Genetika Gyncare Nitra

10. nov 2021

Ahojte.stalo sa vam,ze ste zaplatili 30e a dr.vam odmietol zobrat odber krvi na genetiku paru?len kvoli tomu co usudil podla seba z papierov?ze by som si mala radsej adoptovat dieta ako ist do IVF?ze ide o moje zdravie a peniaze?
Tak toto sa stalo nam.este som stale zaskocena spristupu doktora.moja zenska mi odporucila genetiku paru a myslela som si,ze nam zoberu krv a bude sa cakat na vysledky.odchadzali sme nemom uzase co to malo vlastne byt

rsimoneees
10. nov 2021

Ahoooj , áno . Ja som hovorila doktorke že chceme genetiku tak na silu nás objednala na ich genetiku v centre no a čo sa stalo . Prišli sme tam , zaplatili vopred 30€ a cela konzultácia trvala 20 min z toho 15 minút prepisoval len z mojej ženskej karty diagnózu do pc . Mna sa opýtal jednu otázku a riešil len moju vahu keďže som trochu pribrala z tých ich hormónov čo mi stále pchaju ako lentilky . Môjho partnera sa opýtal jednu otázku a to bolo ohľadom cvičenie , či cvičil . A zaver ? On podľa jeho úsudku nevidí dôvod na to aby nám obom zobral krv . Keď som s plačom písala doktorke ako prebiehala konzultácia , jej odpoved ? Žiadna ! ignor . A keď som pýtala z centra ziadanku na genetiku , vieš čo mi do nej napísala ? Že pacientka žiada na vlastnú žiadosť vyšetrenie u iného lekára nakoľko mi bola urobená genetika u nich . Pardon , ale že sa nehanbi ona ! A aj ten pán veľký profesionál čo podľa röntgenových oči usúdil že netreba brat nám krv ( po neúspešnom 3 ročnom snazeni ) hanba takejto super klinike

rsimoneees
10. nov 2021

*ešte dodám , mám rôzne diagnózy , na ktore sa ani nepýtal …a odporúčanie lekára ?? Mame ísť na dovolenku a potom prísť opäť (zaplatiť znovu 30€ zbytočne len tak si posedieť ) a nahrabať klinike dalších 30€ za nič 😂

kkk12345678
10. nov 2021

My sme boli tiež tam na genetike po 4 neúspešných pokusoch a on cely čas tvrdil že podľa neho sme geneticky ok, lebo on už od dverí vidí kto je ok a kto nie 🤣 a že z 200 odobranych vzoriek je asi 1 % takých ktorým sa aj niečo zisti, ale sám povedal že pokial sú ostatne výsledky ako hemo a imunológia ok, treba sa zamyslieť či sú na tejto klinike emrya u nich vhodne skladované, či sa tomu emryolog dostatočne venoval pri oplodňovaní, či boli použité vhodne metódy a pod… no neviem čo si o tom mám myslieť ale krv nám zobrali 🤷🏻‍♀️ a uvidíme 🤷🏻‍♀️

e1i
11. nov 2021

Treba ist na genetickú ambulanciu a nie ogabat sa tymi v car. My sme neplatili nic, islo to cele na poistovnu. Pokec s dr o zdrav problemoch v rodine v rozsahu po babky dedkov a ich deti a odber krvi oboch. Výmenný vie dat aj obvodak alebo gynekolog. Vzali sme si aj karty od obvodaka tam, dr si ich prešla. Boli sme v TN, ale baby chodia aj do BA na americke námestie alebo na sancovu.alebo inde kde je taka ambulancia. Napr aj unilabs take prevadzkuju. Zoznam najdes na unilabs.sk. Vysledky sme mali asi o 3-4 týždne

sasenka6
11. nov 2021

No ja normálne nechápem 😲 my síce chodíme do iného centra ale krv na genetiku nám brali pri prvej návšteve, na výsledky sme čakali mesiac. Žasnem nad týmto prístupom fakt. My sme začali ivf až po výsledkoch z genetiky.

rsimoneees
11. nov 2021

@sasenka6 a to nehovorím o prístupe doktorky len preto že mám 27 rokov a som mladá .
nechcela mi urobiť priechodnosť nakoľko podotýkam len ona jediná s tým mala problém že na sone mi nevedela nájsť ľavý vaječník .. stále má tam len stimulovali hormónmi , mám diagnózu PCO , a iné a nechcela mi ani po 3 rokoch snaženia Aby som išla má reproimunologiu že netreba a netreba ani genetika . Keď som ju nakoniec s plačom nakoniec prosila tak mi dala genetiku termín u nich kde doktor žiadny profesionál , sorry ale to okolo genetiky neutekalo. Riešil tam tlačiareň a pc , bol nervózny že si nemôže vypiť kávičku a mne len prepisoval z gyn karty do pc . Toto centrum nikdy viac pre mna …

autor
11. nov 2021

@rsimoneees takze aj vam sa to stalo to iste co nam 😏 tiez som dost pribrala z hormonov a aj sibma premeriaval a mam viac klinik za sebou.len vsade toto neriesili..ze genetika.len ten postoj toho pana sa mi nepáčil.cakalinsme 45min nazvys a presne.viac casu tukal do pc,prepisoval.proste nechapem.ked pojdem k dr.tak poviem ake super vysetrenie sme mali.ak sa mozem opytat chodis do Gyncare Nitra?ku ktorej dr?ze zaujem ziadny

rsimoneees
11. nov 2021

@kkk12345678 veď presne bohvie ako na tento kliniky dodržiavajú postupy atd . Napríklad nám robili iui a zaujímavé že spermie ako vzorka boli odovzdane im okolo 8:10 a hneď iui robili o 9:00 , zaujímavé pokial ciem minimálne 2 hodky by sa akože mali očisťovať v tej centrifuge

autor
11. nov 2021

@rsimoneees veru..asi ide len o peniaze.vonku som sa spytala muza,ze za co sme vlastne platili 30e 🤷🏼‍♀️.vypocut si primitivy nazor?

autor
11. nov 2021

@kkk12345678 som sa dobre zasmiala 😁 mne povedal,ze aby som si nasla iny zivotny styl ako ist do IVF 🤦‍♀️ vravim mu a to akoze aky?ze adoptovat si dieta 🤦‍♀️ a zacal..moje amh,vek,vase peniaze a take kraviny co zacal vypúštat..no mala som dost.super.vam aspon krv zobral

rsimoneees
11. nov 2021

Autorka úplne s tebou súhlasím , aj môj chlap úplne vytočený že za čo sme platili peniaze . Som z lekárskej rodiny a hovorím toto keby urobia niekto od z našich tak bez srandy pošlú na nich lekársku komoru …my sme sa už z našich skúsenosti poučili že toto centrum v Nitre je len o peniazoch ktoré ťahajú z nešťastných ľudí ktorý urobia všetko len aby mali svoje bábätko vytúžené . Zober si že toto urobia aj pádom ktorému naozaj tých 30 EUR vyrieši napríklad nákup alebo natankovanie autá a oni bez chrbtovej kosti vypýtajú peniaze za fakt niečo primitívne , lebo to nebola žiadna konzultácia hodná prístupu človeka s titulom MUdr !! A ja som chodila k tej mladej doktorke

autor
11. nov 2021

@rsimoneees uplna pravda co si napisala.takze nie som jedina,ktora ma takuto zlu skusensot.nevadi.uvidime ako to pojde dalej.caka ma hormon.profil a po vysledkoch si budem hladat inde genetiku.a isto dam aj recenziu.dakujem ti ze si sa so mnou podelila o tvoju skusenost 🙂

rsimoneees
11. nov 2021

Ty chodíš do NR gyncare k doktorke ? 🙂 a si spokojná ? Lebo akože je milá ale to je asi tak všetko 😃odbornosť ….

sasenka6
11. nov 2021

@rsimoneees tak to som v šoku ešte viac, keďže mne to robili v 2016 a mala som 23 rokov vtedy 😦 mám pocit že sa v tých centrách celkovo na sk zhoršuje prístup ako tak čítam

rsimoneees
11. nov 2021

@sasenka6 neviem čo sa deje , ale tento prístup .. je mi zle z neho ..keď prídem v 27 som mladá, keby prídem v 35-40 tak je zle že neni zásob vajíčok a čo tam chcem

petkasaurus
11. nov 2021

Dajte si urobit genetiku na ul. razusovej v nitre.. Vymenny listok staci jeden pre oboch a od odvodneho alebo gyn. a car smer brno

kkk12345678
11. nov 2021

Čo sa týka ich “postupov” tak už som tu čítala na gyncare že pri vklade emryologicka povedala že vkladáme 3 alebo 4 dňové ( už neviem) embryo a pritom baba mala zaplatenú predĺženú kultiváciu. U mna sa tento pán Dr Krizan - genetik pýtal či mi na 1 raz vkladali čerstvé alebo od začiatku mrazené a hovorím, že mrazené boli všetky a iba sa zaksichtil a začal rozprávať o postupoch a o tom ci to vlastne robia tak ako sa má … som v šoku, iba ťahajú peniaze z ľudí. Nás to stalo už cez 3.000€ 🙁 a zatiaľ nikde nič :(

autor
11. nov 2021

@kkk12345678 toto iste sa pytal aj mna.kolko dnove mi vkladali,ci boli mrazene a ci vybrali spravne, ci vkladali spravne.a ako to ja mam vediet?Mna proste zarazilo to,ze nam nezobral krv,povedal si co mysli on a proste ma odpisal.zhrabol.30e a dovidenia

kkk12345678
11. nov 2021

Asi vedia prečo sa to platí vopred 😒 lebo keby nám nezoberú krv tak im ani nezaplatím…

sjusiquatro
11. nov 2021

Tak isto ani nam nezobral🙄

rsimoneees
12. nov 2021

@kkk12345678 ja som normálne zhrozená , akože my tam už nechodíme , mame termín do Brna . Ale toto je fakt choré ženy , na ivf by som tam nikdy nešla . Ale človek sa im snaží veriť a mysli si že sú naozaj odborníci . Čítala som tu na mk že v NR sa nedarilo a v Brne hneď vyšlo ivf . Mne stačilo keď iui mi robili a keďže meriam BT sa mi to nezdalo a išla som po iui na sono ku svojej gyn a žiadny folikul tam nebol iba väčšia cysta a pani Dr v centre so myslela že je to folikul .. úplne bola násilná že super veľký folik urobíme iui , a ovitrelle som pichala pól hodinu pred iui a spermie boli akože spracované do 45min max .. choré a po tomto si povedala že dosť , konec ! Ženy fakt si dávajte pozor na toto centrum !!🙏🏽🙏🏽🙏🏽🙏🏽 A ďalšie , mala problém že mám 27 že som mladá (3 roky sa nedari , ťaháme na 4) . Že mate cas nie ako tie 40 ročne čo majú nízke amh a chcú ivf … akože pardon .. neni dobre mladšia ani staršia pre nich ..??

rsimoneees
12. nov 2021

@sjusiquatro choré , nemám slov

autor
12. nov 2021

@rsimoneees 😮😮😮 ten zaver ma zaral ja mam po 40tke.takze taketo reci ma pani dr?ja som skor čítala same chvaly na toto car.no mam dost

rsimoneees
12. nov 2021

To mne povedala že nebojte ste mladá , čo mám povedať ženám po 40 čo mi sem prídu s nízkym amh .. to mi stačilo . No ako áno sa chová “milo “ , ja sa trocha rozumiem medicine , čiže mna neoklame . Aj po tom iui vidíš , neverila som jej , šla som na sono a bum cysta .. čiže som mala pravdu

autor
12. nov 2021

@rsimoneees zasnem 😏 co citam tak v kazdom car nieco...proste biznis je biznis

rsimoneees
12. nov 2021

Áno , ale ženy sú spokojne s Brnom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre