Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

cmelica
25. aug 2014

@bambula27 ahoj,viem co to je stresovat.ja som po ET testovala uz 6ty den a vydela som ducha len ja 😝 dalej uz len silnel. a teraz som po prirodzenom tehotenstve ktore skoncilo zial potratom ,aaale testovala som asi kazdy den,lebo ciarka nie a nie aby bola silnejsia ako kontrolna . :( teraz ma caka KET ,31 veho prve sono a urcite budem testovat znova ako diva i ked uz som si povedala,ze nie.
Kazdopadne drziim moc palce ,aby to vyslo 🙂 a akym testom si testovala?

a kocky na kolky den priblizne je KET???

franchise27
26. aug 2014

@cmelica den KET zavisi od vysky sliznice a aj od ovu (aspon ak vidia na vajecnikoch ze to vyzera na ovulaciu tak na nu pockaju)..Ja som mala naplanovany na 16DC preto ze ovulacia bola 10-11DC...ale tak priemerne je KET na 18DC...

bambula27
27. aug 2014

zeny, takze krv negativna ☹

franchise27
27. aug 2014

@bambula27 😢 mooja a tak som dufala, mrzi ma to.

chorucka
27. aug 2014

@bambula27 jooojtak som verila ze to das aspon ty Ja som bola dnes a zajtra vysleok ale ten uz pznam 😠

chorucka
27. aug 2014

Baby prosim vas neviem ake vyšetrenie by som si mala dat urobit aby a zistilo preco sa neuhniezdi 1xEt a 4x Ket a ani raz a neuhiezdilo a vzdy vkladali 5dnovu exp blasocytu Chcela som hematologiu ale krajko povedal ze to je zbytocne ze racj genetiku ale ja si myslim ze na genetike zistia jedine ake choroby by malo dedicne ale nezistia preco sa nechce prichytit co vy na to ? Dik za rady

jana954
27. aug 2014

@bambula27 a ja som tak pevne verila, že to teraz vyjde.... ☹ tak ma to mrzí....

bambula27
27. aug 2014

@chorucka tak ja som verila tiez..... ☹ a zaroven ma mrzi, ze ani vy nie ste uspesni. Ja osobne uz neviem, co este pre to vsetko mozem urobit, lebo mam pocit, ze co som vedela a mohla, spravila som 😔 A ake vysetrenia uz mas spravene? Mala si aspon raz po ET alebo KET pozitivne testy, alebo vobec? No na tvojom mieste aj hematologiu a imunologiu si urobim urcite. A co sa tyka genetiky.....no Krajko myslel asi genetiku embyi vsak? To by nebolo zle, lenze....stoji to tolko penazi ☹ Ja neviem, dokedy to tak skusane budeme.....ale momentalne potrebujem isto par dni na to, aby som vobec dokazala rozmyslat o tom, co dalej.

bambula27
27. aug 2014

@franchise27
@jana954 aj ja som verila...aj napriek tym testom, posledne 2 dni som uz netestovala..no...co uz 😔

chorucka
27. aug 2014

@bambula27 nemam ziadne vyetrenia bolo to 1ivf 8vajok a vsetky oplodnene pisi do na 3den 3zaostavali a 5 dobojovaloaz do konca cize 1et a 4ket nikdsom nema ani ducha na teste a aj krvbola vdy plne negat. tak chcem pred 2ivf nejake vysetrenia Nepovedal aku genetiku myslel Zajtra zavolam culbovej a nieco poriesim lebo som zufala ze ani raz nebol anilen duch

netilka
27. aug 2014

Baby, vsetko ma to tak velmi mrzi aj za seba, aj za vas. Ja som tiez uz absolvovala 3x IVF, z toho mam za sebou 8 vkladov v stadiu ukazkovych blastocyst a stale nic Mam porobenu hematologiu, genetiku, vsetky testy..... a som uz tiez naozaj zufala, ze neviem, ako by som mohla ovplyvnit uhniezdenie. Vzdy bol výsledok negativny , nikdy ziadne hcg. Mam este 3 zamrazene a taky silny pocit, ze výsledok bude znovu rovnaky. Normalne stracam este nejaku nadej verit.

ramadasa
27. aug 2014

@netilka ahoj neviem ci das na moju radu ale skus to teraz odlozit ason na po roka ako my nam sa to podarilo az na piaty krat a od zaciatku som si vravela ze urcite zase nic ked doteraz nic,a netestuj po transefi try dni lez lan male prechazdy maj vonku a ber to v poho,Aspon ja uz som to tak brala,a podarilo sa.Drzim vam vsetkym palce 🙂

sfera
27. aug 2014

@bambula27 tiež ma to mrzí, po tom duchu na teste som verila, že ti to konečne vyšlo.... Neskúšala si to s tým chilly pred transferom?

netilka
27. aug 2014

@ramadasa Ahoj, vsetko, co pises, som uz vyskusala, mala som medzi KET aj dlhsie ako polrocne prestavky, po transfere som nikdy netestovala, vzdy prve dni som bola doma a brala to v pohode, bez stresu, s nadhladom... a aj tak nic. Myslim, ze je to individualne.

bambula27
27. aug 2014

@sfera neskusala som chilly....ja som toho uz tolko brala a skusala vsetko, ze uz nemam chut nieco nove skusat. ☹

bambula27
27. aug 2014

@netilka ahoj. hm...presne tak sa citim, ako ty. Stracam nadej a neviem uz ako tomu este pomoct. Mame za sebou sice LEN 2xIVF, z toho LEN 4 vklady.....raz nam to vyslo, cersty ET, avsak nepokracovalo to tak, ako sme strasne dufali. Absolutne neviem teraz, co dalej, ani len rozmyslat neviem, co by som dalej chcela.... 😔

netilka
27. aug 2014

@bambula27 Ahoj. Je mi to naozaj luto, ze ti to nevyslo, citala som tu na fore, co vsetko si prezivala, ako si pevne dufala... je to naozaj smutne.... mne oznamili tuto zlu spravu pred tyzdnom. Badam na sebe, ze som uplne vyprahnuta, nic ma netesi, nikam netuzim chodit.... taham to uz roky.. a po case sa clovek akosi otrasie a znovu sa do toho pusti. Len mne sa uz naozaj nechce. Opat dostat nadej a po 14 dnoch ju uz zasa nemat. Mas este nieco zamrazene?

bambula27
27. aug 2014

@netilka Ved prave, ze uz nemame nic 😔 preto som v to posledne embryjko tak strasne dufala. Ja po takomto vysledku zakazdym som nestastna, bez sil do dalsieho boja, .... ale ako ty pises, clovek sa casom otrasie a skusa zas a zas. Neviem...fakt. Rozmyslam ten dalsi pokus (aj ked neviem kedy),. ci by sme neskusili Brno. Ale momentalne asi nie. Alebo skusit par cyklov znova s CLostilbegytom...hm...neviem a nemyslim. Teraz nie!

netilka
27. aug 2014

@bambula27 Ano, teraz este nic neplanuj. Ta bolest je prilis cerstva. Nechaj si cas na oddych, hlavne psychicky. Drzim palce. Snad sa raz aj my dockame. 😉

matulisa
27. aug 2014

Ahojte, môžem Vás niektorú poprosiť veľmi pekne, popísať mi ako prebieha prvá konzultácia v Iscare resp. v skratke, aké vyšetrenia nás čakajú? vopred ďakujem 😉

ramadasa
28. aug 2014

@netilka my ked sme boli v druhom IVF tak my doktorka ale uz neviem ktora povedala ze to moze bit aj psychika ze niektore zeny to barz aj velmy vazne a silo mocu skusaju zaradom co sa da a to vraj nieje pr organizus dobre,ze treba oddych,tak neviem ale ako som uz pisala velmy vam vsetkym drzim palce 🙂

bambula27
28. aug 2014
ingrid0105
30. aug 2014

@smoulinka13 vsetko v poriadku? Pojdes do prace teraz s prichodom skolskeho roku?

smoulinka13
31. aug 2014

@ingrid0105 ahoj moja 🙂 ja uz koncim 7 tt, ohss utupuje uz je to ovela lepsie, buduci tyzden idem na 2.sono do caru a uz budem chodit svojmu gyndosovi. do skoly nastupim, ale keby cosi sa hodim na PN 🙂

ingrid0105
31. aug 2014

@smoulinka13 ahojcek 🙂 tak to je super, vidis a predsa budes maminka ani sa nenazdas, velmi ti to prajem 😀 daj vediet ako si dopadla na sone, to uz bude aj srdiecko, ze? no fakt parada 🙂

smoulinka13
31. aug 2014

@ingrid0105 dakujem ti, tesim sa kazde rano ked sa zobudim a dakujem bohu ze budeme mat babatko. Na dalsom sone uz by malo byt srdiecko.moc sa tesim 🙂 ty sa ako mas?

ingrid0105
31. aug 2014

@smoulinka13 tes sa kazducky den, musi to byt uzasny pocit 😀 chystame sa na dovolenku 8.9. do chorvatska, medzitym nam prevezu embryijka do brna do Heliosu a ked sa vratim mala by prist mrcha a potom ultrazvuk na sliznicu a planovanie KETu ak sa dobre rozmrazia. Ak nie tak sup 2 IVF, nevzdam to tak skoro 🙂

smoulinka13
31. aug 2014

@ingrid0105 juuuj dovolenka aj my sme planovali 🙂 ale nastastie sme nemohli uz it 🙂 a kam idete do chorvatska? a ket ti vyjde este v septembri?

klembi
31. aug 2014

my smd chodili do heliosu pri oboch nadich detoch..je to podlna najlepsie CAR na SK.boli sme slokojni s pristupom.s o starostlivostou a so vsetkymmmco viem ako to chodi napr.v BA tak oproti tomu je helios ovela lepsi.hlavne co sa tyka pristupu..drzime palce.

ingrid0105
31. aug 2014

@smoulinka13 no aj ja by som ozelela radsej dovolenku, ale mozno pomoze k pozitivnemu vysledku 🙂 ideme na Istriu nedaleko Puly, chodime do Chorvatska stale a vzdy na ine miesto. No KET by uz vychadzal az zaciatkom oktobra. Dovtedy budem mat hematologiu aj genetiku, tak uvidim ci nieco najdu. ty si si pichala fraxik ze? ti nieco nasli alebo len tak preventivne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre