iui.a vám sa ako podarilo iui alebo ivf?.vdaka za info ahoj

monso2107
2. máj 2019

@ronaldoboss ahoj nám sa nepodarilo ja dom bola veľmi spokojná sestričky super všetko krásne vysvetlia ja už keby som chcela ísť znovu tak dom samoplatca a MUDr mi povedal že by nám stim aj pomohli aby to nebolo tak veľmi drahé ale nakoľko som na materskej nemôžem si to dovoliť aj keď spravil super cenu už to beriem tak že som im vďačná za môjho syna aspoň jedno boli sme najprv v ginfine a ako vôbec sa mi tam nepáčilo aj ten prístup hnus odporúčam ti ferticent

monso2107
2. máj 2019

@ronaldoboss ak nemáš nejaký vážnu dôvod tak by to malo stačiť iui to nieje náročné ani na financie ivf je odísť drahšie ja mám iui zasebou 2x a potom povedal dr že nebude ťahať zbytočne peniažky znáša keď sa to tak nedarí

ronaldoboss
2. máj 2019

@monso2107 dakujem ved aj ja som si vibrala ferticent.mi mame taki problem .moj manzel ma azoospermiu ne ma ziadne spermie tak budeme pouzit darcovske tak preto sa bojim ze od darca ne musi bzt uspesne kto vie ake budu v stave ja uz neviem co mam na pisat som stoho hotova bojim sa ze to bude vsetko zbztocne ale aj tak si viskusam v setko.ja som v poriadku len troska mam slabsie vajecniki a do teraz som ne dostala vobec menstruaciu len z hormonalnimi tabletkami som ju dostala .a konecne sme zistili v com bola pricina zistili mi cukrovku tak berem lieki na cukor a od vtedi uz mam nenzes pravidelni bez tabletki .a kolko vlaste stoji iui ?mislim v setko aj z liekmi a okolo toho?a som velmi rada ze vam sa to podarilo.a vi preco ste museli ist na ivf?a iui sa ne podarilo?

monso2107
3. máj 2019

@ronaldoboss neviem koľko stojí iui teraz mi sme ho podstupovali 2016 a odvtedy je zmeneni cenník mi nemôžeme mať kôli mne mám veľmi nízke AMH - nemám vajíčka ale keď ma nadopovali konskimi dávkami tak sa vutvorilo 5 ks ale len 2 sa oplodnili

ronaldoboss
3. máj 2019

@monso2107 aha tak to mi je ľúto. A viacej sa majú vytvoriť než 5kusov? .vieš ja sa vôbec vtom ne viznam , a 2 ne stačili že sa oplodinli? Veď ako to funguje čo to je však keď sa oplodnili tak to znamená že si už tehotná alebo nie?

monso2107
4. máj 2019

@ronaldoboss sú baby ktoré po liečbe majú aj 50 vajicok .no ono je to tak že mala som 5vajicok ale na oplodnenie bolo vhodné 3ks a stoho sa 2oplodnili a tie aj sme vkladali a máme lukaska a keď sme boli naposledy mala som 3 vajíčka a len 1vhodne na oplodnenie ale nepodarilo sa ho. Oplodniť takže ani vklad nebol

ronaldoboss
4. máj 2019

@monso2107 aha už rozumiem .a teraz čo ako budete postupovat pojdete dalej skušat? A pri tie lieki ktore ste uživala na vitvirenie vajička pocitovali ste niečo alebo ste mali bolesti?a ako dlho ich treba brat?

monso2107
5. máj 2019

@ronaldoboss už nepôjdeme ďalší krát stačilo lebo pokazde som dosť pribrala cca všetko trvá 2tyzdne pri ivf

kulumulu123
5. máj 2019

@monso2107 skus vceliu matersku kasicku bio z lekarne. Mne v brne po neusp.ivf povedali ze mam velmi nekvalitne vajicka a sancu mam ked tak iba s darovanymi. S tym som vsak prilis stotoznena nebola. Tak som nasadila Q10 s biotinom, vitamin e400, vceliu kasicku v tobolkach susenu (med jej obsahuje iba velmi male %), denne 4-5 para orechov kvoli selenu, 2x do tyzdna aroniovu stavu cistu kupovala som v predajni stary otec. Na treti cyklus som otehotnela bez lekarov, hormonov dost necakane a hlavne prirodzene aj s tymi udajne nekvalitnymi vajickami. Materska kasicka sa nesmie uzivat pri alergii na vcelie produkty!!!! Dava sa felt cyklus mimo menzesu vtedy je pauza celyt cas kym krvacas...

kulumulu123
5. máj 2019

Velmi male percento je v mede

monso2107
6. máj 2019

@kulumulu123 ok vyskusam len ja nemam vajicka dr povedal ze som v prechode ale krvacam pravidelne a to mam 33 a ked mi to pvedal tak som mala 29

kulumulu123
6. máj 2019

@monso2107 AJ mne povedal mom byvaly Dr ze som v prechode a na sponntane tehu mi nedava ziadne sance... Po neuspesnom ivf mi v brne povedali ze ak chceme tak mozeme skusat s vlastnymi vajkami ale nikam to viest nebude tak aby som nestracala cas mam ist do darovanych.... No a s tym som zasa nebola stotoznena ja.... Nasla som si novu Dr ta jedina mi dala nadej a podarilo sa 😀😀😀 ..... Netvrdim ze toto pomoze 100% kazdemu ale myslim si ze nie je co stratit... Tie 2-3 mesiace v tom vsetkom uz hraju minimalnu rolu a ak nie tak aspon vies ze si urobila co sa dalo.... Robila sa dokonca studia kde starym "vyrodenym" mysiam zacali davat matersku kasicku a antioxidanty a vysledok? Po nejakom case uzivania vrhli viac zivota schopnych mladat ako mlade mysi.... Ale kazdy sa musi rozhodnut Sam za seba. Velmi ti drzim ✊✊✊ a daj potom prosim vediet ako to cele dopadlo.

kulumulu123
6. máj 2019

@monso2107 to ze nemas ziadne vajicka zistil ako? Zo sona co s krvy? Lebo pokial pravidelne krvacas tak je to velmi zaujimave zistenie....

monso2107
7. máj 2019

@kulumulu123 s krvi amh 0,27

kulumulu123
7. máj 2019

@monso2107 tak to je dost blbe.... Ak ti to neponahla a mozes aspon 2-3mes pockat s ivf skus Tu matersku kasicku ak nie je to na tebe... Drzim ✊✊✊✊ nech SA rozhodnes akokolvek....

kulumulu123
7. máj 2019

@monso2107 potom si daj urobit znova testy a uvidis ci to Malo nejaky zmysel a podla toho sa zariadis....

frantiseklotrinsky
12. máj 2019

Asi čím menej tým lepšie! Ja som mala po hormonálnej liečbe len jedno jediné a bolo vhodné,aj sa oplodnilo aj rýchlo delilo!!! Som v 17 týždni tehotenstva!
V reprodukčnom centre mi nasadili Fraxiparin injekčné denne! Až do pôrodu
- v zahraničí hematol. odborníci mi ho vysadili, vraj nie je dôvod! Ale som pod dozorom!
Čo ma najviac znepokojuje je nasadený Kortikoid Medrol z Imunovitalu BA
- v zahraničí nad tým krútia hlavami, že je to riadna blbosť!!!
Ale nemôžem povedať ani zlé na Slovenské reprodukčné centrá! Sú šikovnejší, a hneď zisťujú možné príčiny neplodnosti! Poprípade nasadia liečbu, aj keď drastickú!
- v zahraničí nezistuju, len základné veci! Spermiogram, HPV, bežné choroby!
Je im jedno koľko krát budete úspešný, neúspešný, za všetko sa platí, ak nie ste manželia! Len pre zaujímavosť, Inseminacia cca cez 500€, IVF 4000€, ICSI 8000€!!!

Toľko už nenadavajte na Slovensku! Máme stále dobrých, aj keď niekedy arogantných lekárov, Stále sú lacnejší-vyuzite to, aj iné kým sa dá!!!

Nie je v dokonalom zahraničí všetko také RUŽOVÉ ako si Slováci myslia! A ešte nás majú aj za debilov. Nás, čo sme až prevzdelaní!!!
- v zahraničí nemajú ani maturity (učňovské odborné 2 ročné školy)! A o vysokoškolských vzdelaných-ani nevedia čo to je!!! Vedomosti na úrovni základoškoláka!!!

frantiseklotrinsky
12. máj 2019

Nadväzujeme na predošlí Text.
A taká pôrodná asistentka zo minimálnym vzdelaním vás má odrodiť? Ďakujem nie! Volím pôrod na Slovensku za prítomnosti pôrodného personálu s Doktorom na čele.
- počula a videla som pár odstrasujucich príkladov v zahraničí na vlastné oči, uši! Priamo od postihnutých žien, regulérnych obyvateliek a národností toho štátu!
A ak by ste chceli vedieť o akej krajine tu meliem, tak je to vaše vychýrené NEMECKO!!!

Nechcem tu ostať,aj keby som mala o 700€ nižší plat!
A z Nemecka by som si nekúpila ani šroub! Najlenivejší národ aký poznám! A kvalita ide dolu vodou. Takže neodporúčam ani Tovar ani Zdravotníctvo! Iba ak vo výnimočných prípadoch.
Zamerajte sa a podporujte Slovenské, ale tiež s rozumom!
Príjemný deň prajem

martina4003
22. máj 2019

Ahojte babenky...chcem sa spytat ci ma z Vas niektora uz skusenosti s tabletkami Estrimax?😉

juliet86
22. máj 2019

@monso2107 mozem sa spytat ci si mala dlhy ci kratky protokol a kolko za aky cas si pribrala? ci pocas ci po?

monso2107
28. máj 2019

@juliet86 fu to tie protokoli neviem čo sú a pribrala som počas ale to je najmenej len človeka to štve keď sa to nepodarí

sisa393
25. nov 2019

Ahojte baby. Prosím koľko ste cca platili aj s liekmi za ifv? PCSI a predĺžená kultivacia?..chodila som do gynfivu a potrebujem si to porovnať cenovo ;) dakujem

ronaldoboss
25. nov 2019

@sisa393 ahoj ja som chodila do ferticent a podarilo ss na 1 pokus.za lieki 300 eur v lekarni za sledovanie folikulov ultrazvukom 120 eur a za injekciu na uvolnenie vaječnikov 150 eur.a za predlženu kultivaciu sa ne plati.ale ja som ne mala predlženu kultivaciu 3 dnove embrijka mi vkladali 2 a atoho sa 1 chitilo a teraz som 12 tyždni.ale lekar mi spomenul že za icsi sa plari 200 eur ale na štastie som to ne potrebovala.a ty si kolko platila v gynfive?

sisa393
25. nov 2019

@ronaldoboss ahoj ,ďakujem za odpoveď 🙂 .. Ja ked si to všetko zratam tak som platila dva krát po cca 1100-1200 eur. Žiaľ ani raz sa nepodarilo..A nehľadali ani príčinu. Jedine co mi vyhovovalo bolo to ,že poisťovňa to schválila cca za dva týždne... dúfam že vo FC to nebude dlhšie ako mesiac:/

sisa393
25. nov 2019

@ronaldoboss a gratulujem ;) ... dobojujte až d9 konca

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre