Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

mistisa
30. dec 2014

Ahojte babulky.
Chcela by som sa vas popytat ako to prebieha vsetko v heliose.ake je to cenovo ake su vysetrenia a pristup. MY mame za sebou uz dost toho a uvazujeme ze zmenime centrum.chodili sme do ginfiv odtial sme odisli tam ma stimulovali na IUI a mam nepriechodne vajickovody.takze zbytocne. Presli sme do ferti tam sa nam paci ale mame za sebou 1 IVF kde sme zamrazili 4 vajka to sme mali na dve KET po dve a ani jedno nevyslo. Obidve boli negativne . Potom ma stimulovali na 2 IVF tam mi odobrali az 27 vajicok a 10 sme zamrazili. Mam silne PCO takze vzdy sme mrazili a vklad bol.odlozeny. potom sme sli na ket to skoncilo pozitivne ale plodik sa nevyvijal a v 9 tt sme nemali srdiecko tak som vysadila lieky a cakala na odkrvacanie isli sme opat na ket jedneho to bolo na 13 den po ket 760 a na 14 den som zacala krvacat a na 16 den robili hcg a rapidne kleslo.rak opat vysadit lieky. Teraz sme uz po 5 KET dali sme dve a zase krv pozitivna 245 na 12 den po ket a na 19 den po ket kobtrolne hcg bolo 962 a podla utz malililinka bodecka. Zajtra mam kontrolne hcg tak uvidime ale zvazujeme ze prejdeme do heliosu.no a to je taky opis nasho snazilkovania. Len ma zaujma ci sa da konzultacia aj nezavezne urobit a ako to tam je aj,financne aj pristupovo a vysetrenia. Tu mam genetiku aj hematologiu a vraj nic viac. Dakujem velmi pekne za odpovede 😉

franchise27
30. dec 2014

@bambula27 😉 drzim paluchy

ramadasa
1. jan 2015

@mistisa ahoj.My chodily do Martina 4 a pol roka a podarilo sa nam az druhe IVF a piaty pokus,teraz uz len dva mesiace a dva tyz.a budme traja.No ja nemozem povedat na nich nic zle,takze mne osobne je ti tasko radit ja sokojna bola zo vsetkymy lekarmy aj sestricky ja som im verila a ked sa to nepodarilo nesurila som ich,teraz ked uz je to ok sme stastny.neviem ci sa da konzultovat len tak skus tam zavolat na recepciu a poradia ti.Ja som neudrzala,a kedze som z toho co vravela bola trocha nechapacka,tak som si porevala a isla dalej.Tak drzim moooooc palce. 🙂 Nech sa tento rok podary 🙂

mistisa
1. jan 2015

@ramadasa ahaa dakujeem moja moc. 😉 jeeej tak to moc gratulkujeeeem super. 😉 😉 mne povedali v pondelok minuly tyzden ze hcg je 244,90 robili kontrolne o tyzden v pondelok a bolo iba 962 cakala som viac tak som to uz nejak zatracovala.dali mi este jddno kontrolne hcg v stredu o dva dni a bolo 1435 hcg.nestuplo raz tolko ale.stuplo tak ma nadej opat chytila. Na sone sme mali malinku dutinku 0,47 cm tak.uvidime. 13.1 idem na dalsie sono. Vcera som prevracala silvestra a premigrenovala a dnes sa mi stale hlava toci a napina ma. Tak uvidime som podla menzesu 5+1 tt tak uvidime ako sa to bude vyvijat dalej.ak by sa nieco stalo nedajboze isto by sme chveli ist do martina 😀 😉 moc moc drzkam palceky nech vsetko dobre dopadne a nech ste s drobcekom v najvacsiom poriadku 😉

betiii
1. jan 2015

ahojte baby tak mame za sebou prvu uvodnu konzulataciu v martine a sme spkojny.vsetko dopadlo dobre zatial teda.vsetci boli velmi mily naozaj som spokojna.

ramadasa
3. jan 2015

@betiii ahoj tak super.ja poviem len sama za seba ze sa my nepaci aku nadavaju ci na Krajcovica.Culbovu ci ako sa vola a ostatnych,Ja neverim ze nam chcu ze ci uz sa rohodnete pre iui alebo IvF nam to tiez bole velmy luto ze len IVf ale sa podarilo a ked to dotiahneme do konca co sa uz pomaly krati tak budm ta najstastnejsia mama na svete,ja vam vsetkym drzim palce,a budem si stat za svojim aby ak ste mohly tak ostate doma tych 14 po zakroku nozky hore a nic nerobit len papat ,wc,relax stoji to za to ja som doma od zaciatky a nelutujem.mam kamosku z martina uz boly 4 krat na Ivf a nic a stale isla na treti dne do prace.verim aj v to ze aj to male musi urobit svoje a prista sa k mamke.Tak sa drzte a vydzte,Vraj tento rok bude polodny na chlapcou ta drzime palce.ma budeme mat dievcatko aspon tako vyzera

renitr
4. jan 2015

@betiii tak to je fajn, a co ti navrhli, alebo kedy do toho?

mamina084
5. jan 2015

Ahoj baby mozem sa pridat?

betiii
5. jan 2015

no culbova povedala len tolko ze musime pockat na vsetky vysledky a podla toho ako vyjdu nam povie ze co dalej.takze az potom uvidime co nas caka a co podstupime.no a inak to volno 14dnove by som chcela aj ja len dufam ze situacia v robote mi to bude dovolovat.a snad tento rok to vyjde nam vsetkym co sa snazime.je mi uplne jedno ci to bude chlapec alebo dievcatko len nech to je a nech to je zdrave.

betiii
5. jan 2015

@mamina084 kludne sa pridaj 🙂

isabella22
6. jan 2015

@mamina084
@betiii ahojte baby tak aj my planujeme s chlapom prvu konzultaciu...objednlai na sna 19.1 tak mam obavy co vsetko to obnasa a aka dlha cesta nas este caka...

mamina084
6. jan 2015

Ahoj my ideme na pohovor teraz 8.1. Tesim sa ale aj obavam vela sa tam zmenilo. My uz odtialto mame jedno trojtocne slniecko.

betiii
6. jan 2015

@isabella22 dievcata drzim palce nebojte sa vsetko bude hadam ok.ja verim ze hej 🙂 potom dajte vediet ako ste dopadli 🙂

isabella22
6. jan 2015

@betiii dame aj ty si tam bola?bola si spokojna??jojha taketo odhodlanie normalne sa ja bojim..,,

dasaa
6. jan 2015

Babenky držím vam prsty aby v novom rocku ste mali všetky vytúženych drobcekov.prahrm vam z celého srdca .Nebojte sa všetko dobre dopadne 😉

isabella22
7. jan 2015

@dasaa dakujeme moja uz by som chcela aspon jedno a pevne verim ze nam v heliose pomozu 😉

franchise27
7. jan 2015

@isabella22 neboj, prva konzultacia bude rychla...oboznamia vas o sposoboch IUI alebo IVF podla toho ake mate diagnozy, zoberu ti krv spravi rychlu gynekolog. kontrolu a manzelovi spermiogram ak ste aj na to objednani....My sme na prvej konzultacii podpisovali aj ziadost, lebo sme vlastne uz prisli po vysledky spermiogramu zaroven a kedze bol zly nic ine nam neostavalo ako IVF. Drzim palce 😉

dasaa
7. jan 2015

@isabella22 určite vam pomôžu len musíte veriť a sby dom nezabudla nemyslite velmi na to a vtedy sa to podarí 😉

isabella22
7. jan 2015

@franchise27 ano ideme aj na spermiogram a.odo mna.chcu.aj.nejaku spravu ked.som bola na.operacii...jajha myslim.si.ze problem bude skorej vo mne mam.len 1 vajecnik a druhy lenivy...a lieky nezaberaju..asi.mam.zrasty..

isabella22
7. jan 2015

@dasaa ano vraj to pomaha nemysliet nato len ako sa da ked sa dlho nedari..keby mam niake deco uz tak to hadam skorej predycham ale takto...

dasaa
7. jan 2015

@isabella22 da sa my sme sa snažili o babo 6 roky. Tak sme navštívili Helios tam nám robili vyšetrenie . Tak nám povedali že pôjdem na zákrok IUI . Po zákroku som stále na to myslela a verila dom že sa to podarí .No po 14 dni som bola sklamaná bo nám nevyšlo . Tak sme išli na druhý zákrok . Ked sme išli domov tak uz som si povedala že asi to nevyšlo zase . Na druhý deň som si povedala že na to nebudem vôbec myslieť . Je pravda že to nebolo take jednoduché stále som si musela nie čo nájsť na práci bo len tak sa dalo . Po 14 dni sme zase išli na kontrolu ked dom bola na sone tak ma poslali na krv a že poobede zavolajú ako som dopadla . Ked som vyšla z Hrliosu bola som trosku sklamaná že nic nebolo vidno na sone . Ked mi volali poobede tak mi oznámili že som tehotná a že kedy mam prísť na kontrolu. To sme čakali našu prvú bsmbulku .

isabella22
7. jan 2015

@dasaa ja viem kazdy vravi nemysliet nato je najlepsia vec...ja by som chcela skorej pocut aj iny nazor odbornika nech by nam poradil co by bolo najlepsie..uvidim ako tam pochodim a ci sa mi tam oplati chodit abo nie....predsa byvam dost daleko a tak casto aj tie kontroly vsetko...neviem co sa to da popri robote zvladnut....tam to nechcem rozoberat lebo tie klebety by vedeli hned vsetci okolo...

betiii
7. jan 2015

@isabella22 ano bola som v martine a bola som zatial spokojna.boli mily ochotny.takze urcite sa tesim na dalsiu navstevu.len aby tie vysledky boli dobre.prvy krat to je v pohode.iba sono mi robila dokotrka a krv mi brali.a mojmu robili spg.neboj bude dobre 🙂

dasaa
7. jan 2015

@isabella22 tak to ti verím . Tiež nám cesta trvala 2.5 hodín .skoto ráno sme vstávali a niekedy v Martine sme boli len 10 minút .A to nas najviac štvalo ked si tým mala byt uz na 7 hod ráno . Môžeš skúsiť ešte inde kde budeš mat bližšie a hned do porovnas ich názory . Ja som mala v Heliose velmi milú a dobrú doktorku . Škoda že uz tam nerobí .

isabella22
7. jan 2015

@betiii tak hej vysetreni sa nebojim len tych vysledkov skorej aku si mala doktorku?

isabella22
7. jan 2015

@dasaa ved zas keby mi to zato stoji chodim.tam len by som najradsej vedela konecny vysledok..

mamina084
8. jan 2015

Tak ahoj dnes nam urobili prve vysetrenia a napisali ziadost na poistovnu ci nam preplatia nieco z liekov. Mame sa ozvat o3-4tyzdne tak uvidim drzim vam palceky baby nech sa v.am to podari

betiii
8. jan 2015

@isabella22 no tyvh vysledkov sa bojim aj jaaj by som uz mohla zavolat lebo chcela by som vediet ale bojim sa.a preto to asi necham tak ked tam pojdeme potom sa dozvieme.mala som culbovu.dobra bola mila a prijemna.

isabella22
8. jan 2015

@betiii no ako pozeram vyzera to na dost dlho...
@mamina084 a co to mas nejake specialne lieky ked musia ziadat poistovnu?

mamina084
9. jan 2015

@isabella22 ahoj su to len injekcie na vyvolanie ovulacie ja mam straaasne lenive vajicka. Chme skusit len iui prvykrat sme boli uspesny, teda prvy krat sa podarilo len ja som v 19tt potratila. Druhykrat nic a treti pokus teraz pozera rozpravocky 🙂. Vraj je tu teraz ta moznost tak skusime ak by aj nieco prispeli tak potesi ked nie na svk nic nove. Vtedy sme si hradili vsetko tie injekcie som brala od druheho dna mc az do 10 myslim a to az dve davky. Stali dost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre