Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

franchise27
25. sep 2014

@erinka12345 ja som tak minuly ten zruseny KET tak mala ze brali krv, lebo si nebola Starovecka ista ci bola ovu alebo nie....no a teraz to vyzera nejak tak isto...tak som pisala Staroveckej a Janakovej ze ci sa objednat na krv na progesteron, tak mi odpisala ze ak bude sono nejednoznacne tak sa krv vezme...Tak im to pripomeniem zajtra. A ten estrimax beriem 1-0,5-1 tbl. od dnes...inak som brala 2x1tbl....tu polku som zvysila len preto ze mam pocit ze ovu nebola a asi ani nebude, tak bez nej mi sliznica uz moc neporastie u mna je skor tendencia ze trosicku klesne, tak som dala tu polku tabletky pre istotu...

erinka12345
25. sep 2014

@franchise27 sama si si naordinovala však? Ako Lucka 😉 . Ja som tiež chcela, ale keď som vkladala dve tak som sa bála experimentovať ... ale fakt, že bola malá moja ... ty si mala krásnu. Ale pol tabletkou určite nič nepokazíš. Zajtra daj vedieť, koľko ti namerali. Ja som mala mať tiež vklad v stredu, ale kvôli tej sliznici to posunuli na piatok, aj utroš som začala vkladať až 17 DC a vklad bol na 21 DC

franchise27
25. sep 2014

@erinka12345 presne sama 😕 ale v Heliose aj keby ze mam sliznicu 4mm tak mi davku nezvysia, vzdy budu trvat na 2x1 tbl....neviem preco vsade inde idu na davke 3x1tbl a tu vobec nie...ako je jasne ze take davkovanie sa nemava davat kazdemu, ale sliznica je moj väcny problem...tiez som zvedava aku nameraju..mozno budem prekvapena a prvykrat v zivote budem mat aj 10mm 😀 Joj nech uz mam po tej kontrole az mozem vypustit vsetko z hlavy a tesit sa na volno 😀

erinka12345
25. sep 2014

@franchise27 hej aj ja som sa Krajka pýtala, či nemám zvýšiť dávku z 2x1 tbl na viac, keď tá sliznica bola nízka a povedal mi,že nie ... ALe ako vravím, keby som jedno vkladala, ak si pridám jednu tabletku. Veď si zober, že napríklad každá žena má inú váhu, čiže na 55 kg ženu a na 85 kg ženu dajú to isté dávkovanie? 😕 ako oni majú jednu cestu a tou aj idú, nerobia si z toho vrásky ...

ramadasa
26. sep 2014

@erinka12345 ja som brala urtogestan vzdy dve rano a dve vecer v rovnaky cas,o osmej,od vkladu az po 14 den kontroli,ale ja som to dost dodrziavala dva tyz.som len lezala minimum som robila,a chvala bohu sa podarilo koncime 14 tyzden.Drzim vam vsetkym palce.

erinka12345
26. sep 2014

@ramadasa ahoj, aj ja presne beriem utrogestan dve ráno dve večer o ôsmej a plus estrimax jednu ráno jednu večer. Ja som po vklade strávila deň v aute, ale to som sedela (šoféroval priateľ) lebo sme boli po ceste do Martina nejaké autá obzieť (chceme nové kúpiť) a na druhý deň som si pospala do dvanástej a potom som už fungovala normálne. Dokonca mi doktor povedal, že styk môže byť o dva dni po vklade bez obmedzenia a veru aj bol druhý aj tretí deň po vklade. Som rada, že aj vám sa to podarilo a veľmi držím palce aby bolo všetko v poriadku. 🙂

franchise27
26. sep 2014

@erinka12345 tak dnesna kontrola za mnou...bola som u Staroveckej a fakt zacina byt pre mna top lekarka v Heliose....Tak sliznica je v skutocnosti 7,5mm a nie 8,5mm ako nameral ten moj gyndos, ale ze je to v poriadku. Vzala mi krv na progesteron a estrogeny, aby urcila presny den vkladu, lebo ovulka je nejasna. Od dnes mi kazala uz radsej brat utros, kedze mam kratke cykly, aby mi pre istotu neklesol progesteron a neuveris, vyfasovala som Fraxiparin, bez toho aby som ho co i len spomenula. Ze aj ked mam hematologiu uplne ok, ale ze ked mam len jedno zamrazene embryo, tak ze skusime aj nemozne a dame injekcie....Fakt taky dobry pocit z toho ze lekar nejde len podla svojich tradicnych postupov som este nemala ako z nej. KET zatial vychadza na utorok,ale poobede podla vysledkov krvi povedia presnejsie.

erinka12345
26. sep 2014

@franchise27 téda, tak to si ma veľmi prekvapila. Ale príjemne 😉 . Som nečakala, že to zoberie takto zodpovedne. Čo je úplne super. A fraxík začínaš kedy pichať? Od dňa vkladu? Vlastne dnes poobede ti dajú vedieť podľa krvi kedy bude vklad však? Vidíš toto sa aj mne stalo predchádzajúci vklad v júni, že som tam išla 11 dc, lebo na 8 dc mi môj lekár nameral sliznicu 4,5 mm a v Martine na ten 11 dc mi Krajko nameral 4 mm ... Inak ja si myslím, že u mňa teraz zabral ten estrimax naozaj ... Ja som predtým tú sliznicu vôbec neriešila ... a teraz vyzerá, že asi to pomohlo.

franchise27
26. sep 2014

@erinka12345 Aj ja som bola prekvapena. Ja som jej pisala predvcerom, ze ci sa mam objednat aj na krv, lebo ze naposledy som bola. Tak ona si pozerala uz vcera celu moju kartu a asi aj preto sa rozhodla dat fraxiparin, ked videla ze je posledna sanca. No budem pichat od vkladu. A dnes poobede mi budu volat ci je vklad isto v utorok. A ta rozdielna sliznica ma dost prekvapila, ale ani som sa necudovala, lebo mne sono robil zastupujuci lekar mojho gyndosa a teda v ten den bol totalny motak. No ja som trosku sklamana z toho estrimaxu ale tak nevadi hlavne ze je tych 7,5 v skutocnosti a uvidime co bude.Ja neviem, ja som dost chuda a na mna akosi nereaguju tie klasicke davky liekov. Aj pri stimulacii mi zvysovali davky a cudovali sa ze pri mojej vahe ta davka hormonov nic zvlastneho neurobila...A dnes som dostala na buduci tyzden dovolenku tak sa tesim...lebo v mojej praci dostat dovolenku viac ako 2dni vkuse je umenie...

kadernictvo
26. sep 2014

caute baby nebojte sa podari sa to ja strasne pekne dakujem klinike helios v martine ze mam pekne 2deticky Tobias 3roky a Vivien 2.5 mesiaca dakujem dakujem a drzte sa 🙂

franchise27
26. sep 2014

@erinka12345 tak volala mi osobne Starovecka a vklad naplanovala na utorok 11:00hod.....Inak ma zaujima ako je to potom s tym, ze kazda sme si zaplatili "najom" za kazde mrazene embryo do konca roka a ked ho minies pred koncom roka, tak vracaju tu alikvotnu cast ci nie?

erinka12345
26. sep 2014

@franchise27 myslím, že tá slizica 7,5 mm stačí podľa mňa, veď aha akú som ja mala mini pidi fakt ... To neviem ako to je s tým nájmom, ale myslím, že asi by to mali vrátiť ... NO teda určite!

lucusik33
26. sep 2014

@franchise27 peniazky vracaju alikvotnu cast. Aspon tak mi povedali.

erinka12345
27. sep 2014

@franchise27 tak čiarka je zatiaľ silnejšia 😉 dnes 8. deň po KET

lucusik33
27. sep 2014

@erinka12345 tak perfektne, tuuuuho drzim vsetkych 40prstov aj s priatelom 🙂

erinka12345
27. sep 2014

@lucusik33 ďakujem moja 🙂 a ty plne využívaj víkendík 😉 . A kde na Liptove ste?

lucusik33
27. sep 2014

@erinka12345 priatel je z Komjatnej, dnes sme ta spominali a ze vraj truhlo spytaj sa tej Eriky ci vie kde je Komjatna a ak nie tak veru ze bude zle 😀 ....dnes som veru nerobila okrem roboty nic, dokonca mi naliali domovinu napoludnie tak ma odpalilo poobede ako mimino 🙂

erinka12345
27. sep 2014

@lucusik33 haha no veru asi bude zle, lebo som nevedela a pýtam sa Michala a ten Lipták a kuk na google mapy 😀 😀 😀 😀 juuuj hanba nám 😅 tak domovinku si si ty dala, no pekne, tak nazdravíčko 😉 my sme boli na nákup v Tescu dnes a šupla som červené víno do košíka, ja mám chuť aspoň na decku vareného. 😉 My bývame priamo v LM na sídlisku 🙂

lucusik33
28. sep 2014

@erinka12345 tak drahá čakáme ďalšie testiky so silnejucou čiarkou.

erinka12345
28. sep 2014

@lucusik33 hello moja, posieeelam 🙂 len mi to prilepí tak bočne :D tak nakláňaj hlavku 😉 . Inak včera som špinil tak tmavohnedo, ale iba pri utretí večer okolo ôsmej a potom už nič. Zajtra by som mala dátum na menzes, tak možno aj preto, ale dnes mi test trošinku zosilnel, tak dúfam, že to bude ok. A vy ako moja, oddýchli ste si? Dúfam, že ste ráno stihli "kostolné ovu hrátky" 😀 😀 😀

lucusik33
28. sep 2014

@erinka12345 testiky pekne tmavnu ale skús robiť tou istou značkou. Hlavne sa nenatahuj a oddychuj a daj si citronovej vody a hej hej kostolne ovu hratky vyšli 🙂)) drzkaj sa

erinka12345
28. sep 2014

@lucusik33 tak to som rada, že to vyšlo 😉 . Robím tou istou značkou, len ešte som mala jeden mama test a po tom včerajšom špinení som ho chcela vyskúšať, lebo v piatok 7dpt bol slabší ako tieto čo používam a teraz pekne stmavol, tak aby som bola kľudnejšia 😉 . Dobrúúúú 😉 😉

franchise27
29. sep 2014

@erinka12345 Erika dobre to vyzera dobreeee 😉 tfuj tfuj tfuj nech len tmavnu a nech sa ziadne spinenie uz neobjavuje...Kedy ides na krv? az 14D ci?

jana954
29. sep 2014

@franchise27 ahoj, čítam že zajtra je tvoj veľký deň tak budem držať palce nech to dobre dopadne... 🙂

franchise27
29. sep 2014

@jana954 Dakujem Jani 😉 uvidime ako to dopadne. Ak sa podari budem nesmierne stastna a ak sa nepodari, dufam ze budem psychicky silnejsia ako po ET a zvladnem to lahsie...

erinka12345
29. sep 2014

@franchise27 Ďakujem Peťka 😉 . No aj dnes už bola o hodne tmavšia od včerajšieho (toho modrého), som sa aj trošku bála, lebo 7,8 a 9 deň po transfere sa mi zdali také podobné, ale dnes 10 DpT bola naozaj o dosť tmavšia. Špinenie od tej soboty chvalabohu zatiaľ žiadne. Zajtra idem na krv. Som síce 11 DC, ale volala som so sestričkou, a že krv berú nakoniec utoroky a piatky ... no šupa. V piatok nechcem ísť, lebo výsledky by boli až v pondelok a to sa mi nechce čakať a kvôli krvi sa mi v piatok nechce ísť do Martina (aj peniažky zbytočne vyhodené za cestu, keď mi krv môžu vziať aj tu). No a potom neviem kedy na kontrólny odber.
No ty máš zajtra veľký deň, tak ti veľmi držím palce a budem na teba myslieť, nech je všetko super konštalácii a embryko sa krásne zahryzne 😵 😵 😵

malzeville
29. sep 2014

@franchise27 pripajam sa drzim vsetky palceky 🙂

dorotka66
30. sep 2014

ahojte baby, včera som videla výsledky Top lekári na Slovensku a Mudr. Krajkovič skončil medzi prvými 🙂 (neviem presné miesto, ale asi II, alebo III. ) svojom obore. http://toplekari.hnonline.sk/kategoria/8 To len na povzbudenie. A mám otázočku, mám dlhý protokol a od včera beriem Proveru. Nepamätám si to presne, ale pri predchádzajúcom KETe som určite brala ešte nejaké hormóny . Ako ste vy na tom pred KET? ďakujem za info

cuculik1
30. sep 2014

@dorotka66 a to pri KET nieco beries? ja som nikdy nic...

cuculik1
30. sep 2014

Baby uz sa sa tu teraz pytala @dorotky66, ja som sice v Heliose na KET nebola, ale v ISCARe som nic enbrala pocas KET a teraz, ked som si volala do Heliosu, ze zvazujeme KET, tak mi tiez nic nespominali...., ze len dojst na 14 den cyklu...viem, ze niekde davaju na rast sliznice nejake hormony...tak ako to je?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre