Info o umelom oplodnení - Slovensko a Čechy

vierocka888
7. okt 2016

Ahojte baby.

S manzelom sme boli v Martine v Iscare na SPG. Manzel ma katastrofalne vysledky, cize jedina cesta k dietatku je umele oplodnenie.

Zvazujeme, ci ist do Martina alebo do Brna. Len nevieme, ci to VSZP bez problemov schvali a ako to funguje.

To si cele zaplatime my a poistovna nam potom vrati cast nakladov, alebo zaplatime len tu "nasu" cast? Viete mi, prosim, povedat ako to je, tie co ste su uz IVF presli ?

Mate nejake odporucania co sa tyka vysetreni a lekarov v SR a CR? Budem velmi vdacna za odpovede 🙂

14nunu10
7. okt 2016

No my sme šli ako samoplatci ,ale čo viem od kamosiek tak zaplatili všetko a potom za nejaký čas poisťovňa vrátila peniažky ..

vierocka888
autor
7. okt 2016

@14nunu10 aha dakujem teda za info. A ak sa smiem spytat, kolko to vyslo vas ako samoplatitelov?

14nunu10
7. okt 2016

@vierocka888 my sme boli v Heliose v MT a vyšlo nás to presne 3000 eur,icsi aj picsi ..

vierocka888
autor
7. okt 2016

@14nunu10 aj nas asi caka picsi, nakolko muz ma teratozoospermiu a slabu pohyblivost.... tak a vyslo vam to na 1x?

14nunu10
7. okt 2016

@vierocka888 no my sme boli obaja zdraví,ivf preto ze som si po štvrtej sekcii dala urobit podvaz vaječníkov,co som už dávno olutovala ..kto vedel že ešte zatuzime po ďalšom mrnuskovi A ano vyšlo nám to na prvý pokus

bobulazelena
8. okt 2016

Myslim ze musis mat neuspesny pokus na SR, pripadne potrebovat nejaky ukon, ktory sa na SR nerobi, aby ti preplatili liecbu v CR. Aspon vo VSZP je to tak, ale myslim ze aj v inych poistovniach.
Skus sa poinformovat v poistovni.

bobulazelena
8. okt 2016

@14nunu10 vau...ty budes mat uz piate dietatko? 👍

14nunu10
8. okt 2016

@bobulazelena 😇😉áno piate

bobulazelena
8. okt 2016

@14nunu10 super, to je pekne...ja momentalne dufam ze aspon jedno sa nam podari. 😱
To je uzasne mat taku velku rodinu.

14nunu10
8. okt 2016

@bobulazelena veľmi vám to prajem,veru vždy som chcela veľkú rodinu a sen sa splnil 😍 hádam sa aj vy za chvíľku budete tešiť z bábätka 😉

bobulazelena
8. okt 2016

@14nunu10 hihi, dakujem pekne...

ivula123
12. okt 2016

Ahojte, my sme sa rozhodli pre Brno. Co som citala tak VSZP to preplaca, my akurat cakame na papiere z klinickeho pracoviska a potom sup na pobocku VSZP. Naklady sa platia v Brne v plnej vyske z vlastneho a potom sa da ziadost na preplatenie do VSZP.

vierocka888
autor
12. okt 2016

@ivula123 dakujem za odpoved. Viacero mamiciek mi ozrejmilo aky je rozdiel. Ze v SK centrach platime len svoju cast a v zahranici platime vsetko a potom to poistovna do 3 mesiacov preplati. 🙂 tak drzim palce az to moc nenatahuju a az vam to vyjde 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre