Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

klara030
18. nov 2014

Kocky a este posledna otazocka snad .... A v stimulke ste namali nafuknute brucho? Ja som o tom dost citala a dnes sa zacina trosku nafukovat uz aj mne ☹ a mam taky pocit plneho- najedeneho brucha. Preslo Vam to po KET?

cucoriedkacucoriedka
19. nov 2014

@klara030 ja som mala.ale ja som distala ohss.mala som odber vajicok.a vklad nie.potom dvakrat ket a negat.vauguste 2013 som mala vklad a piaty den nafuknute brusko.od prveho sept do piateho oktobra v nemocnici.zavedeny na devatnast dni hrudny dren.strasne bolesti.plus trinast kil naviac.tekutina pri plucach.osem infuzii denne....a dnes mame krasneho zdraveho uz skoro sedem mesacneho martinka.no potrapil ma a ustali sme to.ale nebola to sranda....daj si bielkoviny.vela a vela tekutin.az pat litrov denne a acidko.drzim palce nech to nie je ohss.ale inak ohss je vacsinou ak sa embryjko ujme. 🙂

cucoriedkacucoriedka
19. nov 2014

@klara030 aha citam ze ty stimulujes🙂 hej aj v stimulke som mala nafuknute trochu brucho🙂

megan5
19. nov 2014

@cuculik1 ahoj,prosím ťa čo je to tá autoimunitná liečba?ja sa chystam na imunologiu a tiež na hematologiu.a pátram po všelijakých možnostiach aby sa už nabuduce embryjko uchytilo..dakujem

cuculik1
19. nov 2014

@megan5 ak ides na imuno vysetrenie, tak tam ti to urcite vysvetlia ;) cielom je potlacit imunitnu reakciu organizmu....v zasade sa pouziva liecba kortikosteroidmi, intralipidmi, imonoglobulinmi....zalezi od konkretneho vysledku. Avsak ani liecba samozrejme nie je zarukou uspechu...v tele sa odohrava xxx dalsich procesov a mechanizmov ktore maju za pricinu neujatie embr. , ...stale je to hop alebo trop

klara030
19. nov 2014

@cucoriedkacucoriedka tak to si si teda zazila svoje!!!!! Klobuk dole!!! Och, dufam, ze mna to nepostihne a neskoncim v nemocnici. Fakt sa toho dost bojím. Ako sa tomu ohss da predist? Ta voda +. Vela bielkovin? Alebo je to roznorode a individualne?

klara030
19. nov 2014

Dievcata, kolko ste mali po stimulke vajicok? Ja som dnes bola na utz a mam ich zatial iba 12. Dr. Sa to zdalo relativne malo. Na jednom vajecniku 8 a na druhom iba 4. Zvysia mi davku Gonalu a viem im pri raste este niecim pomoct?

klara030
19. nov 2014

Teda opravujem sa, mam 12 folikulov. Zatial. Vajicok neviem.

any395
19. nov 2014

Milí priatelia, oteckovia, mamičky. Pripravili sme pre vás celodenné podujatie s prednáškami o očkovaní, pôrode a prirodzenom rodičovstve v ŽILINE. Srdečne všetkých pozývame.
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

dorotka66
19. nov 2014

@klara030 ja som mala 22 zrelých a z toho sa oplodnilo 18....ale to nebola žiadna výhra, aj keď to vyzeralo výborne...Postupne sa prestali vyvíjať. Mala som jednu 5 dňovku a jednu 6 dňovku. 😠 Takže klára, nie je to o počte ale o kvalite 😉 To bolo II IVF a vždy som mala 225 Gonal.

dorotka66
19. nov 2014

@klara030 pri všetkých sme mali PICSI

klara030
19. nov 2014

@dorotka66 dakujem pekne. Tak sa ani nejdem radsej stresovat a zahajujem od dnes kludovy rezim 😉

megan5
19. nov 2014

@cuculik1 tak ja zatial neviem kde je moj problém,ale vždy mám všetko v poriadku a zatial sa nepodaril 1et a1ket.pred druhou stimuláciou si chcem dať urobiť vyšetrenia a hádam sa už zistí kde je problém..a dakujem za odpoved 🙂 treba si pomáhať 🙂 a som vdačná za každu pomoc

kubena
20. nov 2014

ahojte ,mam otazocku preco helios prijima dalsieho lekara ? niekto odchadza ?

sfera
20. nov 2014

@kubena pisu ze prijmu do svojho timu dalsieho lekara, takze nemyslim si zeby niekto odchadzal, skor toho maju vela a proste potrebuju dalsie sikovne ruky

kubena
20. nov 2014

@sfera no mozno .-) ale vsak baby co tam chodia teraz asi budu vediet 😉 , lebo vsak niekedy boli dva teraz su 3 tam ,mozno by skor pomohlo keby robili dlhsie aby si ludia nemuseli brat kvoli vsetkemu dovolenky alebo peciatky cerpat

ingrid0105
23. nov 2014

Baby chodim do Heliosu v Brne, a po stimulacii Menopurom 300j len 3 vajka a jedno zrele a oplodnene. Stalo sa vam to ze takto nezabrala stimulka? Predtzm taka ista pri 1 IVF a 8 oplodnenych. Mam 39

franchise27
24. nov 2014

@ingrid0105 ja som mala stimulaciu puregonom 225j a mala som cca 10 folikulov ale len 2 vajicka, zvysok bol prazdny a nastastie tie dve boli zrele a aj sa oplodnili...nik mi nepovedal dovod preco som mala prazdne folikuly...HP pred IVF som mala v poriadku, lebo pravdepodobne puregon nebol asi to prave, lebo som nereagovala ako bolo treba

smoulinka13
24. nov 2014

@mariajuraj ahoj ako sa vam dari?

sfera
24. nov 2014

@ingrid0105 ja som 1.ivf mala puregon 185j a mala som 9 vajíčok. 2.ivf Gonal začínala som na 225 postupne sa znižovala dávka , lebo som príliš reagovala a bolo z toho 26 vajko. ...toľko moja skúsenosť, inak poradiť neviem 😉

ivanam5389
24. nov 2014

Ideme na to

ivanam5389
24. nov 2014

Prosim vas samotny vklad embrijka je bolestivy? Ake je to po odbere vajicok? Mali ste bolesti? Dakujem

mariajuraj
25. nov 2014

@ivanam5389 Ahoj, nemáš sa čoho báť, vklad je nebolestivý. Po odbere vajicok som mala bolesti - silnejsie pichanie v okoli vajecnikov, silnejsie ako pri menstruacii hlavne pri pohybe..kludne si daj daco od bolesti.o 2 dni to bolo lepsie, potom som este asi týžden cítila pichanie ale to bolo len trosicku...neboooooj, to zvladnes, drzim palce 😉

ivanam5389
25. nov 2014

@mariajuraj , ahoj dakujem ti za info trosku somsa upokojila. A samotny odber si zvladala v pohode? Myslim narkozu a tak... dik🙂

ivanam5389
25. nov 2014

@mariajuraj vcera som si pichla pregnil a zajtra ideme na to

mariajuraj
25. nov 2014

@smoulinka13 Ahoj moja, tak z KET nebolo nic......tak ideme sete na posledný vklad 😉 Dufam ze to vyjde, poctivo beriem anopyrin tak hadam aj to pomoze....
A vy sa ako drzite?

mariajuraj
25. nov 2014

@ivanam5389 TZoho som sa bála asi najviac, kedze ja som posera, ale naozaj ta narkoza je slaba, zobudila som sa este po ceste zo saly na izbu...a aj sranda bola s babami, skoro kazda este daco blabotala 😀 ....potom sa mi trochu hlava tocila a aj zaludok, no o 2 hodky som uz sla domov.....nastastie ziadne komplikacie a to hovorim, ze som fakt bojko.... 😀 Pred zakrokom ti daju este tabletku na uvolnenie

ivanam5389
25. nov 2014

@mariajuraj boze aj ja som posera a riadne sa toho bojim 🙂 no dufam ze ta tabletka ma uvolni 🙂🙂🙂🙂

marin.frist
25. nov 2014

Ahojte baby, na jar sa chystame pomaly sa zacat chystat na KET 😀 ktore ho absolvujete teraz, ako to tam je s terminmi, je velky naval? myslim, ci sa dlho caka na konzultaciu (ak sa robi pred KET), na samotny ukon... aka je tam hormonalna priprava, ako dlho trva, tiez sa robi pocas celeho cyklu? Vdaka za odpovede, my sme totiz mali obrovske stastie, ze nam vysiel prvy ET na prvom ICSI a doma nam robi neplechu 15mesacny syn 🙂 tak vobec nie som znala dalsich postupov. Mame zamrazenych 8 embryi.

mariajuraj
25. nov 2014

@marin.frist Ahoj, naval nie je ...na 14 den cyklu sa objednas na kontrolu aka je sliznica a tam sa dozvies kedy bude KET....Ja sa chystam na kontrolu 4.12. Vklad býva vacsinou na 19 den cyklu 😉 Pred ket beries len Utros.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre