Genetické vyšetrenie embryí v Heliose

jasna
12. jan 2013

Ahojte, zvažujeme cyklus IVF absolvovať s preimplanačnou genetickou diagnostikou embryí, chodíme do Sanatória Helios v Martine. Máte s tým niektorá skúsenosti? Je tu niekto, kto sa tiež na to chystá v tomto centre? Hľadám spolubojovníčky 😉

cuculik1
12. jan 2013

@jasna a prečo idete na pgd?

tutovka
12. jan 2013

@jasna ahoj som v príprave na IVF s PGD v Heliose Martin a pevne verím, že stimulácia prebehne tak, že bude možné realizovať toto vyšetrenie. Neabsolvujem ho preto, že som niekedy v minulosti potratila a taktiež nie preto, že máme zlé výsledky z genetiky ale preto, že to zvyšuje úspešnosť a taktiež pre pokoj v prípade, že sa nám to podarí. Musíš však počíťať s dlhším priebehom. Myslím si, že to je veľký pokrok v asistovanej reprodukcii.

jasna
autor
13. jan 2013

@cuculik1
@tutovka , presne ten istý "prípad" som aj ja, akurát už som mala aj jeden potrat...ale tiež nemáme zlé genetické vyšetrenia...tá úspešnosť ma ani nenapadla, skôr to, že keď niečo také veda umožňuje, prečo to nevyužiť...

tutovka
13. jan 2013

@jasna Uz si zacala s pripravou alebo len zvazujes mozne alternativy?

jasna
autor
14. jan 2013

čakám na schválenie žiadosti, a ty?

tutovka
15. jan 2013

@jasna V stvrtok je moj den odberu a potom ti mozem priebezne davat informacie ako to prebieha. Pevne verim, ze sa nam to podari a bude sa to dobre vyvijat. Teraz to uz ma v rukach priroda.

jasna
autor
15. jan 2013

@tutovka jej, tak to už je zachvíľku..tak ti držím palce nech máš čo najviac kvalitných vajíčok! ešte picháš injekcie? zvládla si si ich pichať sama?

tutovka
15. jan 2013

@jasna ahojky teraz som prisla z prace bola som si dat pichnut pregnyl a ideme nato! Pichania sa vobec nemusis bat. Ano pichala som si to sama len tato posledna bola pichnuta zdravotnym personalom. Drzim aj tebe palce nech sa vam to vydari a prebehne bez komplikacii tak ako mne zatial.

jasna
autor
16. jan 2013

@tutovka zajtra ak budes mat cas a chut napis...zaujima ma vsetko...anesteza, bolesti po odbere vajicok, spravanie personalu, pocet vajicok,dalšie lieky....budem ti drzat palce, dobre sa pred zakrokom vyspi 😉

tutovka
16. jan 2013

@jasna Dakujem za podporu. Zajtra ti urcite napisem vsetky info. Pevne verim ze vsetko pojde podla planu.

jasna
autor
17. jan 2013

@tutovka ako? dufam, ze vsetko podla planu!

tutovka
17. jan 2013

@jasna ahoj prepac ze som sa neozvala skor ale dnes kedze som mala odber a den volna tak som si to vychutnala. Takze 10 sa podarilo co ma velmi potesilo. Vsetko prebehlo bez komplikacii, mili ludia a teraz uz len cakat aby sa to aj nadalej pekne vyvijalo. Zajtra ti do ip napisem podrobnosti. A ty co uz mas schvalenu ziadost?

jasna
autor
18. jan 2013

supeeeer, a ako si zvladala anestezu, nebolo ti zle? mala si bolesti? ja len cakam a cakam, asi uz zavolam do heliosu ci mi ta ziadost neprisla, uz ubehli 3 tyzdne...

jasna
autor
22. jan 2013

@tutovka , dúfam, že je všetko v poriadku...kedy budeš vedieť koľko embryí máš vhodných na vloženie po genetickej stránke?

tutovka
22. jan 2013

Ahoj prajem ti krasny vecer, takmer kazdy den tam volame a zatial je to o.k. Napisala som ti do ip vsetky info. A ty ako? Uz ti schvalili ziadost? Mne to trvalo 5 tyzdnov a potom som tam zavolala a hned za 2 dni mi volali ze to je schvalene. A chces pozriem sa nato a napisem ti. 🙂

jasna
autor
26. jan 2013

ahoj, žiadosť schválená, už som objednaná ku koordinátorke. Aj s manželom, ešte mu vraj budú robiť nejaký test zo spermií, či má dobrú DNA. nevieš o čo ide? A koordinátorka už bude chcieť presne vedieť, kedy sa do toho pustíme?lebo stále zvažujeme, či teraz čo najskôr, alebo to necháme na jar 🙂

ufa
10. dec 2013

@tutovka
@jasna
Ahojte kocky čítala som vašu diskusiu a som zvedava či sa Vám podarilo oteotniet 🙂 Mne akurát dnes vyšiel opäť negatívny tehu test som po IUI 4 krát po IVF síce prvom ale 4krat vložena blastocysta po predlzenej kultivacii a nič sa neuchytilo ☹ doktorka mi akurát vravela nech skúsim genetiku embrii a dohodneme pohovor. Žiadne komplikácie žiadne choroby ja aj manžel v poriadku len to dako nejde po 1 IUI som otehotnela ale odtiekla mi voda v 20tt a od vtedy nic... Už som z toho zufala skusam kadejake bylinky ,diagnostiku a stále nič. Tiež chodím do Martina do heliosu. A som zvedava čo to stojí vravela že je to finančne náročné . Aj pri IVF vraveli že okolo 800e to bude stat a platili sme necelých 1500 tak som zvedava na reálnu cenu ďakujem za odpoved Petra

jasna
autor
12. dec 2013

Stojí to navyše 1200€ za genetické vyšetrenie 1-3 embryí, každé ďalšie embryo, ktoré si dáš geneticky vyšetriť 250€. Podmienkou, aby sa embryá dali geneticky vyšetriť je ich "vyhatchovanie" - že sa im naruší obal a vylezie pár buniek, iba také embryá ktoré toto urobia sa dajú vyšetriť, nám predĺženú kultiváciu prežili 2 embryá, bohužiaľ iba jedno vyhatchovalo, takže to nevyšetrené som si dala vložiť a to druhé je zamrazené.

wea
12. dec 2013

@jasna Ahojky, tiež sa chystame na PDG..zatiaľ čakáme na schválenie z poistovne..prosím napíš mi koľko Vám to trvalo od schválenia a všeličo iné čo sa dá. Díík.

avlv
12. dec 2013

Dievčatá otázočka Prečo vám robia PDG embrií? Preto, že ste potratili alebo je taký zlý spermiogram? Môj manžel bol na genetike ale neviem či je to to isté ako keď vyšetrujú embrijká.

jasna
autor
12. dec 2013

Myslím, že genetika spermií a embryí sú 2 rozdielne veci...PGD si dávajú robiť páry, ktorým v genetickom vyšetrení v ambulancii zistia nejaké genetické ochorenie a oni sa chcú vyhnúť prenosu tohoto ochorenia na potomkov...alebo takí, ktorí si chcú zvýšiť úspešnosť uchytenia embrya (podľa štatistiky heliosu v martine je to až na 75%)....ja som to volila aj vzhľadom na potraty

jasna
autor
12. dec 2013

@wea nám to schválili asi za mesiac aj niečo, naša žiadosť platila rok, my sme do toho nešli hned, ešte sme šporili 😉

wea
13. dec 2013

@jasna no a už ste boli alebo ešte len idete? alebo už máte bábo?

jasna
autor
13. dec 2013

už sme boli, bábo ešte nemáme

wea
13. dec 2013

@jasna a prosím ťa ..koľko to stálo lebo nam spominali ze IVF 1500 e + PDG 1200 e ..neviem či som pochopila spravne....a ako to funguje..že ak to nevyjde..tak zase 1200 e ?

jasna
autor
13. dec 2013

IVF samotné bez PGD stojí niekoho 1000€, niekoho 1500€, záleží to od toho, koľko vajíčok si dá žena oplodniť (metodiky ICSI/PICSI si platíš), ak chceš genetické vyšetrenie embryí tak plus ešte 1200€ (to je vyšetrenie max. 3 embryí), každé ďalšie embryo 250€. V tej cene 1200€ máš aj mrazenie, aj uskladnenie po prvý vklad. Ďalšie vklady rozmrazených embryí už platíš 160€. Samozrejme ak máš v Helíku ešte nejaké ďalšie embryo uskladnené, tak 9€/mesiac...Vy ste nemali pohovor s koordinátorkou? Nám to všetko pekne vysvetlila, aj postupy, aj ceny...

zuzu1108
13. dec 2013

Baby my sme mali robené PGD embryi. Z troch vhodných na vyšetrenie boli dve zdrave. A obidva moje Kety dopadli zle. Obe s diagnózou anembryomola. Nevieme kde je chyba. Po genetickej stránke co dôkazu vyšetriť boli embrya zdrave a aj tak sme sa dostali len po gestacny vak. Nikdy sme nemali zltkovy vak ani plod vo vaku. Takze ani PGD nieje 100% ne.

wea
14. dec 2013

čakáme na schválenie od poistovne...a potom šup hop do toho.takže myslím že tak ferbuar marec začíname 🙂

papca
11. feb 2014

Pripajam sa.... My cakame na schvalenie ziadosti...vo stvrtok ideme na geneticke testy z krvy...potom aj halosperm a budeme si davat PGD,ak sa bude dat.Manzel ma oligoastenoteratozoospermiu...hrozny nazov😏.najhorsia ke ta morfologia...PGD by tomu malo pomoct a financie nas az tak nelimituju.Ale nerada by som to tlacila do extremu.Skor mi vadia tie stimulacie,ked som ja v poriadku...nestaculo by moje jedno dobre vajicko?ked je kazdy mesiac v poriadku a caka na toho praveho...? dievcata ako ste na tom, podarilo sa nakoniec?

aneta132
14. apr 2014

@papca Ahoj už si absolvovala PGD ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre