Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

28maja28
20. máj 2015

@livinkita velmi chvalia tu vsetci toho Krajkovica, musi to byt fakt super doktor...aspon som sa troska ukludnila po dobrych spravach a ze budem v dobrych rukach. 🙂 uz len cakat do toho pondelka, to je najhorsie...ja zas robim v MS takze dvihanie deti je na dennom poriadku,no a infekcne prostredie az az hlavne ked k nam donesu do skolky vacsinu deti chorych bodaj by som aj ja nebola chora.aky je postup po prvej konzultacii?kedy cca sa ide opat?

ivushka14
20. máj 2015

@danielacool Ahoj ja som bola pred tyzdnom prvy krat v Heliose chcem sa opytat pri akej davke clostilu si zareagovala ze ti narastli folikuli?

maminka1986
20. máj 2015

@28maja28 ahojky ...no ani ja osm netušila kolko párov ma problemy ale my sme sa snažili pred svadbou 2 roky a nič a po svadbe mame rok a nič tak sme šli do toho....no moj muž mal a má akoaj tvoj narok na 7 tých paragrafov na lekára a 7 ako doprovod to je 14 dokopy nech si pýta na teba ako doprovod že je ved si manželka...inak chodil so mnou len raz som bola sama ale mna zase bavi šoferovat ja nemam problem len tam je taka cesta na...🙂
a mal dovolenky dost...bola som tam 5krat počas celej stimulacii a 6 na odber vajičok...
ja som nezamestnana takže ja som nemalaproblem s tým takže tak....
no a ja som po všetkom už,lenže sa mi ozval žlčnik a kamen e o dva týžd idem do BB na operáciu :( takže musim čakat do jula a pojdem na KET na vklad...inak mame 7embryjok 🙂

28maja28
21. máj 2015

@maminka1986 Dobre ranko...tak ano mal by mat narok na tie priepustky, lenze u nich sa to nepreplaca, takze ak aj by doniesol potvrdenie tak mu to neuznaju...je to dost blbe...ja nemam problem v robote si vybavit volno, tak preto to asi bude lepsie ak pojdem maximalne s nejakym inym sprievodom...kolko tam vlastne trva cesta priblizne od vas?aby sme si to vedeli tak ako vyratat, nech nemeskame.a na aku operaciu musis ist? na odstranenie tych kamenov?dufam ze to budes mat raz dva za sebou a potom uz len ist na hotove 🙂 ked vy uz tie embryjka mate 🙂 a este prosim ta napises mi tie ceny, co sa plati priblizne za tie injekcie a pod, co si absolvovala ty? lebo vobec ani sajnu nemam na co sa mame financne pripravit :/ dakujem.

maminka1986
21. máj 2015

@28maja28 ahoj ved NI MOJMU to nepreplatili...ale uznaju a to kde robi? vd to ma zo zakona narok!! to mu musia uznat a ty tam musiš aj s nim chodit hlavne na prve vyšetrenie potom na odbera aj na transfer...takže žiadne take že neuznaju MA NATO NAROK a MUSI mu to uznat ked to donesie....
ano mam kamene...embryjka su zmrazne a čakaju na ans...
no vieš čo... to ťažko povedat kolko každa je ina amožu ti dať ine lieky....my sme doplacali za lieky 200e,..poistovna mi preplatila 1500cca aj na lieky v tom aj na vykon atd..oni ti to všetko rozipíšu a na stranke je cennik...
robili nam aj halosperm teda mužovi 100e...
potom oplodnenie ICSI sme dávali 12 navrch-lebo poistovna prepláca len 8 vajičok... to vyšlo 400e mrazenie atd
proste okolo 1600e sme dlai my cestu nerátam... takže finančne náročné pomohli nam svokrovci 🙂
ale pokial robite obaja tak sa to dá myslim..🙂

28maja28
21. máj 2015

@maminka1986 tak manzel robi u sukromnika a on sere na taketo veci, proste uz viacerí sa s nim aj sudili kvoli tomu lebo ani PNku nebol ochotný vyplatit i ked viem ze to musi zo zakona....preto aj hlada teraz druhu pracu, nech sa to zmeni....lebo takto je to otras ani len k zubarovi nemoze odist aby mu to neodratali z vyplati...proste hrozne nieco. Ano robime obaja, takze nemal by to byt problem, len som citala aj o sumach 5 tisic € a to ma troska vzalo, ale toto sa este da ak to tak vide aj u nas. V akej zdravotnej poistovni si ty? a naozaj sa na zaciatku dlhsie caka kym ti poistovna schvali tie proceduri?
Co je vlastne ten halosperm? podrobnejsie vysetrenie ako pri spermiograme?
maximalne tento rok si odpustime dovolenku pri mori a uskromnime sa s wellnes pobytom :D

livinkita
21. máj 2015

@28maja28 ahoj,no tak to mas potom tak podobne ja,akurat,ze ty mas deticky a ja seniorov...ale ja ked som v Martine povedala,ze kde robim,tak mi vypisali hned papier pre doktorku alebo gynekologa,to je jedno,ze ziadaju o pn pre mna,pretoze sa musim vyhybat psychickej a fyzickej zataži a infekcnemu prostrediu.takze to asi aj teba caka...ale oni ti to vsetko vysvetlia a vypisu na pepiere.tak isto aj davkovanie liekov,injekcii-presne vyratane a napisane.aj co ti odporucaju papat,co mozes a nemozes robit,a tiez tie lieky-priblizne kolko to bude stat.mna lieky a injekcie vysli na 130e,+ ostatne veci ratame okolo 1200e,ale to je len tak odhadom....zalezi to od poctu zmrazenych vajicok a podobne...a cast nam preplaca poistovna...
ked tam teraz v pondelok pojdete,urobia vam vysetrenia a odporucia vam ifv,-vypisete ziadost do poistovne na preplatenie alikvotnej casti a to trva 1,5 mesiaca na schvalenie.Az ked to budete mat schvalene zacnu robit dalsie vysetrenia a daju ti tieto vsetky papiere....

livinkita
21. máj 2015

@maminka1986 Ja som bola strasne prekvapena,ked sme tam boli a to po kazdy raz,kolko vela mladych tam je...este keby to boli pary -teda zeny nad 33-pochopim,ale tolko parov v mojom veku,vzdy ma to tam prekvapuje.a chodis casto do zh? ci ani nie....tak to mas dobre,ze to mas uz takto za sebou,mna to teraz este len caka,ale drzim ti palceky s tou operaciou,urcite vsetko dobre dopadne...

maminka1986
21. máj 2015

@28maja28 ahoj joj to mi je luto že takeho idiota ma!!!jemineeee
dlho čaka na schvalenie to ti kto povedal???🙂))) ja mam DOVERU za 8 DNI MI SCHVALILI ziadost 🙂 TAKžE zaleži aku maš poistovu všeobecna vraj dlho schvaluje....ja som bola v nej ale prestupila som do dovery 🙂
no ono zaleži kolko vajičok budeš mat kolko budete mrazit-to poistovna VOBEC nehradi! prve embryjko 160e každe dalšie 40e plus poplatok za mesiac 9e...tak sa to nazbiera ...ale zvladnete ..halosperm je test integirty DNA či su spermijky zdrave a či nebudu musiet vyberat tu najlepšiu metodou PICSI potom oplodnenie ale manžel mal ok stačilo ICSI...neboj všetko vysvetlia...
@livinkita dakujem si zlatá 🙂 ved nech mam už po tom lebo ma poraža!!! už chcem byt tehu .) same tehotné su okolo :(( aj u VAS baby? aj vy to tak vnimate? či mne len hrabe? do ZH chodim k u gynekologovi Zeliznakovi 🙂a chodim do ZH celkom často volakedy som tam robila 🙂 ale krátko xi
ano strašne vela mladých tam chodí...jaj baby poviem vam nikdy som nemyslela že budem raz toto absolvovať a že potom budem o tom písať dalším a aspon trošku Vam pomocť s odpovedami...lebo tie som hladala aj ja 🙂 ale nebojte len verte ako som ja verila že to dopadne výborne...nám všetko vychádzalo..žiadost schvalená za týžden ,manžel ok halosperm,ja stimulka,embryjka a potom medzi stimulkou ja mylsim že to aj hormony dopomohli že sa ozvali kamene a zachvaty na pohotovosti som bola v ZH idiot moj dr obvodný mal službu ani len nepozrel mi brucho neprehmatal sama som si prišla na diagnozu!!!otras....

maminka1986
21. máj 2015

@livinkita aku máš poistovnu že tak dlho vam schvalovali?
@28maja28 inak baby keby ja pracujem kde som pracovala-domov socialnych služieb ale tam sme mali postihnutých,abstin alkoholikov aj drogovo ,aj vrahov aj schyzofrenikov ja osm odtial odišla tak by som tiež bola PN ale odišla som odtial tiež infekčn prostredie a veru aj nebezpečné takže budte pekne doma na PN.. .) 🙂

livinkita
21. máj 2015

@maminka1986 no tak to potom hrabe aj mne....vsade vidim len tehotne,a srdce mi len tak busi,ked to vidim a strasne by som to chcela aj ja zazit.....a ak mam pravdu povedat,tiez som si nikdy nemyslela,ze ma bude cakat nieco taketo....kym nevysiel manzelovi taky zly spermiogram,nikdy by ma to ani nenapadlo....ale tak uz teraz treba len dufat.ja mam vseobecnu a cakala som nieco cez mesiac...ale tak nevadilo mi to,aj tak som za ten cas potrebovala vysetrenia a potvrdenia od neurologa,ze to mozem podstupit,a aj to dost dlho trvalo...objednat sa na epiloptplogiu do BB,hotovy zazrak...tiez som to mala len po znamosti.a ta pn teraz,mrle ma idu doma zozrat,a kazdy den studujem na nete toto oplodnenie,uz mi z toho sibe...ale tak kedze si robila v takom zariadeni s ludmi,tak chapes,preco tam nie som.....

28maja28
21. máj 2015

@maminka1986
@livinkita ako tak citam tak kazda z nas ma inu poistovnu, ja mam union,takze sl strasne zvedava,ze kolko to bude trvat u nas...len nech jeto cim skor, lebo asi od jula uzicek nastupy do novej prace ak texa vsetko dobre dopadne na fizickych a psichickych testoch.... a to by uz tak casto nevedel chodit so mnou do Martina.
Inac aj mne sa zda ze kazdy okolo mna je tehu, len ja nie....nechapem to ze niekto si len zmysli a na druhy den je tehu a iny roky nic.a ked vezmem do uvahy,ze k nam do skolky deti davaju hlavne preto aby mali doma klud,tak neviem naco takym dieta....ziadny respekt, ziadna ucta, odvravanie a mohla by som este pokracovat. 😠
Ta pn by mi asi aj dobre padla, lebo slm uz uplne psychycky nadne....uz nech je leto, sice este aj vtedy dva tyzdne robime ale snad to rychlo zbehne.
Bola by sranda ak by sa nam podarilo naraz ostat tehu.... 😉

maminka1986
21. máj 2015

@livinkita
@28maja28 hehe baby ste zlaté 🙂 ja vam odporučam v DOBROM BABENY...NECITAJTE FORA O UMELOM!!! ja som sekla počas stimulky s tým a aj ked som čakala vysledky po odbere važne su tu rozne pribehy a mnohokrát zlé..ak chcete píšte sem s nami ale ine enčitajte babeny ja viem že ste zvedave ako kto čo ale važne NEROBTE TO budete v strese a čo KED? čo ked to hento...baby važn enie v dobrom nepoznam VAS osobne ale mne to kamoška po IVF je aj ona o mesiac rodi 🙂 odporučila....
no Union schvaluje tiež rýchlo 🙂 jej to by bolo milé keby sme tehu naraz...
Bože myslela osm si že to len mne šibe!!! :D :D ked vidim tehu presne buši mi srdce som nervná a ..zavidim alebo neviem to pomenovať :/ ale teraz už ked vidim tehu poviem si ved aj ja budem ved už mame male a budem a hotovo 🙂
no MS prostredie poznam mama aj sestra su učitelky 🙂v MS teda boli neorbia už mamina doma sestra invalid...inak baby..moja sestra velmi veriaca aninevei o tom že som bola..povedala mi že ma NEPODPORI nikd yv tom lebo je to hriech....
dieťa mala po svadbe hned...takže nepochopi čo to je plakat ked pride menzes zas a znova a dufate čakate evrite a nič:(((
no ale my budeme tehulky a buduci rok na materskej 🙂))

renata2310
21. máj 2015

ja som bola na IVF. vobec som sa nebala.Ja som sa vždy tešila doMT.Ja som tomu verila,že to vyde.bolo tam raz obava.Dakujem Heliosu za naš zazrak. Ešte mame jedno.

bonny1117
21. máj 2015

baby nie je to moc blede na 14 den po kete?zajtra idem na krv

28maja28
21. máj 2015

@maminka1986 to mas teda 100 percentnu pravdu, ja som tiez zacala citat a dost rychlo som to aj ukoncila, lebo som nemala chut citat tolko zleho co by sa mohlo stat a pod....no velmi pekne dakujem ze aspon s vami si viem tu o tomto normalne popisat...vela ludi fakt nepochopi co to je snazit sa dlhodobo a nemat vysledky, pravdaze potom len odsudzuju....ale tak aj my sme zeny a chceme mat rodinu, neviem co je na tom zleho :/
Uz sa tesim ked si tu budeme pisat , ze jedna je tehu potom dalsia a tak pekne doradu 🙂)
vsetko ale ma svoj cas, a ja verim ze aj na nas pride rad a mozme sa onedlo rozpravat o tom kto s cim krmi svoje babo 🙂 uz sa neviem dockat toho pondelka....po tychto spravach som uz o dost kludnejsia. Dnes som bola aj u gynekologa pre lekarske spravy co si mam so sebou zobrat, a tiez muzicek uz bol na spermiograme tak aj na to nech sa kuknu, i ked nam hovorili ze je vsetko ok ...

livinkita
21. máj 2015

@maminka1986
@28maja28 no tak ja to uz tiez radsej necitam,lebo to bolo strasne,same negativne veci ma napadali....radsej si s vami pisem,to je lepsie a dali ste mi velke nadeje :o) z toho sa tesim...a dufam,ze to tak aj dopadne,ze budeme vsetky naraz tehu...to by bolo fajn :o) inak aj ja chodim k Zeliznakovi....dobry doktor...teda myslim,ze z tych ziarskych urcite....inak baby,kolko mate vlastne rokov?

28maja28
21. máj 2015

@livinkita ja uz budem mat tento rok 30 a manzel tak isto...takze v oktobri slavime nasu 60-ku 😁preto aj to centrum lebo uz by bolo nacase mat aspon to prve babo.a z vas uz ma niekto babo ci tiez prve tehu to bude?😉a kolko vlastne deti planujete...nech myslime troska pozitivne.u nas ak sa podari tak dve....verim tomu😀a tiez verim ze sa budeme moct aj navzajom podporovat.strasne vela to robi aspon podla mna...
@maminka1986

maminka1986
21. máj 2015

@28maja28
@livinkita ja Vám píšem obom naraz je to lepšie apson to vidíte naraz .)
jasne baby netreba sa báť ale tešiť! ja som sa tešila a aj bala na kontrolu tešila že budeme bližšie k babatku a bala či reagujem na liečbu či su foliky atd a či budu v nich vajička atd...ale netreba čitať nič najlepšie..
V Heliose su velmi mili a ochotní takže bez obav Majka 🙂
ja mam 29 🙂 takže načase už a vy baby?
jej chodiš k Zeliznakovi???? Bože to by bolo aké milé ked budeme tehu a by sme sa spoznali že sme to my 🙂))
hej je zlatý ked som k nemu prišla prvy krát som očervenela ako rak hahaha fešák je no 🙂

maminka1986
21. máj 2015

@bonny1117 ja sa v tom nevyznam 🙂 ale maš dve čiarky!!pane bože 🙂)ňkolký KET si???ja som mala odložený ET idem na oepráciu žlčnika tak budem v juli mat KET 🙂 držimpalce!!

maminka1986
21. máj 2015

@28maja28 jej hej 30 okruhlu pekne 🙂 a kedy?kolký mesiac ake si znamenie? ja kozoroh 🙂)
manžel bude mat moj 35 v novebri tak načase....keby to zaleži odo mna mam aj 3 :D
ale ja budem štastane ked bude najprv prve a potom druhe a zdrave hlavne 🙂
zaleži ake su tu ženy...velmi ťa vedia znechutiť a znegovať som rada že su tu také milé teraz 🙂
no neviem baby či ste to skušali ja osm si robila ihlou nad dlanou a vychdza mi prve dievčapotom chlapec....
bola osm u veštici a povedala mi prve dievča a druhe chlapec ale že bud budem mat naraz :D alebo hned po sebe že to vidi ..mne sa vela od nej splnilo a že mi ide tehotenstvo tak sa tešim 🙂

bonny1117
21. máj 2015

@maminka1986 ahoj toto je druhy,po prvom som skoncila v nemocnici ,lebo hcg nejako blaznilo a bali sa ci to nie je mimomaternicove,nechcem to znovu prezit,dufam ze bude dostatocne vysoke ....zajtra mam odber krvi,normalne sa bojim

maminka1986
21. máj 2015

@bonny1117 ale bolo? nebolo že?
neboj sa toot určite vynde .))

bonny1117
21. máj 2015

@maminka1986 nie nebolo,naoniec ze asi biochemicke ,dufam ze to vide lebo ak nie pred dalsim ketom,by som musela ist na laparoskopiu :(

maminka1986
21. máj 2015

@bonny1117 neboj sa vynde 🙂
ano a to prečo?

livinkita
21. máj 2015

@maminka1986
@28maja28 Tak ja som z vas asi najmladsia,ja mam čerstvych 27 a moj manzel ma 31. Ja by som chcela urcite 2 deticky,ale ak by boli aj 3 vobec by mi to nevadilo....a mozno to budu dvojicky,aj taka je sanca pri umelom oplodneni :o) ale myslim,ze je to jedno,hlavne nech su vsetky zdrave... No tiez som mala problem,ked som k nemu isla prvy krat,ale tak prezila som to,ale to,ze som bola cervena aj na zadku,to je pravda... 😝 a mozno sme sa uz aj videli....

maminka1986
21. máj 2015

@livinkita no tak si najmladšia .)) noo možno sme sa videli bohvie xi ale ja som vždy ta prišla dobre že tam nebol nik .))alebo jedna predo mnou...
no ved aj ja som sa hanbila aj hanbim ked tam idem 🙂)
on bol pred tým v zavode tam som neznašlaa chodit k tomu suseda sestričku robila klebetná dobre že išiel preč odtial .)
kolký den stimulacie si? Proveru bereš kolko? máš Diphreilne a Menopur?

28maja28
21. máj 2015

@maminka1986
@livinkita ako vam je dobre ze este aj k zenskemu chodite tomu istemu....akoze ani ja sa nemozem stazovat.lebo aj ten moj je velky fesak a naozaj vsetko sa dozviem od neho....on bol ten kto ma hnal aby som uz konecne sla do centra a ze v Martine ma najlepsie skusenosti,poviem pravdu ja som rozmyslala hlavne nad Blavou,no teraz uz nelutujem svoje rozhodnutie...a som velmi rada,ze ste tu a pomahate co i len skusenostami....

maminka1986
21. máj 2015

@28maja28 vieš čo ja som mala u nas v ZC ale idiot totálny nič so mnou neorbil ...a tento dr ked uvidel že mam vaječníky a PCO tak mi povedal hned -ked som nereagovala na clostyl že pojdem na IVF ,plakala som pred nim...ale bol milý a odporučil mi hned Martin že ma dbre skusenosti...
Krajkovič je velmi fajn,podá Vám hned ruku čo iní doktori neorbia...ešte som to nezažila....
jasne dobre si sa rozhodla! Martin je podla mna naj

bonny1117
21. máj 2015

@maminka1986 no lebo mam saktosalping-t.j vajcovod ktory sa naplna vodou,ktora mozno vyplavuje embryjko,tak ho budem musiet dat vybrat ak sa nezadari,k tomu som dnes vecer zacala spinit,uz som na nervy :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre