Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

dorotka66
23. okt 2014

kočky mrknite na ten zázrak 🙂
http://www.info.sk/sprava/48703/video-zazrak-lu...

sasa1983
27. okt 2014

Kočky, mám v chladničke gro balenia PROFERTILu, 129tbl., exp.04/2015. Výborná cena, navrhnite si ju. A mám ešte 2 balenia Utrogestanu, exp. 10/2016 a 1 balenie Estrimaxu 09/2016 a dačo málo z Duphastonu. Cez IP: Ďakujem.

moo
29. okt 2014

@klara030 ano máš vela pit ale mne povedali že treba tekutiny striedat.. čiže čaj ... dzus...mineralka...polievky a fakt poctivo lebo ja som skončila s ohss až v nemocnici ale mne sa vytvorilo vela vajíčok a tak mne stimulíciu a všetko stopli hned po odbere vajíčok už vtedy bolo zle.

ingrid0105
29. okt 2014

@franchise27 no ako si dopadla v pondelok? dufam ze je vsetko v najlepsom poriadku 🙂

klara030
29. okt 2014

@moo Dakujem pekne za info. Tak to da zabrat....na wc budem 15X denne 😀 😀 😀

klara030
29. okt 2014

@moo A este jedna otazocka.....mam pit vela tekutin uz pri Provere, alebo, az ked zacnem pichat Gonal? Vopred vdaka za odpovede. Ja som v tomto neni az taka nastudovana..... 😢 😢

moo
29. okt 2014

@klara030 teba začat hned ako začneš pichat preistotu a potom fakt dôsledne... ano behanie na wc je otrava ale ja som musela na infuzky a aj tak nakoniec nemocnica ale vravím ja som mala problém aj s vajíčkami hlavne striedat pitie a ešte ma napadlo vela bielkovím ja som stale musela jest tvaroh a malo by sa mlieko ale ja ho nemôžem

dorotka66
29. okt 2014

baby ja pijem veľa, ale na wcko ma moc neťahá ☹ Divné, dúfam, že to nebude predzvesť OHHS (dnes pichám pregnyl)

sisulik82
30. okt 2014

Žienky existuje aj nejaká súkromná skupina? Pridal by ma niekto? Ďakujem... 🙂

franchise27
30. okt 2014

@ingrid0105 ahoj dopadla som skvelo..mrnus mal 3,5mm a bilo mu srdiecko..kontrola o 10 dni, cize buducu stredu. Ale dnes som v panike bezala k svojmu lekarovi, lebo to moje mini spinenie sa zmenilo na take vlasocnice, alebo zilky hnedej farby, cize vytok bol biely s primesou tychto ziliek a okrem toho ma prestali boliet aj prsia...tak som mala obavu. Vraj je vsetko OK, mrnus za 3 dni narastol na 6,13mm a je vitalny.Ale pri plodovom vaku sa mi na sliznici urobili zrazeninky kt. sa musia ocistit tak preto to spinenie...tak kludovy rezim ☹

mariajuraj
30. okt 2014

@franchise27 😉 Vyborne, len nech pekne rastie dalej 😉

ingrid0105
30. okt 2014

@franchise27 tak to je super ako rastie, drzim velmi palce, ake je to zvlastne, niecomu tak malinkemu a uz bije srdiecko 🙂 nadhera 🙂 tak davjte na seba pozor, nohy hore a odpocivat 🙂

bambulka2015
30. okt 2014

@dorotka66 ak si bola zvyknuta na pitie, tak ta az tak velmi tahat nebude. Ja normalne pijem ca. 2 litre vody a vtedy chodim na wecko tak normalne. teraz ako si picham pijem tak 3 a viac a to uz ma tlaci castejsie. Ono telo si musi na to zvysene mnozstvo najskor zvyknut. A to este pijem dve kavy denne a ak pijes aj caj,to je jedno aky aj ovocny, vsetky caje su, jedny menej jedny viac, mocopudne.

dorotka66
30. okt 2014

@bambulka2015 máš pravdu bambulka , pijem aj zvyčajne veľa. ale teraz som ešte aj chorá a tak pijem litre a posudzujem to samozrejme s predchádzajúcou frekvenciou 🙂 dnes som si dala bielkovinové bomby - ráno hemendex a na obed steak, ale je to náročné, keďže nemám rada mäso 😀 )

bambulka2015
30. okt 2014

@dorotka66 ja to az tak s tymi bielkovinami neprehanam. Tak normalne by som povedala. My tiez vela mäsa nejeme. Ja si dam kazdy den biely jogurt, niekedy len tak cisty, niekedy si dam do neho lekvar. Vcera som mala este trochu syra. Dnes tvaroch. Mlieko si davam len do kavy, inak ciste velmi nepijem. Dnes vecer si asi urobim kakao, nejak mi ide chut 😉 A kazde rano na ranajky si urobim bielkovinovy shake. Takze to by malo stacit, si myslim. Pijem dost, dnes zatial nejake dva litriky a este pokym pojdem spat nieco popijem.

Inak baby, ako sa prejavi OHHS, tak kedy sa prejavi ak sa prejavi? po punkcii?
Ja som dnes bola na poslednom sone, v sobotu si mam pichnut dve ovuinjekcie a v pondelok rano idem na stol(kozu, alebo kam 😀 ). Doc povedal, ze to vyzera fajn, chcel punkciu uz v sobotu ale tak nechame este na tej lavej strane jajka dorast. Juuuj uz mam dnes z toho nervy. Asi by som mala menej brazdit netom lebo ma fakt raz porazi 😕

maminka1986
30. okt 2014

baby prosim vas stredu mi v Heliose pichli pregnyl....ovu do 36 hod no ja nič necitim ide ma poraziť!!!!!
inak stredu som tam bola o 7-7 30 neboli ste tam daktorá so mnou ? bolo tam veeela ludi ja som tam nová a bola som z toho šokovana kolko mladých ludi :((((
baby prosim vas iste prebehne ovu po pregnyle??, čitala som že jedna tu mala a ž na 4 den po podani pregnylu ovu ...

monicka79
30. okt 2014

@maminka1986 nemusíš cítiť pri ovu nič. Sú ženy čo majú bolesti aj ked nemali pregnyl a naopak, bolesti mať nemusíš ani po pregnyle. U každej z nás je to individuálne 🙂

maminka1986
30. okt 2014

@monicka79 máš pravdu ..teraz som písal a znamej ona chodila na umele vela a nakoniec prirodzene otehu a že necitila nič...lenže ja som citievala no ak to bola taaa ovu .))
ty chodíš do Heliosu??

monicka79
30. okt 2014

@maminka1986 ja som tiež dosť citlivá, každé pichnutie cítim 😀 a pôrod som myslela že zvládnem, ale nakoniec po pár hodinách podľa doktorov len miernych bolestí som si zažiadala epidurál. Ale to už bolo dávno pred 8 rokmi. Zatiaľ nechodím nikam, ale chcem sa objednať do centra, už sa nám druhé dieťa nedarí 4 roky, aj ked podla lekára sme zdraví. Uvažujem na Heliosom, alebo nad Reprofitom v Brne. Ako si v Heliose spokojná?

maminka1986
30. okt 2014

@monicka79 aaha no 4 roky je dosť už .....niekedy bude nie dobre neičo mne hovoril moj gyndosš ste ok snažte sa....
prestupila osm k inemu zobral mi krv urobil sono a hned mate PCO...rok som chodila k moju ex gynekologvi a nič a tento hned..idiot!!!
išli sme do CAR na jeo ale aj naše rozhodnutie a hlavne po psychickej stranke....
som spokojna Krajkovič je zlatý, čistý profik na začiatku ale teraz bol milší ovela ked ma kukal 🙂 a Cuľbová je zlatučká velmi,mladá a milá...aj personal tam až na tu vrchnu..ta je taka nadrapená takže ja odporučam... a kolko ludiii tam chodi aaach by si neverila mladí ludia pondelok plnoooo
aj včera...

maminka1986
30. okt 2014

@monicka79 zabudla som napisať manžel mal pomenej spermiíí ale nechali to prirodzene...ake nevynde ideme na IUI budem sa pýtať nabuduce ale verim že nabuduce NEBUDE!.)

monicka79
30. okt 2014

@maminka1986 mňa preto môj dr. poslal na vyšetrenia, lebo nič nenašiel, dokonca aj manžel mal dobrý spermiogram. Bola som na laparoskopii, ktorá tiež dopadla super, žiadne zrasty, všetko priechodné. Potom mi môj dr zistil pri folikulometrii že nemám vždy ovuláciu, tak mi dával clostyl a pregnyl, viackrát, ale aj tak nič, tak už on sám mi hovoril, že bude treba skúsiť nejaké centrum. Odporúčal mi Brno. Tak teraz sa neviem rozhodnúť. Ale čo som tu čítala, tak sa mi páči že tam robia aj soft stimuláciu a v našich centrách to robiť nechcú. Budem ti držať palce, nech ti to dobre dopadne.

maminka1986
30. okt 2014

@monicka79 soft stimluaciu robia v iscare....v martine....
dakujem pekne ....
no my sme len začali tak dufam že to nebdu edlho trvať....už teraz sa snažime 2 roky.((((

ramadasa
31. okt 2014

@franchise27 super ako ti uz pisaly nohy hore a len odychuj,co najmenej rob.Stoji to zato.My az plakaly ked sme poculy srdiecko.drzte sa 🙂 Dvolezite su prve try mesiace to my vsetci pripominaly ale neprehanam to ani teraz.

dorotka66
31. okt 2014

@bambulka2015 tak už mám po odbere, 22 ks. Uvidíme akej kvality, hneď mi však pichli Solu Medrol ako prevenciu, mám nábeh. A budem pichať ešte 5 dní. Inak odber bol super žiaden problém, až teraz ma pobolievaju vaječníky. A ohľadom ohhs je tu téma a presne popísané informácie, tak mrkni. Ty ideš zajtra?

bambulka2015
31. okt 2014

@dorotka66 juuuj tak super. A tolko velaaaaa. Uz len nech su super quality a nech sa oplodnia a pekne delia.
Dik za link.
Ja idem az v pondelok,doc rozmyslal nad sobotou ale nakoniec sme skonstatovali, ze nechame este trosku dorast aj tie na lavej strane, tie neboli az take velke. Aj ked povedal, ze si je isty, ze tam tiez nieco vydolujeme. Ale tak 20 tych takych suprovych ich asi nebude. Ale tak aj nejakych 10 staci.
Tak len trosku pobolievaju? A inak ako sa citis? Lebo my v pondelok by sme mali ist po odbere hned k svokrovcom, to je ca. 400 km autom, dufam, ze neskapem. Asi len na to nemysliet a normalne fungovat.

dorotka66
31. okt 2014

@bambulka2015 pozor na tú cestu my sme šli len tretinu z tej tvojej a cítila som všetky hrbolky. A doteraz som spala. Pri provm IVF som o takomto čase už bola na pohotovosti. Takže relatívne som OK. A hlavne máš oddychovať. 😀 súprových bude len pár, ale budem vďačná aj za ne a verím, že im ten môj zdr. Stav neublížil. Poriadne si to premysli. Držím palce.

dorotka66
1. nov 2014

@sfera ahoj, nevies mi povedat kedy sa ma pichat medrol? Rano ci vecer? Dakujem 😉

sfera
1. nov 2014

@dorotka66 Ahoj ja som si to pichala ráno, ale ja som si to pichala sama, ale myslím že vo všeobecnosti je to jedno...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre