Gyncare Nitra - skúsenosti

frida1990
2. mar 2021

Ahojte, aké máte prosím skúsenosti s Gyncare v Nitre? My sme boli s manželom prvýkrát, ale trocha ma prekvapilo, že nás s mužom nevzali spoločne na nejakú konzultáciu, manžela hneď poslali odovzdať materiál a dovidenia, tam jeho rola skončila, nikto sa s ním viac nebavil. Mne robili vyšetrenia a so mnou sa rozprávali, ale chýbalo mi nejaké spoločné sedenie, kde by s nami oboma prebrali základné veci. Práve ja mám trocha problém s mužom, veľmi citlivo tieto veci vníma keďže u nás je problém práve uňho v spg (pomalé a málo) a spiehala som sa na to, že keď si vypočuje názor lekára, tak sa na veci bude dívať inak, trocha pragmatickejšie, ale takto sa stále obviňuje a berie to ako koniec sveta a ako muž sa cíti hrozne zle. Nedokážem mu to vyhovoriť akokoľvek sa snažím.
Ďakujem za každú skúsenosť.

zojanka
2. mar 2021

@frida1990 My sme tam chodili. Prvá konzultácia bola samozrejme s párom ale to ešte neboli tieto opatrenia, ešte to len začínalo. Bohužiaľ teraz to kvôli korone majú tak že pokiaľ tam nieje mužova prítomnosť naozaj nevyhnutná tak ku dr. do ordinácie ani nejde. Môj muž bol s doktorom len na tej prvej konzultácií a potom už vždy len v čakárni alebo v kaviarni čakal.

liwiss
2. mar 2021

Tiez si myslim, ze je to teraz hlavne kvoli opatreniam take, inak som zatial spokojna s pristupom. Pani doktorka vsetko krasne vysvetlila, je velmi mila. Mna caka tento tyzden odber krvy na hormonalny profil tak snad vsetko dobre dopadne. Drzim palce aj tebe 🙏🏼

liwiss
2. mar 2021

@zojanka a pomohli vam tam? Ako dlho ste tam museli chodit?

zojanka
2. mar 2021

@liwiss pomohli 🙂 bolo to naše tretie centrum a podstúpili sme tam naše tretie IVF. Prvý vklad síce nevyšiel ale druhý už áno a akurát som 27tt. A ešte nám ostalo niečo zamrazené tak dúfam že si pôjdeme raz aj po súrodenca. Ja som bola s centrom od samého začiatku veľmi spokojná. Prvá krát sme šli niekedy marec- zač.apríl, nepamätám presne. Posledný krát sme tam boli september - zač.november.

frida1990
autor
2. mar 2021

@zojanka skvelé, gratulujem 😊 Ďakujem vám aj ostatným za odpovede, veru je to asi celé tým covidom že muža z toho vynechali, a môj drahý si to už musí v sebe upratať a prestať sa za to toľko viniť a radšej to prijať, snáď sa to bude dať aj v našom prípade nejako riešiť.

frida1990
autor
2. mar 2021

@liwiss držím palce 😊 aj mňa čaká ešte hormonálny profil a ostatné sa uvidí podľa výsledkov

zojanka
2. mar 2021

@frida1990 určite to je tou koronou. Mňa tiež veľmi mrzelo že manžela z toho všetkého akoby vynechávajú. Všetky kontroly, odber, vklady som si prešla sama a on chudák iba sedel v čakárni. Ale tak treba si v prvom rade určiť priority, aký je cieľ, hlavne sa neľutovať, prijať to tak ako to je a byť vďační že vôbec máme možnosť našu neplodnosť riešiť. A nech sa neviní, problémi sú na to aby sa riešili, vedome to sám nespôsobil. Neznamená to že nebudete mať deti, len to bude trošku zložitejšie. Držím vám palce.

frida1990
autor
2. mar 2021

@zojanka úplne s tebou súhlasím, to opakujem aj mužovi, ale on s tou sebaľútosťou neprestáva.. No nič, obrniť sa trpezlivosťou a pokračujeme ďalej.

martinaju
2. mar 2021

Ono je to len kvôli korone, že nemôže ísť partner. V lete chodil so mnou prtner normalne aj na vyšetrenia. Potom už nemohol a majú to aj na fb stránke že treba prísť bez doprovodu. Ono je to naozaj náročné pretože vy tam chcete partnera čo je normálne. Ale oni ak chcú fungovať musia dodržiavať prísne opatrenie a je to len kvôli tomu aby sa nestalo to že budú musieť zatvoriť. Držím palce nech vám to vyjde na prvý pokus 🍀🍀

martinaju
2. mar 2021

A my sme s klinikou veľmi spokojní ☺️ Tak držím palce 🍀🍀🤞🏽🤞🏽

frida1990
autor
3. mar 2021

@martinaju jasné, môžme byť radi že vôbec fungujú. Včera večer už konečne aj on sa na to pozrel z iného uhla a zobral to, veď tomu sa človek musí len prispôsobiť, aj horšie by mohlo byť, stále je to fajn

frida1990
autor
3. mar 2021

@martinaju ďakujem podobne aj vám držím palce 😊 inak sme len pozerali že koľko mladých párov tam je, tak ako my, to je dnes ale doba, no ešte že teda máme možnosti a svoj sen si nakoniec všetky dúfam čoskoro naplníme

martinaju
3. mar 2021

@frida1990 určite hlavne nech sa muž neobviňuje. Ako ja som bola rovnaka ale s odstupom času ho to prejde hlavne ked ho podporíš a budeš pri ňom stáť. Hlavu hore určite vám pomôžu. Áno chofí tam veľa mladých párov a ono to tegaz cez koronu je ešte málo vidieť. Inak je tu aj skupina gyncare nr aj ivf neviem či si tam ale určite sa tam pridaj 🙂 držím palce a potom daj vedieť ako pokračujujete 🤞🏽🤞🏽🤞🏽🍀🍀🍀 hlavne nech to vyjde čo najskôr 🙏🏽

frida1990
autor
5. mar 2021

@martinaju ďakujem krásne ❤️
Určite dám vedieť ako pokračujeme

liwiss
5. mar 2021

Baby ja som bola dnes na krv a 15teho idem po vysledky len niektore vysledky ze az za 2 tyzdne budu.. len mi asi nestihne odsledovat ovulaciu lebo nejak mi to nevychadza mala som prist od 10-12 dna cyklu len 10 den je piatok a pani doktorka tam vtedy nie je a potom je vikend a dala ma na pondelok to uz je 13 den tak mozno uz budem mat aj po ovu.. snad do konca roka budeme tehu a podari sa nam to 🙏🏼

frida1990
autor
8. mar 2021

@liwiss mne to tiež tak vychádzalo blbo akurát ovulácia okolo víkendu a tiež idem presne až v pondelok 15.3. na sono a ďalší hormonálny profil, ale mne povedala že ak aj ovulácia prebehne cez víkend, oni to presne uvidia že prebehla, oni ten prvý mesiac len sledujú či a ako žena ovuluje, aspoň tak mi to bolo vysvetlené, takže by to malo byť ok. A ja na niektoré výsledky testov z krvi budem čakať až 4 týždne takže 15.3. si idem zatiaľ len po časť výsledkov. Držím palce

liwiss
8. mar 2021

@frida1990 a kedy ides mozno sa tam aj stretneme ja som na 11:30 objednana v pondelok

frida1990
autor
9. mar 2021

@liwiss haha jej tak ty si presne predo mnou, ja som 12:30 🙂 u MUDr. Hladovcovej, tak to sa budeme určite míňať 🙂 držím veľmi palce aj tebe nech všetko dobre dopadne

merry999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinaju
13. mar 2021

@merry999 chodíš len ak je to naozaj potrebné, zbytočne tam nevolajú a snažia sa čo najviac vybaviť keď si tam. Prvá konzultácia sa popýtali niečo mne spravili sono plus výtery, krv. Partnerovi spermiogram. Dalšia navšteva bola spermiogram a bola som si pre protokol. Potom som išla na dve kontroly počas stimulácie a odber vajíčok. Et som nemala kvôli ohss to som bola zas ale na dvoch alebo troch kontrolách kvoli ohss. Toto bolo tak dosť na kope, že už ma poznal aj vrátnik dole 🙈Pred ket som vzdy bola na 1-2 kontrolách ako to vyšlo plus ket. (Pri natíve sa musia trafil cca do ovulacie pri kontole preto sa môže stať, že budú dve kontroly) Po ket za 14 dni na krv a po dalších 14 dnoch sono alebo po ms zas na 10dc na kontrolu pred ket. Ak to máš naozaj ďaleko tak na krv asi môžeš ísť aj k svojmu doktorovi. Ja som mala car od svojho gynekologa asi 5 min cesty autom, takže ja som chodila do car.

frida1990
autor
13. mar 2021

@martinaju a u vás bol aký problém, čo zistili počas vyšetrení?

frida1990
autor
13. mar 2021

@merry999 my sme zatiaľ úplne na začiatku, tiež najskôr mne krv, sono a stery a manželovi spg, a teraz mám ísť po výsledky a podla toho aké budú tak uvidíme čo ďalej. Plus mi budú teraz znova brať krv a sono, lebo to sa robí v rôznych fázach cyklu. Vy ste už boli predtým na nejakých vyšetreniach alebo idete úplne prvýkrát?

martinaju
13. mar 2021

@frida1990 mne zistil ešte moj gynekolog nepriechodnosť vajicovofov

martinaju
13. mar 2021

@frida1990 toto som ja všetko absolvovala u svojho gynekológa ja som prišla so všetkými papiermi a teda hneď prvý cyklus sme začali stimuláciu.

merry999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frida1990
autor
14. mar 2021

@martinaju aha tak, takže ty už si tam šla s tým že si vedela že máš nepriechodné vajcovody a že rovno idete do IVF, no o to rýchlejší celý ten proces bol 🙂. A ako si to celé zvládla?

frida1990
autor
14. mar 2021

@merry999 držím palce, je to tam inak veľmi príjemné aj lekári, sestričky, prostredie, tak nech vám vyšetrenie vyjdu dobre

martinaju
14. mar 2021

@frida1990 stimulácia podľa mňa úplne v pohode. Sice spm mala ohss ale aj to som v pohode zvládla aj doma. Teda boli dni kedy som rozmyslala nad nemocnicou ale ja nemam rada nemocnice, takže som to pretrpela doma 🙈.
Myslím, že celý proces uľahčuje aj to ako sa chovajú v centre. ☺️

frida1990
autor
14. mar 2021

@martinaju to som ani nevedela že také môže vzniknúť, no hlavne že si to zvládla. A už si tehulka, či ešte čakáš?

merry999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre