Genetické vyšetrenie embrya pri mimotelovom oplodnení

lucinka12356
18. mar 2018

Ahojte, chcem sa spýtať či ste mali niektoré geneticke vysetrenie embrya.. My sme na stimulácii, už týždeň pichám Diphereline, zajtra mám dostať mrchu. 2x som otehotnela prirodzene, no vždy bol len ges.vacok bez plodu. 3x po druhej IUI biochemicke... Vsetky vysetrenia (genetika, hematologia, spermiogram, halosperm,...) všetko OK. Mam 22 a muž 25. Doporučili nám genetiku embrya no nie je to lacná záležitosť. Ďakujem

lucinka12356
autor
23. mar 2018

@ssegra fuuh ja som si nemyslela ze to az 2 cykly.. to v podstate jedno toto ivf s pgd plus dlhy protokol skoro pol roka

lucinka12356
autor
23. mar 2018

@ssegra a ked si sa dozvedela výsledky 10 dni po zmrazeni to ako prebiehalo? kolko to bolo oplodndne, na kolky den to mrazili? kedy to posielali za kolko sa to vratilo? my smr este pohovor z embryologickou nemali

ssegra
23. mar 2018

@lucinka12356 na 6 den od odberu, zobrali vzorky z tych embryi a za 10 dni nam prisiel mail od lekara z kliniky ako dopadli testy. Ci to posielali ten isty den, alebo dalsi to ti neviem povedat. Pozeram teraz do papierov odber som mala 7.4, 13.4mrazili embryja, vysledky z PGD mi prisli 26.4 (dokonca 13 dni, som si zle pamatala 🙂) a transfer som mala 30.5

ingelika78
23. mar 2018

@ssegra ja som to mala velmi podobne odber 22.2, mrazenie a biopsia embryii 28.2. vysledky som sa dozvedela 15.3. Vklad budem mat teraz v aprili . Cize som bola cely jeden cyklus off.

ssegra
24. mar 2018

@ingelika78 drzim paste aby si mala aj uspesny vklad tak ako ja 🙂

ingelika78
24. mar 2018

@ssegra Dakujem Ti velmi pekne 🙂

lucinka12356
autor
24. mar 2018

@ssegra takže ja mam teraz 5 DC a odbee by cca bol o 10 dni.. Cca 3.4. O 6 dni posielaju a o 10 vysledky cize cca 20.4... To by mi mala mat 4DC

ssegra
24. mar 2018

@lucinka12356 mozno by sa dalo uz aj ten cyklus zacat, pokial nebudes musiet brat nejake lieky od 1DC. Ked som isla na prvy KET vtedy som mala aj estrimax brat a prave od 1DC, takze zalezi to aku liečbu ti budu chcieť nasadit

lucinka12356
autor
24. mar 2018

@ssegra fuuh no som zvedavá 😊a ty ideš znovu na vklad.?

lucinka12356
autor
24. mar 2018

@ingelika78 a mala si nejakú liečbu pred vkladom? Ak sa smiem spýtať prečo si šla na pgd? Nedalo sa to stihnut este v tom cykle?

ssegra
24. mar 2018

@lucinka12356 nie mam 13 mesacnu dcerku a dalsie zatial neplanujeme

ingelika78
25. mar 2018

@lucinka12356 nie bohuzial nedalo. Ja som mala ( este den pred odberom) podla krvnych vysledkov zvysenu hladinu progesteronu a riziko OHSS . CizeET sa neodporucal, bol by riskantny a z naj pravdepodobnostou neuspesny ☹ ja mam 3 zmrazene blastocysty ktore boli vsetky testovane. Ak mam pravdu povedat ak by som bola vhodny kandidat na ET asiby som to s tym jednym riskla a dala testovat iba dve. Ale takto to vyslo a aspon sa tesim za viem na com embrya su 🙂

ingelika78
25. mar 2018

@lucinka12356 este som zabudla dodat - PGD hlavne kvoli veku - mam 39.

lucinka12356
autor
25. mar 2018

@ingelika78 a aky ste mali problém ak sa smiem spýtať, keď ste šli na IVF? Či kvôli veku? Boli ste aj na reproimuno?

ingelika78
25. mar 2018

@lucinka12356 Ano, mali sme vsetky vysetrenie a nemame ziadny problem (ergo, ziadny nenasli), a kvoli veku uz som nechcela dalej cakat. My sme sa nesnazili nejako abnormalne dlho (cca necele dva roky ked sme to zacali riesit), v porovnani s mnohymi snazilkami tu. Keby mam co i len o pat rokov menej tak tomu este dam sancu prirodzene.
cca pred necelym rokom som brala Clomid a otehotnela ale neskoncilo to dobre ☹

lucinka12356
autor
25. mar 2018

@ingelika78 tak ti držím palce.. Ja idem zajtra na druhú kontrolu v stimulke

lakukaa
2. apr 2018

@bubinko1506 ahoj prosim ta po akom case si isla na KET? Mame dvoch anehuliakov 😊neviem kedy je vhodny cas.

fantinka
21. okt 2018

@lucinka12356 uz je to asi stara tema, ale nam robili genetiku v Prahe a jedno embryo tusim 500€. Bolo ok, ale nakoniec nam vlozili ine a toto mame zmrazene v zasobe 😉 drzim palce, mozno uz aj cakate 👶

lucinka12356
autor
21. okt 2018

@fantinka dnes som 3DPT

ingelika78
21. okt 2018

@lucinka12356 drzím palce!

lucinka12356
autor
21. okt 2018

@ingelika78 ďakujem

alexwarring
12. feb 2019

@ingelika78 ahoj, prepac sprosta otazka, ale nakolko testuju embrya na 6.den, a potom ich mrazia, maju ich nejako oznacene ocislovane pipety, aby vedeli, ktore je dobre, a ktore maju vyhodit? Zvazujem pgd pri 2.IVF, tak by som rada vedela ako to presne je. Dakujem

ssegra
12. feb 2019

@alexwarring ano aspon my sme ich mali ocislovane. Prave kvoli tomu nam ich mrazili po jednom aby v pripade ze niesu v poriadku, aby vyhodili len to zle

alexwarring
13. feb 2019

@ssegra kolko vam ich takto prezilo tuto selekciu? Kolko z kolkych tak aby som bola presna

ingelika78
13. feb 2019

@alexwarring ano samozrejme - vedia ktore je ktore ved potom by to nemalo zmysel robit. Ako to presne oznacuju, to neviem, ale oznacuju.

alexwarring
13. feb 2019

@ingelika78 dakujem

ssegra
13. feb 2019

@alexwarring zo 6 testovanych boli 2 zle a jedno sa im nepodarilo vysetrit, ktore by mi vlozili ako posledne

ingelika78
13. feb 2019

@alexwarring nie je za co... a na povzbudenie, hned prvy vklad embrya bez genetickych abnormalit mi vysiel (v aprili) a uz mam synceka. Ja som velkym zastancom PGD, moze usetrit potencionalne niekolko vkladov embryii ktore od zaciatku nemali sancu.

alexwarring
13. feb 2019

@ingelika78 este mame 4 mrazacikov, ale su to len dvojbunkove, rozmrazujeme teraz uz rovno po dve, ak to s nimi nevyjde, tak pri 2.IVF si tiez asi dame PGD. Mali ste este aj nejake ine vysetrenia okrem tohto? Cisto len testy vajicok a pod.?

ingelika78
13. feb 2019

@alexwarring myslis testy embryi? Alebo vseobecne ake testy sme ja a partner mali predtym ako sme podstupili IVF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre