Gyn Fiv Žilina - máte čerstvé skúsenosti?

foxina89
6. jan 2019

Ahojte , je tu veľa diskusii na Gyn Fiv , ale je tam toľko strán toho a hlavne staré príspevky , tak by som sa rada informovala a otvorila novú diskusiu , konkrétne na Gyn Fiv Žilina . Nedarí sa nám už dva roky . Užívam duphaston , vajíčkovody priechodné , manžel spermie v poriadku a na gynde si nevie so mnou rady ,tak že sa máme obrátiť na reprodukčné centrum 😏 máte niekto čerstvé skúsenosti s centrom v Žiline ??? Chystáme sa tam objednať . Ďakujem za cenné rady 😊

katharines
7. jan 2019

A co sa tak obratit na NaproTechnology ambulancou?

katharines
7. jan 2019

A odporucam preliecit zapal Serrapeptazou od Kompavy a vynechat mlieko na zaciatok.

nini1010
7. jan 2019

Ja nemam skusenosti s inseminaciou ani oplodnenim,len tam robili testy mne aj manzelovi.pristup velmi dobry.trochu som sa bala ze akonahle vkrocim do takehoto centra uz ma budu lanarit na taketo otehotnenie ale opak je pravdou.obom nam vysli dobre vysledky,dr so mnou hovorila velmi ludsky,anj mi to neponukala,odporucila uvolnit mysel,rezervovat si dovolenku,najst si dovolenku alebo konicky,na ktore sa urcite budem tesit a nemohla by som ich absolvovat tehotna a dat tomu cas.tak sme si bookli lyzovacku.cuduj sa svete,11mes.sme sa bezuspesne snazili ale na lyzovacke o dva mesiace neskor som uz lyzovat nemohla 😉

kroketka7
7. jan 2019

@foxina89 ahoj, ja chodím do Gyn Fiv Zilina a zatiaľ spokojnosť. Chodila som predtým do helios v Martine, 1.IVF neúspešne, tlačili má do ďalšieho bez zistenia príčiny, prečo to nevyšlo, tak som zmenila kliniku po vyšetreniach, ktoré som si sama zistila a absolvovala a teraz opäť skúšam šťastie v Žiline. Všetky vyšetrenia som už mala keď som tam šla,takze s tým neporadím. Ale cely personál v pohode, do ničoho má netlačili. Kazdopadne treba skontrolovať štítnu žľazu, hematolog. vyšetrenie, (ja som bola aj na reprodukčnej imunológii),chlamydie, ureaplazmy, genetické vysetrenie(to riešia na klinike, teda aspoň v heliose Martin to tak bolo.) Ešte vraj pomáha aj hormonálna jóga,(tu som tiež skúšala, ale vraj treba dlhodobejsie), tiež si chvália mojzisovu Metódu na posilnenie panvoveho dna... je veľa možnosti, treba bojovať.
Držím palce

marienna
21. jan 2019

@foxina89 ahojky. Ja som objednana do Ziliny 31.1 a tiez som sama zvedava.

katka2488
21. jan 2019

@foxina89 Ahoj, my sme tam s manželom tiež, lebo manžel má zlý spermiogram, 99% morfologicky zlých spermií, aj nižšia pohyblivosť, ja mám trošku problém s AMH hormónom. Ale bola som na všetkých vyšetreniach, ktoré mi odporúčali, HyFoSy, odber krvi a boli sme 1x na IUI. Zajtra idem na odber krvi, no tehotenský test mi dnes vyšiel negatívne, tak neviem. Ale som rada, že sme IUI skúsili pred tým, ako by pôjdeme na IVF. Dokonca uvažujeme, že by sme ešte raz skúsili IUI, tak neviem, čo mi zajtra povedia. Stále však dúfam v pozitívny výsledok môjho odberu 🙂

foxina89
autor
21. jan 2019

@katka2488 @marienna
Ahojte, tak zajtra ideme na prvé stretnutie . Poviem Vám,že sa neskutočne bojím ,ale zároveň aj teším,lebo budeme vedieť konečne kde je problém , či fyzický alebo psychicky . Manžel má spermiogram dobrý , veľmi dobrý . Ja ževraj ovulujem ,podľa testov , priechodnosť vajíčkovodou v poriadku , boli čisté . Všetci mi hovoria,že to bude hlavou ...že keď sa prestahujeme do našej chalúpky , už to pôjde . Sťahovanie sa blíži a rozhodli sme sa aj pre konzultácie na klinike a testy,za to nič nedáme ,aby sme vedeli,či je všetko OK.

foxina89
autor
21. jan 2019

@katka2488 tie testy ti urobia aj na klinike alebo budem musieť chodiť niekam inam ??

marienna
21. jan 2019

@foxina89 držím palce,daj zajtra vediet ako to prebiehalo. Ja sa tiež bojím.

foxina89
autor
21. jan 2019

@marienna diky , zajtra sa ozvem čo a ako 😉

katka2488
22. jan 2019

@marienna @foxina89
Ahojte, tak ja dnes negatívne. Našle prvé IUI nevyšlo :( ideme na druhé, tak čakám na nový cyklus...
Foxi, áno, urobia ti všetky testy tam, odoberú ti krv, sono, manželovi preveria predpokladám ešte raz spermie a potom určia, čo by ste mohli skúsiť.

katharines
22. jan 2019

@katka2488 neskusali ste naprotechnologiu? Dr. Walenfels je odbornik, ktory vam vie poradit.

marienna
22. jan 2019

@katka2488 tak to je škoda 😪

foxina89
autor
22. jan 2019

@katka2488 @marienna Ahojte, prvé sedenie za nami . Musím povedať ,že velmi príjemný personál. Manžel v poriadku , zubrienky živé 😂 Ja mam 4,5cm cystu 😡 mne bolo pred desiatimi rokmi po jednej operácii povedané ,že budem mať očividne problém otehotnieť a teraz to tu máme . Mám podľa všetkého ten problém ,že namiesto toho aby sa mi vajko uvoľnilo ,tak zostáva vo vaječníku a ďalej po ňom cestuje ako cysta . Ten pravý mi robil odjakživa problém 😏 ľavý je pekný,ešte mi ukázala vajíčka , bolo to pekne vidieť . Po menzese ideme po výsledky z odberov a pozrie sa mi rovno na cystu , podľa toho budeme postupovať . Kati,to ma mrzí , určite to vyriešite . U nás asi IUI nebude možná 😏 no uvidíme , nejdem sa tým radšej zaťažovať a robiť unáhlené závery, už tak mám z toho pocuchane nervy 😑🙃

marienna
22. jan 2019

@foxina89 no ja mam tiež ten problém,ze sa mi vzdy pri ovulacii urobi cysta.

foxina89
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kathhii
23. jan 2019

@foxina89
Ahoj, ja som preživala to isté. Všetko OK a 1,5 roka nič. Boli sme aj na inseminácii v Martine a nič... Potom som sa objednala do ZA. Prístup bol OK. Spravili mi ešte nejaké testy navyše. Odporučili mi ešte jednu IUI pre náš lepši pocit, ale tiež mi povedali ze to bude asi len v hlave.
Inak problém s otehotnením možeš mať aj koli nejakému chronickému zápalu v tele- napr. mandle- poznám veľa žien, čo do pol roka od vybratia mandlí otehotneli aj samé.
Mohla by si skúsiť mojžišovej cvićenie, ale mne takisto pomohli aj brušné tance- uvoľnia chrbticu a myslím, že podporia aj pozitívnu ženskú plodnú energiu.
Nakoniec som to všetko pustila z hlavy, s manželom sme sa dohodli, že na konci leta pojdeme na 2.IUI,tak to to prestala riešiť, ale už nebolo treba lebo som v júni otehotnela.

foxina89
autor
23. jan 2019

@kathhii Ahoj , ja som začala pred rokom chodiť cvičiť , odpútať sa od toho . Len mám ten problém , že bývame u mojich svokrovcov a som povedala , že do tej chalupy dieťa neporodím , tak sme začali stavať chalúpku , v priebehu dvoch mesiacov by sme sa už mali sťahovať , tak sa neviem dočkať . Len , v papieroch mám písané , že mám polycystické vaječníky a ďalšia otázka ? Prečo ma moja gynekologička hneď niekam neposlala , na iné vyšetrenia , nasadila mi znova lieky , po ktorých som mala cystu a keď som prišla po pol roku od prefuku vajíčkovodov na kontrolu , tak mi chcela zasa predpísať tie lieky ? A pred desiatimi rokmi mi bolo povedané , že budem mať problém otehotnieť , že mi budú musieť pomôcť s tým . Všetko mám písané v zdravotnej karte , či od obvodného , či na gynde ... prízvukovala som na to , videli tie papiere a nič ... premárnené roky ... toto ma najviac štve . A lekári nemajú radi , keď im pacient určuje svoju diagnózu . Teraz musím počkať na výsledky z krvi , budú robiť genetické testy a ako sa bude správať cysta po menzese .

katharines
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka2488
23. jan 2019

@foxina89 tak u mňa jediný problém čo je, tak je nízky AMH hormón a mám veľa stresového hormónu a málo vitamínu D. U nás je to problém pri manželovi, jeho chlapci nie sú dobrí. Tak ideme skúsiť teraz zase druhé IUI a uvidíme. Normálne som rozmýšľala, že by sme potom skúsili zmeniť kliniku a šli skúsiť do Brna. Uvidíme 🙂 všetkým Vám držím palce, a @kathhii - je super, že si takto otehotnela, je fajn počúvať príbehy s dobrým koncom 🙂

katka2488
23. jan 2019

@marienna ahoj, veru je. skúsime druhé IUI a uvidíme..dúfam, že to už vyjde 🙂

katka2488
23. jan 2019

@katharines o tom počujem prvýkrát, čo je to? nemáš nejaký link, kde by som si to preštudovala? 🙂 Ďakujem

katharines
23. jan 2019

@katka2488 myslis naprotechnologou? Ak toto, tak poslem o chvilu.
A este mozem odporucit serrapeptazu, ktora ma silny protizapalovy ucinok. Pohladam tiez clanok.

katharines
23. jan 2019

@katka2488 tu je clanok o naprotechnologii
https://www.alphamedical.sk/casopis-invitro/pod...

V sucasnosti su uz cca 3 ambulancie na Slovensku, co viem

skorpion22
24. jan 2019

Ahojte spolubojovnicky,tak sa k vám pridávať aj ja...Mám 17ročnú dcéru s 1 manželstva a teraz sa s druhým manželom snažíme o mimi.Najskôr sme sa zmierili s tým že budeme bez potomka,nakoľko som mala problemy s cyklom (cyklus 15-17dní)3roky noc aj keď žiadnu antikoncepciu sme nepoužívali...potom svadba,počas ktorej som dostala MS.Dva mesiace na to som išla na cyto ku dr a na uz v mi oznámila že som v 7tt+4!!!Totálny šok...tehotenstvo prebiehalo úplne bez problémov az do 20tt,začala som krvácať,okamžite nemocnica hematom veľkosti 5x8cm a začal sa.mi odlucovat...stav stabilizovaný tak ma prepustili domov v 22tt.Po pohodovom víkende som sa ráno zobudila mokrom podobnom😱sme sa smiali ze inkontinencia ze budeme kupovať lienky aj pre mňa😂 Veľký omyl,odišla mi plodova voda,drobec bol veľký bojovník a vydržal 2tt,dokonca aj pôrod co mi povedali že určite nezvládne porodne cesty.Žil 11minút ale nakolko to bolo 23tt5dni ni

skorpion22
24. jan 2019

A nie tabuľkových 24tt mu nemohli pomáhať.Trauma totálna ale mám úžasného manžela a ten má veľmi podržal.1mesiac som o dieťati nechcela ani počuť ale raz ráno som sa zobudila s túžbou držať mimi v náručí,ale nedarilo sa nám 6mesiacov tak nás dr.poslala do gyn-fivu.11.1.2019prvá konzultácia+spermiogram,všetko ok,aj moj uzv aj výsledky odberov.Teraz ma čaká hyfosa a potom uvidíme...asi pôjdeme do iui,skúsiť pred tým asi riadenú ovulaciu...

skorpion22
24. jan 2019

@skorpion22 Pripravuje sa niekto na iui teraz vo februári alebo v marci v žiline?

katka2488
25. jan 2019

@skorpion22 veľmi ťažký príbeh a si silná bojovníčka, držím vám moc palce. my ideme druhý krát teraz vo februári na IUI v Žiline. Tak čakám, kým mi dorazí menštruácia a potom ideme na to. opäť clostylbegit, potom injekcia ovitrelle a progesteron počas 14 dní. Dúfam, že tentokrát to vyjde. 🙂

katka2488
25. jan 2019

@katharines ďakujem, už som o tom čosi prečítala a píše sa, že sa tam načakáš mesiace až roky, dokým sa ti podarí otehotnieť, čo my teda nemáme...

katharines
25. jan 2019

@katka2488 brala si serrapeptazu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre