Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

angie2601
5. apr 2013

@olivia31 sa ospravedlňujem, že hneď neodpovedám konkrétnej osobe, ale som tu nová, až od včera, tak si musím na to zvyknúť...🙂

olivia31
5. apr 2013

@angie2601 No to neviem mne len raz zaleží na hodnote aká je v krvi .Ale to si len myslím asi je zbytočne keď ti nič neukáže krv tak potom nieje dôvod na to aby to robili znova. Môj názor. 😒 Nerozmýšľaj nad tým .

angie2601
5. apr 2013

@olivia31 tak zamestnávam sa teraz tým, čo ma baví, aby som nemyslela na to. Aj keď nie vždy úplne sa to dá...Ale myslím, že je to normálne...hlavne, keď už takéto niečo mám za sebou, len teraz som zmenila iné centrum asistovanej reprodukcie...alebo ako povedal DR. Krajkovič, "inú kuchyňu".... A hoci ešte neviem výsledok, neľutujem...Tu v Heliose sú naozaj veľmi ústretoví...

bambula27
5. apr 2013

@andydi Cize vy pojdete rovno na KET? Ziadne ET nebude? A vysetruju hned pri prvej navsteve aj spermiogram? Ako sa tam vlastne dostanem? Staci zavolat? A davaju termin podla dne cyklu alebo vselijak?

magica78
5. apr 2013

@angie2601 tebe robili preto viac odberov kvoli tomu asi ze si mala hranicne beta HCG. a preto ti robili kontrolnu krv. mne to tiez robili lebo som mala hrnicne hodnoty a potom ccca kazdy 3 den sono a krv a beta HCG islo hore a v maternici nic nebolo, vysledok bol mimomaternicove. keby mi klesalo tak som mala potrat.

lenka7791
5. apr 2013

@angie2601 Ahoj, ja som bola na 13.deň po ET a dr. Krajkovič mi hned povedal, že som tehotná. Ešte pred tým mi vravel, že nebude nič vidno, ale ked spravil ultrazvuk, tak až vykríkol, že je to tam. Poobede mi to telefonicky už len potvrdili.

amstelko
6. apr 2013

Ahojte.Nejde niektorá babenka na kontrolu alebo konzultáciu do Heliosu v piatok 12.4 z môjho okolia.Píšte IP.Ďakujem.

angie2601
6. apr 2013

@lenka7791 blahoželám teda....mne už neostáva nič iné iba čakať...aj keď teraz mám taký pocit, akoby som mala dostať mrchu...dúfam, že je to len zlý poplach...že už nedojde...najbližších 9 mesiacov nestojím o jej "návštevu".... Ale priznám sa, že ako mám tie príznaky, tak som z toho trochu smutná, že čo ak to opäť nevyjde...

olivia31
6. apr 2013

Dievčatá je tu niekto kto bral po odbere ( teda pred vkladom a po )aj utrogestan aj duphaston? Inak ten utrogestan to je v poriadku keď to vytečie aj na nohavičky teda na slip vložku mam s toho nervy či to teda má aj nejaký účinok.

vika2012
6. apr 2013

magica78 olivia31 dakjem za odpoved velmi mi to pomohlo ukludnila som sa uz som moc na to myslela a stale nad tym rozmyslala akurat mi manzel pichol prvu inj ale akosi stipala je to vporiadku

magica78
6. apr 2013

@vika2012 skus ju nechat oteplit cca 20 minut a az potom pichnut. a nezabudni drzat specik v druhej 🙂 ja som drzala špek a moja segra mi pichala lebo mne sa to nedalo samej. mm mi nechcel pichat lebo sa bal ale terz ma zlomenu nohu a musi si pichat fraxiparin tak ho to dobehlo a zvlada to perfektne 😉

waw
7. apr 2013

@olivia31 Ahoj olivia, drzim ti silno palce, aby Vam to tentokrat vyslo, Verim ze prave teraz ste uz minimalne traja.My sme momentalne na bode mrazu.Mam generalizovanu formu atopickeho ekzemu, ktory sa mi objavil po umelom oplodneni,pravdepodobne koli hormonalnym zmenam a stresu vyplivajuceho z mojho okolia, kedze vsetky kamaratky su tehotne, len ja nie.Neviem sa ekzemu zbavit a lekari mi nedoporucuju dalsie umele oplodnenie, kym sa mi nezlepsia prejavy a vnutorne sa neupokojim.A samozrejme ak aj pojdem tak len nativ bez hormonov v prirodzenom cykle.Manzel je po operacii varikokely a obom nam po rokoch partnerskeho spoluzitia androlog nasiel STD(mykoplazmu a ureoplazmu.Takze ATB a sexualna abstinencia az po negat,vysledok.Neviem sa teraz dockam chvile ked sa budeme moct znovu snazit o dietatko. Je predpoklad ze prave pre STD mame mizernu morfologiu spermii, ktora by sa po liecbe mala zlepsit.Dufam ze po tychto nespocetnych peripetiach a cakani sa raz dockame.
Prajem ti zo srdca pozitivny vysledok!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jonathana1
7. apr 2013

Žienky všetky do jednej čo sme tu si zaslužime to vysnívane krasne babatko a možno aj dve 🙂 Ja tak silno dufam,že budem čoskoro tehu,ale potom sa prebudím do reality a je mi hrozne 😖 Poradte čo vám pomáha prekonavat škarede dni...ako na to všetko čo najmenej mysliet ked tá tužba je velka? 😢

kvietok1605
7. apr 2013

@waw ahoj skúšala si prírodnú medicínu na ten ekzém ? napríklad borákový a pupalkový olej je dobrý piť pri týchto problémoch asi by si sa mala vnútorne očistiť detoxikácia a tak ja som úplne zmenila stravovanie žiadny biely cukor žiadna biela môka nejem bravčové mäso ani mliečne výrobky a pomáha mi to ja síce nemám ekzém ale moje telo tiež odmieta otehotnieť tak som ho začala liečiť zbavovať toxínov a poviem ti je to beh na dlhé trate pretože len detoxikácia je na 3 mesiace ale keď máš motiváciu ide to už mesiac mám za sebou a cítim sa výborne aj na psychiku to pomáha len treba vedieť prečo to robíš a za čím ideš

waw
7. apr 2013

Mne pomohlo to, ze sa nestretavam s tehotnymi a mamickami. Stretnutia obmedzujem len na nevyhnutne pripady, ked inak nejde.V mojom blizkom okoli je to velmi tazke pretoze vsetci rodinny znami s ktorymi sme doteraz travili vela casu, prave cakaju alebo uz maju rodinu.My sme jedini ktori este dieta nemame a preto sme stredobodom zaujmu, otazok a lutovania.Nemam rada ich rady ako na to atd.Ved to poznate.
Nasla som si skupinku mladych bezdetnych rodin alebo partnerstiev, ktore sa nezaoberaju len detmi.Tieto stretnutia su pre mna darom, pretoze sa rozhovor nekruti len okolo deti a rodicovstva.
Zle sa citim v spolocnosti mamiciek, pretoze sa neviem zapojit do diskusie o porode, kojeni, nocneho vstavania atd.Ja som to neprezila a neprezivam, co ma doma po stretnuti zacne deprimovat a privadzet k placu.
Nemam silu na ich otazky, ze co mi dvaja a kedy uz sa aj mi pridame, pretoze ma tieto rozhovori vysiluju, rozladuju a vedu k bezradnosti a smutku.
S manzelom sa snazime travit cas spolu.Zacali sme sportovat, cestovat, chodit do kina.Na nevhodne otazky z okolia som sa naucila vhodne a diplomaticky reagovat v niektorych pripadoch viem byt aj raznejsia a upozornim na neprimeranost a nevhodnost otazky, ktora sa tyka mojho sukromia.
LIEKOM PRE MNA JE CERPAT Z TERAJSEJ SITUACIE A HLADAT V NEJ POZITIVA.
Viem, ze je to len zaplata na oko, lebo vo vnutri tuzim prave po tom co maju oni!
Nasa situacia je spojena s kazdodennym trapenim,smutkom.
Je naozaj malo chvil, kedy som naozaj stastna.Dufam ze pride chvila a vyrovnam sa s nasou situaciou!!!!!!!

waw
7. apr 2013

@kvietok1605 Ja som na diete, lebo ako ekzemetik mam obmedzenia, ale ta detoxikacia nieje odveci.Prave je jar asi to vyskusam, kupim si tie caje a a obmedzim aj sacharidy a pecivo. 🙂

amstelko
7. apr 2013

@waw vav,vav,vav super napísané,cítiť z teba múdrosť

jonathana1
7. apr 2013

@waw naozaj si to pekne napisala...mna tiez najviac ide rozhodit ked nejakí známi maju večné pripomienky typu a vy dvaja čo?Mne je už tiež do plaču lebo si ani len vo sne nevedia predstavit ako mi take otazky ubližuju,ale rozpravat sa o tom s hocikym nemienim...vlastne ani rodina netuší,že mame problem a chodíme do heliosu..vie to len moja mamka,mne najviac pomaha,že som tu a VY ŽIENKY VŠETKY. 🙂 🙂 Niekedy mi naozaj stačí prečítat,že sa to niektorej podarilo 😲

olivia31
7. apr 2013

@vika2012 To že ťa štipala je v poriadku oni sú troska také štiplavé to zvladneš neboj sa držím palce 🙂

olivia31
7. apr 2013

@jonathana1
@waw
@amstelko dievčatá jasom pred vkladom a dnes príde návšteva a sesternica je tehotná o mesiac rodí ☹ a ja tŕpnem ako sa vyvíjajú naše embrya ☹ zatiaľ napredujú no do utorka je strašne ďaleko ☹ takže už teraz mi je smutno , že sa tu bude premávať a bude tu behať jej malí drobec a druhý v bruchu ☹

amstelko
7. apr 2013

@olivia31 to ti verím,želám ti pevné nervy

olivia31
7. apr 2013

@amstelko ďakujem mám ju rada len teraz mám nervy v r...ako to celé bude je to pre mňa teraz nevhodné , že sa sem dotrepú no nedokážem jej poveď nechoď.

waw
7. apr 2013

@olivia31 Pevne nervy a hlavne hlavu hore, zvladnes to.V case mojho prveho umeleho, otehotnela moja kmotra, nasi najblizsi znami a velmi blizka kamaratka.Ja som prezivala neuveritelny strach a bola som v nesmiernom ocakavani ze sa to podari.Ja som nakoniec neotehotnela a oni prave v tom obdobi bezproblemovo otehotneli a teraz postupne rodia.Popri tom vsetko som stale dookola pocuvala ich rady ako ta to nemysliet a vtedy sa mi to podari, ze som prilis uzkostliva. Najvacsi paradox je v tom ze vsetky chceli otehotniet pretoze si mysleli ze u nas to bude po umelom tutovka a chceli aby sme mohli spolu kocikovat.Teraz je to tak ze oni kocikovat budu a ja nie.
Olivia nedaj sa rozladit a navstevu si uzi i ked sa ti nemysliet na embrya nepodari....ved su to vase male poklady na ceste k vam.Prosim ta a nedaj sa rozladit, nedovol im to. 😉

jonathana1
7. apr 2013

@olivia31 a oni to nevedia,že mas pred vkladom?...ja na rovinu by som povedala necitim sa dobre...ved to nie je len tak...všetko okolo toho..odber a potom čakat ako sa vyvinu vajka a potom vklad a zase čakat...je to naročné fyzicky a hlavne psychicky...ved som to prave pisala,že mame čo robit, aby sme na to nemysleli,aspon na chvilu pustit myšlienky iným smerom...držím ti palce aby si to zvladla aj ked ja si myslim,že je na 1.mieste si teraz len ty aj ked mas sesterku rada...a v utorok držíme aj palce na nohach 😀 😀

marverka
7. apr 2013

@olivia31moc drzim palce a uprimne prajem......

angie2601
7. apr 2013

@olivia31 ahoj...neviem, či Ťa to poteší, ale mne doporučujú, že práve v tomto čase, či už pred, alebo po transfere mám byť čo najviac s nejakým malým bábätkom, ak je to možné...tiež som v situácii, že každý príbuzní okolo mňa čakajú bábätko...pred týždňom sa mi narodila neterka Nelka, tento alebo budúci týždeň sa má narodiť kamarátke synček a ďalšia švagriná čaká dievčatko...Takže sa teším spolu s nimi a tak trochu dúfam, že teda už aj ja konečne budem patriť k nim...

olivia31
7. apr 2013

@angie2601
@jonathana1
@waw No našťastie sa nezdržali dlho 😝 ...no mne nevadí, že je tehotná no ja osobne by som nešla k niekomu okom viem aké má momentálne starosti ona za to nemôže to ja chápem ....no dnes bolo ťažké ráno volať si do CAR za embrya a potom sa tu pozerať na niekoho kto si tu hladí brucho a je vytešený ja som dnes strašne smutná mám s toho strach ako to celé dopadne len preto mi to prišlo nevhodné. A do utorka je strašne ďaleko. ☹

olivia31
7. apr 2013

@angie2601 Áno no to vôbec nepomáha hlavne nie teraz keď je to ešte v CAR 😒 áno keby som to mala v brušku tak je to iné ..

angie2601
7. apr 2013

@jonathana1 ja nepochopím takých ľudí, ktorí na jednej strane povedia, aby som nemyslela na to, že chcem bábo a príde to...a pri najbližšom stretnutí sa ma spýta, či nemáme niečo nové, či sa ešte nepodarilo....tak neviem, čo si o tom myslieť...pri tom vedia, že keď už 9 rokov sa nám nedarí mať bábo, že zrejme niečo nebude v poriadku...no tú "uštipačnú" otázku si neodpustia...

angie2601
7. apr 2013

@olivia31 ak vedia, čo momentálne prežívaš a podstupuješ a správajú sa tak, ako píšeš, tak potom neviem, čo si o tom myslieť...ja by som to teda brala ako nejakú provokáciu...neviem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre