Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

dorotka66
14. jún 2017

Ahojte baby. Chcem povzbudit ☺nam ti vyslo po rokoch skusania v heliose na prvy krat 😉

matulikm
14. jún 2017

@waleri17 Keď nemáš chuť, tak skús vypnúť...Ja viem, že ľahko sa to píše, no nebudeš sa predsa ničiť. Ide leto, užite si ho a potom opäť ❤

matulikm
14. jún 2017

@lula2728 nooo...my sme mali doporučenú pauzu, kvôli veľkému počtu zrelých vajíčok. Aby sme nerizkovali viacnásobnú graviditu. Na budúci týždeň ideme do Helisou...tak uvidíme, čo ďalej 🙂

matulikm
15. jún 2017

@dorotka66 Ahoj 🙂 chcela by som sa ale opýtať, ako dlho ste sa snažili?

dorotka66
15. jún 2017

@matulikm veru dlho (7 rokov), ale to sme boli spolu už pár rokov predtým, začínali sme asi IVF v KE a tam asi 5 vkladov. Neúspešných. Potom MT a na prvý šup 🙂

waleri17
15. jún 2017

@matulikm ano skusim dakujem za radu 🙂

matulikm
16. jún 2017

@dorotka66 fíííha, tak to je teda riadne dlhá doba. A smiem sa opýtať, prečo ste museli na IVF, teda kde bol problém, že sa nepodarilo prirodzene?

lula2728
18. jún 2017

no ahojte, ako ste na tom? nejake postupy?🙂

janulino
26. jún 2017

Ahojte..je tu tych prispevkov neurekom,ja viem..ale chcela by som vediet,ako to vyzera v Martine v Heliose?co sa robi na prvej konzultacii?mozem ist na konzultaciu aj pocas MS?ci vysetruju aj zospodu?pocula som ze krv beru..ale dalej nic neviem..neviem co skor..a zufalstvo mi na to vsetko absolutne nepridava..dakujem za odpovede

martina7905
26. jún 2017

@janulino kludne mozes prist aj ked budes mat menstruaciu su velmi zlaty nemas sa coho bat

janulino
26. jún 2017

@martina7905 dakujem..neviem vobec co sa tam bude diat a mam z toho neskutocny strach :( kolko to asi trva od prvej konzultacie kym sa uskutocni oplodnenie?

martina7905
26. jún 2017

@janulino juj to ti meviem povedat budete mat konzultaciu manzel musi dat spermie a tebe zoberu krv my sme tam dokopy boli skoro hodinu

martina7905
26. jún 2017

@janulino a po vysledkoch sa uvidi v com je chyba u nas je v oboch mam lieky a dalej uvidime na buduci tyzden ked tam pôjdeme

janulino
26. jún 2017

@martina7905 ja som to myslela tak,ze kolko tam treba chodit, kym dojde k samotnemu IVF alebo k inej metode..nevyznam sa fo toho vobec..len neviem co poviem v praci,ze kam chodim odrazu...som z toho zufala..dfm ze sa nam to aspon takto asistovane podari 🙏😕

janulino
26. jún 2017

@martina7905 vy tam idete bud.tyzden?a ku ktorej DR.?my az 11.7 lebo bud tyzd.ideme na dov. Ach rdsj by som do centra,aby sme vedeli co dalej..u nas ma manzel zly spermiogram..tak nam odporucili Helios..bojim sa strasne,aj ked to takto neviem vysvetlit..len placem a placem..ach..

martina7905
26. jún 2017

@janulino no to vobec neviem uvidis co ti povedia z vysledkov mozno ma manzel pomale spermie alebo ty chybu u nas je to tak priatel.ma vraj deformovane spermie co je tiez nie dobre teraz som uzivala lieky a o tyzden ideme opet tam ale viem ze tehu niesom tak ma caka zakrok a po nom sa uvidi co dalej neni to tak rychlo ako by si clovek prial ja by som uz tiez rada bola a musim len cakat

martina7905
26. jún 2017

@janulino len sa netrap tam.vam pomozu vsak uvidis

janulino
26. jún 2017

@martina7905 ja mam pocit ze sa to nikdy nepodari..strasne stavy mam..nechapem ako moze mat niekto aj 4 deti, ked my ani jedno..je to take nespravodlive..

martina7905
26. jún 2017

@janulino to tak nevrav zazraky sa deju neber to tak negativne tam vam pomozu a poradia

waleri17
26. jún 2017

@janulino a kolko sa uz pokusate ked chces ist hned ivf ?? Nechces skusit napr aj inseminaciu?? A mozes ist aj cez ms ale lepsie by bolo keby si nemala aby ta aj zospodu pozreli ked uz tam budete 🙂Ale nemas sa vobec coho bat je to tam uplne v pohode drzim palce 🙂

janulino
26. jún 2017

@waleri17 Ja neviem aky je v tom rozdiel..ja poznam len vyraz umele oplodnenie..ale ze ake sposoby toho existuju ja absolutne netusim a som z toho zufala..a hlavne ked citam ze inseminacia..tlacia sa mi do oci slzy..lebo v spojitosti s tymto slovom mi hlavou lietaju kravy a citim sa strsne zle..nikdy som si nemyslela,ze takto dopadnem..strasne pocity mam a myslim ze to prerevem cele..

waleri17
26. jún 2017

@janulino tak to sme si asi ziadna nemysleli ze takto dopadneme.. neni si sama.. a mozno vam pri tych zakladnych vysetreniach zistia nejaky problem s ktorym sa bude dat pomoct a ked ho odstranite pojde to aj prirodzene nestresuj sa predcasne ...

babusik85
27. jún 2017

@janulino uvidis, co Vam povedia na konzul., mozno Vam pomozu aj bez oplodnenia.
ale ked aj pride rad na umele oplodnenie, nezufaj, skus sa s tym zmiernit. je tu strasne vela zien, ktore prezivaju to iste, ako Ty. Niektore uz maju za sebou viac neuspesnych pokusov IVF ale aj tak idu dalej. ved ked chceme babatko, musime to postupit.
tes sa, ze ste o krok blizsie k vytuzenemu dietatku.
a skus pokukat na nete, co co je. Helios ma vsetko rozpisane na stranke, alebo napis do googla.
su dve metody, IUI a IVF.

janulino
27. jún 2017

@babusik85 dakujem za info a povzbudive slova..no musim sa s tym zmierit..uz by som bola najrdsj po tej konzultacii aby som vedela ze co..najhorsie na tom je ze sa s manzelom nedokazeme o tom ani porozpravat..on to berie ze raz dva mi to tam daju a bude..a ja sa strasne bojim co ak to nevyjde..ach..cele zle..

martina7905
27. jún 2017

@janulino no akosi pisala ze ma zly spermiogram tak to bude na dlhsie nie tak rychlo

janulino
27. jún 2017

@martina7905 No nemam slov..co mu daju nejake lieky?ci aj mne?uz keby sme boli po tej konzultacii aspon

martina7905
27. jún 2017

@janulino tak lieky urcite ja uz uzivam 2mesiace a uvidime neni to tak lahko musis vydrzat trochu a konzultacii sa neboj tam sa budes rozprávať a krv zoberú a muzovi spermie

babusik85
27. jún 2017

@janulino na spermiogram nie su lieky. jedine vitaminy, ale tie niekomu pomozu, niekomu nie. ale skusit by mohol.
da sa otehotniet so zlym spermiogramom, neboj sa, bude to OK.
niekomu je dlhsia cesta, niekomu lahsia. kazdy ma iny problem, inu diagnozu. viac budes vediet po konzultacii.
ty mas v poriadku stitnu zlazu, hematologiu, genetiku? opytaj sa aj na tieto veci.
ja som tiez zdrava ako repa, a vyslo mam ze stitnu nemam v poriadku.

janulino
27. jún 2017

@martina7905 To hned prvy den na konzultacii beru aj krv aj spermiogram?zrejme tam zas treba nejaka 5dnova abstinencia..ale to mi nehovorili v telefone..no zufalstvo..
@babusik85 strasne sa bojim..a len mi je do placu..co ak ani toto nevyjde..

martina7905
27. jún 2017

@janulino ano spermiogram a krv beru a abstinencia aspon 3az4dni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre